» »

Ljudje na Hrvaškem

Ljudje na Hrvaškem

1
2
»

spenstar ::

Uf, kaksne zgodbe :) Jest recimo sem porocen s zensko, kateri fotr je Hrvat (Zadar), mama je pa Slovenka. In ta moj tast zivi v Sloveniji ze 50 let (od svojega voj. roka), pa se njegovi 3 bratje zivijo tukaj. No, in vsako leto gremo dol na morje, kjer ima on hiso, potem pa se obiscemo njegova brata in sestro. Seveda so tukaj zraven se vsa njihova raja (otroci, vnuki in ipd.), pa se je recimo videlo, da ko so se zacela sranja med nami, kako je bil folk prav napumpan od medijev. Da ne govorim, da ima njegov brat, ki zivi v SLO, dol bajto, ki meji na hise od njegovih bratov ter sester, in kako so mu odsluzeno stoenko parkirali prav na mejo med parcelo in gor s sprejem na veliko napisali HR. Ne mores verjet, lastnemu bratu Hrvatu so to naredili. Tako je to pri njih. Saj v Dalmaciji so razmere dosti boljse, kot v Istri ali pa v ZG, ceprav je moja svakinja (sestra od moje zenie) pred dnevi dozivela pravi "sok", ko je sla na obcino urejat papirje glede parcele. Takole je bilo (bom pisal v hrv., ce tudi sam sem zelo svoh v jeziku):

svakinja: Izvinite, gospođo. Mogu li vas nesto pitati?
urbanistka "sarkazem": Gospođo, nemojte se previse, jer se mozete kićmu izviniti. Sada imamo marendu.
Potem urbanistka zapre vrata. Svakinja pac pocaka in vidi zensko, ki sedi na stolu v uradu (tudi cakala za urejanje papirjev), se nekaj pogovarjata (svakinja zna hrvasko), potem pa svakinja na koncu rece, da to pri nas v SLO tega ne mores dozivet.
zenska (domacinka): Vstane iz stola kot iz katapulta, vidno razburjena in rece: Vi Slovenci, samo zajebavate nas Hrvate! Potem pa odvihra kot "Oluja" iz obcine. Svakinja se seveda cudi :) in potem odide za 1 uro na pijaco, da urbanistka pomarenda do konca.

Drugace pa vem se veliko zgodb, pa bom kdaj drugic, ker ena je prav smesna. :))
Nasvet: Bodite samozavestni, ne pustite se sprovocirat, ker to je njihov nacionalni sport, in ne dovoli si, da bi recimo imel z njimi debato o politiki. Ne narocajte z besedami "kafu s mlekom" ali pa recimo "hleba", ker potem se vam zna zgoditi marsikaj. :)) Aha, pa se to, ce ze bos padel v politicno debato, potem diplomatsko zagovarjaj slovenska stalisca glede Piranskega zaliva, LB, Nuklearka, EU... in sicer tako, da jim poves argumente, kot naj bi bili znani nam v Sloveniji. Ker oni so tukaj zelo kratki, ker jih njihovih medijih pumpajo samo z naslovnicami, ozadja pa skrijejo, oziroma jih ne povejo. No, to je pa ze pregovorna hrvaska "dvolicnost". Aja, pa to, da so "NAJ" bolji, pametniji, itd... pa morate itak vedeti. >:D >:D >:D >:D >:D Ce ste pa se malo "zlobni", pa morate 100% zagovarjati "Anthonya Ca$ha", zraven pa jih se bodrite, da njega ne smejo poslati v Haag. ;)
SPENSTAR--builder

mtosev ::

svakinja: Izvinite, gospođo. Mogu li vas nesto pitati?
urbanistka "sarkazem": Gospođo, nemojte se previse, jer se mozete kićmu izviniti. Sada imamo marendu.
Potem urbanistka zapre vrata. Svakinja pac pocaka in vidi zensko, ki sedi na stolu v uradu (tudi cakala za urejanje papirjev), se nekaj pogovarjata (svakinja zna hrvasko), potem pa svakinja na koncu rece, da to pri nas v SLO tega ne mores dozivet.
zenska (domacinka): Vstane iz stola kot iz katapulta, vidno razburjena in rece: Vi Slovenci, samo zajebavate nas Hrvate! Potem pa odvihra kot "Oluja" iz obcine. Svakinja se seveda cudi :) in potem odide za 1 uro na pijaco, da urbanistka pomarenda do konca.

>:D >:D >:D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Brezveze se je o politiki pogovarjat, ker nikam ne pripelje.

Čez xxx ur še vedno isto:

Gotovina je narodni HEROJ (v Hagu nimajo kaj bolj pametno za delat in grejo poštene ljudi preganjat)!!!!
Hrvaška se je samo branila.
EU je uničevanje držav/nadvladevanje držav s strani EUja.
Nikoli EU.
Slovenija ni mela vojne (v Sloveniji je bil en srbski tank pa take).
Slovenci so arogantni.
Slovenci niso gostoljubni.
Slovenci (država) Hrvaško zajebavajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kolesar ::

@ Viking:
3.14zdarije slovenskih mulcev sem ze dostikrat dozivel, nemskih se ne, mogoce zgolj slucaj. Ob tem pa sem vseeno trdno preprican da so pijanska zmerjanja Slovencev zaradi poznavanja in skupne zgodovine lahko dosti bolj precizno usmerjena. Po moje ne bo noben Nemec krical: "Mater vam =... ustasku, prej bodo Srbi v EU kot vi!" Zato ker nima pojma kdo so bili ustasi, nima pojma zakaj bi Hrvata motilo da ga primerja s Srbom in ker se mu clanstvo v EU ne zdi tako "trendy" kot nam in Hrvatom. In zato ne more niti priblizno pustiti tako mocnega vtisa. Ali pac?
Vsi na kolo za zdravo telo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21936978 (29633) PaX_MaN
»

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39230150 (16014) krneki0001
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223259 (15014) dzinks63
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541841 (36305) Bellzmet
»

Jorasu grozijo s smrtjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525178 (4023) DavidJ

Več podobnih tem