» »

Hrvaska in vstop v EU

Hrvaska in vstop v EU

Okapi ::

Zakaj pa nisi opozoril tudi one letalonosilke? A je
rdečeroza forumski multikulti fani

kaj manj sočen izraz od smrkavca?

O.

TheJack ::

Ob takilih priložnostih se vedno znova spomnim, zakaj sem toliko let nazaj nehal pisati na forume in jih samo še berem občasno (pregrešil sem se le takrat ob tistih karikaturah in od takrat še ene dvakrat). Ne samo, da se pogovori v čisto vsaki temi začnejo kmalu vrteti v krogu, ljudje postov skorajda ne berejo več, ampak jih preletijo in popredalčkajo pisca v enega od (ponavadi dveh) predalov. Mene je po drugi strani precej težko predalčkati, zato prihaja do, milo rečeno, bizarnih situacij:

- ker sem nasprotoval islamskemu ustrahovanju danskih (in na splošno zahodnih) medijev, sem bil nacionalist in celo klerofašist (kar je za ateista nenavadno)
- ker sem mnenja, da ima islamska skupnost pravico da si zgradi džamijo, dokler jo sama plača in pravico do izražanja svoje veroizpovedi, sem verjetno multikulturalist
- ker sem rekel, da zame kultura, kjer deklic ne spustijo iz goreče šole, ker da so neprimerno oblečene (v pižamah, ker je bila noč) in potem žive zgorijo, ni vredna nič in da prej ko izgine, bolje bo, sem bil spet nacionalist in fašist
- ko sem včeraj rekel, da so nacionalizem in njegove podvariante morilska ideologija, ki je v Evropi odgovorna za smrt več ljudi kot katerakoli druga in da naj crkne čim prej, sem pa spet - multikulturalist! Celo več; ker nisem slovenski nacionalist, so nacionalisti prepričani, da sem potem na strani Hrvaške in torej hrvaški nacionalist. Preprosto ne zmorejo razmišljati izven nacionalističnih okvirjev.

Za marsikoga nenavadno, ampak sam sebi se zdim konsistenten. Nad vse postavljam človekove pravice, še posebej pravico govora in izražanja. In sem proti vsakemu, ki jih hoče kršiti, ne glede na to, kdo je. Zato sta z moje perspektive tisti, ki nasprotuje izgradnji džamije v Ljubljani, in recimo Savdijci, ki prepovedujejo zgradnjo krščanskih cerkva, precej enaka.

Pa oprostite za off-topic. Lahko izbrišete zaradi mene, ne bom zameril.

USS Liberty ::

>>>>>Vse lepo in prav, ampak mene en smrkavec z multikulturalistom ne bo zmerjal. Poste lepo preletiš, ugotoviš, kdo je za in kdo proti (ko bi le bilo tako preprosto, ne?) in potem - po Pavlovem refleksu - ljudi ki niso na tvoji strani, zmerjaš z multikultiji. Kdor ni jebeni nacionalist, gotovo liže jajca afganistanskim mulam, ne? To mora fino (in preprosto!) biti ti!

1. Nisem citiral nobenega tvojega posta, da bi direktno tebe "zmerjal", tako da ne vem kaj tako burno reagiraš...
2. Na tem forumu je vsekakor veliko multikulturalistov, ki se s tem tudi sami hvalijo in to idejo promovirajo, zato ne vidim razloga, da bi bil izraz "multikulti" kakršnokoli zmerjanje.
3. Če nisi multikulturalist, se ti opravičujem, čeprav te nisem direktno nikjer s tem izrazom označil.
4. Če nisi multukulturalist si pa vsekakor egoist, saj tvoje pisanje " več mi je do tega, da bom poleti pri sosedih sprejet kot dobrodošel gost, kot pa do tega, na kateri strani meje bo končalo tistih par naselij v katerih nikoli nisem bil"... ni nič drugega kot navaden egoizem.
5. Označiti nekoga za smrkavca, ki ga sploh ne poznaš in ki je verjetno celo starejši od tebe, je ravno tisto kar praviš, da te tako moti: zmerjanje in predalčkanje.
6. Pa brez zamere... lep dan vsem
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Ziga Dolhar ::

4. Če nisi multukulturalist si pa vsekakor egoist, saj tvoje pisanje " več mi je do tega, da bom poleti pri sosedih sprejet kot dobrodošel gost, kot pa do tega, na kateri strani meje bo končalo tistih par naselij v katerih nikoli nisem bil"... ni nič drugega kot navaden egoizem.


