» »

Hrvaška

Hrvaška

«
1
2

Lucifix ::

MadMax ::

:D

Kot zgleda, bo slo na tesno...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ikarus ::

Lucifix

Obupno - odgovori in sploh vprašanje. Že tako naelektreno, pa še provocirajo s takilemi.

MadMax

:D

MadMax ::

Pod "stare ankete" je se par taksnih...



Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ziga Dolhar ::

okej, sej bi glasoval, če bi vedel, kaj pomeni "trebamo li zaratati".

Sicer pa -- briga me. Res, dobesedno.

.:joco:. ::

Ziggga, znaš li što je rat?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Brane2 ::

Kot sem slišal, je prišlo do arbitraže. Evo slikce iz kamere tajnega agenta:


Thomas ::

Hehehe ... izmenjava karikatur bi mogoče obema stranema pomagala pri razumevanju situacije pri nasprotni strani.

Tale risbica je narisana zelo iz srca. :D >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Hihi -- ne, ne vem, kaj je "rat". Razen po angleško. Resno.... Kaj je sploh anketa? (Hvala)

perci ::

Ziggga: rat je vojna ;)
zaratiti - iti v vojno

btw: se vi niste več srbohrvaško učil v šoli?

Loki ::

hvalabogu ne.
sedaj se ucimo anglescino in nemscino (nekateri).:))

Binji ::

A niti hrvaske TV ne gledas?? Jst se tud nejsm ucil srbo-hrvascine pa jo bl al mnj tekoce govorim:D

Aja..ta je se zanimiva
Kaj se res tko ne maramo al kaj? Pa sej s(m)o zmesani.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

Sergio ::

tale iskon.hr bi jaz pošteno ošvrknil.

zamišljajte si - ste urednik nekega spletnega cajtnga, katerega bere dnevno veliko ljudi.

potem vrinete anketo:

"Kako rešiti problem Piranskega zaliva?"

a) mednarodna arbitraža
b) medvladni dogovor
c) z vojno s Hrvaško

samo POMISLITI na vojno zaradi zaliva je največja možna napaka. da se pa take zadeve omenjajo v resnih anketah, je pa sramota prve sorte.

lejte, arbitraža _nobeni_ od držav ne bo po godu. sploh in oh niti Sloveniji, kaj šele Hrvaški. Joras je itak zgodba zase - jaz ga definitivno ne podpiram, saj je ozemlje v hrvaški lasti. Njegove zahteve (dati kar celo Hrvaško na Haag, boriti se za vsako ped) so pa samomorilske. Fuj inu fej, Joško! Pomnite: Arbitraža bi nam dala ozemlje do Savudrije. To pomeni, da bi od sečoveljskih solin nadaljevali našo pot preko Crnevega Vrha, vse do Savudrije. Ker svoje informacije gradim le na dnevni redakciji informativnih oddaj, je možno, da se motim, tako da me v tem primeru prosim popravite.

Vojna ni možnost. Ne bi smela biti. In ne bo. Diplomaciji obeh držav že vesta bolje.

Jaz osebno podpiram mednarodno arbitražo, saj bi v tem primeru obe strani odšli s sklonjeno glavo ter zaprtim kljunom. Mnenja?

(btw, če kdo SLUČAJNO napiše "pejmo u vojno s prasci" ali podobne, in to neutemeljeno ter žaljivo za naše sosede, bo fasal naziv. obljubim. držimo se kultiviranega pogovora)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Binji ::

Se strinjam. Ampak tisto ozemlje bi res morali biti nase, nej se Hrvati bunjo al pa ne. Da ne govorimo o Koroski, Porabju.. Ampak to je druga storja.
Sergio njegove ideje so res prevec radikalne, ampak so v pravi smeri..kar dat jim ne smemo (ze zgodovinsko) nasega ozemlja.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Ziga Dolhar ::

Kako se že imenuje tisti zemljevid Slovenije in drugih držav, kjer so narisane meje? Aja, "politična karta" al nekej takega...

