» »

Ljudje na Hrvaškem

Ljudje na Hrvaškem

«
1
2

mtosev ::

Trenutno sem na Hrvaškem.

Slišim take:
Gotovina je narodni HEROJ (v Hagu nimajo kaj bolj pametno za delat in grejo poštene ljudi preganjat)!!!!
Hrvaška se je samo branila.
EU je uničevanje držav/nadvladevanje držav s strani EUja.
Nikoli EU.
Slovenija ni mela vojne (v Sloveniji je bil en srbski tank pa take).
Slovenci so arogantni.
Slovenci niso gostoljubni.
Slovenci (država) Hrvaško zajebavajo.
Britanci si zaslužijo to kaj so 7.7 dobili, ker so v Iraku.
-------------------------------------------------------------
Z takimi nebojo kaj daleč prišli. 8-O :O :'( :( ;((

Komentar.

Uros!no ::

In kak del populacije si zajel v svojo raziskavo. Vedno se bodo najdli, ki bodo imel tako ali drugačno obliko razmišljanja. Mogoče je pri nekaterih točkah domnevanje pravilno. V celoti pa se ne bi stranjal. :\

mtosev ::

Mogoče je pri nekaterih točkah domnevanje pravilno.

Kje?

In kak del populacije si zajel v svojo raziskavo.

75%+ ljudi tak misli. :O

sparklyslo ::

Eh kaj češ, eni so pač aroganti in sami vase zaljubljeni.

V bistvu so užaljeni, ker zaostajajo za Slovenijo v gospodarskem smislu in potem si morajo nekaj izmisliti, da si lajšajo bolečine.
Mi smo jim krivi za vse. Zadnjič sem bral komentar ene njihove javnomnenjske raziskave, pri katerih se je pokazalo, da so njihovi najslabši sosedi Slovenci. Smešno, kako se ljudje dajo manipulirat. Tisti, ki so jim posliljevali in klali otroke med vojno pa so boljši od nas (beri Srbi).
Mislim, da Gotovina dela uslugo tudi Evropi: Dalj ko se bo skrival, kasneje bo hrvaška v EU. Kar se pa Slovenije tiče je pa čisto vseeno, kdaj bo hrvaška v EU..... no pomembno je le za drušvo slovenskih prikoličarjev v avtokempih in društvo slovenskih barak na hrvaškem. Mimogrede, tu dam hrvatom čisto prav, naj porušjio vse črne gradnje - tudi meni nebi bilo všeč, da bi nastale neke "rakove jelše" sredi triglavskega narodnega parka.

Angleže pa sedaj tudi ne marajo, ker vedo da z njimi ni šale - dokler ne bo vojnih zločincev, ne bo EU pogajanj. In ve se kdo trenutno vodi EU.

lkuncic ::

Mimogrede, tu dam hrvatom čisto prav, naj porušjio vse črne gradnje

Sploh za tiste za katere so ti prej na občini dovolili, da lahko gradiš? Res, da brez vseh potrebnih dovoljenj ampak so ti dali zagotovilo. Seveda ti jo potem porušijo.

Se da Hrvatom tudi prav, da najprej plačaš turistično takso in ti dovolijo bivanje na določeni lokaciji kar pomeni tudi prenočitev. Potem se pa najde hrvaški inšpektor v spremstvu policije, ki ti izreče kazen, ker si prespal na omenjeni lokaciji. Seveda se kazen plača v gostilni in ne v prostorih občine, ki je zraven gostilne.

LP

perci ::

Nekateri porušeni slovenski objekti so bili celo vpisani v zemljiško knjigo. Bi ti blo kul, če bi prišli iz MOP-a jutri k tebi domov in ti rekli, da imaš hišo v narodnem parku in da jo je treba porušit?

sparklyslo ::

Sploh za tiste za katere so ti prej na občini dovolili, da lahko gradiš? Res, da brez vseh potrebnih dovoljenj ampak so ti dali zagotovilo. Seveda ti jo potem porušijo.

Sem napisal črne gradnje - črna gradnja je gradnja brez gradbenega dovoljenja. V Sloveniji je postopek za pridobitev gradbenega dovoljenja kar kompleksen, v vsakem primeru pa na koncu dobiš (seveda, če je s postopkom vse vredu) pravnomočno gradbeno dovoljenje. Torej nek papir, katerega kopija je tudi na občini, ne pa le ustna zagotovila. Brez tega jaz nebi gradil nikjer, še najmanj pa na hrvaškem.
Za nategovanje, so si v določeni meri krivi tudi sami lastniki zemljišč na hrvaškem, ki so gradili brez GD.
Seveda pa je rušenje slovenskih črnih gradenj bolj "nujno in potrebno pa tudi slajše", kot pa nekaterih drugih...

