» »

Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?

Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?

«
1
2

mtosev ::






Mislim da slike vse rečejo.

PS To niso moje slike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Calligula ::

Ja ali pa Miloseviceva velika Srbija :D

Kaj naj dobimo ozemeljske teznje?
Jah prav-sam jaz sem za to, da prefukamo Itlaijane. V enem dnevu tem metro-gay seksualcem zavzamemo pol drzave z golimi rokavi. Samo za tiste njihove unibraws jih vlecemo pa smo zmagali >:D

Koga boli ce smo kao geografsko manjsi. Japonci, Korejci,... itak sam se v virtualnem svetu zivijo (pa umirajo od utrujenosti>:D )

Mamo vsaj eno prednost-wite men have big penises :D

Jaz hocem, da je SLO na koncu zozena na en otok-blejski :D
In da ta pripade cerkvi. In da pol kasirajo vsem.

Prima nocta z vsakim frocem pod 10 let starosi v zameno za mirno zivljenje >:D

Arrivo ::

Calligula, glede nato, da si na tem forumu star le nekaj dni, ti predlagam, da vsaj še nekaj časa forum samo bereš, da ne bi kot tokrat pisal bedarije...
Ja ja to drži !!!

Zavo ::

Tudi ko sem jaz dobil internet, sem prve dni oslarije pisal ;)
pcoprema.cjb.net

OmegaBlue ::

Arrivo - naša mala kaligulca je bila že popraj prijavljena na forum, zdaj ima nov račun stari pa ima PR naziv :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mtosev ::

Kaj lahko jaz dobim "normalen" odgovor na: Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Utk ::

Če ga nisi v 12 letih (predvidevam) šole, ga ne boš niti tu razumel, če bo kdo napisal.

gfighter ::

mtosev: kakršno vprašanje, tak odgovor... ;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Matek ::

mtosev, V času jugoslavije je bila meja očitno takšna, kot si sam pokazal s skeni iz atlasa. Po razpadu pa se s Hrvati nismo uspeli dogovoriti o skupni meji na določenih točkah (obala, trdinov vrh, itd.). Če kdaj pogledaš dnevnik, vidiš, da se stalno nekaj pričkajo, to pa zato, ker imajo vsi vse tam za svoje. Ko/če bo prišlo do dogovora oz. bolj verjetno arbitraže, se bo problem meje rešil in ta bo natančno zarisana.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Highlag ::

Po Murphiju spet v našo škodo. :\
Never trust a computer you can't throw out a window

TESKAn ::

Ja, če bo naša politika še zmeraj hotela ugajat vsem in jim bo tako popuščala. Rupla zamenjat, ker je brez hrbtenice, pa gor enega, ki se ne bo bal izrabit hrvaško željo po vstopu v EU v pogajanjih o meji.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Barakuda1 ::

V času kneza Koclja, je bla še večja :)

SavoS ::

Ej Mtosev....a si spal pri pouku zgodovine al kaj??

Ali si tako mlad, da še sploh nimaš zgodovine pri pouku, včasih se sprašujem ali sploh ŽE OBISKUJEŠ ŠOLO??

Če bi poznal zgodovino, bi vedel, da je " nekdaj" imela Slovenija 1/3 ozemlja več......zakaj pa misliš, da v Trstu živijo in govorijo slovensko, ali pa na Madžarskem, pa na Avstrijskem koroškem???

Jebiga, Tak so nam določili meje in nismo mogli in smeli nič!!! Zdaj je kar je.....lahko bi se šli samo še eno vojno.....ampak rezutat pa je že itak vnaprej znan!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Saladin ::

...Lahko bi bilo slabše. Lahko bi podal zemljevid Karantanije in potem jokal...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

sid911 ::

Če bi poznal zgodovino, bi vedel, da je " nekdaj" imela Slovenija 1/3 ozemlja več......zakaj pa misliš, da v Trstu živijo in govorijo slovensko, ali pa na Madžarskem, pa na Avstrijskem koroškem???

