» »

Resna kritika piscem novic, člankov in testov

Resna kritika piscem novic, člankov in testov

«
1
2

Boeing ::

Saj ne, da se je že pred celimi tremi dnevi začel Computex (kaj za vraga je že to ?!) in saj se sploh ne dogaja, da vsak spodoben website, ki da kaj nase, objavlja dnevna poročila s tega sejma... ne, gospodje velepisuni s slotecha so čisto flegma ob drugem največjem računalniškem expo-showu na svetu in veselo objavljajo novice o - ja, res je, TUX magazinu. Noro.

Identično se je dogajalo ob CeBIT-u... niti besedice, če pa že, je bil napisan kvečjemu kak stavek ali dva. Brezveze vse skupaj.

Fantje, s takšnim odnosom in ažurnostjo se lahko poslovite od publike. Že zdaj vam na veliko uhajajo na slocomp in ostale strani. Vse, kar se da prebrati na slotechu zadnjih nekaj mesecev je o linuxu in opensource sceni. Ampak res skoraj čisto vse.

Kje je harver? Kje so testi ? Kje so tisti časi, ko je bilo dnevno objavljenih po 10 novic, da smo jih komaj dohajal brati... Nič nimam proti opensource-u, ampak kar se pa zadnje čase dogaja je pa katastrofa no. Če želite furat opensource fan-site, potem nabavite drugo domeno in delajte to tam.

Ne vem ali ne vidite, nočete videti ali pa dejansko ne razumete, da večino ljudi linux in opensource ne zanima - tu so zato, ker so začuda povsem zadovoljni z windowsi, ker imajo računalnike, ki bi jih radi dograjevali, navili in zmodificirali. In v ta namen bi morali biti objavljeni testi, članki, novice o novem hardveru.

Dajte se zresnit malo in malo premislite o tem, kam in kako peljete ta sajt. Kje je bil pred 3 leti ? Kje je bil lani? Kje je letos ? In kje bo čez 2 leti ?


Želim en konkreten odgovor administratorjev (Primoža ali ostalih), kam vse to pelje - in to ne v stilu "mi smo free, če ti kaj ne paše lahko greš". Želim, da se objavi nek srednjeročni plan razvoja in usmeritve: ker če hočete slotech narediti opensource fan-site, potem to jasno napišite, da se bo vedelo kako in kaj.

Želim tudi načeti splošno debato na to temo, s kritikami in predlogi in upam tudi pohvalami od drugih uporabnikov slotecha.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

meatwaad ::

Sem tudi jaz opazil da ni toliko novic in tudi opisov ne. Samo pa vseeno ne bi rad da se spremeni tale stran v neko Microsoftovo reklamo, kot se je ze mariskaj pri nas. Naj bo vsakega nekaj, ena zlata sredina in Open Source/Linux zadeve naj ostanejo, saj so nase edino upanje pred M$ Borgi. :D

Jebiveter ::

Bojim se, da ni ljudi, ki bi pisali o hardveru, bi bili prisotni na samih sejmih in pisali porocila, ipd. ali pa se jim ne zdi dovolj zanimivo.
Konec koncev, ce nisi res zagret hardweras ali pa gamer, ti to, da je xx-firma izdala xy-izdelek, ki je 5% boljsi in 30% drazji od prejsnjega par mesecev/tednov starega izdelka. Torej, bi moral biti tisti, ki pise take novice tudi zagret hardveras ali gamer. A zal je ta del populacije S-T-ja ravno tisti, ki se najraje pizdi zakaj tega ni in pri tem tudi ostane.

Poleg tega se je veliko ljudi, ki so prej pisali HW teste, preusmerilo v bolj SW vode. Sicer pa je veliko ljudi na forumu, ki imajo zilico in znanje o HW (extremna hlajenja ipd.) pa tega ne pretvorijo v clanek ampak v thread v forumu. Skoda.

