» »

1:4 plače v sloveniji

1:4 plače v sloveniji

1 2
3
»

Matev ::

Pikec alu pukec, ki je odpru to temo je pa poniknil, ko smo mu rekli naj kaj naredi za uboge.

Bi bil dober za politika on... Veliko je govoril a nič naredil.

madmitch ::

barabl: in prav je, da nimajo vsi enakih možnosti. Tako kot ti je _marko dejal, možnosti in priložnosti si moraš narediti predvsem sam. Vse bolj pa se mi zdi, da tebi podobni javkači obžalujejo samo to, da niso oni tisti ki jim je samo do več dobička, ne pomislijo pa, da bi morali za to tudi več delati.

1:4 je izgovor lenuhov in brezdelnežev, ki bi na ta način radi prišli do več denarja. Kdor je pripravljen delati bo vedno zaslužil svojim sposobnostim več kot pristojno plačo. Vedno je tako bilo in bo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Hammer123 ::

Se podpišem pod post od madmitch-a!

Crimson_Shadow ::

@Phoebus
...aja in mimogrede, dojami, kako špila svet.

In svet dela po principu ekonomije in profita? :\ NE! Ne, dela tako, da je v ravnovesju in to smo ljudje že davno pretrgali.

@OwcA
Vem, da sem cinik, ampak že sama evolucija nas "sili" v izbiranje najbolj primernega partnerja. Saj je vseeno na podlagi česa izbiraš, poanta je, da izbiraš in da s svojo izbiro uplivaš tudi na izbire drugih (čista statistična anomalija lahko povzroči novo "modo").

Sploh pa se ne zgovarajt na evolucijo, ker to direktno diskreditira človeka na navadno žival, ki se podreja svojim lastnim nagonom. Pa že tako se imamo za nekaj več.

Živimo v izobilju pa vseeno ogromno ljudi živi človeku nevredno življenje. In ne mi sedaj o tem, da nekdo ni "vreden" boljšega življenja, če dobi samo teh 76 čukov (ali še manj) na mesec.

To, da bi bolj pravična porazdelitev "blagostanja" ni mogoča je pa samo mit. Težava (in to velika) pa je, da bi zahtevala popolnoma drugačno porazdelitev "vladajoče" moči. Funkcije države (na razvitem zahodu) vse bolj slabi in v ospredje vladanja vse bolj prodira interes korporacij po vedno večji kontroli vladanja in manipulacije množic. Kot tudi to, da je primarni interes takega (korporacijskega - glejte ZDA) vladanja profit in ne blagostanje vsakega posameznika. In ko se začne na račun svobode posameznika služit za vsako ceno, adijo demokracija kot tudi socialna pravičnost.

In ko se začne še s skrivanjem za interesi podjetij in kapitala, se človek odtuji od samega sebe kot tudi od sočloveka. Vidimo samo svoje interese (in še za familijo), za druge pa nas običajno sploh ne briga več. "Na koncu" pa za lastno pomembnost (in cenjenost) počnemo vse mogoče, tudi za ceno drugega sočoveka. Pri tem pa mimogrede pozabimo, da ni ta človek nič drugačen od nas samih.
We create worlds

Gandalfar ::

Crimson_Shadow: in ti bi problem resil kako? Nastavil zgornjo mejo dovoljene kolicine kapitala v rokah posameznika/podjetja?

madmitch ::

Težava (in to velika) pa je, da bi zahtevala popolnoma drugačno porazdelitev "vladajoče" moči. Funkcije države (na razvitem zahodu) vse bolj slabi in v ospredje vladanja vse bolj prodira interes korporacij po vedno večji kontroli vladanja in manipulacije množic.

Samo eno rešitev imaš! Postani (skupaj s somišljeniki) močnejši - tam kjer te zlobne bogatune najbolj boli, pri denarju - in vsili bolj pravično porazdelitev. Kaj kmalu boš ugotovil, da te najbolj sovražijo tisti ki hočejo 1:4, ker bodo potem hoteli še in še. Seveda za to ne bi nič naredili, saj si jim izboril PRAVICO do tega.

