» »

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov

krneki0001 ::

Hja sedaj, ko še ni sezone.

Na Krku so starši julija/avgusta že ob 8,9h zjutraj nosili armaflekse na plažo, da so dobil vsaj kakšno mesto. Pa potem je bilo vse nagužvano in človek išče potko do morja.


Na krku, kamor jaz hodim se v zaliv pripeljem z avtom in sem vedno sam. Za peš je predaleč, za z osebnim avtom nemogoče, s kolesom je pa preveč ostrih skal. In ko ljudje s čolni vidijo avto parkiran ob vodi, se odpeljejo naprej, ker mislijo, da bo tja polno ljudi še prišlo.

Hardstyle ::

Ja apartma za 18€, do obale pa se bom vozil z avtom? Mojster =) V punatu maš lepo plažo? Tisto betonsko misliš ali ono, ko je plaža OK(majhni kamenčki) v vodi pa take skale, da se pobiješ? In to v "zagrajenem" delu morja, kjer so one plastične boje.

Pred tednom ali dvema sem gledal ponudbe za Djerbo in Egipt - 7dni all inclusive od 400€ naprej(z letalom in gorivom).

nebivedu: in to je tebi fajn? Da se na dopustu pri +25 voziš v avtu? Jaz ko grem na dopust avto parkiram pa se ga ne dotaknem do odhoda. Za kak izlet pa mam raje kolo ker si manj omejen pa še bolj uživaš. Se sploh ne čudim, da ti je Hrvaška vredu.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

hardstyle, jaz na dopustu naredim od 2000 kilometrov naprej. Moj dopust je vožnja, recimo prvi maj je bila vožnja do tunizije, potem po celi tuniziji in nazaj - okol 8000 kilometrov. Pač imam rad tak aktivni dopust - voziš se povprečno vsakodnevno okoli 400 do 500km in si ogledaš polno stvari in tunizijo sva si ogledala celo. Naslednja je libija, ali maroko ali pa islandija. Odvisno kok bo denarja, ker do islandije je trajekt 2500 evrov. Je pa zanimivo s terencem prevozit celo islandijo v treh tednih, si ogledat polno stvari, prečkat reke (pri njih v veliki večini ni mostov, ampak pelješ čez vodo s terencem) in si ogledat ledenike od blizu in podobno.

In ja v tuniziji je bilo povprečje 35 stopinj pa sva se vseeno vozila po 500km in več na dan. Avgusta, če bova šla v maroko, bo tam 50 stopinj in se bova vozila. Visoka temperatura pač ni ovira, ovira je denar, do kje lahko greš. Če bi imela več denarja (leto je bila na vrsti fasada - danes sva jo končala) bi šla v avstralijo za 3 tedne bluzit. Pač najameš pickupa in greš čez celo avstralijo na potep.

Pa še to, če bi hotel bit v apartmaju en teden, se to ne splača. Med štirimi stenami in z nogami v čebru slane vode sem lahko doma, pa še ceneje je. Zame je dopust kampiranje vsak dan v drugem kraju, da kaj več vidim in da je okolje raznoliko. Med štirimi stenami na enem kraju sem lahko doma.
Tudi če grem na hrvaško, sem ponavadi po 2 dni na enem in potem grem na drug otok. Lansko leto sva tako dala skozi komplet vse otoke od pašmana nazaj (pašman, ugljan, pag, rab, krk, lošinj in cres) na vsakem par dni da si ga celega ogledaš, potem pa naprej - ustaviš se pa tam, kjer ti je všeč, se malo skopaš v morju, poješ z domačini kako dobro ribo, malo poklepetaš in odpeketaš naprej.

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

Damjan1980, če si kmetavz kakršen si tukaj na tem forumu, potem imaš pač probleme povsod, razen v državah, kjer si car zanje, dokler imaš denar, če bi se ti pa (bohnedaj) kaj zgodilo in bi ostal brez denarja v taki državi, bi pa hitro videl, da si zanje enako obravnavan kot na hrvaškem, ker je tvoj odnos do ljudi napačen in se ti dobrikajo samo dokler bo kaj denarja padlo od tebe, ko je denarnega toka konec, si odpikal tudi pri njih.
Meni nihče ne teži, nikjer pa kamorkoli pridem. Pa ni važno al je to v afriki, bližnjem vzhodu ali pa v evropi in kanadi. Do sedaj nikjer nisem imel problemov, niti v Iraku ne.


kmetavz, še enkrat pozorno preberi moj post, ker očitno imaš probleme z dojemanjem. Kje sem napisal da imam oz. sem imel JAZ PROBLEME NA HRVAŠKEM? Nikjer! Napisal sem dejasnko stanje v naši ljubi sosedi! bo šlo? lahko tudi narišem, če še vedno ne bo šlo.