... več ti je do tega, da imaš par metrov zemlje pod slovensko suverenostjo, kot pa do tega, da miljon Slovencev uživa gostoljubnost pri počitnikovanju pri sosedih. Egoist! 8-)
https://dolhar.si/

TheJack ::

Kar je Žiga rekel.

USS Nimitz: Direktno seveda nisi zmerjal nikogar (tako je itak najlažje, saj ti potem nihče nič ne more, ne?), sem se pa prepoznal v: "Multikulti fani živijo v paralelnem vasolju, ko mislijo, da je nacionalna država stvar preteklosti...", tako da....

Imam 30 let (v tem postu sem to prvič javno priznal, tako da gre za neke vrste prelomnico...:))).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

SmeskoSnezak ::

Zanimivo, kaj vse človek najde na internetu... Prijetno branje
@ Pusti soncu v srce... @

djordjevic ::

Hja, potem pa ni čudno, da je umetnost na slabem glasu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Alexius Heristalski ::

Hrvaška nogometna reprezentanca ne bo več imela priprav v večletni standardni bazi v Čatežu. Seveda goreče zatrjujejo, da ta odločitev nima zveze s politiko. Seveda.

Saj ne, da so še lani naglas govorili, kako so zadovoljni s pripravami v Čatežu, ker jih osebje takorekoč nosi po rokah in jim vedno ugodi še tako majhne kaprice ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Karaya 52 ::

Ziga Dolhar> Kaj nam nudi, česar nimamo že po UNCLOS?

Verjetno sledi pojasnilo zakaj se je še tako majhna država kot je Monako, ki je brez transportne industrije borila za dostop na odprto morje. Hvala.

jureus ::

Sam ste že opazli da se ti spori glede meje vedno dogajajo jeseni in pozimi. Čez poletje pa so vsi Slovenci tako super ko pridejo z polnimi denarnicami na morje.

bf4ed ::

Ne hodit na hrvaško morje pa .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

SmeskoSnezak ::

Kje bi dobo včerajšnji(ponedeljek) posnetek oddaje Odkrito (Tvoreno po hrvaško), ki se predvajala ob 22:35 do 23:45? V oddaji so govorili o meji z Slovenijo in to s tremi gosti , ki so rojeni v Sloveniji, a delajo(?) za Hrvaško. V njej so kazali tudi slike te morske meje. Težava je, ker ne znam hrvaško, tak da bi blo super, če bi kdo naredil slovenski povzetek. Je mogoče kdo tukaj, ki bi za nadaljevanje debate, naredil tole? Namreč, gosti so strokovnjaki na svojem področju in so imeli zanimive odgovore (i think so =) na to "vročo" temo.

Nekaj so omenli tud neke grupe na facebuku, a kr mene ni tam gor, sploh ne vem, zakaj točno je omenjal to. Mogoče zaradi mnenj mladih?
@ Pusti soncu v srce... @

Gandalfar ::

grupe na facebooku so nerelevantne. Zadnja novinarska raca in podpihovanje.

Priblizno na istem nivoju so kot tri leta nazaj random online peticije, ki so krozile po mailu. Senzacionalisticen bull.

Okapi ::

Težava je, ker ne znam hrvaško,


;-)
Predvsem niso bili rojeni v Sloveniji, ampak imajo slovenske prednike. Eden očeta, ena gospa deda in tretji gost pradeda (ali tako nekaj v tem slogu). Gostje so bili Davorin Rudolf, eden od glavnih pogajalcev za mejo, pa še en pravnik in ena gospa iz nekega državnega ali vladnega urada.