OldSkul ::

Hrvati tud radi pozabljajo, kdo je reševal njihov turizem njihovi obali po vojni. Slovenci.

Daedalus ::

Jajca. Poglejte raje malo trenutni kontekst dogajanja na Hrvaškem in v EU. Je bila taka reakcija čisto pričakovana, sploh ob njihovih politikih, ki so mogoče celo za kanček nesposobnejši od slovenskih (čeprav si je to težko predstavlat). Pol bi mogoče celo znalo komu vklopit, zakaj je tako. Prvi krivec so, tako kot pri nas - politiki. Pol pa sledi vse ostalo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

mtosev: Slovence s takim nivojem razmisljanja najdes na tem forumu. Ni jih veliko, ampak so zelo glasni. Samo da so pac osredotoceni na Slovenijo.

iro ::

Hrvati so pač klasa zase ,najhuji so pa tisti ki živijo(delajo) pri nas pol pa pravijo kolk je boljše v ljepi naši. Razen zagreba so itak 30 let za nami.
Nevem če ste opazli sam kje morejo te okoli prnesejo , primer je na cestninskih postajah skoraj vsakič mi vrne kako kuno manj ,saj se ne gre za kune ampak to ni način .
Simpl tako kot drugi bojkotirjate počitnice na hrvaškem ,saj so počitnice v turčiji al pa grčiji cenejše.

perci ::

sparklyslo: Ja, tudi jst sem govoril o črnih gradnjah. Gradnje za katere graditelji niso dobili gradbenih dovoljenj, kasneje pa so bile vseeno vpisane v zemljiško knjigo.

borchi ::

bogi mi. vsi nas zajebavajo. hrvati, taljani, avstrijci pa menda še madžari zadne cajte.

kaj je narobe z nami. še mal pa bomo mogli it v izrael živet. noben nas ne mara.
l'jga

Utk ::

"mi možemo bez EU, a EU ne može bez nas":D :D

Matek ::

Prvi krivec so, tako kot pri nas - politiki. Pol pa sledi vse ostalo.

Meni se pa zdi, kot da je problem drugje. Hrvati so tak patriotsko-nacionalističen narod (ne me zdej obsojat, da imam predsodke), takšna mentaliteta se pojavlja predvsem v nižjih slojih družbe (ki so tudi dokaj številni). In ti mali ljudje nimajo toliko sposobnosti uvideti razumnosti političnih potez, ki bi pomagale Hrvaški vstopiti v EU, vse kar vidijo je ena ostra izjava njihovega politika, ki se je postavil v bran hrvaškim ribičem, ko so slalomirali po meji v Piranskem zalivu (karikiram). In ti ljudje imajo takega politika za dobrega, češ, kaj si pa mislijo Slovenci da so. O tem potem še razpravljajo v gostilni, mimo pride kak veteran, ki še pove, kak heroj je Gotovina (ok spet preveč karikiram)... Ampak dejstvo je, da je takih ljudi dosti, vsekakor več kot izobražencev, ki razumejo, zakaj bi Hrvaški pomagal vstop v EU. In zato na njihovi politični sceni ni politikov, ki bi si upali kaj narediti. Čim pride en, ki se zavzame za npr. rešitev meje s Slovenijo, takoj mu pade podpora. Zato iz njihovih politikov ne pride nič pametnega, tako se vsaj meni zdi - strah jih je, da bojo zgubili stolčke.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

sid911 ::

MadManMato, se podpišem pod tvoj post
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Daedalus ::

MadManMato - lih zaradi takega folka, ki ni sposoben razumeti ozadnja dogajanja in se obesi zgolj na populistične izjave - bi mogla biti politika bolj previdna. Poglej samo primer "ribiških vojn". Kdaj je do njih prišlo? Ja ko je našim južnim sosedom na notranjepolitičnih tleh zaškripalo. Obenem jih je pa tudi naša politika znala dobro izkorist in se je kazala kot žrtev nekega Hrvaškega kvaziimperializma, če se mal ponorčujem iz situacije. Daj se vprašat eno stvar - kdo je pripelal situacijo tako daleč? A ti dejansko verjameš, da so ljudje tisti, ki so odgovorni za take zadevščine, kot so ribiške vojne al za tem stojijo politični interesi?

