» »

Problem z vgradnjo Radeon HD4870

Problem z vgradnjo Radeon HD4870

NightwishSI ::

Pozdravljeni!
Danes sem kupil Grafično kartico Radeon HD4870. Ko jo vgradim v računalnik in nanjo priklopim monitor in vse ostalo se računalnik zalaufa ampak slike mi ne kaže (no imput) in monitor gre potem v 'sleep' stanje.
Kaj bi blo narobe??....napajalnik je LG 550W
Pa še to.....enkrat sem preklopil monitor na drug izhod pri grafični kartici pa je pokazalo: analogni imput in potem je monitor delal, inštaliral sem driverje in ko znova zaženem ali ugasnem računalnik je zopet ista pesem (no imput).
Kdo ve kaj bi bilo?
Imam windowse XP, driverje za grafično sem iz cdja posnel, kar se pa tiče napajalnika sem vse drugo izklopil razen grafične kartice in matične plošče pa je isto delalo. Je možno da monitor ne podpira takšne grafične?
LP, Grega
PS: hvala vsem za pomoč.

NightwishSI ::

Grafa ma dva outputa (nevem kako se reča ampak sta uglavnem bela) jst mam pa na monitorju modrega. Priklopim pa tko da imam vmesnik med grafo in kablom za monitor. Tako da, je nažalost vse skupaj Analogno in ne digitalno

stuff ::

Nevem če je to odvisno od monitorja sem pa imel isti problem pri enem "pacientu". Na enem je delal na drugem ne. Na analognem ni delal na digitalnem pa je. Rešitev: ime vmesnik !!

Lp

t3hn0 ::

- poiskusi najnovejse gonilnike z instrnetne strani
- preglej ce je vse dovolj notr (da se ni kaj izstaknilo)
- tista dva prikljucka zadaj sta DVI konektorja. ce monitor ima dvi konektor, potem ja..."pase" k tej graficni. 2 pa sta za vec monitorjev. priklopi na katerega ces (ponavadi pa se da na primary konektor)
- napajalnik naj bi bil dovolj mocan.

lahko da si dobil pac slab model in bos mogu nazaj nest ^^

p.s. kaksen vmesnik misls? monitor naj bo samo na enem kablu
^.^

neres ::

Možno da je izhod na grafični DVI-D, torej digital only. Na tega ne moreš priklopit analognega monitorja, niti s tistim pretvornikom.
Digital Visual Interface @ Wikipedia

Poglej sam oz. dej link do strani od grafične.

mesoreznica ::

Si priklopil oba konektorja za napajanje na grafični kartici?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Možno da je izhod na grafični DVI-D, torej digital only. Na tega ne moreš priklopit analognega monitorja, niti s tistim pretvornikom.

Ni- preizkušeno.

333333 ::

Ni fora v digitalnem izhodu. Meni je ta grafa delala normalno na analognem CRT monitorju preko vmesnika DVI/VGA. Problem je verjetno v grafi, monitorju al pa napajalnik ni OK. Kakorkoli že reklamiraj grafo da ne dela pa naj jo pred tabo stestirajo ker takšna ti tak al tak ne koristi za kaj drugega kot za okras.
Spiritual

NightwishSI ::

Vmesnik je DVI-A (takšnega sem dobil zraven)....sem preveril iz linka za wikipedio

Priklopljena sta oba kabla za napajanje, gonilnike sem probal tudi z interneta (ati.com) pa ni bilo boljše.

Najbolj me muči to da je 2x celo delalo oz. zaznalo 'analogu imput' in slika je bila. Potem pa spet ne. Bom ju3 takoj dopoldne odnesel nazaj v trgovino (mlacom) in zahteval naj v moji prisotnosti priklopijo na njihv računalnik pa da vidim.

A je mogoče fora kej v PCIe 2.0, ki ga grafična podpira?.....mam drugače Intelovo matično ploščo s 945 socket-om.

LP

NightwishSI ::

Z monitorjem se mi zdi da ni problema ker mi sedaj na tastarem Radeonu X850 dela odlično ?!

ali pač...

mesoreznica ::

Nah mora delat na PCI-e 1.1. Možno je samo še (glede na to da monitor del akot praviš): da je z grafo kaj narobe, ali ga pa napajalnik serje.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

NightwishSI ::

Veste kaj bom probal, doma imam še en napajalnik in bom z njim priklopil samo grafično kartico. S tem ki je pa v računalniku pa ostalo. Lahko to naredim???

Drugače pa je napajalnik ki je v računalniku NOV od LG Power 550W. (ker sem najprej tud jaz mislil da je prešvoh 400 in sem šel po novega.

Tr0n ::

Za te kartice je se 600W vprasljivo. Edino, ce je res kvaliteten napajalnik.