Slovenija tega ozemlja nikoli ni imela. gre samo za ozemlje ki ga naseljujejo prebivalci Slovenske narodnosti.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

SavoS ::

Uuuu še nekdo, ki je manjkal pripouku zgodovine. No pa ne pozabiti na Koroški plebiscit davnega leta 1920 Plebiscit, to ozemlje je slovenija dejansko imela....kar se pa tiče Italije, se spomni, so slovenski partizani osvobodili Trst in Reko, vendar so nam jih vzeli zaradi nespretnih politikov, oz zelo slabih pogajalcev, med njimi eden na veliko opevani Edvard Kardelj, ki je kriv, da je po Mtosevem vzgledu, Sloveija manjša kot naj bi bila!!!!!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

sid911 ::

Uuuu še nekdo, ki je manjkal pripouku zgodovine

ha-ha

malo pomisli kdaj je nastala Slovenija...slovenci smo mogoče res imeli nekoč več ozemlja...Slovenija pa ne
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

SavoS ::

ja hehe ... Slovenija je bila uradno priznana leta 1991, in resnično ni imela tega ozemlja, potem takem lahko tudi zanikamo vso zgodovino Sovenije pred letom 1991 ali kako??
Hmm no saj vseeno, mi tukaj itak nemoremo nič storiti k temu.....so že vse pred nami storili, oz. bolje rečeno izgubili......:P
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

sid911 ::

no pustimo zaj debato o tem kdo je koliko bil na urah zgodovine in kaj je Slovenija in kaj je slovensko....itak po moje enako mislimo z različnimi pogledi. SavoS, maš prav glede plebiscita in partizanov, nekak pa mi je čudno blo da bi Slovenija že imela ta ozemlja..vsekakor bi jih lahko imela, in res so pogajalci krivi da jih nimamo.
Če pogledam karto ki jo je dodal mtosev, najprej pomislim na kako napako pri risanju karte. tudi možno. Karta pa je dovolj zgodnja da jasne meje v Istri še sami takratni politiki jugoslavije niso poznali, oziroma jo določili. Kot kak dokaz o tem, da je bilo ozemlje takratne fr slovenije večje kot je zdj ozemlje RS, ta karta ne more služit. Sam imam kar nekaj kart na katerih meja poteka po reki Muri pa se ne bunim zaradi tega.
Res poa je da naši politiki ne smejo dovolit še enega spodrsljaja, kot v primeru, ki ga je SavoS navedel ''oz zelo slabih pogajalcev, med njimi eden na veliko opevani Edvard Kardelj, ki je kriv, da je po Mtosevem vzgledu, Sloveija manjša kot naj bi bila!!!!!''
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

sid911 ::

Slovenija je bila uradno priznana leta 1991, in resnično ni imela tega ozemlja, potem takem lahko tudi zanikamo vso zgodovino Sovenije pred letom 1991 ali kako??

ne, ampak moramo ločiti med ''Slovenijo'' in med ''slovenskim''
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

SavoS ::

No Sid911.....maš prav, če smo natančni!!

vendar....eh se lahko debata razvleže in na koncu bo vse spet tako kot je sedaj.......lahko samo še izgubimo izhod na odprto morje....hmmm tudi o Dimitriju Ruplu se bo še v analih pisalo....čez kakšnih 10, ali več let.....>:D

Pa saj ni bitno......VSAK IMA PO SVOJE PRAV!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

mtosev ::

Tak za info: Jaz sem mel zgodovino 5 v 8 razredu OŠ.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sid911 ::

jas mam pa 8.1 pa sem tiho s tem
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Utk ::

mtosev, potem pa ti nam povej zakaj je tako.

urban99 ::

Kaka posebna šola?

Vikking ::

Če bi poznal zgodovino, bi vedel, da je " nekdaj" imela Slovenija 1/3 ozemlja več......zakaj pa misliš, da v Trstu živijo in govorijo slovensko, ali pa na Madžarskem, pa na Avstrijskem koroškem???

občutek za gledanje v zgodovino in besedičenje je brezpredmetno. Pejt nazaj do rimskega imperija. Čudn da se Italjani nič ne bunjo da hočejo Nemčijo pa Anglijo pa Francijo nazaj? Bemo sej je blo včasih vse njihovo.... Tudi včasih so Italjani živeli kr daleč na Hrvaškem.. bla bla...

Mtosev odgovor na tvoje vprašanje: bemo a še nisi skapiral da je stvar narejena od "oka" in ni natančen prikaz zemljevida Jugoslavije. Se ti ne zdi da malo težko narišeš točno mejo Jugoslavije na a4 format? Čeprav je tega res mal gravitacija zjebala, pa vseeno.

mtosev ::

OŠ Ivan Cankar Maribor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

mtosev: poskusi najti še kakšen hrvaški ali srbski učbenik...

urban99 ::

er... a je to 'posebna šola'? >:D

Calligula ::

Za otroke u posebnimi potrebami :D
Tista 5 verjetno pomeni 5 cebelic ipd...

Preprosto je zahodne zaveznie brigalo kaj senkujejo Italijanom takrat,..