Ostalega pa sloh nebi komentiral. primerjaš cene v neki vukojebini in govoriš kako so plaže sredi junija prazne!? realnost te malo yebe

Bellzmet ::

Ostalega pa sloh nebi komentiral. primerjaš cene v neki vukojebini in govoriš kako so plaže sredi junija prazne!? realnost te malo yebe


Se absolutno strinjam.

krneki0001 ::

Kmetavzer, preberi več kot en stavek teksta.
Punat ni ravno neka vukojebina, če smo že ravno pri vukojebinah, je ena izmed večjih marin v tem delu jadrana. Obale, za katere sem pisal, so pa obale Stare Baške, kjer se je včasih trlo kopalcev. Smrdljiva vukojebina je pa 42 kilometrov posrane slovenske obale, kjer je vsa kanalizacija še vedno speljana v morje, kljub temu, da je "še vedno poizkusna" prečiščevalna naprava v kopru sposobna čistit za Ankaran, koper in Izolo in poletnih 20.000 obiskovalcev na dan v teh krajih. Vklopili jo bodo pa kdaj?

In to kar govoriš o cenah je bullshit, ker si bil dol en vikend v prejšnjem letu, pa predvidevaš, da je povsod tako in bil si najbrž v istri, kjer imajo res orenk navite cene, pa še ljudje so negostoljubni (ne vsi, ampak večina). Sam hrane nikoli ne kupujem tukaj, ker je doli vse cenejše, samo obrnit se moraš znati (nekateri se nikoli ne boste znali obrnit). Cene v samih turističnih naseljih so navite, če greš pa 2km stran, so pa cene za domačine in ti imajo vsaj 2x manjše plače kot mi, tako da si cen iz turističnih naselij niti ne morejo privoščit. Primerjava je lahko že s samo pašteto gavrilovič, ki stane na krku v vasici Vrh 5.8 kune, v mestu Krk pa od 8 kun navzgor. Zapeljat se je pa treba 3km iz mesta Krk, da priodeš na Vrh, prideš pa na razgledno točko kjer vidiš večino otoka Krka.

Tudi sem ti že napisal, da je cena za porcijo (pol kilograma) škarpene celih 75 kun, kar je manj od 11 evrov, za ta denar je v sloveniji ne dobiš v ribarnici, kaj šele v gostilni, kjer je ponavadi cena od 25 evrov navzgor za 100 gramov, ker je to pač zelo kvalitetna riba. (cena pri nas v ribarnici je za kilo od 22 do 34 evrov (zmrznjene brez glave so cenejše, ampak to ni to, riba mora biti sveža)). Tako da ne govori, da so cene navite, cene so nizke, samo ne na mestih, kjer bi si vsak turist želel. Treba je malo naokoli pogledat, ne samo od plaže do apartmaja in najbližje gostilne.

Res pa da bi vsi radi bili 5m od vode na morju in da bi radi samo korak naredili, pa bi padli v vodo. In zato se plača, pa ne samo na hrvaškem, povsod! Tudi sam imam vikend na Krku in ga oddajam (na leto ga grem 2 do 3 krat pogledat) in je 100m od obale, s pogledom na obalo. Cena je 60 evrov na dan. Ker pa so slovenci tok butasti, da bi na vsak način bili čim bližje obali, pa to plačujejo. Sam vem da nebi plačal nikoli tok za apartma. Raje bolj v notranjost pa 3x ceneje.

Potem gredo pa slovenci v Grčijo, hotel je pol ure od plaže, pa se nič ne pritožujejo, na Hrvaškem je pa 4 minute od plaže, pa že joka, da je v vukojebini.

gzibret ::

No, ja, delno se z Damjanom strinjam.

Hrvaška nima najlepših obal na tem svetu. Pa tudi cene niso najnižje, kakor tudi ne urejenost. Pa da o čistosti morja sploh ne govorim, saj razen na oddaljenih otokih čistega morja tam sploh ni.