Kar se pisanja tice...
Ce samo pogledam koliko casa porabim, da pregledam dnevne novice na Slashdotu, Freshmeatu, NewsForgeu, Linux.com, OSNews, ipd. ugotovim, da se mi po vsem tem res ne da pisat novic se na S-T (saj ne da sem jih kdaj). Vsega skupaj je prevec, da bi lahko normalno sledil in potem se pisal. Zato z veseljem preberem novice na st-ju in prelistam aktualne teme v forumu, potem pa je itak ze spet nov dan in vse jovo na novo :)


Ena stvar, ki jo pogresam je dnevni/tedenski "review" dogajanja na forumu. To je bilo ql :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Daedalus ::

Boeing - ni problema, se javiš za pisanje novic?

Največji problem je namreč najt ljudi, ki bojo dnevno pregledovali večje novičarske strani in izbirali za S-T primerne novice. Kdor je zainteresiran, pač piše novice. Kdor ni, jih ni (in taki se najraje pritožujejo - pa to ne leti na tebe). Kolikor se meni zdi, pač trenutno ni neke ekipe za novice, v kateri bi bil po en/dva zadolžena za vsako področje.
Članki - hja, dalo bi se kaj več, včasih je tud Primož rahlo počasen pri objavljanju, sicer pa pisanje članka vzame ogromno časa, če želiš, da je dober in trenutno smo sredi izpitnega obdobja... Spet marsikaj bi se dalo naredit, samo IMO je premalo zainteresiranega folka za pisanje. Čeprav lahko čisto vsak napiše članek - je pa tu prej težišče bolj na forumu. Tam ni treba pretirano pazit na slovnico, stil, ipd... In pol pač rata suša med "uradnimi" članki.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boeing ::

meatwaad: JA, točno to. Zlata sredina, na 5 hw novic ena linux/opensource.

Zakaj ni ekipe? Bila je ekipa, in bila je zelo dobra. Odlična. Ampak po tistem, ko so nekaj časa nazaj nekateri prej vodilni odstopili vodenje drugim, je tudi večina dobrih pisunov šla - ostali so tisti geeki, ki imajo pač podobno filozofijo kot zdajšnja ekipa, ta pa itak vemo kakšna je - opensource all the way, MS sux, hw pa itak ni tolk pomemben.

Žal je to točno to, kar se dogaja.

Daedalus: svoj čas sem, pa se ni obneslo.


Mi je pa žal, da se dogaja to, kar se pač dogaja s slotechom zadnje leto, leto in pol.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tr0n ::

Kolko sem jaz razumel so novice na STju "open-source", kar pomeni, da jih pisejo uporabniki sami.

Thomas ::

Meni ni do novic. Poiščem jih sam, potem pa katero celo pošjem na S&T.

Forum je bistvo Sloteha.

Poldi112 ::

Boing, naredi si uslugo in si preberi temo o statistiki novic.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dxx ::

Kje je harver? Kje so testi ? Kje so tisti časi, ko je bilo dnevno objavljenih po 10 novic, da smo jih komaj dohajal brati... Nič nimam proti opensource-u, ampak kar se pa zadnje čase dogaja je pa katastrofa no. Če želite furat opensource fan-site, potem nabavite drugo domeno in delajte to tam

Mah, vseskup je v zatonu. Poglejte datume pod sekcijo testi:(
Poleg tega, poslal sem novico, ki bi za slotech morala biti zanimiva- Nvidiin čip naslednje generacije G70, pa je niso objavili. Izgleda da so presodili da pač novosti na področju razvoja grafičnih kartic za nas Slo-Tech-erje niso zanimive:(

Dr_M ::

slo-tech je samo se forum.

ostalo je brez veze in neuporabno.

ma kdo drugacno mnenje?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Kje je harver? Kje so testi ? Kje so tisti časi, ko je bilo dnevno objavljenih po 10 novic, da smo jih komaj dohajal brati...
Kakor so ti že povedali, novice oblikujejo pisuni in bralci Slo-Techa, kar pomeni da mora biti vsaj nekaj ljudi, ki npr. področje strojne opreme spremljajo in spišejo kakšno novičko.
Owca je celo nekaj časa pisal te novice in izrecno prosil, da se najdejo navdušenci, ki bodo to delo opravljali. Odziva očitno ni bilo in krivci ste vi, ki nimate toliko volje, da bi pomagali.
Tudi če pogledaš pisce novic na Slo-Compu boš opazil zanimiv detajl, namreč da jih ponavadi spiše le Bender.