Kako pa misliš, da je pri nas Janša nabiral politično podporo? Med drugim tudi ob pomoči izbrisanih. Lepo k poceni populizmom in nacionalizmu - vedno pali. Pa vedno te opali nazaj po nosu, kar se dogaja Hrvaški in njihovim politikom. Ti na žalost v svojem postu opazuješ simptome - vzroke pa zanemarjaš. Poglej očitno nedelovanje pravne države na Hrvaškem, neuspeh pri pogajanju z EU, neuspeh pri soočanju z lastno preteklostjo, gospodarsko situacijo - pa ti bo marsikaj postalo jasno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nejc Pintar ::

Pri izbrisanih ne gre za noben nacionalizem, problem je ker se niso hoteli vpisati!
Lahko je biti prvi, če si edini!

Daedalus ::

Aha, ti pa res obvladaš, ja:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Olajuwon ::

Pri skenslanih gre samo za to, da takoj po vojni se niso hoteli registrirati pri nas... In to so naredili samo zaradi tega, ker ali niso marali slovenijo in so jo zato zelo podcenjevalno vzeli ali pa so špekulirali, ker so mislili da itak se bo tu slabše živelo in so šli nazaj v Srbijo. Čez nekaj let so sešteli 1+1 in so vidli, da mogoče le ni to to. Potem je še to, da Slovenija ima EU passport in brez vize za vstopit v ZDA. So sicer primeri ko je prišlo do napak, ampak dvomim da v številu 18.000. In če ti je to potem nacionalizem, potem naj bo.


Pri hrvatih pa gre samo za bolestno zavist na pram slovencev.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

madviper ::

MadManMato: Meni se pa zdi, kot da je problem drugje. Hrvati so tak patriotsko-nacionalističen narod (ne me zdej obsojat, da imam predsodke), takšna mentaliteta se pojavlja predvsem v nižjih slojih družbe (ki so tudi dokaj številni). In ti mali ljudje nimajo toliko sposobnosti uvideti razumnosti političnih potez, ki bi pomagale Hrvaški vstopiti v EU, vse kar vidijo je ena ostra izjava njihovega politika, ki se je postavil v bran hrvaškim ribičem, ko so slalomirali po meji v Piranskem zalivu (karikiram). In ti ljudje imajo takega politika za dobrega, češ, kaj si pa mislijo Slovenci da so. O tem potem še razpravljajo v gostilni, mimo pride kak veteran, ki še pove, kak heroj je Gotovina (ok spet preveč karikiram)... Ampak dejstvo je, da je takih ljudi dosti, vsekakor več kot izobražencev, ki razumejo, zakaj bi Hrvaški pomagal vstop v EU. In zato na njihovi politični sceni ni politikov, ki bi si upali kaj narediti. Čim pride en, ki se zavzame za npr. rešitev meje s Slovenijo, takoj mu pade podpora. Zato iz njihovih politikov ne pride nič pametnega, tako se vsaj meni zdi - strah jih je, da bojo zgubili stolčke.


MadManMato: Ena redkih priložnosti, da se moram strinjat s tabo:D !

Ampak, rad bi dodal tudi še malenkos svojega mnenja.
Tudi pri nas se dogaja enako kot pri naših sosedih, s to razliko da smo mi že v EU (o tem kdaj drugič) in se zato mamo za nekaj več. Ampak to ni samo med "rajo", ampak se to pojavlja tudi med intelektualci (primer je tukaj!). Torej kdo je zdaj slabši...
I'd like to do something crazy!

Daedalus ::

> Kako pa misliš, da je pri nas Janša nabiral politično podporo? Med drugim tudi ob pomoči izbrisanih.

Jao, je pa res hudo, ko moram samega sebe citirat, da bi eni razumeli, kaj sem hotel povedat. Point tega je, da je JJ v svoji kampanji igral na strune nacionalizma, predstavil izbrisane kot nevem kako grožnjo in tako pobral dosti glasov.
Skratka, ista taktika, kot pri naših sosedih - s tem, da jo oni uporabljajo proti nam in pošiljajo policijo v tist nesrečni zaliv..
Eni pa zgleda mislijo, da smo očitno Slovenci do takega pristopa upravičeni, ostali pa ne - vsaj glede na komentarje tu.