Sem pa izdelal eno teorijo - da se slovenci (povprečni slovenci) najraje kopajo tam, kjer je v morju največ kanalizacije. Če je le mogoče grejo v vodo po zabetonirani kanalizacijski cevi in se tam pol namakajo in govorijo, kako je fajna voda. Fuj fej...

Glede prijaznosti pri sosedih pa je tak tak... čisto odvisno. Jaz sem enkrat štopal iz Senja proti Prizni, ker busa več ni bilo. Zaštopam dva komada iz Rijeke. Ker IMO kar dobro obvladam hrvaščino, nista onadva dolgo ne poštekala, da sem slovenec. Sta mislila, da sem iz Zagreba. No, ko sta ugotovila, da pa sem res iz Ljubljane, pa je tipo zažlajfal in me sredi vukojebine na Jadranski magistrali zabrisal ven, z vso prtljago, pa še deževalo je. Toliko o gostoljubnosti.... vsaj nekaterih.

Res je, povsod so kreteni, samo na Hrvaškem se mi zdi, da je procent le teh kar visok, cca 10% ali pa celo več.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Aja, še glede cen. Če greš v najbolj šmensi fensi gostilno na rivi, boš plačal. Cene malo stran od rive (promenade) pa niso več navite. Če pa si vzameš čas in greš na kak kmečki turizem malo v notranjost, pa te zelo gostoljubni lastniki nažrejo in napijejo za smešne vsote.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Bellzmet ::

Ob morju je drago. In če grem na MORJE na dopust se nimam namena vsak dan furat po Gavriloviča z avtom na neki hrib, ampak želim avto parkirati za cel teden in peš hoditi naokoli.

Pa seveda ob 14h na 30 stopinjah ne bom šel v neko gostilno nekam v notranjost ampak hočem dobre/ugodne kalamare čim bližje. In to je dejansko ZELO drago glede na to kaj dobiš in s kakšnim "nasmeškom".

damjan1980 ::

nebivedu, priznam odprl si mi oči, rešil si me moje nevednosti. Hrvaška je zgleda res da top destinacija na S polobli. vse ostale bodo počasi propadle. Sanjske plaže, apartmaji ob morju, kristalno čisto morje, neverjetna gostoljubnost, smešne cene, dosegljiva v pol ure,... le kako sem lahko vse to do zdaj spregledal. hvala ti iz srca, zdaj več ni dileme kam grem vsa nadaljna leta na dopust ;)

damjan1980 ::

Ob morju je drago. In če grem na MORJE na dopust se nimam namena vsak dan furat po Gavriloviča z avtom na neki hrib, ampak želim avto parkirati za cel teden in peš hoditi naokoli.

Pa seveda ob 14h na 30 stopinjah ne bom šel v neko gostilno nekam v notranjost ampak hočem dobre/ugodne kalamare čim bližje. In to je dejansko ZELO drago glede na to kaj dobiš in s kakšnim "nasmeškom".


pa ti si tipični čeh. Na dopustu moraš kresnit vsaj 2000 km, drugače nisi bil nikjer. Ko greš iz vode, se cukneš na 2000 m nadmorske višine na kosilo, potem do slavonije na poceni kavo, vmeš pa še do mađarske meje po hrano, ker je tam poceni. eni ste res neaktivni turisti razvajeni, vse bi radi imeli na enem kupu :)

username ::

Potem gredo pa slovenci v Grčijo, hotel je pol ure od plaže, pa se nič ne pritožujejo, na Hrvaškem je pa 4 minute od plaže, pa že joka, da je v vukojebini.
To je pa res...:)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

krneki0001 ::

Damjan1980 nihče ni rekel, da je hrvaška najboljša destinacija z najlepšim morjem in vsem, so države z mnogo lepšo naravo, boljšimi, prijaznejšimi ljudmi in nižjimi cenami. So tut države, ki so orenk hujše kot hrvaška, ampak sama hrvaška ni to kar ti opisuješ. Ampak povsod boš plačal visoko ceno, če boš hotel vse na dosegu roke. In povsod bodo neprijazni ljudje, povsod se najdejo, tudi v sloveniji jih je ogromno.

bellzemet, če greš na dopust in bi vse rad imel na dosegu roke si vzemi pakete all inclusive, ne pa da rineš na obalo, kjer moraš še gostilno na rivi iskat.
Si samo še eden izmed tistih, ki bi rad ..., pa ne more, ker mu ne stoji, potem so pa vse drugi krivi!