Kazali so zemljevide, na katerih je jasno razvidno, da izhoda na odprto morje nimamo po nobeni varianti, razen če nam ga Hrvati podarijo, ali če se nas mednarodno sodišče usmili. Zato mi hočemo, da bi sodišče ne upoštevalo zgolj mednarodnega prava, ampak načelo pravičnosti (ker smo dolgo let v Jugi imeli izhod na odprto morje, bi nam ga mogoče dodelili tudi sedaj, čeprav nam po geografiji in pravu ne pripada).

Drugače so se pa med drugim spraševali, ali katera od večjih držav morda stoji v ozadju, da smo si upali dati Hrvaški rdečo luč, ali smo se tako sami odločili. In če smo se sami odločili, na kakšen način bi nas lahko Francija, Nemčija in Anglija prepričali, da rdečo luč ugasnemo. Pa malo jih je začelo skrbeti, da bi jim marca dali še rdečo luč za Nato (ampak tu so se tolažili, da si sigurno ne bomo upali delati proti željam ZDA).

Drugače pa pač vse po starem - oni nam ne bodo dali niti metra hrvaške zemlje, mi njim niti metra slovenske in dokler stvar ne bo šla na mednarodno sodišče oziroma arbitražo, se ne bo čisto nič premaknilo.

O.

perci ::

Kje bi dobo včerajšnji(ponedeljek) posnetek oddaje Odkrito (Tvoreno po hrvaško)
Verjetno bo "Otvoreno", če je po naše Odkrito.

Pšenični ::

Zadeva z mejo se vleče ker je to pač obojestranski interes. Tako pač folk ne mmisli na druge stvari-npr. revščino ki se bliža tako Sloveniji,kot Hrvaški. Hrvati so bili vedno spretni politiki, manipulatorji in imeli so občutek in ga še imajo, da so sedaj , ko je Nato spravil Srbijo na kolena glavna sila na Balkanu.

Slovenski problem je izhod na morje. Hrvati to vedo in nas izsiljujejo. Zadeva se vleče že neverjetnih 18 let. Medtem Hrvati pridno pretvarjajo dokumentacijo in vse kaže da nimajo poštenih namenov. Zato je potrebno vztrajat in pustit Hrvate naj trobijo o bojkotu Slovenskega blaga. Treba je zdržat do poletja, ko se začne turistična sezona. Če bodo vztrajali do takrat bodo zastrupili odnose do te mere , da bo njihova turistična sezona trpela dosti bolj kot naše gospodarstvo. Oni živijo od turizma od tistih 4 mesecev poleti. Zato se tudi konflikti z njimi pojavljajo periodično po poletni sezoni. Pač bojijo se da bi si pokvarili turistično sezono. Po drugi strani bo Hrvaška v parih mesecih še bankrotirala brez denarja iz tujine. Tako da se jim zelo mudi v Evropo, kjer bomo mi plačevali za njih in njihove pufe.

Nam je tako ostala samo še blokada Hrvaške, če popustimo še tukaj, potem je z našim izhodom konec za zmeraj.

[SpydeR] ::

Oddaja je objavljena na spletnih straneh HRT:

- "Otvoreno" o odnosima sa Slovenijom

SmeskoSnezak ::

Hvala, Okapi in Spyder. In ja, perci, je očitno Otvoreno, tist O je oranžn pa sn ga spregledal... =)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

grupe na facebooku so nerelevantne. Zadnja novinarska raca in podpihovanje.

Priblizno na istem nivoju so kot tri leta nazaj random online peticije, ki so krozile po mailu. Senzacionalisticen bull.