In še enkrat bom napisal - MadManMato je opazil zgolj simptome. Vzrokov pa očitno ne pozna.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kolesar ::

Nekdo je omenil "bolj nujno rusenje" slovenskih barak: lansko leto so v Istri rusili vse po spisku, slovenske in hrvaske, vse kar je bilo narejeno na crno.. Tudi reakcije so bile tipicne: en mozakar je reku: "kaj cmo, saj smo vedeli da gradimo pol legalno in na podlagi ustnih dogovorov", drugi (tipicno slovensko) pa je bil cisto obupan, ki se je zakreditiral za graditi crno gradnjo (!!!???kjePamet??!!!!) in je stalno ponavljal, da "saj smo se dogovorili", papirja pa seveda nobenga...glede tega NO COMMENT. To spada prakticno v isti kos kot piramidne igre in podobne nategancije pohlepnih naivnezev - dosti muzike za nic ali malo denarja-malo morgen.

Sicer pa ja, Hrvati so v splosnem slabi gostitelji in gostinci, neprijazni, bedna (in za ta nivo) predraga ponudba... Je pa bilo pri njih med vojno dosti hudega in ti pojavi nacionalizma so delno posledica tega. Da so pa na Slovence se malo bolj obcutljivi, ni kriva le razlika v standardu (kot si mi radi mislimo), ampak tudi pogosto obupno objestno obnasanje nasih dragih sodrzavljanov tam doli... Na zalost pogosto ugotovis, da truma objestne mularije, ki sredi noci pijana razbija steklenice po cesti, mece stole gostilnic v morje in se dere nacionalisticno izzivalna gesla, sredi kampa na ves glas zakruli se "Kdor ne skace ni Slovenc".
Vsi na kolo za zdravo telo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolesar ()

Nejc Pintar ::

@kolesar: To je cena turizma
Lahko je biti prvi, če si edini!

Dr Evil ::

Daedalus,kdaj pa je Janša uporabljal populizem?

A ni populizem Ropovo odprtje 300m cestnega odseka tik pred volitvami?Ali 5k bruto višja delavska plača?Ali nepodpiranja hrvaške v EU?

Mislim,da si "rahlo" pristranski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Alan Ford ::

Britanci si zaslužijo to kaj so 7.7 dobili, ker so v Iraku. s to točko se še kar strinjam. Američani in ostali so v irak prišli z enim samim namenom OLI , ampak to vsi vemo. Velko vprašanje je kdo stoji za napadi "teorija zarote.
Nevem pa zakaj vas vedno isprovocira , kaj si mislijo hrvati in ostali o slovencih. Večja skrb je kaj si mislite vi o drugih (romi , črnci , druge vere in narodi) . Kao vredu je če nekomu rečemo čefur , če pa nekdo nekaj kontra reče pa ga je treba takoj diskriminirat , izobčit iz družbe , ubit , iztrebit, .......... . Saj smo vsi krvavi pod kožo. Če nebi razpravljali o drugih , se politiki in novinarji nebi imeli s čem ubadati , puste te probleme in kot hrvatje pravijo Pusti mozak na pašu
Become a programmer and never see the world!

alesr ::

Sem doskrat na hrvaškem, zaradi vikenda. Njih osebno ne maram!Raj se jih izogibam k hudič križa!>:D

ps.:Drugače proti njim nimam nič sam: Čefur je čefur!Ko ti pa nardi škodo na avtu brez razloga je pa druga pesem!;(

mtosev ::

Hvala bogu da smo mi iz te države došli.

Kurc jaz pa rabim it tam, ker so tam babice.

slawc ::

Primer omejenega pogleda:
Drugače proti njim nimam nič sam: Čefur je čefur!Ko ti pa nardi škodo na avtu brez razloga je pa druga pesem!


A pri nas so pa vsi angelcki? Pa nikar ne omenjaj kdo vse to pocne in kdo ne. Ko tako gledam ta forum (pogovore kot so taki tukaj) in pokukam se na kaksen hrvaski forum s podobno tematiko vidim popolnoma enake vzorce. Povsod isto (sranje). Na sreco so to samo posamezniki.

Vedno se najde nekdo z omejenim pogledom na svet in se cudi drugim. Zaradi spretne "manipulacije" politikov se pizdijo na stvar, ki so pravzaprav zelo malo pomembne. Najhuje je, ce so ti osebki novinarji in se dodatno podzigajo ostale naivneze s pomocjo medijev. Zaradi takih stvari postanejo bolj pomembne teme (to so vse notranjepoliticne teme, npr. gospodarski kriminal) na videz nepomembne. Hitler je sel res v skrajnost s takimi forami (pa Bush tudi).