Bellzmet ::

Ma ne, meni "stoji", to sploh ni panike, zato grem raje v Egipt na all inclusive. Jaz samo poizkušam še koga drugega prepričat, da NE gre na Hrvaško.

lp

krneki0001 ::

Zakaj prepričevat, da nekam ne iti? To je brez veze, če si imel ti slabe izkušnje, še ne pomeni, da jih bomo imeli vsi, če se nekaj tebi zdi dobro, ni nujno da bo za nas vse dobro. Tudi v Egiptu smo imeli slabo izkušnjo. Avtobus se je pokvaril na 600km dolgem transferju in smo 3 ure čakali na drug avtobus. Bilo je pa to od 13h do 16h, ko je res orenk vroče sredi puščave. In bili smo skoraj brez pijače - na osebo okol pol litra. Pa ga nikomur ne odsvetujem, niti ne prepričujem ljudi naj tja ne hodijo.

Vsak naj pač gre kamor mu paše.


Sicer pa egipt tudi ni ravno pojem čistoče!

fosil ::

Tudi sem ti že napisal, da je cena za porcijo (pol kilograma) škarpene celih 75 kun, kar je manj od 11 evrov, za ta denar je v sloveniji ne dobiš v ribarnici, kaj šele v gostilni, kjer je ponavadi cena od 25 evrov navzgor za 100 gramov, ker je to pač zelo kvalitetna riba. (cena pri nas v ribarnici je za kilo od 22 do 34 evrov (zmrznjene brez glave so cenejše, ampak to ni to, riba mora biti sveža)). Tako da ne govori, da so cene navite, cene so nizke, samo ne na mestih, kjer bi si vsak turist želel. Treba je malo naokoli pogledat, ne samo od plaže do apartmaja in najbližje gostilne.

Kakšno blazno draga riba škarpena pač ni.

V Sloveniji je precej pogosto na menijih celo v menzah v firmah ali pa v mercatorju in sparu, kjer celo kosilo z juho, solato, prilogo in seveda škarpeno dobiš za 4-5 EUR.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

krneki0001 ::

Fosil, si prepričan, da je riba sveža v šparu ali drugi menzi? V gostilni ti prinese ribo pokazat, preverit se da oči in potem ti točno to ribo speče. Tisto, kar pa prodajajo v šparovih in drugih menzah bo bolj težko cela frišna škarpena, tisto so fileji škarpene, ki jih v ribarnici nazrežejo malo preden bi bile ribe zanič in jih dobesedno podarijo raznim šparovim in ostalim menzam, da jim ni treba stran vreč.

Kolega, ki dela v šparu mora vsak dan popisovat vso hrano, ki je pred rokom. To hrano potem po zaključku dneva odnesejo s polic in kar se da uporabit, uporabijo v šparovih restavracijah. Ne, da tega nebi podpiral, celo zdi se mi pravilno, da hrane ne mečemo stran. Ampak v šparovih menzah tako ni prav nič svežega, razen solat.

MadMax ::

A na hrvaški obali pa so "domače morske specialitete" zares domače, in predvsem-sveže?
Ne me smejat :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

fosil ::

Tukaj ni samo spar, tudi v raznih drugih menzah je škarpena precej pogosta.
In take količine kot se porabijo prav gotove niso odpadki. Razen če je "odpadka" 10x več kot pa prodanih svežih rib.

Škarpena pač ni neka redka ali draga riba.

Zobatca ali brancina recimo ne boš nikoli dobil v nobeni menzi.
In prav tako ju ne boš dobil na hrvaškem za tako ceno kot škarpeno.
Tako je!

krneki0001 ::

Odvisno kam greš. Nekje v istri sigurno ne, na otokih v domačih gostilnah pa so, ker ob jutrih vidiš kako hodijo kupovat sveže ribe na pomole, ali pa jih ribiči za dobro plačilo sami prinesejo v te gostilne.

krneki0001 ::

Zobatec ali brancin je v menzah bolj pogost kot škarpena. Vsaj v šparovi v btc-city-ju. Namreč tam vsak dan jem malico in škarpene še nikoli nisem videl, da bi jo imeli. Imeli so pa tako zobatca kot brancina, postrvi in tune/skuše so vsak petek, imajo pa ogromno kalamarov (skoraj vsak dan so). Ribe, ki jih imajo na menujih so ponavadi fileji, razen postrvi in skuše.