Ne vem če. Počasi bo potrebno začet upoštevat tele socialne mreže kot ene relevantne pokazatelje javnega mnenja. Sicer je res, da je to bolj kot ne domena mlajše generacije. Ampak se odpira tudi proti starejšim sferam... Tako da... Senzacionalističen bull, ki ga velja malo pobliže pogledat.
OM, F, G!

romcoooo ::

Slovenija se je povsem prav odločila, da stopi na prste tako nesramnemu narodu, kot so hrvati. Zdi se mi tudi prav da ne popuščajo, tako, kot je Janševa vlada popustila na Hotizi. Ker hrvati zdaj ne vejo več, kaj bi storili, so začeli svoje, že odnekdaj zmotno mišlenje oz. grožnje pričeli izražati preko medijev (pisanje v enem hrvaškem internetnem časopisu, da se slovenija pripravlja na vojno z hrvati).
Bravo slovenci, da smo končno uspeli zbrati pogum in se pričeli razvijati iz nekega mevžastega političnega prizorišča v pravo SAMOSTOJNO in NEODVISNO politiko, ki stoji za svojimi odločitvami in dejanji

flipflop ::

(pisanje v enem hrvaškem internetnem časopisu, da se slovenija pripravlja na vojno z hrvati).


Takšni časopisi in razni facebooki ki jih toliko omenjajo zadnje čase mi grejo že kar na živce. Kot da bi pred leti ko še ni bilo tega objavili da neka skupina iz oštarije Pr' Nacu iz spodnjega dupleka poziva na razne bojkote ipd. Pol pa še to ene 10x objavit v skrajno resnem tonu tako da folk dejansko začen to delat, čeprav bi drugač pustil vse pr mir.

LordTado ::

bomo pač bojkotirali pešteto:))

david3000 ::

Vsem tistim , ki na kakršen koli način kritizirajo ,demantirajo odločitev slovenske vlade za preprečitev vsopa hr v eu, povem da zaradi takih luzerjev najebe ceu naš narod, zato ker stalno enim u rit lezete in ne znate s svojo glavo mislt. Kje je nekdaj ponosno karantansko ljudstvo????

Ziga Dolhar ::

Kje je nekdaj ponosno karantansko ljudstvo????


"Ponosni Karantanec" sem šele sekundarno.

Za pripadnikom tistih, ki zase pravimo, da znamo razmišljati s svojo glavo. Za pripadnikom študentov prava. Za pripadnikom določenega kroga kolegov. Za pripadnikom skupine nekdanjih plesalcev rokenrola in la/st.

Šele nato, ko odpišem vse, za kar sem se v življenju odločil, da poskusim in dosežem, ja, za vsem tem, bom pa morda tudi pripadnik neke skupine, ki mi jo nekateri kr pripisujejo, da ji pripadam.

Hvala lepa.
https://dolhar.si/

david3000 ::

To je bilo z moje strani mišleno metaforično. Nobenega pa mislim da ne zanima katerim skupinam ti pripadaš oz. si misliš da sodiš tja. Hvala.

PaX_MaN ::

Vsem tistim , ki na kakršen koli način kritizirajo ,demantirajo odločitev slovenske vlade za preprečitev vsopa hr v eu, povem da zaradi takih luzerjev najebe ceu naš narod, zato ker stalno enim u rit lezete in ne znate s svojo glavo mislt. Kje je nekdaj ponosno karantansko ljudstvo????

Če s ponosom misliš drisko, potem vsekakor, bodi eden izmed njih.
Ampak še vedno ne vidim korelacije med Kranjskim Jožo, njegovim mišljenjem, lezenjem v rit in posledičnim stanjem v _državi_, po katerem bo "najebu ceu naš narod".

david3000 ::

PaX MaN. Prej ko ti karkoli napišem nazaj , mi prosim povej, kaj pa misliš ti da je glavni krivec tega stanja v naši državi?

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Hrvati vse probleme delajo in rešujejo po fuzbalsko. Marsikje si preveč dovolijo. Za njih je to vse v redu. Ko se jim kaj zgodi, tožijo ko največje pi*ke. Ko nič ne dosežejo, se pa v nedogled samo komentira in razglablja, kdo in kdaj je naredil napako. Vsi pametni, pa nič pametnega slišat. Ne dobesedno vsi, da ne bo pomote. V glavnem šoumakerji.

Takrat so jim vsi govoril:"Tuđmana zamenjite, zamenjite ga...", zdej pa poglej. Pustil jim je miselnost in probleme, ki pridejo z nacionalizmom. Temu primeren je tudi odnos.

Škoda. Pa da ne bo kdo govoril o kakšni slovenski fovšiji. Koliko jo je šele preko južne meje do nas...