Malo starejši se še spomnimo stalno ponavljajočega stavka "JA IMAM PRAVO".
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MadMicka ::

razmerje 1:4 je gotovo povsem neživljenjsko. Vprašanje, kako razmerje je sploh življenjsko. Važno pa je, da se zavedamo skrajnosti. Če bo nekaj ljudi imelo vse, drugi pa nič, bodo tisti prvi dobili po buči. In pri tem je povsem nepomembno, če so tisti drugi delomrzneži, pa nesposobneži itd. Živimo pač na istem kosu zemlje.

S tem, da logika, ki jo zagovarja madmitch, je skrajno ogabna in v nasprotju z vrednotami Zahodnega Sveta. V isti koš meče tako lenuhe, kot invalide, kot manj sposobne ljudi itd.

Potem pa še izjavlja takele: "Moj mesečni dohodek najnižjo plačo presega za nekaj desetkrat" Kolk pol zasluži? Tri miljone, pet miljonov na mesec? Ti mali Bill Gates :D

Res pa je, da sem zadevo nahitrco preletel, in če sem stvar narobe zapopadu, se že vnaprej opravičujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Tody ::

mah dejte no, zdej jest nesmem zaslužim mio na mesec samo zato ker ena čistilka z 3 razredi osnovne šole nemore zaslužit več ? Vse se gre samo k dodani vrednosti. Jest prodam nek izdelek in od tega izdelka živijo vsi od tajnice od čistilke. Vsi vmes pa so seveda zaslužni za to da sem jest to lahko naredil, toda največje breme je še vedn na meni.Pa če čistilka vsako uro sprazne koše in če tajnica 5x odpre pošto in 100X dvigne telefon ta folk od ničesar nima za živet. Sposobnost prodati, sprogramirati,naresti, nekaj oz se prodati samega sebe (za dober denar) je pa ta odločilna lastnost ki nas loči v tem pogledu.

ABX ::

Že tako resno razmišljam da bom odprl firmo v tujin in nehal podpirat Slovensko državo.

Malo manjka, naj samo še malo provocirajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

barabl ::

Moj prejšni komentar se navezuje predvsem na tiste posameznike,kateri zagovarjajo izkoriščanje delavcev in sedanje razmere 1:40 ali več,zraven pa govorijo kako imamo vsi enake možnosti.....Seveda sem zagovornik spremembe plačne politike,prav tako sem zagovornik,da si nekateri zaslužijo več kod drugi,samo škoda ko je tako malo tistih,ki si to zaslužijo.Skratka plačna politika 1:4 da.

Super Sonic ::

"1:4 je izgovor lenuhov in brezdelnežev, ki bi na ta način radi prišli do več denarja. Kdor je pripravljen delati bo vedno zaslužil svojim sposobnostim več kot pristojno plačo. Vedno je tako bilo in bo"
Me prav zanima kje ti živiš. Sploh ne razumeš stvari. To je tvoj prvi problem. Izhajaš iz svojega položaja in vrtiš goflo po slo-techu.
Neki ti povem mladi mož - moja plača se vrt od 500.000 do 1.000.000 neto mesečno, star sm pa 23 let. Če ne bi bila situacija taka kot je, bi verjetno nekje gnil za 200 tisočakov mesečno.

Enostavno se mi zdi glupo, da nekdo razmišlja tako kot ti. Ne poznaš situacij, ne veš kako ljudje živijo; si pa imel (izgleda tako) nekaj znanja in prevsem SREČE (naj ti obrazložim; razlika med povprečnimi, dobrimi in najboljšimi je ponavadi eno dejanje), potem pa strašiš in pametuješ na forumu. Poznam veliko ljudi, ki čakajo na kakršnokoli priložnost in jo ne dobijo.

Sicer pa za take kot si ti obstaja krut način ugotavljanja smiselnosti življenja in ne pozabi, da se življenje ne meri po (samo) denarju.


Lasje mi gredo pokonci ko berem takše bahave poste.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

kopernik ::

Kakorkoli obračate, vedno bo imela večina malo in manjšina dosti. Tisti, ki bodo imeli manj, bodo vedno jamrali. Tudi, če jim ne bo v življenju ničesar primanjkovalo. Enostavno jim bo šlo v nos, da bodo imeli manj kot nekateri. Zelo lep primer je, kdo ima boljši avto. Bognedaj, da si sosed kupi novega ...

