» »

Vesolje je neskončno - Nezemljani ne obstajajo

Vesolje je neskončno - Nezemljani ne obstajajo

Temo vidijo: vsi

_marko ::

->Dokazi so dobrodošli samo po drugi strani omejujejo že tako omejeno domišlijo pred napredkom do resnic.

Ja ta pa je dobra! Dokazi nas omejujejo pred resnico!;((
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

tpah ::

Npr. vsi vemo, da obstaja neka sila, ki te vleče proti tlem, sam za dokazovanje sile gravitacije je pa bilo potrebno vložiti veliko časa in energije.
Zato nas dokazovanje omejeje, upočasnuje...istočasno pa nudi oprijemljiva izhodišča za naprej.

Gundolf ::

Res so ljudje normalno živeli še preden so vedeli kaj je to g. Ampak brez da bi točno vedu kaj je g bi pa težko naredil že preprosto letalo. Tako da je prekleto pomembno imeti naravne zakone dobro razčiščene. Ne sicer za golo preživetje ampak predvsem zato ker smo ljudje nadvse radovedna bitja. In če nimamo kaj za raziskovat in kaj novega si izmižljat potem nismo srečni.

Ponavadi je tako, da te globje razumevanje enega problema privede le na 10 novih problemov. Tako da očitno si res samo življenje kompliciramo :D

nicnevem ::

@Gundolf
> Ponavadi je tako, da te globje razumevanje enega problema privede le na 10 novih problemov.

Mene zelo zanima, kdaj bo ta trditev nehala veljati. V končnem vesolju očitno ni dovolj "prostora" da bi se to odkrivanje novih problemov nadaljevalo v nedogled.

Gracija ::

"Mene zelo zanima, kdaj bo ta trditev nehala veljati. V končnem vesolju očitno ni dovolj "prostora" da bi se to odkrivanje novih problemov nadaljevalo v nedogled."

Limite so IMO samo v naših glavah. V sama menim da je obstoj človeštva prekratkotrajen, da bi lahko v parih miljonih let postavil teorijo o vsem... Koliko "prostora" je v vesolju za odkrivanje novih problemov, niti ni tako bistveno vprašanje v primerjavi s tistim... koiko prostora je v naših možganih za kaj takšnega in koliko novih možganskih povezav smo sposobni ustvariti za dojemanje "problemov".

Thomas ::

Wolframist (fredkinist) kot sem, mislim da v Vesolju le ni tako veliko informacije. Sicer ne garantiram da je je 0, čeprav se mi tudi to zdi možno.

nicnevem ::

> ..menim da je obstoj človeštva prekratkotrajen, da bi lahko v parih miljonih let postavil teorijo o vsem...

No, odvisno od tega, kako gledaš na "velikosti problema", trajanje človeštva, ter najpomembneje, hitrost napredka. Če sprejemaš, da tole zadnje opisuje eksponentna funkcija, in da nas ne bo ravno pobralo recimo v 100 letih...potem se takole na uč ne zdi tako nemogoče, da bi enkrat imeli ToE (natančneje, da bi vedeli vse, kar je mogoče vedeti - imeli koherentno teorijo, ki nam pojasni vse pojave v vesolju).

> koiko prostora je v naših možganih za kaj takšnega in koliko novih možganskih povezav
> smo sposobni ustvariti za dojemanje "problemov".

Se strinjam. Morda smo preprosto "preneumnu" da bi dojeli ToE, tudi če bi nam "padla z neba". Vendar...tudi tukaj sem optimističen, ker pričakujem v bližnji prihodnosti "nekaj dodatnih povezav + malo boljši bandwidth" :)
Namreč...z dovolj napredno tehnologijo ne bi smelo biti pretežko popraviti naše inteligence na nivo, potreben za razumevanje globokih problemov, ki jih skriva svet.

@Thomas
Obstaja tudi negativna informacija...tako kot (morda!?) negativna energija? Ali pač obstaja kak drug "trik" s katerim pridemo do nule, ki ga ne vidim...?
:\

Jeronimo ::

Nisem vsega bral ... vendar me je prišinila misel.