Italijane so nasploh kar pustili pri miru. Mussolini je bil obglavljen to pa je vse.
Ostalih par stotisoc gnusov je mirno zivelo dalje, ker je smrt Mussolinija kar oprala vse.

Barakuda1 ::

Ne se spuščat na osebni nivo, pa tud IRC-anje se ne bo toleriralo.

Hvala za razumevanje

Myth ::

Upam da ste vsaj gledali Trenje, da zdaj imate to debato, sicer je brezpredmenta. Pa uporabite iskanje malo bolje, o zgodovini zveste marsikaj, celo midva z Owco sva se prepirala, dokler mu ni več ostalo argumentov... kaj več ne smem napisat, ker je zasebno. Pa eno tako lepo stran mate na internetu!! >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

celo midva z Owco sva se prepirala, dokler mu ni več ostalo argumentov...
Nekako dvomim, da je owci zmanjkalo argumentov proti tebi, ampak :) naj bo, če ti tko praviš.

To, da pa rečeš, da moraš gledat trenja, ker drugače je brezpredmetno sodelovati v debati je pa tut otročje. A eni ne vidte dle od TV-ja? Tist kar na Trenjih in v Tarči povejo je suho zlato? Ojej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Nejc Pintar ::

g. Led: Oddaji se reče Trenja in ne Trenje:\

Drugače pa bi bili lahko še precej manjši, lahko bi bili brez morja...
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jst ::

Kako lahko sodi naziv topica "Zakaj se Slovenija čez čas zmanjšuje?" v Oddelek Problemi Človeštva.

Moderatorji????

OmegaM ::

Problem je v nasih politik, ker ko bi to ze lahko oni vse uredili so pustili za kasneje, in sedaj smo tam ko smo.
Arbitraza pa ne vem ce bo kaj resila.Kaj te Politiki drugih drzav vedo kje so prav slovenske vasi, kak je sla meja itd itd.

Pa ce se na arbitrazi naredi v nase dobro, mislite da bodo hrvatje to pol pustili?
Samo poglejte ko so kar zaceli graditi mejo brez nekih dogovorv dol nekje na dolenjskem, pa kake pisejo hrvaski mediji, ko nas tako blatijo kot nikogar.
Veliko zaslug zato imajo hrvaski mediji.

Tu je treba lepo politicno ampak brez popuscanja hrvatom.Morali bi izkrostiti ko smo v EU.
No sedaj se je zacelo nekaj premikati.Amapk kaj, ko so vedno vsi bli tiho si je edini upal oglasit Plemeniti, sedaj vsi ostali pa dosti kasneje za njim.

Bomo videli ka bodo naredili.

Finta je ker se dokonce meje vedno ni, tak po kopnu kot po morju.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

strictom ::

TRST JE NAŠ! :D

Sicer pa mene ne moti da bi na koncu bla Sloveniaj ena majhna skupnost sestavljena iz 1000 ljudi :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PersonaRudis ::

Še sreča da je bruto površina Zemlje bolj ali manj konstantna.

poluks ::

slovenija bi mogla bit taka



PS: nevem zakaj se noce odpret ta slika ampak tu je se povezava
velika slovenija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poluks ()

poluks ::

aha to je prva karta sloenije - narisal jo je pa Peter Kozler:)

Thomas ::

Treba je povedati, da Slovenci s(m)o izgnali precej Nemcev in Italijanov, ki so "avtohtono živeli" na tem ozemlju. Takorekoč zamenjali smo Koroško, da smo smeli etnično očistiti naprimer Ljubljano in Maribor Nemcev. Da so oni lahko etnično očistili kakšen konec Zgornje Koroške.

To je objektivno gledanje na stvar.

V čem smo boljši od Srbov, Hrvatov in Muslimanov v Bosni? Biološko seveda v ničemer, samo memeplex imamo pa že nekoliko modernejši. Dragoceno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

b0B3k ::

Zanimivo razmišljanje o identiteti Slovenije ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

poluks ::

Treba je povedati, da Slovenci s(m)o izgnali precej Nemcev in Italijanov, ki so "avtohtono živeli" na tem ozemlju.


oni niso nikoli tu ziveli avtohtono ampak so se naselili v casu germanizacije konec srednjega veka. Nasi grofje so pa zaradi bližajočega kmečkega punta podprli to oblast. Slovenija je bila del AvstroOgrske, a AO nam je puscala svojo avtonomijo (jezik , obicaji).

zato ne govorit da smo mi njih izselili - smo jih sam vrenli od koder so prisli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poluks ()

Thomas ::

No seveda, "mi" smo jih "vrnili od koder so prišli", stoletja nazaj. Ko so Hrvati "vrnili Srbe od koder so prišli", stoletja nazaj, pravi temu Carla del Ponte "etnično čiščenje". Čist isto, kot "smo" počeli Slovenci, če mene vprašaš. Etnično "smo" očistili tiste, ki "so bili tu pred nami", etnično "smo" očistili razne prihajače vsake toliko, etnično smo se čistili med sabo, etnično so nas čistili drugi.