MadMicka ::

Ta je dobra, da radeon power, ki je star 23 let, pravi madmitcu "mladi mož" :D :D

barabl, tudi, če bi rekli, da velja plačno razmerje 1:4 zgolj v državni upravi, bi tako uničili državo, saj noben od sposobnih ne bi želel delati v državni upravi, brez dobre državne uprave, kot servisa državljanov in podjetij pa bi propadli tako prvi, kot tudi drugi.

p.s.: da se ne bomo narobe razumel: neko razmerje v državni upravi mora obstajati, samo 1:4 pač ni ustrezno. V zasebnem sektorju pa naj plače oz. zaslužke direktorjev omejujejo lastniki in ne država. Džrava naj v zasebnem sektorju poskrbi le za minimalne plače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Grey ::

Tody:
Fora je v tem, da imajo drugi poklici(med njih ne štejemo direktorjev) praktično zvezane roke. V bistvu bi lahko današnje stanje plač primerju z nekakšno limito, ki gre od 1 proti neskončnosti(v neskončnosti so plače direktorjev). In to v bistvu ni prav.

Kaj bo direktor naredu brez delavcev? Nič. Zato so enakovredni po pomembnosti kot direktor. Izobrazba tuki nima nobenega pravega pomena. Recimo le to, da ima malo "dodane" vrednosti glede na plače delavcev, ampak toliko pa že spet ne. Podjetja so živ organizem, ki ne more obstajati brez delov, ki ga sestavljajo. Nimaš direktorja...kako bo sploh funkcioniralo? Nimaš delavcev...organizem spet ne more obstajat. Po pomembnosti so si ekvivalentni. Drug pojem pa je npr. znanje oz. usposobljenost posameznika.


Crimson_Shadow: in ti bi problem resil kako? Nastavil zgornjo mejo dovoljene kolicine kapitala v rokah posameznika/podjetja?


Veš, tale določena meja najvišje lahko dejansko funkcionira in to v bistvu bolj učinkovito kot si predstavljaš. Zakaj pa tega "direktorjevega" overhead denarja ne bi dali v proračun podjetja in ga malo bolj racionalno porabili npr. za kakšne večje investicije ali pa kaj drugega. Mislim, da bi to bolj pripomoglo k napredku podjetja kot pa enormna plača enega posameznika.

madmitch ::

Poznam veliko ljudi, ki čakajo na kakršnokoli priložnost in jo ne dobijo.

No vidiš radeon pa si si sam odgovoril. Vse preveč ljudi ČAKA na priložnost in ko jim je nihče ne prinese pod nos pač samo sedijo, delajo čim manj in čakajo. Potem pa sitnarijo, da imajo drugi veliko več.
Sigurno je problem v veliki meri tudi v managementu, ki marsikje še ni doumel, da bo samo dobro plačan in zadovoljen delavec dal toliko kolikor se od njega pričakuje.

V podjetjih kjer so to dojeli, je delovna učinkovitost dosti večja. Le zakaj? In ravno v tem je moja poanta. Podjetja in tovarne, kjer velja dninarska politika bodo tako ali tako kmalu izginila (če jih ne bo šlepala država) saj vse bolj postajajo zatočišče debilnih malih direktorčkov in delomrznežev. Pač, naravno bodo izgorela sama sebe. Res da je tu tudi nekaj nesrečnežev, ki nikakor ne spadajo v zgornji dve kasti a ti prav kmalu dobijo delo tam, kjer so razmere takšne kot morajo biti (ponavadi na račun koga, ki mu je delo odveč).
Krivda je vsekakor na obeh straneh, tako "zgoraj" kot "spodaj".

Hvala za naziv "mladi mož" :D Še kdaj, prosim, tolk paše.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tear_DR0P ::

res je podjetje ne more delat niti brez delavcev,niti brez direktorja.Sam problem je tem, da direktor ne more bit vsak, je treba nekaj znat da si direktor. Čiščenje pa ne zahteva nobenih znanj. In ker je veliko ljudi ki komaj čakajo na službo čistilca, tistih za direktorja pa je malo manj, je posledično plača za direktorja malo višja. In če je oče direktor, ter je hkrati dovolj debilen da svojega sina (ki je po možnosti neuk narkoman) postavi za direktorja, potem je podjetje propadlo (oziroma bo v kratkem). Če pa za direktorja nastavi nekoga ki je izučen in sposoben, sinu da pa samo delnice je naredu vse vredu. Sin bo delnice itak prodal, direktor bo pa podjetje spravil daleč.