Vesolje je je za nas končno, vendar deluje kot neskončno. Kot žoga iz pene, ki bi se sesedala vase, medtem ko se ti v sredini premikaš. Vedno se nahajš v sredini, medtem ko se okolica premika. Mogoče tudi zato iz vseh strani zaznavamo enakomirno prasevanje. Iz te žoge enostavno ne moremo, ker nas le-ta definira. Kaj je izven te "žoge" je za nas popolnoma nepomemno, ker tam ne moremo obstajati.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

ameba ::

Jst sm bolj za Stargate način :-)
Nekak se mi ne zdi realno, da bi bili sami. Če pa samo imamo pa res nerealno srečo.

Dr_M ::

Za vse believerje in nonbelieverje priporocam ogled serije Ancient Aliens.
Dosti zanimivih informacij o nezemljanih oz bogovih :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

In zakaj bi gledali te pravljice?:8)

Thomas ::

Obstaja tudi negativna informacija...tako kot (morda!?) negativna energija? Ali pač obstaja kak drug "trik" s katerim pridemo do nule, ki ga ne vidim...?


Sigurno obstaja negativna informacija. Kako pa pridemo do nule, pa zdej po šestih letih po postavitvi vprašanja, ko sva oba za 6 let bolj odrasla, veš že sam enako dobro kot vem jaz, eudaemon.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

jest10 je izjavil:

In zakaj bi gledali te pravljice?:8)



In koliko delov si ze pogledal?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Trust him. Ni mu niti treba. Alieni so pravljica. Še uni od SETI, teli še tolk bolj.

Res.

Seveda pa VEM, da tega ne morš kr tko ponotranjiti, si pač v drugih vodah plul in pluješ.

Jest ti sam isto povem ko uni. Če bi bil pa na tvojem mestu, bi naprej tiščal svoje.

Kaj češ, taka je naša pogonska mehanika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

Sej ni vazno ce je res ali ne, malo si razsiris obzorja, namesto da si en zahojen redneck, ki ima glavo zataknjeno v kraju, kamor sonce nikoli ne posije.

Ne recem, da nezemljani sigurno obstajajo, ampak vseeno raje verjamem dejstvom iz te serije, kot parim pijanckom, ki se svoje dvorisce komaj poznajo, kaj sele svojo vas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Ja, ja, je važno kaj je res.

Kaj maš raje in kako se bolje počutiš in koga zaničuješ - ni toliko pomembno. Važno je, kaj je res. Stava na resničnost unih alienov je pa čist nora.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

100% dokaza, da inteligentni alieni obstajajo ni, to je res, ampak veliko stvari kaze na to, da so bili ze na zemlji.
Bolj me zanimajo dokazi, da jih ni bilo.

Absence of proof is not proof of absence.

Torej, zanimajo me kaksni bolj konkretni argumenti, ne samo pravljice, da jih ni, ampak ti tocno ne ves zakaj.
Sebe opredeljujem za nevtralnega, dajem moznost obema stranema, ampak zaenkrat se bolj nagibam k believerjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Moja stališča:

- naseljivi planeti so skrajno redki

- morebitnih inteligentnih alienov v tej galaksiji skoraj zanesljivo ni, najbrž še precej dlje

- srečanje dveh alienskih civilizacij pomeni konec vsaj ene od njiju

- nismo imeli na Zemlji še nobenih visitors. Tud ne mislijo priti, kvečjemu bi nas pomašinal v kaj boljšega by their book

- razvita civilizacija nima izbire, kot da si podredi vso okolico

- biologija je kmalu za v muzej
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr_M ::

Nekateri verjamejo, da so nas alieni gensko modificirali, da smo ljudje postali inteligentni, ker sami od sebe verjetno nikoli nebi oz se nekaj casa ne. Res je bil (pre)velik preskok v nekaj tisoc letih.
Upam, da si bos ogledal Ancient Aliens, da bos vedel, o cem govorim. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sprasujem ::

Vesolje je neskončno

Po Einsteinovi teoriji relativnosti se čas-prostor ukrivlja , pravijo pa da je vesolje neskončno. A ni to malce kontradiktorno, če je čas-prostor vse kar je?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Sprva men se je tudi ideja o ETjevce zdela smešna,ko pa sem pogledal Ancient Aliens sem se tudi jaz zamislil. Vsekakor vredno pogledat.
Na youtubu so vsa nadaljevanja 4 free.

jest10 ::

Dr_M je izjavil:

jest10 je izjavil:

In zakaj bi gledali te pravljice?:8)



In koliko delov si ze pogledal?


