» »

Modificirane ovčke.

Modificirane ovčke.

whatever55 ::

Živjo.

Zadnjih par let svojega sicer relativno kratkega življenja sem začel zelo razmišljati o vseh stvareh. Vesolje, človek, kakšen namen ima vse kar nas obdaja?
In kje je tu problem?
Problem je v tem, da se opazil, da o takih rečeh ne razmišlja veliko ljudi ampak le redka peščica. Drugi o tem niso sposobni razmišljati, večina je sposobna razmišljati samo o osnovnih stvareh, kaj bolj intelektualnega pa je za njih prevelik zalogaj, enostavno "ne gre jim v peso". Vse to opažanje me dela zelo nesrečnega saj me obdajajo ljudje kateri se niso sposobni pogovarjati na moji ravni in ljudi ki razmišljajo težko najdem.

Ob pogovoru z kolegom glede tega sva prišla do misli:
Črne ovčke so lahko srečne samo, če postanejo pastir, vodja črede ali pa da se lahko pretvarjajo da so bele?

Ali ste tudi cam dagaja kaj podobnega in kaj si mislite o intelektualnih sposobnostih povprečnega člana naše družbe. Kako se rešiti problema !razmišljanja!?

Matic.

BigWhale ::

Stvar je preprosta. Manj kompliciranih stvari ves, lazje ti je in navidezno si bolj srecen in manj obremenjen.

Torej, v eno sluzbo za tekoci trak, po sluzbi s sodelavci na pijaco, po pijaci ob enih sestih domov, pred televizijo. Gledat fussball ali kaj podobnega, potem zvecer mogoce se na eno kavo, potem pogledas dnevno informativno oddajo in potem gres spat. Zjutraj spet v fabriko.

Ti se pa delas nesrecnega in razmisljas o takih enih 'deep temah'. In imas obcutek, da si edini, ki razume svet in vidi, da gre vse v kurac... ;)

Daedalus ::

Mah, kaj ti pomaga, če si modificirana owca? Še vedno si owca...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kopriwa ::

pač se prilagajaj, ko si v družbi belih ovc bodi ovca, ko pa imaš možnost s kom razpravljat o zadevah, ki te zanimajo, pa izkoristi čas. Mislm podobno kot BW, "ovce" se ponavadi manj obremenjujejo kot ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

Calligula ::

Lahko se tolazis, da so bolj inteligenti v starosti malenkost bolj srecni od povprecja. Do takrat pa nic.
Pa vedno je tudi tista dolocena verjetnost,... da si samo ovca z sindromom Napoleona :D

nicnevem ::

Ja...to je spet ena izmed tistih (tudi meni) neprijetnih posledic naše evolucijske preteklosti. Razprave o "globokih temah" nam namreč niso kaj prida koristile pri preživetju v afriških savanah, mnogo bolj pač "gostilniške teme" (o interakcijah med posamezniki našega malega plemena, morda še kakega sosednjega, s katerim smo "trgovali"/se vojskovali itd.).

Kaj ti pomaga razumeti "da je zemlja okrogla", če tačas, ko si se ukvarjal s tem, sosed zapeca najboljšo bejbo v vasi? Ali ulovi gazelo...

...

No, se pa zaradi tega ne bi preveč sekiral. Tukaj na forumu je kar nekaj ljudi, ki očitno radi premlevajo težke teme, tako da svoje ideje pač prineseš sem - da bi pa spreminjal ostale memplekse, da bi bili bolj dovzetni za tvoj nivo pogovora...je pa z običajnimi sredstvi bolj ko ne sizifovo delo.
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

whatever55 ::

Mptijo me ljudje, ki so ovce že od začetka življenja in ne tisti, ki so ovce postali, ko so razmislili o tem kaj je bolje. Spet ste čist falili.

_marko ::

In zakaj te tako motijo?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

whatever55 ::

Dej naj prosim nekdo temo zaklene, ker to nikamor ne pelje.

_marko ::

Nekam zvišeno deluješ glede na kvaliteto ter argumentiranost svojih postov :\
Tachyon ti je tud en del dobro raložil.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Daedalus ::

Ja...to je spet ena izmed tistih (tudi meni) neprijetnih posledic naše evolucijske preteklosti. Razprave o "globokih temah" nam namreč niso kaj prida koristile pri preživetju v afriških savanah, mnogo bolj pač "gostilniške teme" (o interakcijah med posamezniki našega malega plemena, morda še kakega sosednjega, s katerim smo "trgovali"/se vojskovali itd.).