Imaš pa v štacunah tudi zmrznjene gojene škarpene, brancine in zobatce. Cene so 4x nižje od cene svežih rib. Lahko da te uporabljajo. Ampak te ribe nimajo takega okusa kot sveže ribe.

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

A na hrvaški obali pa so "domače morske specialitete" zares domače, in predvsem-sveže?
Ne me smejat :))


pridem enkrat v gostilno, pa pravim lignje. Pa me vpraša ali bom one kitajske (te so povsod) ali pristne, najboljše, domače? Ok, daj domače. Prinese nekaj podobno orjaškim lignjem, trdo kot da bi žvečil razrezano tenis žogico, seveda je majster pozabil prej omenit da je domača specialiteta dražja za 20 kun na porcijo.
Spet drugič v eno drugo, pa pravi da ima oh on ah neko hudo čorbo za okrog past. ok daj. Mi prinese morske sadeže, tisto čisto isto ko se prodaja v konzervah, recimo za pice. Vse to v neki rdeči omaki z pol kile moke not in kos kruha. Sit nisem bil niti približno, cena pa taka kot da sem jedel jastoga.

Ma ne yebem jih 5% več banda smrdljiva

krneki0001 ::

Jadranski lignji so dolgi okol 30cm in če jih človek ne zna pripravit, so totalno zanič. To govorim iz izkušenj, ker pojem ogromno morske hrane. Pa zelo malo ljudi jih sploh zna pripravit, tako da se jih ne splača jemat, razen če so reference dobre.
Čorb pa razen školjk ali rakov na buzaro tudi ne, razen če se v dvometrskem loncu kuha vse skupaj za kako prireditev. Recimo na korčuli imajo 3m premera skledo in not vržejo 200 kil čebile, jo prepražijo, potem pa morske sadeže, ribe, rake, pa nareduijo res okusno čorbo - delajo pa vse to taktrat ko imajo "ribarske dane" - okol 10 ribiških ladij pobere ene 100 ljudi ali več, potem pa gredo na ribolov, ljudje potem pomagajo sortirat ulov in na koncu iz vseh teh nalovljenih rib naredijo čorbo, ko pridejo nazaj na otok - če se ti ne da voziti z njimi, se splača vsaj na otoku pogledat ko pridejo nazaj, lansko leto si tako dobil recimo orenk velko ribo in čorbo, zraven pa še par kosov kruha za 30 kun, kar je 4 evre.

solatko ::

nebivedu - koliko imaš hrvaške krvi v sebi, da jih tako hvališ. Letos na Braču Slovenci nismo zaželjeni (odpoved aranžmaja pri familiji, kamor hodi model že 17 let). V Istri smo bili Slovenci že v bivši yugi, drugorazredni gostje, pa če prav ne poznam nikogar, ki ni pustil vsaj eno plačo tam v času dopusta (10 dni). Politika deluje na navadno rajo bolj, kot si lahko zamisliš. Če nekdo stalno po radiu in TV fopa narod, da so za vse v tej Lipi naši krivi Slovenci, se to počasi naroda prime in reakcije so različne. Glede na to da so skoraj brez izjeme izredno nacionalistično nastrojeni (poglej si samo hrvaške forume), so tudi tisti, ki so bili še včeraj "normalni", danes nastrojeni proti nam. Odnosi na otokih, so bili v bivši državi odlični, vendar so tudi te ljudi s to svojo propagando, do korenin zastrupili. Malo boljši odnos imajo do "južnih slovencev", drugače pa smo za njih slabši kot Srbi. Takšna je pač hrvaška mentaliteta, ko pa bodo spoznali, da s takim odnosom predvsem škodujejo sebi, bodo pa s svojo hinavščino spet prepričevali in prosili ljube brate, da pridejo in napolnijo njihove denarnice. Politika je kurba, ki na žalost zelo močno deluje na ljudi, kateri ne znajo uporabljati svoje glave, razen za nošenje pokrivala. Tudi če bi bili pri nas za vse krivi Hrčki, bi najmanj kar bi storil, ko bi te kakšen njihov turist vprašal za pot, dal napačno informacijo in bi ga po možnosti poslal popolnoma na drugi konec. Poglej samo, kako politična propaganda deluje na mnenje o bivši državi, tako da sedaj najbolj pljuvajo ravno tisti, ki jim je šlo takrat odlično, danes pa so brez službe in na robu preživetja. Ne pljuvajo po današnjem sistemu, politikih, "menežerjih", temveč po komunizmu nasploh, Titu, bivši Yugi, tistih komunistih, ki so to ostali, ne pa po vseh preoblečenih barabah, ki jim je edini interes njihova lastna rit. Povprečen narod je tak in tega ne moreš spremeniti, temveč greš tja, kjer je tvoj denar kaj vreden in kjer vsaj malo gledajo na to, da se boš dobro počutil in se želel še kdaj vrniti, zato Hrvaška za nekaj let odpade, kot dobra turistična destinacija za Slovence.