Dovolj je, da sem prebral povzetek, o čem se gre>:D Če hočem gledati pravljice, bom raje posegel po kakšni sci-fi nadaljevanki. Bluzenje osebkov s preveč domišlije, ki v starih slikicah, ruševinah itd vidijo vesoljčke, je preveč lame.

Pa ne mi zdej o širjenju obzorji. Tega se ne počne z neumnostmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Loocas ::

Mislim, da je tudi z nonbeliverji isti problem.
Pač ignoriranje do konca. Boh ne daj se s čim novim seznanit. Gonjenje do konca. Tudi če bi jim kakšen alien pred nosom pristal, bi bil to nek trik.

Debata o tem je tako ali tako brezvezna.

Sploh, ko človek pogleda Thomasove alineje, ki so samo odraz primitivnega obnašanja človeka. Na kratko, destrukcija. Očitno si prepričan, da samo take civilizacije obstajajo. Preveč gledaš iz svoje, človeške, percepcije.

Saj iz druge tudi ne moreš, saj je ne poznaš. V cerkev pa tud nisi hodil, da bi jo spoznal.

Saladin ::

Če je naše vesolje prostorsko (true) neskončno - obstaja v njem tudi neskončno vesoljcev. In neskončno planetov Zemlja. In neskončno identičnih slo-tech forumov. In neskončno permutacij vseh možnih zgodovin in scenarijev.

Pazite v kakem kontekstu uporabljate besedo "neskončnost".
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Starodavni ::

Loocas, ti pa si naiven. Evolucija je zelo brutalen proces in kaj bi alieni imeli od tega, da bi vzdrževali primtivno civilizacijo. Nobene koristi, iztrebili bi nas in planet kolonizirali za svoje potrebe.

Ker pa še vedno obstajamo in je tudi evolucija človeške vrste pojasnjena znanstveno in brez večjega vpliva neke tuje roke odpadejo vse razne teorije in nebuloze o alienih, ki so prišli na Zemljo in "pustili" spomenike v obliki kamnitih struktur.

LOL WUT?

Kakšna butasta civilizacija pa je to, da ravno izbere kamen in ne kakšne trpežnejše elemente, ki bi jih obnavljale mašine po potrebi in to veliko bolj učinkovito kot pa kamni.

Z gledanjem Ancient Aliens si ne širiš obzorja, prej si širiš obzorja idiotizma in zaplankanosti, ker če verjameš v ancient aliense boš verjel v še kakšne druge bulšite kot so sneguljčica in 7 palčkov, samorogi, zmaji, leteča špagetna pošast itd.

Jaz sem vsaj do sebe pošten človek in ne verjamem vsakem sranju, ki ga folk servira na internetu, včasih je boljše, da te na kratko "boli k..." in si srečen s sabo.

Kaj se bom obremenjeval z nekim nedokazanim sranjem, lepo vas prosim. Tako sem razmišljal v mladih letih in kaj sem od tega dobil. NIČ!

Tudi vi boste to prerastli in takrat boste vedeli zakaj govorim o tem. Če pa tega ne boste prerastli pa vas čaka skupnost misteriji.com

Loocas ::

ja.. ponovno destrukcija. Saj pravim. Brezvezna debata. Svet gledate zgolj iz materialnega vidika in drugega ne poznate. Zaradi tega je edina logična razlaga, da bi nas močnejša civilizacija uničila.

Sicer pa razloži kam so šli vsi tisti milioni ton materiala, ki manjkajo iz vrhov Nazce, če smo že pri tem.

jest10 ::

Loocas je izjavil:



Sicer pa razloži kam so šli vsi tisti milioni ton materiala, ki manjkajo iz vrhov Nazce, če smo že pri tem.