Zelo ozkogleden je tale post... Med drugim so take razprave pomembno prispevale k razvoju družbe, ker če bi se vsi ravnali po zgolj zgoraj opisanem evolucijskem načelu - bi še zdaj letali po afriških savanah pa pazli, da nam kdo ne upeca babe. Na srečo se pa določen % ljudi ne ubada zgolj z gostilniškimi debatami in preživetjem v sodobni džungli, pa raje raziskujejo, odkrivajo in debatirajo o težkih temah - in tako posredno ali neposredno prispevajo k razvoju družbe. Evolucionizem lahko pojasni marsikaj - samo zgoraj si se ga rahlo napačno lotil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gundolf ::

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man.
- George Bernard Shaw

nicnevem ::

@Daedalus
> ker če bi se vsi ravnali po zgolj zgoraj opisanem evolucijskem načelu - bi še zdaj
> letali po afriških savanah

Zagotovo, ampak tega niti nisem trdil. Namreč, da to velja za vse.

> Na srečo se pa določen % ljudi ne ubada zgolj z gostilniškimi debatami in preživetjem
> v sodobni džungli, pa raje raziskujejo, odkrivajo in debatirajo o težkih temah

Ja, vendar je ta procent dokaj majhen - jasno pa zelo pomembnen pri razvoju civilizacije. Tako kot si rekel.

Trdim samo to, da je 90% naše preteklosti, ki smo jo preživeli v vasicah, ki so štele po nekaj 100 duš, pustilo na nas določene globoko ukoreninjene vedenjske vzorce, ki so lepo vidni še danes. Eden izmed njih je tudi ta, da se mnogo bolj zanimamo za stvari, kot je naš socialni status, premišljujemo o (potencialnih) prijateljih/cah, partnerjih/kah, o tem, kako je sosedov Francl dobil denar za novo kravo, pač stvareh, ki so bile takrat kritične za naše preživetje (širjenje genov) - nekatere so seveda še vedno. In to velja pri veliki večini ljudi. Samo poglej splošno nezanimanje za znanstvene debate. Mnogo bolj privlačne se večini zdijo te, ki sem jih (malo čudno) imenoval gostilniške.

Morda pa obstaja kako boljša razlaga...:\
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Daedalus ::

Hja, s tem pojasnilom pa si že precej boljše razložil situacijo. Itak da večino zanimajo bolj običajne stvari, samo da je to zgolj produkt evolucije oziroma ostanki starih vedenjskih vzorcev? Moraš vedet da z razvojem družba producira nove vedenjske vzorce, vrednote in zglede za večino - tako da je to prej kombinacija obojega. Nekaj starih zadev, nekaj novih in pol dobiš tak miks, ki se mu reče aktualne vrednote in vedenjski vzorci.
Tako recimo potrošništvo nima kaj dosti skupnega s preteklostjo, ker se je pojavilo z masovno proizvodnjo, ki prej ni obstajala. Oziroma ima verjetno najosnovnejši temelj v želji posameznika imeti več (al pa p/p količniku?), samo je pa daleč od plemenskih skupnosti...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Calligula ::

Ovcice te nimajo kaj motir. So komplementarne Napoleonom. Delajo kar Napoleoni odlocajo...
Napoleon bez ovcic=0

ovcice brez Napoleona=volna, mleko,... :D

Napoleon mora ovcice vodit in ovcice so rade vodene. To cerkev ve ze dolgo, vlade pa skoraj tako dolgo.

Bass0 ::

Delno problem rešiš tako, da si poiščeš neko dejavnost, ki bo zavzemala tvoj čas in ki te bo spodbujala k osebni rasti. Poglej, kaj počnejo nekateri 14-letniki! Sicer pa, če se še odpravljaš študirat, boš v večjem kraju (ne vem sicer, kje zdaj bivaš - tvoj priimek me spominja na Tolmin :D) našel več ljudi na isti valovni dolžini.

Sicer pa tudi institucije niso obljubljena dežela... ko sem se vpisal na Akademijo za glasbo, sem mislil, da bom padel direktno v element... pa sem se motil. Ovčke vsepovsod, z le nekaj izjemami.

Nekoč sem se odločil, da bom tudi jaz ovčka, ampak je škoda možganov. K sreči sem spoznal ljudi, ki so me prepričali, da moraš uporabiti svoj potencial. Kako, boš že ugotovil sam. Išči!

Ganxta009 ::

A sm jst tut loh owčka:D :D :D taka lisasta.... bela s črnimi fleki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ganxta009 ()

Thomas ::

Mene pa moti to, da so ovčke včasih tudi tisti, ki bi naj pregovorno ne bili ovčke.

Bom povedal primer - Einstein. Ta je zagotovo štrlel ven, da bolj se ne da.

Ko mu je pa Karl Schwarzschild predstavil idejo o črnih luknjah, se je Einstein obnašal kot totalna ovca. Še slabše, norčeval se je iz njega. Torej, meketal je kot ovca. Posredno je celo zakrivil Schwarzschildovo smrt na fronti Prve svetovne vojne, s to svojo ignoranco. Kar ga takoj po vojni ni motilo, ko se je sončil v slavi potrditve, da "gravitacija vpliva tudi na svetlobo".