R33D3M33R ::

NightwishSI: Tega nikakor ne naredi!! So na tem forumu bili že primeri, ko so skurili marsikaj na ta način. Nesi na servis pa ne čaraj!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Cveto ::

LC power 550 ima slabe 12V linije, v bistvu ima manj amperov na 12V linijah kot jih je imel moj 400W Chieftec, tako da je lahko problem tudi v tem.

P.S: če prav razumem ti monitor ob zagonu prikaže sliko in potem ko gre v windowse ne kaže nič več? Sumljivo mi je namreč to da ti je na drugem izhodu delal prikaz dokler niso bili nameščeni driverji?

mesoreznica ::

Veste kaj bom probal, doma imam še en napajalnik in bom z njim priklopil samo grafično kartico. S tem ki je pa v računalniku pa ostalo. Lahko to naredim???

Drugače pa je napajalnik ki je v računalniku NOV od LG Power 550W. (ker sem najprej tud jaz mislil da je prešvoh 400 in sem šel po novega.


Ne počni tega. Nesi akrtico nazaj.

Za HD4870 ne vem, vem pa da se GTX 280 ne zbudi na 550W LC-ju. Rabi 650W.

Sem ziher da je ali eno ali drugo. Torej ali je grafa defktna ali pa je napajalnik prešvoh.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

OChack ::

Tr0n ne nakladej, 500w LC je zadost, 550W pa itak dela brez problema
Int€l inside, IDIOT Outside

OZZY ::

@OC...Ne gre za vprašanje al je 500 al 550w dost ..Vprašanje je kok močno linijo rab..Glede na to, da ma LC 16/18A na 12V liniji zna to povzročat težave. Sploh ker rabi priključit 2x6pin in mu kera linija podleže...Sploh he to ob startup kritično, ker takrat povleče velik več kot v idile načinu..

Sam bi pa perveril tud kabel in kako je cvela stvar priklučena preko njega..Al so stiki res ok..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

dzinks63 ::

Malo poračunajte z : Power Supply Calculator

OZZY ::

Ne gre za splošno moč...Ampak za moč linij..

Kaj potrebuje 4870 ... ''a 500w PSU with 2 x 75w PCI-E 6 pins is the minimum''= 6.25A na 12V linijo..Skupaj 12.5A. če pa še kej dodatnega vleče preko pcix slota ne vem...drugo je kako ma LC ločeno 12V linijo..Ali pa kako ma on priključeno.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OChack ::

ti rabš 30A na 12v linijah, lc550W ih ima 35
Int€l inside, IDIOT Outside

opeter ::

Možno da je izhod na grafični DVI-D, torej digital only. Na tega ne moreš priklopit analognega monitorja, niti s tistim pretvornikom.


To je največja bedarija, kar sem do zdaj bral...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cveto ::

LC ima (poleg ostalih) dva poceni 550W napajalnika

6550

Karakteristike:
+ 3.3 V: 35 A
+ 5.0 V: 40 A
+ 12V(1) : 16 A
+ 12V(2) : 18 A
- 12 V: 0,8 A
- 5 V: 0,5 A
+ 5Vsb: 2,0A
* BLK: COM
* GRN: PS-ON
* GRY: PG
* 120 mm ventilator

in 5550

Karakteristike:
+ 3.3 V: 22 A
+ 5.0 V: 21 A
+ 12V(1) : 15 A
+ 12V(2) : 10 A
- 12 V: 0,3 A
+ 5Vsb: 2 A
* 120 mm ventilator

6550 ima torej 34A na 12V linijah, 5550 pa samo 25A in če ima tega, mu zadeva gotovo ne dela...

Sicer si pa neglede na to če je težava v napajalniku sistem z R4870 zasluži en malo boljši napajalnik. Moj 550W Chieftec ima recimo 56A na 12V linijah, stane pa pod 60€...

Tr0n ::

Zato sem pa napisal "kvaliteten" napajalnik. Enermax Liberty 500 ima recimo 32A in laufa brez problema, kaksen drug pa morda tudi 600 ne bo dovolj.

dzinks63 ::

Zanimiv je Corsair 650W v akciji za 75€, ima na 12V liniji kar 52A.

NightwishSI ::

Okej hvala za vaše nasvete.....danes bom peljal grafično nazaj in naj mi jo stesterajo v pričo mene. Če je problem v mojem računalniku je 100% napajalnik ane. Imam pa napajalnik LC 6550GP2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

+12V zelo visoko po menjavi PSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
509911 (9178) Pyr0Beast
»

Graficna kartica ?!

Oddelek: Kaj kupiti
382169 (1613) IksPEEkju
»

Računalnik za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
132084 (1848) Ashrack
»

Opozorilo o napajanju ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
795096 (4005) Duhec
»

Quad +12V Rails z GTX 295

Oddelek: Strojna oprema
151744 (1471) GrimReaper

Več podobnih tem