Škoda, da so njihovi politiki in podvrženi takšni. Sosedov ne moreš zbirati. Če pa bi jih lahko, gotovo ne bi bila tale, ki čaka na EU. Kar naj še malo dela na tem, da se malo spravijo v red. Red rabijo.

solatko ::

10% Slovencev - politične in gospodarske elite, ki si morjo na brzino prigrebst, tisto in toliko, kot bi jim sicer ne pripadalo, da bodo potem lahko vladali ljudstvu naslednjih 50 let.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Resnično upam, da večina Hrvatov nima takega mnenja o Sloveniji in naši politiki kot tale, khm, kolumnist. Samo se bojim, da se motim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Bob Rock ::

Vsem tistim , ki na kakršen koli način kritizirajo ,demantirajo odločitev slovenske vlade za preprečitev vsopa hr v eu, povem da zaradi takih luzerjev najebe ceu naš narod, zato ker stalno enim u rit lezete in ne znate s svojo glavo mislt. Kje je nekdaj ponosno karantansko ljudstvo????


ce mislis tiste luzerje, ki slepo sledijo medijem, tiste luzerje, zaradi katerih se vodi taksna politika, ker je bilo od razpada juge potrebno pokazati da se ima vecjega k...(jasno, na obeh straneh) in je vse pripeljalo do vedno vecjih zahtev in obljub ene in druge strani(ker drugace ni bilo sans na volitvah), katere so zrastle do te mere, da bi slovenija morala bit do dubrovnika in hrvaska do trsta, potem, ja, se strinjam s tabo.

btw...tut karantanci so ga pokadil, ker so bli preslabi diplomati...kljub ponosu
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

bibip ::

http://www.vecernji.hr/home/kolumne/dep...


Večernji naj bi bil neka resna zadeva ali samo tabloid? Saj pri nas imamo bumbarje, ampak pri hrvatih jih pa kar mrgoli...

imagodei ::

Dejmo se vzdržat neprimernih komentarjev glede posameznikov ali narodnosti.

Skrajno resno
- Hoc est qui sumus -

bibip ::

Se opravičujem. Mogoče svoje mnenje res ne bi smel tako na kratko in direktno povedat.

USS Liberty ::

http://www.vecernji.hr/home/kolumne/dep...


Tale "kolumnist" iz večernjega lista za glasove razuma navaja turbo-mega slovenofobe, kot sta brata Juri in pa Miheljak... smeh...

Ljudje kot sta Jurija in Miheljak so vedno in edino bili glas antirazuma in bodo zadovoljni šele, ko bo Slovenci živeli v Darfurju, Darfurci pa v Sloveniji...

Če so Juriji in Miheljak proti, je to samo še en dokaz več, da je edino razumno biti ZA...

Daedalus ::

Če so Juriji in Miheljak proti, je to samo še en dokaz več, da je edino razumno biti ZA...


Sindrom fuzbalerskega navijaštva brez uporabe kančka razuma? Itak.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sword ::

Povsem razumljivo je, da se mediji na vsaki strani meje postavijo na stran svoje države, ne pa tudi sprejemljivo. V vsakem primeru bi morali ohraniti neodvisnost in o zadevi poročati nepristransko, ne pa da zafurani novinarčki v članke in časopise, ki jih ljudje dojemamo kot verodostojen vir informacij, vtkejo svoje mnenje in bedna, včasih nacionalistična, drugič ravno nasprotna prepričanja. Zato so narejeni blogi, kjer me tako prepričevanje popolnoma nič ne moti, medtem ko sam (sicer po čudni navadi) od resnih medijev pričakujem točne informacije ...

Za primer bi vzel članek portala rtvslo.si iz pred nekaj dni. http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

Gre za povzemanje Sanaderjevega govora ob odprtju odseka avtoceste ... v osnovi sicer res povzema, kar je nekdo rekel, vendar se mi zdi, da avtor članka nekako ni dojel, da gre za podpihovanje namenjeno Hrvatom in se mu je zdelo velepomembno citirati še vse ostale puhlice. Še posebej me je zbodel zadnji odstavek:

Hrvaški premier je tudi pojasnil, da so mu med nedavnim obiskom v Varnostnem svetu ZN-a med neformalnimi pogovori pravniki ZN-a dejali, da prvič slišijo za primer, ko neka država prepoveduje drugi, da sprejme dokumente, ki so njej v prid.