Meni osebno se "meje" res zdijo zelo huda stvar, dokler ločujejo kaj več kot zgolj in le pokrajinske značilnosti (imenovanje, jezik).

Thomas ::

> Arbitraža bi nam dala ozemlje do Savudrije

Heh ... arbitraža bo dala Drnovšek - Račan sporazum plus minus kakšno malenkostno popravico.

Trust me.

8-)

Mercier ::

Sergio:
Jaz osebno podpiram mednarodno arbitražo, saj bi v tem primeru obe strani odšli s sklonjeno glavo ter zaprtim kljunom. Mnenja?
Jaz sem za. Mi je dojadilo tole vseskupaj. Čeprav napihnjeno, je resno. Bi pa definitivno raje, da bi uredili sami. Ali pa vsaj ne zapirali ljudi, ne glede na njihovo trmo.

Ona karikatura me je spomnila na eno arbitržo pred leti. Se spomnite posnetkov, ko so ameri zaprli glavne akterje klanja v Jugi, dokler se gospoda ne pomenijo o zemljevidih in so enkrat "pozabili" izključiti kamere? So sploh dojeli, da jih je*ejo v glavo? Da so karikatura?

Ikarus ::

Sergio

Tisto, kar si napisal na koncu, je na mestu! Tako naprej - nič mlačnjaštva s takimi.

Kar se pa tiče meje - se strinjam glede Savudrije, da nam pripada glede na zgodovino in katastrske občine - je že več stoletij v Piranski občini. Enako velja za štiri naselja ob Dragonji. Problem je, da je Slovenija za državne meje ob osamosvojitvi priznala administrativno mejo, ki je nastala za časa Jugaslavije, čeprav ni bila pravna in zgodovinsko poštena niti poštena do večinsko slovenskega prebivalstva ob času podpisa. Zadnja mednarodno priznana meja pa je bila meja STOja - Svobodnega tržaškega območja B in je potekala precej južneje - to bi lahko upoštevali v arbitraži.

Vendar arbitraža traja, pa še draga je in sploh ni garancije, da bi se je Hrvati znali držati. Glede na to, da se bo obmejni režim enkrat povsem sprostil in nakljub temu, da je sporazum Rača-Drnovšek podaril Hrvatom zgodovinsko slovenska ozemlja, bi se po moje morali držati sporazuma.

Če pa bodo vztrajali s sredinsko črto, potem se moramo upreti z vsemi štirimi - seveda diplomatsko in gospodarsko, precej se da narediti..

Sergio ::

Thomas: mar ne bi arbitraža zbrisala vse dogovore iz sporazuma?

jaz si to predstavlam takole nekak: pride neka mednarodna skupina strokovnjakov, pogledajo zemljevid, zarišejo črto, to ratificirajo, in BUM. tle je meja. nic jokat, nic stokat.

ampak v _tem_ primeru bi bila Savudrija nasa. Joras pa pac ne.

Utemelji, zakaj bi ti mogu "trustat" :D

Ziggga: se ne strinjam s teboj. Koncept "meje" (in to, ako .si ter .hr ne prideta v EU skupaj, Schengenske) ločuje veliko bolj kot si bi ti hotel. S tem, da mi je "meja" med .it ter .fr dosti bolj všeč :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sumo ::

Ne razumem zakaj Hrvaska rabi se tistih dodatnih nekaj kilometrov morja, ko pa ga itak ima 1000x vec kot Slovenija. Sam da nas zajebavajo? :\

Sergio ::

SUmo: ekonomski interes, zmešan z političnimi podžiganji, podžgan z bluzi lokalnih ribičev. sam seštej :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mercier ::

SUmo:
Ne razumem zakaj Hrvaska rabi se tistih dodatnih nekaj kilometrov morja, ko pa ga itak ima 1000x vec kot Slovenija. Sam da nas zajebavajo?
Nekaj takega. To je Hrvaški najmočnejša karta v špilu. Morje Slovenija ne bo dobila badava.