Človeška zgodovina je eno samo etnično čiščenje. Slovenci "nismo" nič boljši, le z malo več notranjega čiščenja, kot je povprečje.

Jah, če se čisti meso (substrat), v imenu idej (memov) na tem substratu, je to fizično iztrebljanje. Če se čistijo pa memi, meso se pa pusti na miru, je pa to debata (na forumu), kulturni boj, prijateljsko prepričevanje, spoznavanje novih idej ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

V 6. in 7. stoletju, so Slovani nekoliko etnično očistili Istro romanskega prebivalstva.

Ti so po tistem dovolj uspešno silili nazaj, da so bili poleg Slovanov kar številni, dokler jim Italija pod fašizmom ni priskočila na pomoč in začela čistiti Slovence in Hrvate (dve plemeni Slovanov).

Po porazu Italije, so Slovani lepo počedili z večino Italijanov v Istri, Italijani pa z večino Slovanov v Trstu in okolici.

Po 1990, so Srbi (eni tretji Slovani) čistili tam okrog Vukovarja in nekaj od tam očiščenih Hrvatov je pristalo v Istri kot ribiči. Ti so sedaj pobudniki (še razmeroma šibke) ideje, da bi počistili nekaj, oziroma preostale Slovence iz Savudrije "i do pola Savudrijske uvale".


SvUda Hrvatska. Slovenci bi še zmeraj "radi imeli Trst" in vse, kar je na kakšnem srednjeveškem zemljovidu našega. Italijani pa Istro in Postumio, z Bledom po možnosti.

Kot v tisti radijski oddaji - "Naši poslušalci čistijo in pospravljajo!" Ali pa kot vedo gospodinje, da je treba "stalno čistiti". Zelo naravno vse skp, vam povem!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

ko sm jst na faksu predtsavu takšno teorijo, sm bil skor tepen, dokler ni asistent reku, da zelo zanimivo razmišljam in da je stvar precej logična.

etnično čiščenje je prisotno med ljudmi že od nekdaj - pobij vse moške, posili vse ženske - če tega ne narediš, se vrnejo in ti vzamejo zasedeno. in ja slovenci smo zelo uspešni čistilci našega ozemlja - židov v sloveniji skoraj ni - smo jih iztrebl, še preden se je tega spomnu hitler - dolg prej. poleg tega smo pucal še tko kot je reku thomas
sam nikol nismo znal glih najboljš trgovat, zato smo vedn zamenjal kak kos slovenije za par človeških življenj, danes mamo dokaj etnično čisto državo, ki je majhna.

blo bi pa fino, če sprejmemo vse izbrisane kot državljane slovenije in potem EU pojasnimo, da se mora naša meja raztegnat zdej mal >:D bodo bliže svojim koreninam lahko potem živel reveži.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poluks ::

temu se nebi reklo iztrebljenje ampak migracija (je prisotna povsod)

to kaj smo cistli po vojni smo pa sam vrnli milo za drago (jebiga maščevalnost je ljudem v krvi);)

Tear_DR0P ::

migracija židov če želiš, sam če bi tebe kdo tko prislil v migracijo, kot smo slovenci žide, bi tudi ti temu rekel iztrebljenje - ljudje so moral preko noči popokat in it
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poluks ::

¸kdaj smo mi iztrebljali žide?

kaj ne govoimo o nemcih in rimljanih!??:\

Vanich ::

Thomas: Ti so po tistem dovolj uspešno silili nazaj, da so bili poleg Slovanov kar številni, dokler jim Italija pod fašizmom ni priskočila na pomoč in začela čistiti Slovence in Hrvate (dve plemeni Slovanov).

Uff...samo to nikar ne omenjat Hrvatom -mislim to da so Slovani -
,ker čist popizdijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312008 (10206) jype
»

Slovenija protiv ulaska Hrvatske u EU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411437 (5668) errhec
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223161 (14916) dzinks63
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716766 (5303) ||_^_||
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544513 (3386) Thrivial

Več podobnih tem