---

Karaya 52 ::

USS Nimitz> Če so Juriji in Miheljak proti, je to samo še en dokaz več, da je edino razumno biti ZA...

Jah, konflikt interesov z njihovim backgroundom. Po njihovem bi se bilo pametno odreči našemu ozemlju v zameno za brezskrbno kavico v Pulju in Zagrebu. Tisti ki jim je za vseeno za državo in njene meje se naj preprosto vzdržijo komentiranja. Ne premorejo toliko logike ali imajo druge interese? Predvsem pa naj nehajo zavednim Slovencem dopovedovati, kako naj razmišljajo in kaj je za njih dobro. Ker imamo prodajanja oportunističnih/egoističnih interesov posameznikov za nacionalne počasi že dovolj. Vseeno mi je koliko razustih prikolic bo po Istri. To je problem Hrvaške in Sanaderja ter njihove dolžnosti zaščititi privatno lastnino.

Daedalus> Sindrom fuzbalerskega navijaštva brez uporabe kančka razuma? Itak.

Ma ja, tudi 23.12. pred 18timi leti je zmagala fuzbalerska mentaliteta... Itak, razumik.

MadMicka ::

Karaya 52, kako neki je lahko razsuta prikolica na Hrvaškem problem Hrvaške? Se ti ne zdi, da je to v prvi vrsti problem lastnika razsute prikolice? Še zlasti, če ne najde tistega, ki mu jo je razbil?

Pa povej, si vsaj pogledal tisti link na hrvaško oddajo Otvoreno? Ali pa nemara misliš, da je vseeno, kaj misli sosed o meji, važno je, kaj misliš ti o meji?

Ampak, kakorkoli obračamo, prej bo Hrvaška v EU, kot pa bo do milimetra natančno zarisana in potrjena meja med obema državama.

T-Majo ::

Naša generacija ni zmožna sklenit dogovora.

Lahko bi zamrznili vse skupaj za 20-30let in bi videli, ali bo rezultat enak.

Karaya 52 ::

MadMicka; sem pogledal oddajo, poleg tega pa zadnje čase redno spremljam hrvaške medije in se ne morem načuditi njihovemu sprenevedanju. Za začetek bi lahko povabili v oddaje (katerekoli!) koga iz naše strani. O njihovi aroganci pa sploh ne mislim zgubljat besed.

MadMicka> Karaya 52, kako neki je lahko razsuta prikolica na Hrvaškem problem Hrvaške? Se ti ne zdi, da je to v prvi vrsti problem lastnika razsute prikolice? Še zlasti, če ne najde tistega, ki mu jo je razbil?

Vsekakor ni problem Slovenije. Dolžnost Hrvaške je zagotavljati varnost naših državljanov in njihove lastnine na njenih tleh. Slovenija naj popušča Hrvaški zavoljo boljšega odnosa do slovenskih turistov???

AmokRun ::

Problem je, da ne moremo vse skupaj zamrzniti, ker se hrvaška tega ne bo držala.

Karaya 52 ::

Mah kakšna zamrznitev. Reši naj se zdaj ko imamo nekaj politične prednosti. Hrvati bi jo takoj izkoristili če bi jo imeli, to je menda jasno.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Tisti ki jim je za vseeno za državo in njene meje se naj preprosto vzdržijo komentiranja. Ne premorejo toliko logike ali imajo druge interese? Predvsem pa naj nehajo zavednim Slovencem dopovedovati, kako naj razmišljajo in kaj je za njih dobro.


J*be se meni za tvoje mnenje o tem, kaj naj bi jaz komentiral in kaj ne. Očitno maš neke čudne interese al pa te resno zeza logika. Predvsem bi bilo lepo, če bi ljudem okoli sebe nehal dopovedovat, kaj naj mislijo in kaj je za njih dobro. Bo šlo?