Ekonomskega interesa je tu malo, ali nič. Piranski zaliv je bil vedno več ali manj domena slovenskih ribičev.

kuglvinkl ::

Morda je razlog veliko bolj pragmatičen. Hrvaška ima notranje težave, Slovenija ima notranje težave. Da ne omenjam slabe podpore Natu. Odvračanje pozornosti je v taki situaciji zelo pripravno, ankete o ratu, še toliko bolj. Takorekoč, učimo se šele.

Your focus determines your reallity

iration ::

kuglvinkl: točn to. vse skupi je samo eno odvračanje od realnega položaja v državi (hrvaški namreč). vse je v qurcu, najlaži je pol folk mal zaslepit z drugimi stvarmi. tud kakšni športni dosežki pridejo prou, pa take...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Zakaj da bi mi trustal Sergio?

Ker na 38. vzporedniku se je Korejska vojna začela in končala.

Rusi si z zmago v WW2 niso "dokončno prislužili niti Kurilov".

Turški Ciper je nepriznan.

Ne bo mednarodna arbitraža razsoljala drugače, kot sta se SLO in CRO že skoraj sporazumela. Kot je nasvetoval Perry.

Nimajo razloga dajati Slovencem Savudrije ali Hrvatom Pirana.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

gud inaf :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Sergio:

Emm, "moja idealna meja" pa res ni taka, kakršna je meja dandanes dejansko. Moja meja je pač "ideja". Nothing to disagree with :]

Thomas ::

Žiga ... a si predstavljaš kako bi bilo, če bi jest šu v opero dirigirat? Kaj šele pet!

Čista groza. Podobno kot tvoji politični prispevki.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Thomas, res je. Pa vendar se na osebku, pričujočemu kakšni politični razpravi, fizične poškodbe v obliki počenih bobenčkov ne dogajajo najbolj pogosteje...
[glede mojega posluha pa ne bi zdejle]

btw: zate je filozofija enako kot politika? Problem politikov je manjek filozofskega razmišljanja. Kar še kako velja za pro-američane, hudiča.

Če bi države vodili mi, bi vojne ostale v oddaji Pro et Kontra.



:)

- Žiga

Balandeque ::

Ikarus: Vendar arbitraža traja, pa še draga je in sploh ni garancije, da bi se je Hrvati znali držati.

Pogoj, da se reč imenuje arbitraža je, da obe strani vnaprej pristaneta na sodbo. Tudi Hrvati so že toliko vpleteni v mednarodne povezave, da si česa takega ne bi mogli privoščiti. Bi jih več stalo, kot cel zaliv z vsemi švabicami. In če sta Račan in Mesić še ista, kot sta bila preden sta zasedla prestola, je jasno, da vse to počneta natanko toliko, kolikor zahteva domača javnost. In da obema, tako kot Ruplu in Drnovšku, ki se pri nas ukvarjata s tem, hodi vse skupaj zelo na curakelj. Sploh poleti, ko iamjo radi mir. Za Piculo pa vse to nisem tako siguren. Včasih se mi zdi, da bi naš akademik minister najraje počil od jeze, ko na tiskovni konferenci vse novinarje zanima samo Joško Joras. Ki pa je, roko na srce, izdatno napumpana in ničkaj pozitivna figura zapleta. Štajerc, ki je šel mal prodrmat skulirano Primorsko. :D


zzziga, če se ne motim, si nekje v tem forumu spraševal po Mikijevih zabavnikih. No, pri meni dobiš Alanforde in boš lahko malo tuje jezike potreniral.. >:D
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Odin ::

Ko vidim takšne ankete, me kr ima , da bi se strinjal z dr. Primožem Lampičem.

