» »

Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?

Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?

1
2
»

spenstar ::

Ja, po novem, znanstvena raziskava DNK Hrvatov je pokazala, da so 'najstariji narod' i vise, stariji od majmuna. Samo se zmenit se morajo, ali so oni 'Adam in Eva', Iranci ali pa so ostali na ravni primatov. :D
SPENSTAR--builder

Thomas ::

Sej sem previden. Takele si pri nobenih naših sosedih ne bi upal pisati. Bi bil tepen, še tukaj sem skoraj!

Kar pa je malenkosten dokaz, da je naša SLO civilizacija višja. ;)

p.s.

Če bom tepen, zanikam to, da je višja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

jype ::

Ma, tle te pa res noben ne bo tepu. Pri nacionalnih vprasanjih si zavidljivo objektiven :)

mtosev: Slovenija je vedno vecja, samo ti se ves cas oddaljujes od planeta in ti to kvari perspektivo.

Thomas ::

> Pri nacionalnih vprasanjih si zavidljivo objektiven :)

Pri katerih pa nisem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Matematicnih. Tudi jaz nimam casa razlagat podrobnosti, sem se pa to ucil na faksu, dokler sem tja hodil.

Globalnopoliticnih. Levicarji te prevec zmedejo. Niso tvoji sovrazniki, saj so prevec pasivna bitja.

Psiholoskih. Protokol ne deluje. Se enkrat premisli.

Phil ::

Za kaj pa se imajo Hrvati, če ne za južne slovane?
Bi pa zelo rad videl "genetski zemljevid" Evrope, bi se potem fajn videlo koliko nas je še.
So slovani, germani, romani sploh še različni narodi? Po toliko letih bivanja na (relativno) majhnem ozemlju?
LP

OmegaM ::

Ce bi vsi slovani stopili skupaj in se ne toliko preirali med sabo bi bili ena naj jacih nacij na svetu:P
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Barakuda1 ::

:|

Malce sproščenosti v diskusiji ne moti in ne škoduje. Če pa boste začeli pretiravat, bo pa potrebno ukrepat.
Z nekaj zadnjimi posti, se nevarno bližate nulti točki tolerance.

poluks ::

Sam ni mi pa jasno zakaj so kravatari taki nacionalisti. Nevem zakaj??

i pol se pa cudijo zakaj jih nobeden ne mara.
Najhujsi so pa Hrvati ki se izdajajo za slovence - po eni strani so za morje, ko bo pa nasa reprezentanca igrala z hrvasko bodo pa za hrvasko navijali! Ne mors jih razumet pa pika.

Po moje je tu glavni problem nevoščljivost!

1.mi smo meli samo 8 dni vojne
2.imamo boljsi socialni polozaj
3.smo v UN
4.smo v NATO

OmegaM ::

Pozabil si na EU
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

b0B3k ::

Upam, da ne bom izpadel kot kak nacist, vendar, če se navežem na hrvate in njihov patriotizem, če bi slovenci imeli vsaj četrtino hrvaške narodne zavesti in narodnega ponosa, potem ne bi imeli takih težav z nacionalno identiteto, kot "se kaže", da jo imamo.

OmegaM ::

Ja saj se nisi niti zmotil.
Mislim da v vecini je tak, vsaj pri politikih ko da samo cakajo da se cim prej neke nadloge resijo.
Pa drugace frendi ko se jim jebe za vse pa so pravi slovenci jaz pa ko nisem pa mi ni vseeno za slovenijo.


ZAto pa podpiram jelincica, ker upa edini najbolj nekaj govorit, ceprav na zalost veliko krat tudi neumnosti zakvasi
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

MadMicka ::

Ne vem zakaj tok šimfate Hrvate. Dejte raj šimfat Slovence, saj smo v zadnjih petnajstih letih manj trpel kot Hrvati in jih večkrat okrog prnesl.

Najprej, po zadnji mirni meji Slovenija nima pravice do celega piranskega zaliva, niti nima dostopa do oprtega morja, pa vseeno nekaj hočemo. Nadalje Trdinov vrh tudi ni naš, pa je vseeno naša vojska gor. Poleg tega pa je še LB dobesedno okradla hrvaške varčevalce. Kaj ima to veze z razvitim svetom, da imamo LB, nato ustanovimo NLB, na katero prenesemo samo premoženje, dolgove pa pustimo na LB. Če bi jaz bil Hrvat, bi gotovo imel kaj za povedat čez Slovence :D

Thomas ::

Tudi jest lahko emuliram Hrvata v svoji glavi in potem je ta jezen na Slovenijo.

Ampak ravno zato, ker lahko ignoriram tako Hrvata kot Slovenca, ne da bi se emocionalno kaj dosti angažiral vem, da imamo Slovenci vseeno bolj prav.

LB recimo - NI SLO problem. Sem nekaj let mislil da je, potem sem pa dobil nove relevantne informacije, da ni.