Nič nimam proti opensource-u, ampak kar se pa zadnje čase dogaja je pa katastrofa no. Če želite furat opensource fan-site, potem nabavite drugo domeno in delajte to tam.
Dejstvo je da je nekaj ljudi na ST-ju aktivnih in pišejo novice s področja odprte kode. Tovrstnih novic pa še vedno ni tako grozno veliko, kar lahko vidiš v statistiki, ki jo je pripravil BigWhale.
Kar se tiče novic o Microsoftu je njihov soimenjak nekaj časa trudil, pa je potem očitno užaljen obupal.

Skratka pišite novice in spišite jih tako, da bodo imeli pisuni z njimi čim manj dela. Vzemite slovnico v roke, če je potrebno.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

V-i-p ::

Jep, definitivno se 100% strinjam z Dr_M in 200% z Boeingom. Kot sem v zadnjem letu že stokrat rekel, drži: s-t je "pokonci" samo še zaradi foruma.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Myth ::

Jep, definitivno se 100% strinjam z Dr_M in 200% z Boeingom. Kot sem v zadnjem letu že stokrat rekel, drži: s-t je "pokonci" samo še zaradi foruma.

Pa še to bolj bogo. Zadnje čase vidim teme (ali novice)kjer še moderatorji oz. TP-ji ne počnejo svojega dela kakor bi morali.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

TribesMan ::

Slo-tech je neprofitna organizacija... torej nihče nič ne zasuži če nekaj naredi. In to ponavadi pomeni da folk počasi mine da bi karkoli delal in potem samo jamrajo, zakaj ni novic in pišejo butaste komentarje, namesto da bi spisali novico ali dve. Ker možnosti da napišete novico imate ravno toliko kot vsi ostali člani/moderatorji/pisuni/novičarji.

Kar se pa testov HW opreme tiče je pa tako. Zadeva zahteva ogromno časa, plačano ni, dobit nov in aktualen hardware je težko (pa še to ponavadi 2 meseca za uveljavljenimi tujimi HW stranmi)... Zdej če ima kdo željo testirat in je pismen naj kontaktira koga od tajne policije (uradno mislim da sta zadolžena Owca in kuglvinkl) in se zmeni... tako pač te zadeve gredo... Dobit se da večino stvari, ki jih prodajajo v sloveniji, vendar računajte na to, da za naredit konkreten test in spisat konkreten članek rabite 100 ali več ur...

Zdej pa veselo na delo in ne tuki jamrat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Myth ::

No, če že tako grajate/mo , stran Kdo smo je tudi že malce pozabljena. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

meatwaad ::

100 ur? Saj to je narobe, prevec resno se vse skupaj dela. Sicer pa je lepo kritizirat in nic naredit. :D

TribesMan ::

meatwaad, jaz sem za svoj primerjalni test matičnih plošč A64 porabil precej več kot 100 ur... kar računaj... 9 plat, vsako poslikat, sestavit, instalirat, stestirat, podpobno opisat, sestavit članek v spodobno obliko, uploadat slike in dodat opise slik... potem pa še kaj zraven...

Preveč resno? Ja če ni resnosti je škoda čas zapravljat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ahac ::

Fantje so pač odrastl.. in z tem dojel, da warez ni prava stvar, ter se naučil uporabljat opensource software.

Hardware pa.. no ja, Linux laufa na vsem.. še na ročnih urah. Koga torej briga kaj imaš v kišti?