Zakaj nekdo ne pizdi na tem forumu, ko mu na domacem parkiriscu sune ogledalo. Na Dunaju me je hotla "okrast" za 10 eurov, za katere je trdila da mi jih je vrnila se po tistem ko sem pred njo prestel denar (takoj ko ga je sama dala iz rok). V spaniji je pa v hotelu v sobo vstopil kar receptor in naredil stalo. ta in ta je pa ta in ta. In tako naprej... doma smo pa angelcki.

Ali to, da v Avstriji i in Italiji (Madzari?) hocejo slovensko manjsino kar skenslat, ni bolj pomembna zunanjepoliticna tema? :\
LP, Slawc

Daedalus ::

>Daedalus,kdaj pa je Janša uporabljal populizem?

Če si na to vprašanje ne znaš odgovoriti, maš težave s pristranskostjo. Pa Ropa pusti malo ob strani...tule sem obdeloval JJ. In si ne narediš usluge s tem, da začneš vlečti v debato vse druge - ker s tem kažeš na to, da nimaš argumentov za obrambo JJ.

Je pa normalno - in tudi JJ bo to počel - pred volitvami talat "darila." Pa to seveda ne pomeni, da podpiram takšno početje.

Pa za mene se itak ve, da sem po političnem prepričanju levičar (kar pa ne pomeni, da podpiram kako slovensko "levo" opcijo). Tako da tvoje odkritje "pristranskosti" res ni nič novega. Pa tudi je znano, da kritiziram vse, ki počnejo neumnosti, ne samo ideoloških nasprotnikov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cirecire ::

Na hrvaško hodijo na morje samo še mazohisti...

Vsako leto ista zgodba. Vsi samo jokajo kol je tam slabo, slaba postrežba, neprijazni ljudje pa vse zanič, vse drago. Nato pa grejo naslednje leto spet tja pa potem spet jokajo in tako vsako leto.

Ja a je res tko težko oditi kam drugam na počitnice, kot pa v Puntico najbolj zabačen kamp v Istri. Če imate Puntico tako radi pa kr tja hodite samo pol ne jokajte vsako leto z temi vašimi horor zgodbami iz hrvaškega turizma.

tratto ::

cirecire, takoj se podpišem pod tvoj post.

Vsako leto se tule na forumu pogovarjamo na temo dopust na Hrvaškem ali ne, pa je itak brez zveze prepričevati prepričane. Kdor:
- želi ali
- nima denarja za drugam??? (čeprav je marsikje drugje ceneje) ali
- ljubi lepote "Lipe njihove" ali
- je mazohist, ki se rad pusti j****i ...

... naj pač gre na Jadran. Drugi pa bomo potovali malo po svetu. :)) Po moje je življenje prekratko, da bi hodil vsako leto v isti kamp ali hotel ali zabačen otok brez pitne vode sredi Jadrana etc. ;(


Po moje bo tale tema prej kot slej zaklenjena - še vedno je bila, ker se ljudje preveč razvneli. >:D

DoberMan ::

Men pa je na Hrvaškem vedno OK.
So čist lepo prijazni in do sedaj še nikoli nisem imel problemov.

Če se ti obnašaš normalno so čist prijazni. Si pa predstavljam da če pride par nažganih tipov zvečer v gostilno in začne tulit in razgrajat, da jim potem drug dan dajo toplo pivo, za une jebene slovence.
Normalno.

En je omenil da ga poskušajo okrast na cestninskih. No mene so tudi že parkrat poskusili, na LJ-Zahod postaji. Pa pretepst so me hoteli v kamu na morju. V Luciji. Pa na absolventu smo se skoraj stepli. Z vrlimi dolenjčki, pa je blo pol ladje hrvatov z nami. Itd...
:D

perci ::

Jst se spomnim lani, ko smo bli na Silbi - smo vprašali kelnarco, če lahko tarok igramo medtem ko čakamo n ahrano. Je rekla, da ni problema, potem je šla pa šefa vprašat, in jo je šef vprašal od kje smo? In ko je rekla iz Slovenije, je odvrnil, da potem pa ne. Kolega je šel lih na WC in ju je slišal. Takrat se mi je tista oštarija tko zagravžala, da ni blo res.

mtosev ::

Nerazumem zakaj pa (kaj ma to s tem da ste iz Slovenije in nebi smeli)?

Kak je blo potem?