Pa naj Bučar govori kar želi in naj Kučan še tako z osebno intervencijo "vrača" Letici marke - preko vrste, se razume.

-----

Je pa recimo tudi res, da odklop Hrvatov od JE ... je bilo direkt razbojništvo s SLO strani. Tudi res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OmegaM ::

Glede JE mas thomas prav.
Tu se je sam slo za vzdrzevanje daljnovodov in ker nasi niso hotela tega vzdrzevat so pac rekli, dajmo to obesit hrvatom.

Ampak glede meje pa .....

A ni ze zadost da smo izgubili celotno celotno istro ko jo imajo Hrvatje?
Pa meja na morju, aves da so hrvatje po 2. svetovni izgubili pravico mislim da do odprtega morje in kak so lahko naredili ekolosko ribolovno cono pa ceprav ko mednarodnih konvecnijah niso imeli dovolj milj mislim da sirine?
In sedaj se pol piranskega zaliva?

Pa to ko so pred casom celo hrvatje pozivali celo k obrambi pa take, k orozju?
To vse so delali hrvaski mediji, pa mi je kolega ko dela na meji na primorskem z hrvsko povedal.

Slovenci se ne bi smeli tako pustit, mislim da se imamo tudi mi pravico boriti za to kar se je ostalo, ce ne pa itak nismo vredni nic ce se ne bi!!!
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

MadMicka ::

OmegaM, kako smo lahko izgubili celotno Istro, če pa jo nikoli nismo imeli?

Glede piranskega zaliva: Ni na tem svetu države, ki bi imela do svoje obale oz. do kopnega morje, ki bi pripadalo sosednji državi. To je nesmisel. Normalno je, da si država lasti morje glede na kopno. Zgolj dejstvo, da se Hrvati niso kaj dosti brigali za prianski zaliv oz. da niso kaj dosti tam ribarili in se kopali za časa SFRJ, tega ne spremeni.

Pa ne me narobe razumet. Prav je, da je tedaj LB ogoljufala varčevalce SFRJ. Tedaj je namreč gospodarstvo bilo tik pred potopom in brez močne banke gospodarstva ne bi mogli ohraniti pri življenju.Vendar dolg bo prej ali slej potrebno vrniti. Kot Slovenec seveda navijam za to, da bi bil naš cel piranski zaliv, pa ne zato, ker bi verjel da bo, ampak zato, da lahko za odtenek lažje barantamo pri drugih odprtih vprašanjih s Hrvaško. Itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

OmegaM ::

Pol pa si mal poglej stare zemljevide, vsaj mislim da zgodivina nekaj ne laze, se ono okoli leta 1900 ko e bil zemljevid slovenije narejen
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

poluks ::

velika slovenij
evo se enkrat zemljevid slovenskega ozemlja! (da bos vidu zakaj govorimo tolk o istri.

glede trdinovega vrha pa - trdinov vrh ni bil nikoli hrvaski ampak slovenski. je pa res da imajo hravti 10m stran rusevine(mogoce ze obnovljeno) pravoslavne cerkvice(srbska) Sv. Gere - to pa je na hrvaskem in pod tem majo oni svojo vojsko gor kakih 200m stran (mi nimamo vojske gor!!!!!!)

Glede JE - kaj nismo na zacetku osamosvojitve rekli da je JE od obeh? pa so potem hrvati hoteli delez brez da bi kaj naredili, se vec hoteli so isto ceno elektrike kot mi. ampak to ne gre ce more nasa stran vzdrzevati, poskrbeti za odpadke(jederske!), in kot pravite vzdrzevat kable (:S)- bili bi neumni ce bi jim dali kar so zahtevali - kar se mene tice so si sami krivi.

NLB- to ti je isto kot ce bi sla ena firma v propast, pa probas resit kar se da, pa ce prav ostanes dolzan ljudem. Ce si privatnik te pol gledajo grdo a ne morejo ti skoraj nic (ljudje), tu pa pac gledajo na drzavo pa ne morejo nic:P (itak smo pa prej celo drzavo (YU) gor vlekli pa smo si to na tak nacin izplacali :D :D :D )

MadMicka ::

OmegaM, leta 1900 Slovenija ni obstajala. Obstajala pa je AvstroOgrska, ki se je širila in ožila, pač odvisno od trenutne politične in vojaške moči.

Poluks, če lastnik podjetja premoženje prenese na drugo, dolgove pa pusti na prvem, je to kaznivo dejanje. Če bi to bilo dovoljeno, potem se lahko kaj hitro poslovimo od gospodarstva in zato od družbe, kot jo poznamo.

OmegaM ::

Res je, da Slovenija kot država ali upravna enota ali sploh kaj drugega ni obstajala, temveč govorimo o slovenskih deželah (KRanjska, Koroška ...), ki so spadale pod Avstro-Ogrsko.
In to je lih to na tem zemljevidu kot ga je nasel in prikazal poluks.