:P ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

V-i-p ::

TribesMan, ne bi se strinjal s teboj. Praviš, da naj pišemo novice? Pa veš, da je gospoda prefina, da bi jo malo popravila in objavila? Da so merila za objavo različna? Da se novice zavračajo kot po tekočem traku? Kdo jih bo pa pisal, če veš že vnaprej, da ti jih bodo zavrnili? Tudi sam sem napisal članek, za katerega sem porabil kar nekaj ur. Stokrat sem ga moral popravljat, ker adminom ni bil všeč. Ko pa jim pogojno je bil všeč, pa ni bil dober za članek, v forum je letel, kot navadna tema. Mah, zakaj že potem praviš da naj se userji trudimo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CCfly ::

Brez te gospode bi bili članki v veliki večini navadna skropucala. Kar spomni se kaj se zgodi, ko se kakšen tak članek izmuzne čez sito.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bond007 ::

Včasih, še v času kakih celeronov 300@450 je bil res užitek prebirat ST. Razni HW triki.., izbolšave, Ocjanje in podobno. Prav užitek je blo videt kak HW članek, tudi debate v forumu so bile bolj na nivoju. Razumem, da so fantje odrasli, eni odšli, sam bi lahk novi zagreteži pršl zram ane (tko ko so pršl zagreteži za open source... ) So izjeme, ki se trudijo obdržati to stran vsaj malo hardweraško in vsa pohvala njim!

Brane2 ::

Jaz tudi ne pogrešam novic.

Kar rabim, pač najdem sam. Na ST nikoli nisem hodil zaradi novic in ne spomnim se, da bi v novičarskem oddelku sploh kdaj prebral kaj, česar nekaj dni nazaj nisem videl drugje.

Kje je point takih novic ? O.K., razumem, da dajo "piko na i" a zakaj bi delali paniko okrog tega ?

Saj navsezadnje 99,9999999723% folka itak posta kak zanimiv link v ložo itd, namesto da bi čakali nekaj dni na blagoslovitev "novice"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Moonman ::

Jaz bi z veseljem dodal kak HW članek, test. Od te strani sem se že veliko naučil in tako bi lahko kaj povrnil.

lp


darkolord ::

Primerjajte tole in tole :D:D

CCfly ::

Misliš avtor: luni, luni, luni, luni, luni, luni, ...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

darkolord ::

Ja in?

Rajsi 10 novic od enga avtorja, kot 1 novica od 100 avtorjev

Zgodovina sprememb…

TheJack ::

Ni kaj, darkolord je preprosto in prepričljivo pokazal kakšna je situacija. Le pripomba: Pisec (in ustanovitelj tele strani) vseh takratnih hardverskih novic in testov teste in hardverske novice piše še danes. V Jokerju za verjetno kar konkreten honorar. In prav je tako.

CCfly ::

Ja in?

Rajsi 10 novic od enga avtorja, kot 1 novica od 100 avtorjev


In dokazal si celotno poanto tega kar vam trobim ze v prejsnjih postih, potrebujete nekaj zagretežev za novice o strojni opremi, drugače ne bo novic. Javkanje o starih zlatih časih ni dobro niti za mašilo ob kislih nedeljah.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Bramac ^^ ::

WOW kok novic je blo v starem slo-techu. V 2 dneh jih je blo tolk kolikor zdej v 2tednih ali še več. Pa še novice so bile za moje pojme veliko bolše, ker so napisane v vsakdanjem jeziku(še vedno pravilno pravopisje z domačimi izrazi), te zdajšnje pa so .. am dolgočasne! :\

bond007 ::

Fantje se dosti pritožujejo, da se jim stvari sploh ne objavi! Čeprav ne vem koliko napak je lahko v parih stavkih v novici o strojni opremi:\

BTW primerjava strani danes in pa par let nazaj: takoj je vidna sprememba slogana ... prej je bil hardwersko naravnan, sedaj bolj v smislu l "nova perspektiva .... " - ja je pa res neka nova perspektiva zdej. Bilo je več kratkih, jedrnatih novic o novi strojni opremi, testiranjih in tako dalje.Lepo je, da se je stran razširila tudi v smer programske opreme, ampak to bi moralo biti kot dopolnilo, korenine bi mogle ostati v strojni opremi - kot je to imel v mislih ustanovitelj strani!! Zavedam se, da je stran zgrajena popolnoma neprofitno, s trudom posameznikov in je zato nepravično nekaj zahtevati in kritizirati, sam pa nič prispevati...