Ma ja, tudi 23.12. pred 18timi leti je zmagala fuzbalerska mentaliteta... Itak, razumik.


Seveda, miško. Takrat je zmagal razum, ki je pogruntal, da tako pa res ne gre več. Taisti razum, ki ga v tej temi manjka, krepko. In ki ga "zavedni Slovenjci" veselo preganjate na račun pregretih kvazidomoljubnih parol.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MadMicka ::

Karaya52, v tisto oddajo Otvoreno so povabili slovenske predstavnike, pa so se vljudno opravičili. Voditelj je celo dvakrat ponovil, da so preko emaila izredno vljudno zavrnili njihovo prošnjo. Zgleda, da si to spregledal.

In se sprašuješ, da naj Slovenija popušča zavoljo boljšega odnosa do slovenskih turistov tam doli? Jaz tega nisem nikoli rekel.

Vprašam pa te, ali si nemara kak hud strokovnjak za pomorsko pravo, da lahko tako suvereno trdiš, da mora Slovenija v vsakem primeru imeti slovensko morje do odprtega morja? Kaj pa če bi točka T (vstop v odprto morje) bil tam doli pri Splitu? Ali bi v tem primeru slovensko morje segalo vse do Splita?

p.s.: pa ne spet spet skakat v luft, češ, jaz bi karkoli šenkal. Jaz menim, da so Hrvati po pravni plati, kar se dostopa do odprtega morja tiče, nekako v boljšem položaju, zato bi jih raje spustil v EU, tako bi to vprašanje postalo praktično nepomembno vse do morebitnega razpada EU.

celada ::

No če ima slovenija tako pravico do odprtega morja (jst nevem res ne, nism strokovnjak na tem področju ) zakaj se neda vse skup na arbitražo pa se reši po najkrajšem postopku brez tega podpihovanja neumnostih.

jureus ::

Karaya 52> sem pogledal oddajo, poleg tega pa zadnje čase redno spremljam hrvaške medije...

Kriza :). Sori ampak tebe pa so ti mediji zlo not potegnili.
To kaj vidite po televiziji je 1/3 res, 1/3 zamolčano in 1/3 zmišljeno. Ker tem novinarjem enostavno zmanjkuje idej. Navaden folk je pa tako nor, da vsemu verjame in potem prihajajo do nekih drastičnih idej. Mislite da se politiki naši in hrvaški, kregajo glede tega... pa si prikolice uničjejo. NE. To dela navaden folk, ki so ga mediji zlo podkurili in ne ve celote.

Sploh ni važno od koga je tisti kilometerček morja, važno je da je glede tega cela afera in zgaga.
Če se mi nebi ozirali na to, bi se stvar že davno rešla.

imagodei ::

jureus> "To kaj vidite po televiziji je 1/3 res, 1/3 zamolčano in 1/3 zmišljeno."

A to imaš kakšne uradne podatke, al kako? Lahko en link prilimaš?

Al si mogoče to videl na TV? >:D
- Hoc est qui sumus -

mojsterleo ::

No če ima slovenija tako pravico do odprtega morja (jst nevem res ne, nism strokovnjak na tem področju ) zakaj se neda vse skup na arbitražo pa se reši po najkrajšem postopku brez tega podpihovanja neumnostih.

stvar ni tako enostavna, ker slovenija hoce z arbitrazo resiti celotno mejo s hrvasko po nacelu pravicnosti. medtem ko bi hrvati samo pomorski del in brez nacela pravicnosti. treba se je dogovoriti tudi, kdo bi bil morebitni arbiter. lahko bi se obrnili na kaksno drzavo (taksno, ki nima neposrednih interesov, npr. vatikan), institucijo (tako in drugacno sodisce) ali celo posameznika.

ne gre pricakovat, da bo ta problem hitro resen....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277032 (6246) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340204572 (167489) Ziga Dolhar
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312092 (10290) jype
»

Rehnov predlog o SLO-HR arbitraži (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
726465 (4800) Karaya 52
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716823 (5360) ||_^_||

Več podobnih tem