Po moje je vprašanje samo to, kolikokrat v življenju si kdo nadene ovčji kožuh in bleja čredne oslarije (ali modrosti). Nekaterim je to 7/24/365 garderoba, drugi samo kadar so nekako utrujeni. Pa vse kombinacije vmes.

Najdoslednejši volk je bil Darwin, kolikor poznam reči.

Kakšna ironija, da bomo prisiljeni korigirati "njegovo" evolucijo? Sploh ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligula ::

Si probal to tvoje mnenje predstavit cerkvi? :D

Thomas ::

Zakaj? Prebere lahko vsak, kar napišem sem in tja.

Večina si seveda ne more mislit, da bi lahko bilo večino mojega škrebanja točnega.

Samo povem, da ne bi potem kdo reku, da nisem povedal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligula ::

Jaz ti samo hocem povedat, da bo tvoj kolega Alexius prekrsceni ali karkoli ze je nadvse razocaran nad teboj. :D

Thomas ::

Kaligula. Jest pišem kar mislim, eksponiram ljudi svojemu memeplexu, takorekoč. Pa sebe drugim memeplexom.

Vsiljujem svoje mnenje drugim, s svojo logiko.

S svojo logiko in prebranim, izbrišem kakšno lastno mnenje.

Moj notranji bandwidth je nekaj Giga bitov na sekundo, zunanji je kakšen bit na sekundo, vendarle, eksterno (razširjeno) razmišljanje to vseeno je, saj dobiš tako svojim ustaljenim tudi kontroverzne meme, potencialno produktivne.

Tvoji prispevki so mi pa kot kakšno kolcanje. Samo v nadlego, v nobeno pomoč in samo v trivialni izziv.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligula ::

Seveda. Tebi je ovira vse cesar ne izlijes sam :D
Ti skusas svoje mnenje vsiliti drugim. Cutis potrebo po tem. Jaz potreb ne cutim, mi je pa v zadovoljstvo tvoje malo sabotirati >:D
Ni tezko. Se tvoje kompozicije hitro sesujejo same vase. Vse bolj trhlo nastavljeno.:D

Thomas ::

Calligula ... komot pobrišeš vse svoje poste, noben ne bo niti opazil razlike. Nekoliko pobevskaš brez vsake argumentacije, to je pa tudi vse kar zmoreš. Face it!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas - Calligula :|

Mal sta šla čez dopustno mejo.

Prvi vajin doprinesek v stilu zadnjih nekaj, pa se bo ukrepalo brez nadljnih opozoril.


p.s.
Lahko pa mirno v tem stilu nadaljujeta na ZS.

aambro ::

Verjetno že itak veš moj odgovor, pa vseeno.

Črna ovčka se počutiš, ko vidiš, da izstopaš od povprečja. Če se ti zdi, da odstopaš od povprečja v pozitivno smer, se navadno ne obremenjuješ. Če se ti zdi, da odstopaš v negativno smer, potem se obremenjuješ in se sprašuješ, kaj je narobe s tabo in kako bi se spremenil.

V tvojem primeru se ti zdi, da odstopaš od povprečja v pozitivno smer, pa se vseeno obremenjuješ. Celo razmišljati si si upal (ali ti pa ti te sposobnosti ni nihče (še) poskušal spremeniti) s svojo glavo. Zakaj se obremenjuješ? Zato, ker vidiš, da je nekaj narobe, če preveč razmišljaš. Ne počutiš se dobro, ker si ne znaš razložit nekaterih problemov. Izgovor za slabo počutje si najdeš v: "Mater, preveč razmišljam, nisem normalen, itd." Čutiš, da potrebuješ prisotnost drugih ljudi, ampak ti nihče naokoli ne ustreza. Zato celo razmišljaš, da bi raje spremenil to, kar si, samo da bi imel družbo. Good news: Tudi, ko boš nehal razmišljat, ne boš užival njihove družbe. Ostani to, kar si in čakaj. In razmišljaj naprej. In bodi pozoren na ljudi. Mogoče se skrivajo taki kot ti prav v isti ulici. : ) [btw... koliko ljudi poznaš? poglej v mobilca, 200? 400? ves koliko ljudi ima samo Slovenija? ne obupaj :) ]

Zaključek:Naredi to kar hočeš : ) Črna ovčka je precej bližje pravi vrsti sreče, kot jo prepričujejo bele. Le spoznati jo mora. Ne rabi biti leader, niti se pretvarjati.

Lep dan : )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aambro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usoda narodov in bitka za preživetje

Oddelek: Problemi človeštva
335145 (3854) vostok_1

Kako evolucija zares deluje [Zakaj rastline niso črne?] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13918816 (17057) zee
»

Pametni ljudje ne obstajajo!

Oddelek: Znanost in tehnologija
411489 (1489) Jst
»

Dobrota (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1629110 (7429) Saladin
»

Dednost, okolje, samodejavnost

Oddelek: Loža
63131 (3023) Koci

Več podobnih tem