Boeing ::

Vsem, ki pravite: naredi kaj in ne samo kritiziraj!

Pravzaprav sem cca dve leti nazaj imel doma takrat zelo popularne dlančnike h3850 in h3780 ter siemensovega Loox-a 600, za namenom napisati dober in temeljit članek o ppc-jih, njih delovanju, operacijskih sistemih in nasplošno načeti to temo.

Ker mi po dveh ali treh mesecih zaradi osebnih razlogov (ki jih tukaj ne bom navajal) še ni uspelo napisati članka v celoti, sem to sporočil nekomu v team-u (se ne spomnim kdo je to bil), da bo zadeva pač kasnila za nedoločen čas. Odgovor je bil - boš, ko boš.
Po moji krivdi (in odgovornost za ne-objavo v polnosti prevzemam nase) članka nisem dokončal toliko časa, da je vsa stvar ratala neaktualna (izid 5xxx in 4xxx serije tel loox-a 610 ter PPC2003). V nekako tistem času se mi je porodila ideja, da bi bilo nujno potrebno stestirati določene modele motherboardov, kar sem tudi predlagal. Odgovor je bil, da sem izgubil privilegij testiranja in pisanja člankov.

Tako.

Po drugi strani pa sem še vedno kljub faxu in polnem delovniku pripravljen spisati marsikaj v dobro slotecha.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

flipflop ::

Potem pa na prvo stran dodajte rubriko, kamor se bodo pisale kratke novičke, za katere ne bodo tako strogi kriteriji kot za te sedaj, pa je. Ali pa kot novo "sobo" v forumu, bi tudi bilo v redu. Nimamo vsi časa iskat po 100 različnih straneh kaj je novega kje, bi lahko vseeno to bilo lepo zbrano na enem mestu na S-T.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Primoz ::

Ok ... najprej vsi prebrat kako si daš slikico v slo-techu. @ Slo-Tech .

Vsebina:
Slo-Tech ne izvaja nikakršne "FOSS"-only-novice politike. Objavimo skoraj karkoli zanimivega. Žal je trenutno večina piscev novic navdušena nad FOSS (pa to ne pomeni, da bi si želeli manj novic s tega področja, ampak da bi si želeli precej več novic z drugih področij).

Objavljanje:
95% novic je objavljenih v 8h (80% v 2h) -- če so vsaj na pol berljive. Če niso berljive, so objavljene, ko ima nekdo čas, da novico napiše na novo -- Slo-Tech na žalost še nima legije profesionalnih lektorjev. Kar se tiče neobjavljanja novic, opažam da se širi "teorija zarote" (glej "teorija zarote" v zgornji povezavi), da na S-T veliko novic zavračamo. Upam si reči, da že zelo dolgo nismo zavrnili nobene (vsaj na pol berljivo napisane) novice iz kredibilnega vira. To da je nVidia v novi izdaji gonilnikov dodala vrstico v kateri piše "G70" pa žal ni novica. Prav tako to ni "uradna najava" novega grafičnega procesorja. Mi je prav žal.

Žalostno dejstvo trenutno je, da nam pač primankuje vsebine. In na tem delamo. Žalostno dejstvo je tudi, da je precej malo ljudi, ki bi se zavedalo katera področja obvladajo in bi ostale stvari bolj ali manj pustili pri miru. Žalostno dejstvo je tudi, da nekaterim še vedno ni jasno, da na Slo-Techu ne objavljamo copy/pasteov iz računalniških novic. Trenutno se dela na ponovni oživitvi vsebine na tej strani ter na popolni prenovi grafične podobe te strani. Jaz upam da nam bo oboje uspelo v doglednem času.

Če ste pri čemerkoli pripravljeni pomagati stran na . Če niste, vas prosim še za malo potrpljenja.