Če ti ne veš, so bili zihr vesoljčki ane? Pa še v nadaljevanki so tako rekli, pol že drži:P

Loocas ::

ok

Mi lahko poveš kako so lahko Maji točno vedeli lokacijo ene oddaljene zvezde brez telskopov in ostalega.

Dr_M ::

jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:



Sicer pa razloži kam so šli vsi tisti milioni ton materiala, ki manjkajo iz vrhov Nazce, če smo že pri tem.


Če ti ne veš, so bili zihr vesoljčki ane? Pa še v nadaljevanki so tako rekli, pol že drži:P



In ti sigurno ves, da niso bili?
Potrebno je raziskovat, ce so oz niso bili.
Najlazje je tiscat glavo v riti in trdit, da so to vse pravljice. Ljudje smo pa res nekaj posebnega in najbolj pametni ane? Pa se tako egoisti, da ne vidimo dlje od svojega nosu. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fireice ::

A wizard did it! >:D

jest10 ::

Loocas je izjavil:

ok

Mi lahko poveš kako so lahko Maji točno vedeli lokacijo ene oddaljene zvezde brez telskopov in ostalega.

Si zihr, da so jo?>:D
No, katera zvezda?

Zero0ne ::

Loocas je izjavil:

Sicer pa razloži kam so šli vsi tisti milioni ton materiala, ki manjkajo iz vrhov Nazce, če smo že pri tem.


Če smem parafrazirati tvoj argument: "Ne vemo, torej so bili vesoljci".
uname -o

Dr_M ::

Z gledanjem Ancient Aliens si ne širiš obzorja, prej si širiš obzorja idiotizma in zaplankanosti,


A tako kot ti, s svojimi idiotizmi in kretenizmi in brez kakrsnihkoli argumentov? Ce hoces bit en zahojenc, ni problema, bodi, ce pa imas kaksna boljsa pojasnila, kako so pred ~7000 leti premikal 300 ton tezke kamne, te z veseljem poslusam :)

Jaz sem vsaj do sebe pošten človek in ne verjamem vsakem sranju, ki ga folk servira na internetu,


Kdo pravi, da moras verjet? Fino pa je, ce ves kaksne imas moznosti.
Vcasih je bila zemlja ploscata, zate verjetno se danes.

Tudi vi boste to prerastli in takrat boste vedeli zakaj govorim o tem.


Kako bomo mi vedeli, kaj govoris, ce ocitno se sam ne ves.


jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:

ok

Mi lahko poveš kako so lahko Maji točno vedeli lokacijo ene oddaljene zvezde brez telskopov in ostalega.

Si zihr, da so jo?>:D
No, katera zvezda?



Tocno to govorim, povem ti, kje najdes informacije, ti pa budalo spilas. Kot vedno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Loocas ::

Zero0ne je izjavil:

Loocas je izjavil:

Sicer pa razloži kam so šli vsi tisti milioni ton materiala, ki manjkajo iz vrhov Nazce, če smo že pri tem.

Če smem parafrazirati tvoj argument: "Ne vemo, torej so bili vesoljci".


Ponudi alternativo.

Limit-sky ::

"ce pa imas kaksna boljsa pojasnila, kako so pred ~7000 leti premikal 300 ton tezke kamne, te z veseljem poslusam "

Samo za tvoje veselje:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

jest10 ::

Dr_M je izjavil:


jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:

ok

Mi lahko poveš kako so lahko Maji točno vedeli lokacijo ene oddaljene zvezde brez telskopov in ostalega.

Si zihr, da so jo?>:D
No, katera zvezda?



Tocno to govorim, povem ti, kje najdes informacije, ti pa budalo spilas. Kot vedno.

Aha, v beliver filmčku:D
Lahko izbrskaš mogoče kaj nepristranskega?

Zero0ne ::

Glej, če ti verjameš ali ne, to nikakor ne spremeni verjetnosti, da je bil na zemlji v preteklosti prisoten kakršenkoli ETI. Ki je sicer skrajno nizka, po mojem nekje reda 0.001 do 0.0001. Prej, kot sprejmeš to dejstvo, prej se boš rešil teh in podobnih pravljic.