Kaj je prišla ven in rekla da nemorete igrat ali kaj?

MadMicka ::

Perci, zakaj sploh vprašaš, če lahko igraš tarok? Potegneš vn karte in začneš špilat. Kadar smo začel špilat, ni noben nč reku, če pa smo spraševal, so se pa zmeri neki čudl :)

alum ::

Nerazumem zakaj pa (kaj ma to s tem da ste iz Slovenije in nebi smeli)?


OMG, zdaj pa bo jaz napisal! LOL:P

mtosev ::

Po logiki, ker mamo slabe odnose.

perci ::

Kaj je prišla ven in rekla da nemorete igrat ali kaj?

Rekla je, da je vprašala šefa in da ni dovolil.
Perci, zakaj sploh vprašaš, če lahko igraš tarok? Potegneš vn karte in začneš špilat.
Veš, trudili smo se biti vljudni. Pa maš prav - tam doli to ne pali.

mtosev ::

Pogovarjaj se hrvaško pa bo. :D

perci ::

1) S kelnarco smo se pogovarjali v hrvaščini.
2) Tudi če bi se slovensko nas nima šefe zaradi tega tretirat nič drugače kot ostale goste.

mtosev ::

Joke je bil.

Kak je potem vedla da ste iz SLO?

MadMicka ::

mtosev, tko k ti veš, če nekdo od "naših" govori slovensko, vejo tut oni... pa tut med sabo so se verjetn pogovarjal slovensko in normalno da kelnarca prec ve, od kod so....

alesr ::

Ne če si vsak teden tam oz. če si se v šoli še učil srbo-hrvaščino! 8-)

Bob Rock ::

Ne če si vsak teden tam oz. če si se v šoli še učil srbo-hrvaščino!


Zdej ne vem ce prav razumem....to hoces povedat, da ce si se ucil u soli srbo-hrvasko, da ne more vedet da si slovenec?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

alesr ::

Vsaj po govoru ne, edin če res zgledaš k turist!Pa se tako tut obnašaš!0:)

Bob Rock ::

Mal bedarije govoris....
prvo kot prvo srbo-hrvaskega jezika sploh ni.
Drugo pa, ce ti ves, da en ni Slovenc, pa ze npr. 3 leta zivi v Sloveniji, pa se vedno govori z naglasom, po kakem kljucu oni ne bi prepoznal tujca, ki se je u osnovni soli pred 15 leti ucil njihov jezik?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Vikking ::

Da so pa na Slovence se malo bolj obcutljivi, ni kriva le razlika v standardu (kot si mi radi mislimo), ampak tudi pogosto obupno objestno obnasanje nasih dragih sodrzavljanov tam doli... Na zalost pogosto ugotovis, da truma objestne mularije, ki sredi noci pijana razbija steklenice po cesti, mece stole gostilnic v morje in se dere nacionalisticno izzivalna gesla, sredi kampa na ves glas zakruli se "Kdor ne skace ni Slovenc".

Kolesar, lahko rečem da se popolnoma motiš v tej svoji trditvi. Zgleda da nisi nikoli doživel kaj napravijo kakšni nemci, pa jih bodo hrvati 100 krat imeli raje kot nas, poleg tega da bo nemc vse stolkel je še tako škrt, da se lahka hrvati malo zamislijo koliko jim pusti slovenec proti nemcu.

Poleg tega si kolesar samo poglej rečmo grčijo, kjer hodi dol truma slovencev v tapravih letih kjer tudi znajo vse obrnat narobe. Pa si vsako leto dobrodošel pri njih.

Politiki so napumpal ubogi hrvaški narod, nato so naši politiki napumpal še nas in doživel smo kregarijo, kjer se potem ubogi narod (pri nas Joras pri njhi ribiči) zajebavajo za malenkosti. Potem pa pri nas pozimi vidiš hrvaške turiste in jih imaš za majnvredne, poleti pa občutimo to na lastni koži, pa se sprašujemo zakaj.

minimax ::

Popolnoma pravilna ugotovitev.0:)
Najkrajsa in najbolj tocna vremenska napoved: VREME - BO

mtosev ::

Jaz sem tam dosti krat (ZG) in mi slabo pride ko slišim kaj o Sloveniji in Slovencih mislijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21936997 (29652) PaX_MaN
»

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39230167 (16031) krneki0001
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223267 (15022) dzinks63
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541849 (36313) Bellzmet
»

Jorasu grozijo s smrtjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525182 (4027) DavidJ

Več podobnih tem