Ljudje ki testirajo:
Vsi, ki mislijo, da je Slo-Tech namenjen brezplačni izposojo računalniške opreme (in zato po testiranju ne napišejo testa), naj si pogledajo "zakompleksane opice" v zgoraj omenjeni temi. Če kdo misli, da je možno na teste dobivati opremo miljonskih vrednosti in potem ne napisati testa ... dream on.

V-i-povo mnenje o zavračanju po tekočem traku:
Ker smo vam leta 2002 zavrnili dva copy pastea press releasov, to še ne pomeni, da se novice zavrača po tekočem traku.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Tic ::

In novičkarji, ki bodo napisal zanimive novice bodo padli z neba.

ubuntu a ne...
persona civitas ;>

hruske ::

A jz ne pišem zanimivih novic?
Rad imam tole državico. <3

Microsoft ::

Kolikor se jst spomnem, pises dost objektivne novice. Kar je vredu.

Sicer pa tale tema verjetno ni kritika na enega pisca novic, ampak bolj na novice, ki jih ni. Kdo jih spise, je vseeno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

No, želel sem samo pokazat, da pisci novic so.
Vsaj eden.
Žal je izpitno obdobje, tako da cajta ni.
Ker mi ena novica vzame tam od 20-30 min vsaj.

Microsoft, hvala za podporo :D
Rad imam tole državico. <3

Boeing ::

Če kdo misli, da je možno na teste dobivati opremo miljonskih vrednosti in potem ne napisati testa ... dream on.

Ker tole po vsej verjetnosti leti name, ti bom Primož, nekaj objasnil.

Tvoja "oprema milijonskih vrednosti" je en navaden bullshit. Tiste tri dlančnike, ki sem jih dobil, so bili vsak zase vredni cca 150 jurjev. Plošče, ki sem jih stestiral, so bile tudi tam po 20-30 jurjev od oka po komadu, dobil sem jih cca 10. Miške, ki jih je stestiral MMMato (good work btw!) so bile tam, ranga do 100 jurjev vse skupaj. Dve 6600GT in SLI plata tudi cca 150 jurjev. P4EE pa tudi ni presegel vrednosti opevanega enega milijona.
A je to kak denar za firmo, lepo te prosim ? Če so trgovine tako spufane, da jim je težko za par dni posodit kos ali dva opreme, ki je na zalogi (ki jo potem itak vgradijo in prodajo normalno naprej), potem bolje da propadejo. Če jim je pa to samo izgovor, pa toliko bolj.

Primož, ko boš objavljal teste 4 procesorskih mašin, ko boš imel v rokah pre-relase verzije kartic in ko boš k vsemu skupaj zavezan še z NDA, takrat se lahko začneš pogovarjat o milijonskih vsotah, ki vsem tako lepo sedejo v uho. A v milijonih se pogovarjate ?! UAU, to pa je že nekaj...


Še vedno pa trdim, da je krivda za ne-objavo testa dlančnikov na moji strani, tega nisem nikdar zanikal in nikoli ne bom. Sem se pa ponudil da z veseljem napišem še kak test, pa si me osebno zabil pod nafto.

Pa še to: vip-ov toolbar sem sprobal in deluje just fine. O trojancih, spywareu, keyloggerjih in reklamah pa ne duha ne sluha. Čudno a ?

In še malenkost: hruske, saj par let nazaj so bila tudi izpitna obdobja. In ko so luni in ostali delali izpite, s(m)o, takrat še dijaki, lepo pridno pisali. Nihče ni vedel da so izpitna obdobja in nikoli se ni nihče izgovarjal nanje. Ampak seveda, s takim odnosom do podmladka lahko samo sanjaš, da ti bo kdo en mesec vsebinsko vzdrževal stran, ko tebe ne bo. Žal.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

sharp ::

Če bo test procesorjev in plošč,bom rade volje posodil svojo p4p800,ct-478 adapter ter Pentiuma M 1.6.
Drive fast as your guardian angel can fly.