Velike kamne so pa v preteklosti premikali tako, da jih je ogromno ljudi vleklo ogromno časa.
uname -o

Loocas ::

Dr M govori o obdobju 17.000 let nazaj ne pa 4.000 let za piramide v Gizi.

PacificBlue ::



Po kabalisticnem verovanju ima bog 10 lastnosti ali duhovna stanja, ki se refleksirajo..oz vsa stanja kreacije so refleksija teh stanj.Vsaka izmed teh deset lastnosti se imenuje sephirot(ali dragulj). Te so razdeljene v tri vrste preko katerih se bozanska energija preliva v fizicno materijo.
Ena izmed teh sephirot se imenuje Yesod.

Corresponding to the procreative organ of man, yesod is the foundation of generations to come. The power to procreate is the manifestation of infinity within the finite context of the created human being. Each individual man is "small" relative to all generations to come (from him). The yesod is referred to as the "small limb" of man, the "small that holds the large [infinite]." The yesod is the "small" and "narrow" bridge between the infinite potential of procreation that flows into it and its actual manifestation in the progeny of man.


yesod je stanje, kjer se nahajamo.

Pravim to zato, ker v preteklosti so ljudje bili na visjem duhovnem stanju, so poznali skrivnosti materije in drugih reči, kater danes odkrivamo in jih ne znamo razloziti npr, kako so gradili piramide, kako so tako natancno vedeli stvari, brez instrumentov in se tisoce ostalih stvari, ki so nejasne. V glavnem storija gre tako daleč, da je človestvo zaradi tega, ker je zelelo preizkusit uzitek=) sex je padlo v stanje v katerem smo danes. Ker uzitki prinasajo trpljenje..duhovno trpljenje. Zakaj se je to zgodilo, mal ponazarja Biblija s prispodobo o Adamu in Evi, ter kači ki ju je zapeljala, da sta jedla z drevesa spoznavanje slabega in zlega. To se danes imenuje izvirni greh. Ni cudno, da budisticni menihi in ostali " poduhovljeni ljudje" veckrat omenjajo, da se s spolno energijo ni za igrat. KEr s tem uzitkom ne dovolimo stika z visjimi stanji bozanske zavesti..in smo kot zivali, ki spoznavajo dobro in zlo.

In kaj ima veze to z nezemljani? Da jih s svojim nacinom zivljenja ne bomo nikoli odkrili, ker niso vesoljci vprasanje prostora in časa, temvec bolj duhovnih dimenzij, katerih se zavedamo ali pa ne. In zato, da malo razumes to in ono, ne smes, nikoli ne smes gledati samo iz enega vidika.
I’m out.
:3

Zero0ne ::

Loocas je izjavil:

Dr M govori o obdobju 17.000 let nazaj ne pa 4.000 let za piramide v Gizi.


Ja, in? Ljudi je bilo sicer manj, vendar še vedno zadosti za premik par tisoč ton kamnov čez obdobje nekaj stoletij.

PacificBlue: Ne bluzi.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Loocas ::

Ti granitni kamni so tako natančno obdelani (pa ne samo naokoli, ampak tudi telo kamna), da ni fakin šans, da bi jih obdelal človek iz paleolitika.

PacificBlue ::

Kdo bluzi?

Pol pa če si tako pameten, mi razlozi tole: Göbekli Tepe @ Wikipedia

At present, Göbekli Tepe raises more questions for archaeology and prehistory than it answers. We do not know how a force large enough to construct, augment, and maintain such a substantial complex was mobilized and rewarded or fed in the conditions of pre-Neolithic society. We cannot "read" the pictograms, and do not know for certain what meaning the animal reliefs had for visitors to the site; the variety of fauna depicted, from lions and boars to birds and insects, makes any single explanation problematic. As there seems to be little or no evidence of habitation, and the animals depicted on the stones are mainly predators, the stones may have been intended to stave off evils through some form of magic representation; it is also possible that they served as totems.[22] It is not known why more and more walls were added to the interiors while the sanctuary was in use, with the result that some of the engraved pillars were obscured from view. Burial may or may not have occurred at the site. The reason the complex was eventually buried remains unexplained. Until more evidence is gathered, it is difficult to deduce anything certain about the originating culture.
I’m out.
:3

jest10 ::

Loocas je izjavil:

Ti granitni kamni so tako natančno obdelani (pa ne samo naokoli, ampak tudi telo kamna), da ni fakin šans, da bi jih obdelal človek iz paleolitika.