jype ::

solatko> Letos na Braču Slovenci nismo zaželjeni

Zase govori, lepo prosim.

solatko> Takšna je pač hrvaška mentaliteta

Tvoje izjave precej več povedo o tebi kot o Hrvatih.

Bellzmet ::

Zase govori, lepo prosim.


Velja tudi za druge. Jaz sem popolnoma iste informacije dobil.

jype ::

Ja, jaz sem pa _doživel_ nekaj drugega. Ni mi uspelo dobiti občutka, da sem nezaželjen, seveda se pa nisem niti trudil tako kot se očitno trudite vi.

krneki0001 ::

Solatko, odgovor je nič. Nič nimam hrvaške krvi v sebi, niti je ne hvalim, samo protiargumente dajem ljudem, ki mislijo da je tam vse drago, zanič in da te na vsakem koraku maltretirajo. Nič od tega ni res, zato tudi odgovarjam tako. Sam hodim na hrvaško že od malih nog, reci in piši 32 let, od tretjega leta naprej so me starši vlačili dol in nikoli nisem imel dol problemov, ne jaz ne moji starši.

Kar se odnosa tiče, ovce so povsod, tukaj in pri njih in oboji so pač ovce, ki ne znajo razmišljat. Tudi ostzali bodo ovce, ampak pomagat jim pa ne moreš. Vseeno pa je neumno govorit, da je vse zanič in da so vsi ljudje taki. Niso, ker vseeno je večina tista, ki hoče živet in zaslužit, pa so spregledali in se tako tudi obnašajo.

Za tistega, ki je pa odpovedal aranžma, in ker naj nebi bili zaželeni - bo pa za naprej vedel s kakimi ljudmi je bil in komu je plačeval - očitno so ga vzeli tja vedno samo in izključno samo zaradi denarja, ki jim ga je nosil. Pač jim je 17 let nosil denar za slab vtis.

zee ::

Jaz ne vem ljudje, kje/kaj jeste. Prav na rivi v raznih hrvaskih obmorskih krajih in ob raznih prilikah sem v zadnjih letih jedel kosilo za 10-15 eur, kar je povsem sprejemljivo za moje pojme. Druga rec je seveda, ce se gres nazret (najest), ko v dveh pri najboljsi volji nisva zapravila vec kot 30 EUR (skupaj, vkljucena pijaca in napitnina).

Moram reci, da se vam samo cudim. Sploh tistim, ki "tripate" na poceni dnevno politiko.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fosil ::

Na kosilo se gre običajno najest. Oziroma ne vem s kakšnim drugim namenom bi šel na kosilo?

15 EUR za kosilo se meni ne zdi nič kaj ugodno.

Recimo pred kratkim sem bil v Londonu, ki velja za eno najdražih mest na svetu in dobiš sedaj, ko so zaradi krize nekoliko spustil cene kosilo za 5-10 EUR.

Je pa treba priznat, da tudi slovenska obala ni nič boljša. Cene navite, hrana pa nič kaj prida.
Tako je!

jype ::

Pizza na Hrvaškem (povprečna, nič posebnega) je (v turističnem kraju) 4 evre.

Ni poceni, še zdaleč pa ni drago. Dobro se seveda plača, kar je seveda prav - od tega oni živijo.

drejc ::

To si verjetno jedel na food courtu...sj v McD na Hrvaškem tut prideš 5-10€ najbrž čez.

15€ drago za kosilo/ribo v restavraciji? Že ena taka usrana hrana kot je pica je v Lj 9€ če se usedeš, karkoli drugega, non-fast food je 15-20.