gabl136 ::

@Primoz: Jest mam sicer možnost dobit opremo kdaj za kakšen dan na test, imam tudi čes (oz. bi ga našel če bi bilo treba), vendar, dokler bojo nekateri admini skoz terorizeral po forumu in me ''jebal u glavo'' z brisanjem postov (pa sej ne rečem, red mora bit, vendar se mi zdi da se prej omenjeno dogajanje dogaja tudi takrat ko nibe blo nujno, eni si pa ''vse'' takoj razlagajo kot kršite slo-techovih pravil), no skratka dokler se bo to dogajalo lahko pa po domače povedano kar odjebete...pa brez zamere...

Primoz ::

Hmm .. a na tem računu ti še nismo onemogočili pošiljanja malih oglasov? Pa prav žalostno se mi zdi, da nekdo, ki fura svojo spletno trgovino lahko posodi HW samo da dan, dva. Še bolj žalostno pa se mi zdi, da kdo misli, da bi tak test celo objavili.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Boeing ::

Namenjeno Primožu osebno:

1. Namesto da bi spodbujal živahnejše dogajanje na forumu oz. slo-techu kot takem, jebeš uporabnika v glavo. Dobesedno. Ponudil ti je pomoč in posojo opreme, ki jo ima/lahko dobi, pa si k**** preponosen, da bi sprejel. Od njega pa že ne, ki si mu nekoč moral pobrisati par oglasov. Bog ne daj, bi ogrozilo pregovorno objektivnost, distanco ter nepodkupljivost slo-techa. (slednje sicer drži, kar je res je res in to je treba jasno povedati)

2. Pod pojmom spletna trgovina osebno pojmujem nekaj, kar se sliši podobno kot enaa, mimovrste ipd. Skratka organizirano maloprodajo, podprto z virtualno trgovino.
Če bi kdaj vsaj za 0.25 sekunde pogledal, kakšen hudič se skriva za pojmom spletnatrgovina.com, bi videl, da nič od zgoraj naštetemu niti podobnega. In če bi se malo poglobil v ozadje osebka, ki mu tako rad brišeš oglase, bi ugotovil, da je navaden mulo z obupno čupo, ki skuša čez teden zaslužit tistih nekaj jurjev, da ima za čez vikend za kako fešto. Al pa za frizerja. Samo malo bolj organiziran je. In ti lahko povem tudi, da ne fura nobenega doo-ja ali sp-ja ali bognedaj, dd-ja. Ker je še mladoleten.

Primož, s takim odnosom si zapravljaš zaupanje ljudi v tvojo presojo. In ko nimaš več kredibilnosti, si nihče. Premisli.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Primoz ::

Me prav zanima, kaj se s kredibilnostjo zgodi, ko začneš objavljati teste, ki ti jih pišejo prodajalci računalniške opreme.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

alum ::

pa dajte se pomirit no...resno ne vidim poante "nategovanja tega topica" (milo receno)...

Boeing in ostali... slo-tech ima kot kaze pomembno vlogo v vasem zivljenju... razumel bi, ce bi se pogovarjali o cemer, od cesar je dejansko odvisen vas obstoj ( drzava, itd...), tega pa resno ne razumem...

pa ce slo-tech ostane le se arhiv linkov, je to ze dovolj, da morda najdes nekaj uporabnega, ce ne bos pac vprasal googla ali pa na kaksnem drugem forumu...

pa kaj ce ni testa...bom ga pa poiskal drugje, ce me bo zanimal...ni novic...pa kaj, bom jih poiskal drugje, ce se mi bo zahotelo...

dajte stopit na zrak in se nehajte smilit samemu sebi... vse to jemljete preresno:)

Moonman ::

"Me prav zanima, kaj se s kredibilnostjo zgodi, ko začneš objavljati teste, ki ti jih pišejo prodajalci računalniške opreme."
THG:D

Kako je zdaj točneje s testi?
A se mora poslati kakšna prošnja v trgovine ali ?

lp


Boeing ::

Preberi še enkrat:

...ne fura nobenega doo-ja ali sp-ja ali bognedaj, dd-ja. Ker je še mladoleten.

