» »

Vklop računalnika brez ostale krame

Vklop računalnika brez ostale krame

monaco ::

Zdaj imam oba računalnika doma, pa sem še drugega priklopil v mrežo in naložil VNC, da lahko po potrebi dostopam do njega. Imam pa en veliko problem. Računalnik se, če ni priklopljenega monitorja, sploh ne zažene. Prvič vidim kaj takega. Brez tipkovnice in miške dela brez težav, če pa ga prižgem, ne da bi imel vštekan monitor, se pa kar nekje na bootu ustavi. Če potem priključim monitor, zagori na njem zelena lučka, toda slika je temna.

Matična je Asrock P4V88, procesor je celeron 2,66, ki že kako leto lepo dela na 3.0g, grafična pa je GeForce4 MX440.

Res mi ni jasno kako in zakaj je to. Tudi tam v biosu, ko je za primarni izbor, sem probal tako PCI kot AGP, pa ni nobene razlike. Dobil sem informacijo, da pač plošča zahteva monitor. Probal sem sam (odrezan) kabel od enega starega monitorja, pa ni šlo.

Kako bi se dali sistem prelisičit, da bi vseeno lahko normalno zagnal PC.

Spajky ::

Nekatere grafične zahtevajo monitor priklopljen; zajebe se jih tako, da se na vsako barvo (žico od nje) in maso priklopi paralelno 75ohm upor, ker marsikatera kartica tako vidi kao da ima priklopljen monitor ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565492 (4821) anjica
»

FulHD TV kot monitor

Oddelek: Strojna oprema
373799 (1549) Silck
»

pomoč pri povezavi monitorja z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
373443 (3055) Vice
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513404 (2830) DT232
»

Problem z vgradnjo Radeon HD4870

Oddelek: Pomoč in nasveti
251934 (1518) NightwishSI

Več podobnih tem