Torej, zakaj sedaj ne bi tu smeli govoriti o slovenskem ozemlju, oz. ce ze ne drugo vsaj o njenih regijah slovenskih dezel?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

fahrenGONE ::

Ce koga zanima naj skoci na carantha.net za zanimivo branje. Warning: ni za komuniste! :D

MadMicka ::

Carantania = Slovenija??

Karantanija je bila zveza slovanskih plemen. Smo sicer potomci dela teh plemen, venar trditi, da je bila Karantanija slovenska, je nesmisel. Bila je slovenska manj kot bivša Yugoslavija :D

Daedalus ::

Res je, da Slovenija kot država ali upravna enota ali sploh kaj drugega ni obstajala, temveč govorimo o slovenskih deželah (KRanjska, Koroška ...), ki so spadale pod Avstro-Ogrsko.

Ja in? To je nerelevantno, ko govorimo o ozemlju slovenske države. Ker je takrat ni bilo. bile so pokrajine, zmerjene takole bolj kot ne na uč in preko palca, kot je pač ustrezalo trenutnemu vladarju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Alexius Heristalski ::

Slovenci smo vedno spadali pod avstrijski del Avstro-Ogrske, Hrvatje pa pod ogrskega. Zdaj najdite mejo med tema dvema deloma, mogoce kaj pomaga.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fahrenGONE ::

Sam ne mi z neko YU zgodovino utrujat. Noben me ni in me tudi ne bo preprical, da smo potomci juznih slovanov. Mad nami je prevec razlik, da bi temu bilo tako.

OmegaM ::

RAzlike so v tem da smo pac bili pod drugim vplivom, mi pod vplivom avstrijcev, italijanov, hrvatje bolj madzarov, srbija, bosna ter makedonija pa pod vplivom turkov, torej tu so te razlike zato toliko bolj ocitne.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

poluks ::

prihod slovanov se je zgodil okoli 5. in 6. stoletja ko so izrinili rimljane iz nasega prostora.
in tu lahko zacnemo govoriti o nasih prednikih "slovencih" - ceprav vsi govorite o tem da smo bili pod AO, da smo imeli pokrajine, itd.. Kaj je bilo pa pred tem? Tudi pred AO smo obstajali, le da je bilo pred AO svet drugace razdeljen. vse je bilo odvisno od graščakov, grofov, škofov.

slovenija je bila razdelljena na kranjsko(gorenjsaka,primorska,del dolenjseke (kasneje cela z belo krajno-turki)),koroška(slovenska in avstrijska koroška),štajerska(do madžarske pa še nekoliko v avstrijo, po slo pa do save)------>je res da smo si belo krajno in pa od kostanjevice na krki pa do brežic prisvojili v tistem času od hrvatov amapak ne moremo zato kriviti kranjske grofe ce so sirili svoje ozemlje na boljse obrambne tocke (turki)

aha BTW kranjski grofje so vladali slovenskemu prostoru najprej iz Kranja,Nato iz LJ, nakar so se preselili v kamnik in nato spet do koncno v LJ.

-----> to so bile grofije samostojne vsaka za sebe, z svojim določenim ozemljom.

Thomas ::

Jest tudi HOČEM videt tisti genetski zemljevid Evrope.

http://www.admin.ox.ac.uk/po/040113a.shtml

Nekaj o njem že vem. Ni ravno vzpodbuden za nacionaliste.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Tear_DR0P ::

vsi ste tko zakopani v to zgodovino, da do lastnih jajc ne vidite. briga me kaj je nekdo imel, mene zanima kaj bodo meli tisti za nami. najprej se mormo slovenci sami med sabo zmenit, kaj hočemo in kaj smo pripravljeni v zameno za to dat, pol se pa lahko menimo s hrvati naprej.
genski zemljevid, bi pa slovenijo verjetn postavu ob bok ZDA
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OmegaM ::

Jaz si najbolj zelim da nasi politiki stopijo malo bolj vkup pa se naj ne bolijo in naj ne klaceplazijo pred hrvatmi in naj se do konca borijo za piranski zaliv pa se do koncno za naslo mejo!
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

MadMicka ::

Borbe do konca običajno ne rodijo nobenih sadov. Ko je takšne vojne konec, običajno eden izgubi vse, drugi pa tudi veliko. Neprimerno bolje je skleniti kompromis. :) . Sicer pa tudi mislim, da izrazi kot so "klečeplazenje" lahko namenjeni le javnosti za nabiranje političnih točk, saj je jasno, da niti Hrvati, niti Slovenci drug pred drugim ne klečeplazimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312008 (10206) jype
»

Slovenija protiv ulaska Hrvatske u EU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411437 (5668) errhec
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223161 (14916) dzinks63
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716766 (5303) ||_^_||
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544513 (3386) Thrivial

Več podobnih tem