Men se je Hrvaška obala zdela draga, predn smo dobil evro..zdj se mi pa zdijo cene čist normalne napram našim.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Mipe ::

Za en meni v slovenskem Macu plačaš okrog 5€, odvisno od dodatkov... Po obroku pa imam vedno občutek nenasitnosti. Le kaj dajejo not, da me tako lakotni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Karaya 52 ::

Nikoli nisem razumel oseb, ki vsako leto letujejo v istih krajih. Letalski prevozi so poceni, eksotične države pa precej bolj dostopne kot pred 20 leti. Par evrov gor ali dol, za nek obrok ki ga resnici na ljubo bolje pripravijo v neki ljubljanski restavraciji kot pa obalnem pajzlu. Da o gneči ne zgubljam besed - skratka, primerno za družine z majhnimi otroki.

Bellzmet ::

Pizza v turističnem karju pa ni 4 EUR na Hrvaškem. Lepo te prosim. Verjetno si mislil slice pizze in ne cele pizze v restavraciji.

jype ::

Bellzmet> Verjetno si mislil slice pizze in ne cele pizze v restavraciji.

Ne, mislil sem celo (ma ni bla glih velika, tolk kot ena mala v fokulusu, samo ne tolk dobra) pizzo (no, odnesu sem jo na plažo v kartonski škatli) v restavraciji.

30 kun (deliš s 7 pa maš približne evre).

To je blo v mesecu maju, ko smo preživeli na Hrvaškem dva tedna in tri vikende, vse brez enega samega grdega pogleda.

drejc ::

Sam sicer že vrsto let preferiram long distance backpacking pred Hrvaško, a kadarkoli dobim pitanje na drugem koncu sveta kam iti v Evropi, vedno predlagam zahodni balkan z peloponezom, pri čemer Hrvaško oglašujem, kot najlepši raznovrstni obalni pas v temu delu sveta.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Bob Rock ::

A na hrvaški obali pa so "domače morske specialitete" zares domače, in predvsem-sveže?
Ne me smejat :))


pridem enkrat v gostilno, pa pravim lignje. Pa me vpraša ali bom one kitajske (te so povsod) ali pristne, najboljše, domače? Ok, daj domače. Prinese nekaj podobno orjaškim lignjem, trdo kot da bi žvečil razrezano tenis žogico, seveda je majster pozabil prej omenit da je domača specialiteta dražja za 20 kun na porcijo.
Spet drugič v eno drugo, pa pravi da ima oh on ah neko hudo čorbo za okrog past. ok daj. Mi prinese morske sadeže, tisto čisto isto ko se prodaja v konzervah, recimo za pice. Vse to v neki rdeči omaki z pol kile moke not in kos kruha. Sit nisem bil niti približno, cena pa taka kot da sem jedel jastoga.

Ma ne yebem jih 5% več banda smrdljiva


ker take stvari se pri nas ne dogajajo? :)

en primer iz glave:
pred kaksnimi 8. leti, ko sem v enem lokalu delal, nam je bilo naroceno, da naj promoviramo in prodamo cimvec borovnicevega soka(ki je bil navaden borovnicev sirup za razredcit) po ceni fruktalovih sokov.
Dva sodelavca sta ubogala. Slovenca. Si mores mislit? :o
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

krneki0001 ::

Pica je na krku v mestu krk (picerija galija)od 32 do 45 kun (nedelja 14.06.2009 sem bil tam na pici). Pice so primerljive s tistimi iz picerije Garaža v ljubljani - enako velike in enako dobre.

Utk ::

Cene so čisto normalne. Če hoče nekdo žret točno tam na promenadi pol metra od morja, naj plača kolk zaračunajo. Če ti je vseeno za keš, ne jamraj in jej tam, če ti ni, greš lahko drugam, kjer je ceneje. Pošten in jeben pač ne moreš bit, niti na Hrvaškem.
Nič dražje ni kot v Sloveniji. Če upoštevaš slovenske malo bolj turistične kraje, je pa kar lepo ceneje.

Double_J ::

Pa saj lahko v štacuni kupuješ... zakaj bi hodil po restavracijah, da se še okužiš s čem.
Dve šivanki...

solatko ::

jype - To je preverjena informacija - telefonska odpoved in še po mail-u.
nebivedu - Lahko so vsi prijazni in ustrežljivi v hotelu ali privat, pa ti neka budala na parkirnem prostoru, v lokalu ali na plaži pokvari cel dopust, samo zato ker si Slovenec - hvala lepa, iz tega razloga nikjer na svetu ne bom imel pokvarjenega dopusta, krivo pa je vsakodnevno politično medijsko pumpanje proti Sloveniji.

jype ::

solatko> jype - To je preverjena informacija - telefonska odpoved in še po mail-u.