Pa tega drkanja s to mejo(predvsem z ribiči) imam že prek glave. Nonstop so na televiziji, še malo pa bom vsakega ribiča poznal. Ribič-superstar8-O

Mi(slovenci) bi pa bili verjetno najbolj neugodni, če bi slehernega potnika(ne glede na narodnost), ki gre na Hravaško, temeljito pregledali, izpraševali... in bi se tako za vsakega najmanj kakšna urca nabrala.
Potem pa da vidimo kdo je bolj pameten>:D

Vidi se, da sem slovenec in zato v tej situaciji pristranski8-)

Ziga Dolhar ::

Hmmmm, nekako tako, kot je moja mami rekla včerej zvečer:


Če ne bi blo Jorasa, bi bil dnevnik 10 minut krajši.

. . .

Balandeque ::

Ziggga: LOL; ti veš kako zelo se strinjam...
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

.:joco:. ::

Arbitraža nam bo pobrala ogromno denarja, še več časa in največ energije ze vstop v EU, ker se tam ne bojo hotli ukvarjat s takimi problemi. Trajala pa bo 2 leti, NAJMANJ!

Rezultat pa bo takšen, kot ga je napovedal Thomas.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Brane2 ::

Če upoštevaš, da tole sr*nje traj že 10 let in se ne misli tako kmalu nehat, se par let za arbitražo ne zdi tako veliko, sploh zato, ker nosi večjo težo od piknikov Drnovšek-Račan...

Beat-O ::

Problem je v temu, da tudi če bi prišlo do arbitraže, me je kar strah kakšne dokaze bi predstavili naši "vrli" državniki in strokvnjaki. Mogoče bi se ponovno pokazal hlapčevski odnos države in bi raje zelo omejili svoja pričakovanja, kot pa da bi se "borili" za ozemlje. Mislim, da bi morali pokazati zgodovinske dokaze, ki nam najbolj koristijo, nekatere teorije, ki imajo kar nekaj zagovornikov trdijo, da je Slovenija do reke Mirne (kreoko južno). Vem, da tega ne bomo dobili, vendar, če jim bomo pokazali take dokaze je več možnosti, da dobimo več ozemlja in morja. I say go for it!

P.S.Po Tuđmanu Hrvaška meji na Avstrijo in Italijo, Slovenije ni. ;(( ;((

drSMASH ::

1. Hrvati ne dajo morja zato ker hocejo imeti stik z Italijo(meji se dotikata na morju).

2. Vsaka drzava, ki ima lastno morje mora imeti dostop do odprtega morja(tak je zekon, ki so ga sprejeli na neki...zgodovina:D ).

In tu je ta problem.

Ampak 2. je bol pomembno od 1.!!! 1. je le zelja Hrvatov(hja..jaz si tud zelim marsikaj:D ) ampak 2. je mednarodni zakon!

<<<LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE>>>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drSMASH ()

Klampfer ::

Segio, od kje pa tebi, da je Jorasova hiša na Hrvaški zemlji??? Predlagam, da greš na geodetsko upravo v Piranu in dvigneš mapno kopijo. Tam boš lepo videl, da je Jorasova hiša še v času YU stala v slovenskem katastru.

Trenutno stanje pa je tako, da tam URADNO meja še ni začrtana. Zato je bilo ravnjane hrvaške policije SKRAJNO NEPRAVILNO.

Žalostno je samo to, da Slovencem, ko osebno nismo ogroženi, nekako nič kaj dosti ni mar za ostale.
Bogomir

Thomas ::

Slovencem je kataster sveta zadeva v Piranu. Ne marajo ga pa v Razkrižju.

Hrvati so komplementarno usekani. Radi bi imeli kataster v Razkrižju ne pa v Piranu.

Če to ni hudič! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Old-Death ::

Me zanima če so se hrvati kdaj vprašal zakaj se zalivu reče PIRANSKI????