Zdej, če pogledaš zakon o gospodarskih družbah, ki ostane še dno in tihi družabnik. Dno ni. Vez s kakim velikim dd-jem pa tudi nima, da bi ga vzeli kot tihega družabnika. Ma premalo kapitala :)

In kolikor vem, moraš biti v slo registriran kot ena izmed zgoraj naštetih oblik, da lahko organizirano preprodajaš. Temu se reče trgovina po domače. In nadalje, je na slo-techu prepovedano oglaševanje vsem gospodarkim družbam z namenom profita.

Kar pa jaskass88 ni. Zakaj mu torej brišeš oglase ?
Ker jih napiše do 5 na dan ?
Jaz jih tudi včasih. Pa se mi ne briše. Se mi bo zdaj začelo ? Shall I be affraid ?
.
.
.
Da se ne spogleduješ ti slučajno s kakimi absolutističnimi idejami a ? Ker izpade imaš že takšne včasih.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Boeing ::

wakum: slo-tech mi je v mojem življenju pomemben kot vir dobrih informacij. In kot forum, na katerem je dosti osebkov, od katerih se lahko res učiš. In zato me res, ampak RES razkuri ko vidim, kako se nekateri obnašajo, bogovi, kot da je vse skupaj njihovo.

Upravljalec te strani nosi odgovornost do uporabnikov, pa bil slo-tech brezplačen ali ne, in temu primerno se je treba obnašati. Ko bo to nekaterim prebilo, bo kul. Do takrat pač ne. In samo upam, da to ne bo prepozno.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Primoz ::

Jaz bi si na tvojem mestu še enkrat prebral pravila >:D

17. člen

1. Za oglaševalske vsebine, katerih objavo naroči pravna ali fizična oseba z namenom, da bi s tem pospeševala promet proizvodov, storitev, pravic ali obveznosti, pridobivala poslovne partnerje ali si v javnosti ustvarjala ugled in dobro ime, je potrebno skleniti poseben dogovor z upravljavcem strani.

Nobene tihe družbe, nobenih trgovin, nobenih gospodarskih družb ... ;) Čisto lepo abstraktno.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Boeing ::

Primož, če ti bo v življenju vse funkcioniralo po pravilih, ki jih boš sam postavil, se boš lahko prištel med najsrečnejše zemljane.

In še ena drobna:
...z namenom, da bi s tem pospeševala promet proizvodov...

Čemu pa potem služijo mali oglasi, če ne pospeševanju prometa ?

Sicer je pa tole itak totalni offtopic.

Point te teme je, zakaj ni člankov, testov in novic. Prišli smo pa na to, zakaj pišemo oglase.

Torej, Primož, zakaj ni novih člankov, testov in novic ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

gabl136 ::

Namenjeno primožu osebno>:D : ''Me prav zanima, kaj se s kredibilnostjo zgodi, ko začneš objavljati teste, ki ti jih pišejo prodajalci računalniške opreme''

Pa jebemti, premisl mal preden začneš pisat take idiotske poste. Kako naj jest ogrozim kredibilnost teh testov, če pa nove opreme sploh NE PRODAJAM. Slučajno jo imam priložnost dobit na test. Ampak imaš pa zgleda prevelik ponos da bi pa zdej objavljal teste nekega ''mulca z grozno čupo''. Spet osebna zamera, kakor pri marsikomu drugemu. Pa bog ne daj da bi kak administrator kdaj priznal zmoto. Ah kje, potem nebi več bili polbogovi. Res nekaterih administratorjev na slo-techu je prav škoda, za ostale ritoliznike pa sploh nimam besed.

Zdej mi pa čimprej zbriši, kar sem napisal, da ne bo slučajno kdo prebral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU proti Microsoftu - zopet točka za EU.

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314094 (3110) V-i-p
»

Pobeg gravitaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
655268 (5268) HAM

Več podobnih tem