Ja uredu, pač so dobili goste, ki plačajo več, al kaj jaz vem kaj. Ni lepo od njih (lastnikov nastanitve, ne pa "Hrvatov" kar počez) in naj pač ne gre več k njim (k tem lastnikom) na dopust. Ne morete reči, da nimajo konkurence, ker dobro se skrajno potrudijo z _vsakim_ gostom.

Buggy ::

jype: zelim ti da res ne dozivis kake slabe izkusnje, ker kolikor zagovarjas svojo tezo o prijaznosti HR overall, te zna stvar mocno potreti.

Mipe ::

Ne vem, no... večina Slovencev ima dokaj dobre izkušnje s Hrvati. Ne moreč označiti celega naroda kot nasilnega samo zaradi nekaterih posameznikov, ki so ti vzeli sladoled in ti ga razmazali po obrazu, nato pa ozmerjali tvojo mamo z nilskim konjem. Temu se reče osebna izkušnja, ne mednarodni incident.

Mednarodni incident je, ko veliko pripadnikov enega naroda pokolje pripadnike drugega naroda. Srbi in Hrvati so kot psi in mačke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Buggy> jype: zelim ti da res ne dozivis kake slabe izkusnje,

Ja hvala, no. To mi bo res pomagalo uvideti kakšni prasci so Hrvatje, ker zdaj (kdo bi vedel, zakaj) se mi zdi, da niso.

jinzo ::

@jype
Tebi se marsikaj zdi, pa ostali vemo da v svetu v katerem mi živimo ni tako :)

world ::

Mi smo bili redni gostje v baje trenutno najbolšem kampu v Istri,ta kamp pa je Park Umag,prej se je imenoval Camp Ladin Gaj no sej to ni pomembno .Uglavnem vsako leto smo tam dol na morju,jst ponavadi 1 mesec prikolco pa mamo okol 2 meseca.Vsako leto se je cena gibala od 2200 eur do 2500 eur,pa to nas niti ni preveč motilo.Ampak veste kaj je letos...torej mislim da maja smo šli tko mal pogledat v kamp da bi rezervirali parcelo pa to...pa je moj oče prosu če mu naredijo izračun sam tko da bi vidu kolk nas pride stat in ne moreš verjet.ZA 2 MESECA BI MORALI PLAČATI 3450,00 EUR.Pa kaj so šli u tilt ti Hrvati.Veste kolk je 3450 eur,to je tolk dnarja za 2 usrana meseca da je groza.Tko da verjetn letos ne bomo šli v kamp več zarad teh posranih idiotov hhrvaških.Pa sej bojo vidl k ne bodo več meli turizma,bojo pol nižali hehe.pa še eno metodo so razvili v tem kampu.Mi smo zmerej hodili tud za vikende meseca junija,kaj pa je zdej če greš v kamp za manj kot 5 dni moraš plačat še 25% več.

jst ne morm verjet kolk si upajo tile !!!!!!!

jype ::

Ej, ej!

Čak mal.

Za "najboljši kamp v Istri" so navil cene, ti pa pizdiš čez "posrane idiote hrvaške" ?

Well, jaz mislim, da si zaslužijo ta denar, če jim ga turisti prinesejo.

Pa mislim tudi, da imajo dovolj konkurence, da se lahko obrneš nanjo.

OrkAA ::

Kar vam hoče jype povedat je, da vam ne težijo HRVATI. Vi nimate problemov zaradi HRVATOV.

Vam probleme delajo Ante, Željko, Tomislav, Marko. Tako kot meni v sloveniji probleme dela sosed Janez in ne SLOVENCI.

A je to jasno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

problem?! SLOVENIJA - HRVAŠKA

Oddelek: Loža
142033 (1286) Keyser Soze
»

komu verjamete? hrvatom ali slovencem? (incident na morju) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
524626 (3513) Daedalus
»

Ljudje na Hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
536139 (4450) kolesar
»

Kaj je s temi Hrvati???... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
707470 (5461) link_up
»

Hrvaška enostransko razglasila mejo na morju

Oddelek: Problemi človeštva
372783 (1987) boyan64

Več podobnih tem