Kje so skinheadi takrat ko jih rabiš, tisto skupino slovenskih pesnikov in pisateljev, ki so hoteli protestirati pred Jorasovo hišo je na hrvaški meji čakala tolpa huliganov "protestnikov".
Tistim par zamorcem k živijo v lj bi najraj iz kože potegnil, da bi se pa zbral skup pa nardil en shod proti Hrvatom, ki majo že ne vem kot km obale pa še Piranski zaliv bi radi, to se jim pa ne da. Zakaj jih pol sploh mamo?

Thomas ::

> Me zanima če so se hrvati kdaj vprašal zakaj se zalivu reče PIRANSKI????

Pssssst! Te bodo slišali Italijani in bodo hoteli ves Golfo di Trieste zase. :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rh^ ::

_Tha_Man_ jaz se strinjam z tabo. Imamo dokaze, je bila da je ozemlje do reke Mirne "naše" (vsaj blo). Se mi zdi da jih imam celo jaz fotokopjo kjer je bil popis prebivalstva kje smo na 1. mestu Slovenici na 2. Italjani in šele na 3. Hrvati... samo s časom se je iz Hrvaške izseleilo v Slovenijo večina ljudi.

Meni sicer mi je bila najboljša rešitev ki so jo preldagali 1991, da bi Hrvaška dobila "v najem" za 100 let koridor od Zagreba do Ljubljane in da bi tam zgradili avtocesto let in isto bi Slovenija dobila savudrijo "v najem" za 100 let!

Če pa bo arbitraža pa itak izgubit nimamo kaj...slabše kot tako nemore bit....


P.S. Ste pomislili kdaj, da bi lahko Hrvati to delali samo zato, da nam onemogočijo vstop v EU?! Samo, če mi negremo v naslednjih 10 letih v EU nebojo oni še v 100....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rh^ ()

Thomas ::

> Če pa bo arbitraža pa itak izgubit nimamo kaj...slabše kot tako nemore bit....

Jah ne bit čist prepričan no. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

StratOS ::

zgleda da skripte ne delajo za to anketo že več časa je na 50:50 ...

arbitraza je tukaj, ... skoda da so politiki .......... !
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

boha ::

ok, razumem da ti incidenti slabšajo "dobre" odnose, ampak ne razumem, kako lahko sploh kdo pomisli na vojno in po teh anketah sodeč bi nas hrvati že kar jutri začeli bombardirat. ma a niso imeli že zadost sranja z vojnami, bi se še kar naprej klal. kaki nazadnjaki...

karma ::

Ej, folx...vabim Vas da kakšno poveste tudi na iskon.hr forumu. Včeraj sem na slo-techu opazil tale link in sem šel dol malo popričat.Malo so bli nasilni in "nekulturni" na začetku, pa sva jih še z eno deklico mal skulirala.Res VAs vse vabim, ki Vas tema zanima, da kulturno in dostojanstveno (kot to Slovenci pač znamo:)- malo obranimo svoje barve...
link:
http://www.iskon.hr/forum/redirect.jsp?...
karma (alias Janez alias Janko na Iskon.hr)
cya

Binji ::

Sm prebral vse poste tam. Jao, pa kaj so ti neumni al se sam delajo neumne??;((
Pa kr vsi bi sli na napad na nas. Jao, jao.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

krho ::

Hrvatje nas sedajle zajebavajo da ne bomo mogl v EU.
Nasi politiki so pa pomoje taki srcki da bodo Hrvasko v EU spustili brez kakršnekoli zajebancije.
Se mocno bojim da bo tako.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tejo ::

Ne samo to, verjetno jim bodo še pomagali vstopiti v EU :(

kuglvinkl ::

Sem spisal umirjen odgovor na tisti forum. Bomo videl, kakšna bo reakcija (heh, kot vedno, 90% idiotov, 10% bistrih).
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277027 (6241) mojsterleo
»

Joško Joras z argumenti na hrvaškem forumu

Oddelek: Problemi človeštva
402879 (1828) Tear_DR0P
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541849 (36313) Bellzmet
»

Jorasu grozijo s smrtjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525182 (4027) DavidJ
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544556 (3429) Thrivial

Več podobnih tem