» »

AMD- hitrost procesorja

AMD- hitrost procesorja

krisspace ::

Imam AMD 1600+(1400mhz). Vendar mi ga rač. sedaj prepozna kot 1050mhz. Vem da moram iti v BIOS in tam spremeniti takt.
Prosil bi, če me kdo lahko vodi po bios-u, da vspostavim spe prejšnje stanje.

Hvala

gfighter ::

To imaš Athlona XP 1600+ palomino?

Najti moraš nastavitve za procesor (Npr. "CPU Setup ali kaj podobnega"). Ti iščeš nastavitev "FSB clock", ki je pri tebi nastavljena na 100Mhz, morala pa bi biti 133. Torej, CPU Multiplier mora biti na 10.5, frekvenca FSB pa mora biti 133 (Lahko pa se še malo igraš in jo poskusiš nastaviti na npr. 150 ter po potrebi malo zvišaš voltažo, pa bo procesor še malo bolj poletel;) )
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

jahtba ::

in za koliko bi naprimer (od 166 bi premaknik na 200Mhz) bi za bartona 2600+ moral dvignit voltažo da ne bi bilo kaj narobe ?

gfighter ::

O tem je bilo že ogromno napisanega v oddelku Navijanje. Malo si preberi in gotovo boš našel kaj pametnega. Nikar pa ne dvigni FSB-ja kar takoj za 33Mhz, navija se namreč postopno in za par Mhz naenkrat.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

strictom ::

Krisspace: S tvojim procesorjem ni čisto nič narobe. Deluje normalno na 150MHz. 1600MHz je samo oznaka. Če boš pa šel pa spreminjal FSB je pa to navijanje pa če ga boš na 1600 navil ... se znajo zgodit grde stvari. Pust ga kakor je pa bo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gfighter ::

STRiCtom: Očitno nisi dobro prebral. Krisspace je kar zadel. Namreč, sam imam isti procesor in se mi je prav tako že nekajkrat zgodilo, da je FSB padel na 100Mhz, kar pomeni da procesor teče na 1050Mhz, to je pa seveda premalo. 10.5x100 = 1050Mhz, 10.5x133 = 1400Mhz.

Aja, še to. Meni ta procesor deluje na 10.5x150 = 1575Mhz z zračnim hlajenjem.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

frenk ::

pejt v bios naštimaj default in shrani nastavitve...to naredi tud če so nastavitve že take...to bi mogl pomagat:)

krisspace ::

hvala za vse predloge. imam pa namreč nov problem-nažalost.

ko sem hotel frekvenco zvišati na 133mhz, mi to ni uspelo. Nato sem pa naredil usodno napako. igral sem se in multiplikator naštimal na 14x. Ko sem šel ven sem zagnal rač.z SAVE v bios-u, namesto brez SAVE. In sedaj se mi rač. ne zažene.

Imate kakšne rešitve? npr: reset biosa ali kaj lepšega:)

pa tudi za frekvenco bi prosil kako dam na 133mhz. imam jo v okencu [ 100 ] in tam stoji kot bog.

Hvala vsem majstrom.

krisspace ::

amtičan plošča je : msi 745 ultra

mkonci ::

Jahtba jst sem mel amd 2500, pa sem ga navil na 2800 ali celo malo več, voltažo sem pa dvignil na 1,8V delovalo je vse OK!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

Dr Evil ::

Krisspace,preuči dokumentacijo matične.Po vsej verjetnosti boš našel navodila za nastavljanje frekvence z jumperom.

Jan987 ::

krisspace: resetiraj bios

Matek ::

Ko prižgeš računalnik, stiskaj insert, pa ti bo zagnalo zadevo z default settingi (vsaj na večini matičnih plošč je tako). Če ti nič drugega ne bo uspelo, pa resetiraj bios, ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krisspace ::

hvala fante...mi je uspelo...sedaj pa novim dogodivščinam naproti(lomljenju rač.)

krisspace

mkonci ::

Mene pa zanima, kje lahko downloadam beta verzijo Viste?
(link)?

zeeero ::

Če si beta tester, si jo dobil, drugače pa tukaj.

Lp, Matej
One Step Closer To Oblivion...

Jan987 ::

kako pa postaneš beta tester

mkonci ::

tejček, nisem vedel da beta verzija spada pot ta link ki si mi ga dal.

Kakor jast vem, so bile do sedaj vse beta verzije brezplačne, tako da si jo sprobal, ali se motim?
Jo bom že našel >:D.

Jan987 ::

ko jo boš našel mi link pošlji na ZS

Mavrik ::

Closed Beta verzije so namenjene samo betatesterjem... in jih ti ne smeš meti.
The truth is rarely pure and never simple.

mmmato ::

Huh, men ta proc dela na 11*166 z zračnim hlajenjem, brez višanja voltaže

krisspace ::

A AMD athlon 1600+(1400mhz) ti laufa na tej hitrosti?

cholt45 ::

Krispace a sedaj ti dela na 1400 Mhz? Jast sem tudi ponosni lastnik 1600+! Če ne dela pogledaj če imaš jumper za FSB pravilno naštiman na matični.

mmmato ::

A AMD athlon 1600+(1400mhz) ti laufa na tej hitrosti?

Ups, zmotu sm se. 1700+ je (1.47 GHz). Mam ga že 2 leti pa sem že mau pozabu ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje računalnika!

Oddelek: Strojna oprema
5810 (739) S3tar
»

razlika med procesorjema

Oddelek: Strojna oprema
5776 (721) jest10
»

Razlika med DDR266 in DDR400 ramom

Oddelek: Kaj kupiti
361809 (1378) boštjan
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735173 (3914) Tilen
»

Kako ugotovim kateri Athlon je v racunalu?!

Oddelek: Strojna oprema
111035 (849) umetnic

Več podobnih tem