Ker?

Zero0ne ::

Še enkrat: Iz dejstva, da nekega arheološkega najdišča trenutno ne moremo razložiti v okviru sedanjih zgodovinskih razlag, ne pomeni, da so za to krivi vesoljci. Znanstvenik mora biti pripravljen sprejeti odgovor "ne vem" brez zatekanja k neverjetnim hipotezam. Vi pa namesto iskanja hipotez, ki bi ustrezale dokazom iščete dokaze za vaše zaključke.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

Loocas ::

jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:

Ti granitni kamni so tako natančno obdelani (pa ne samo naokoli, ampak tudi telo kamna), da ni fakin šans, da bi jih obdelal človek iz paleolitika.

Ker?


Ker ni imel laserske žage na primer.

PacificBlue ::

Še enkrat: Iz dejstva, da nekega arheološkega najdišča trenutno ne moremo razložiti v okviru sedanjih zgodovinskih razlag, ne pomeni, da so za to krivi vesoljci. Znanstvenik mora biti pripravljen sprejeti odgovor "ne vem" brez zatekanja k neverjetnim hipotezam. Vi pa namesto iskanja hipotez, ki bi ustrezale dokazom iščete dokaze za vaše zaključke.


Saj ne pravim, da so bili krivi vesoljci. Tud obraz na Marsu verjetn ni od vesoljcev, ampak od nasih prednikov, da bi vedeli odkod izviramo.Možno je.
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

$%&/() ::

Absurd, gremo raje v ložo.

Zero0ne ::

PacificBlue je izjavil:

Saj ne pravim, da so bili krivi vesoljci. Tud obraz na Marsu verjetn ni od vesoljcev, ampak od nasih prednikov, da bi vedeli odkod izviramo.Možno je.


Ne, "obraz na marsu" je geološka struktura, ki ji dajemo pomen zgolj zato, ker so se naši možgani z evolucijo priredili za prepoznavanje obrazov. Mars je nazadnje podpiral življenje pred več kot 200 milijoni let, če ga kdaj sploh je.

V kolikor mislite bluziti še naprej, predlagam, da gre tema v ložo, ker tu ne vidim nobene znanosti.
uname -o

PacificBlue ::

Že dolga stoletja so ljudje verjeli, da ima Mars lune. Jonathan Swift jih je celo natančno opisal v delu Guliverjeva potovanja, še preden ju je leta 1887 odkril ameriški astronom Asaph Hall. Ime sta dobili po sinovih grškega boga Aresa - Fobos in Deimos.


vir:wiki

Zakaj so ljudje vedno imeli strahospostovanje do planeta Mars, kar se kaže skozi različne kulture?


Že v prazgodovini so ljudstva poznala Mars. Egipčani so Marsu rekli Rdeči, nekaj stoletij kasneje v Babilonu pa Zvezda smrti, Grki so ga poimenovali po bogu vojne Ares, Rimljani pa so mu dali današnje ime po rimskem bogu vojne Marsu.


poleg tega:

Cairo \ca(i)-ro\ as a boy's name is pronounced KIE-ro. It is of Arabic origin, and the meaning of Cairo is "victorious". Place name: the name of the capital of Egypt, derived from "al Qahir", the Arabic name of the planet Mars.
I’m out.
:3

jest10 ::

Loocas je izjavil:

jest10 je izjavil:

Loocas je izjavil:

Ti granitni kamni so tako natančno obdelani (pa ne samo naokoli, ampak tudi telo kamna), da ni fakin šans, da bi jih obdelal človek iz paleolitika.

Ker?


Ker ni imel laserske žage na primer.

A pri gradnji srednjeveških katedral so jih imeli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48893908 (71372) GizmoX
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28669169 (57225) garamond

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27967469 (63059) hamax

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24243025 (36629) Gandalfar
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23440389 (33831) jest10

Več podobnih tem