Niso vse samo veze.Veze veljajo samo v javnem sektorju, v gospodarstvu pa so veze samo informacija. Preko vez samo izveš kje bodo jemali, še vedno pa moraš nekaj znat, neki pokazat. Po logiki znanja in dokazovanja je moj kolega direktor v podjetju kjer je zaposlen njegov oče in je svojemu očetu nadrejen. Sam začel je pa kot navadn študent-deklica za vse. Ker pa je imel interes in ambicije, je pokazal kaj zna, se prepisal na ustrezen faks in po diplomi dobil plačo v rangu radeonpowerja. Vse je naredil skozi lasten švic.

Takih ko sam jamrajo kako jim je hudo in kok je svet nefer mam poln kurac. Pojd žvet v afriko pa se preživljaj kot šimpanz, da boš videl kolk lepo je živet v sloveniji.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gzibret ::

> Neki ti povem mladi mož - moja plača se vrt od 500.000 do 1.000.000 neto mesečno, star sm pa 23 let.

Kaj pa delaš? A dilaš drogo?
Vse je za neki dobr!

Tody ::

Uh nekateri ne začnejo delat šele ko končajo diplomo in se odločajo kaj bi radi naredil...
Ce clovek dela tam od ene 16 leta in pac dela posteno in pametno tako placo sigurno ni nemogoče dobiti.

MadMicka ::

Jaz ne vem, kje vi živite, ampak neto plačo 500 k na mesec ima redko kdo. V državni upravi praktično noben, razen ministrov, pa še nekaj generalnih sekretarjev. V zasebni sferi pa takšna plača predstavlja direktorsko plačo v bolje stoječih firmah.

Tear_DR0P ::

jap tudi tole je res. Ko sem na faksu enkrat delal neko nalogo na naključno izbranem vzorcu slovencev n=1006 je bilo med njimi 2 komada s plačo med 400k in 500k ter 5 komadov s 500k+. Iz česar se da sklepat da je v SLO okrog 7k do 10k ljudi s plačo 500k+. Seveda pa pol pridejo še nagrade in razni dodatki :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

Grey:

> Kaj bo direktor naredu brez delavcev? Nič. Zato so enakovredni po pomembnosti kot direktor.

Se strinjam.

Direktor je enako pomemben kot kolektiv delavcev.

(Hvala, ker si uporabil množino.)
https://dolhar.si/

Super Sonic ::

"Ko sem na faksu enkrat delal neko nalogo na naključno izbranem vzorcu slovencev n=1006 je bilo med njimi 2 komada s plačo med 400k in 500k ter 5 komadov s 500k+. Iz česar se da sklepat da je v SLO okrog 7k do 10k ljudi s plačo 500k"

Se pravi da si takrat naštel 7 oslov. Sloveniji prikazat 500 bruto je totalna bruka. Jest imam osnovo na 6 ali 5 stopnji, vse ostalo mi nakazujejo drugače, in hvala bogu da je temu tako.

"Kaj bo direktor naredu brez delavcev? "
Jah prou velik ne, ampak je žalostno da to vsi vedo samo ne naredi noben nič. Zdej zakaj je pa to tako, bi pa lahko diskutirali v novi temi.

"No vidiš radeon pa si si sam odgovoril. Vse preveč ljudi ČAKA na priložnost in ko jim je nihče ne prinese pod nos pač samo sedijo, delajo čim manj in čakajo. Potem pa sitnarijo, da imajo drugi veliko več. "

In my ass. Ne razumeš in dokler si prepričan v to, da si na svetu zato da zberaš denar in ga mečeš v malho in ne zato da umreš, je brez predmetno diskutirat s teboj.
Pa če si res starejših let je to kvečjemu žalostno; takšnega mnenja pač sem.

"Kaj pa delaš? A dilaš drogo?"

brez dvoma: pijem, kadim, mamile papam, babe preganjam pa še z Žiberti se družim.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

barabl ::

MadMicka in ostali sej jaz dobro vem,da razmerje plače 1:4 ni izvedljivo,zaradi ekonomskih zakonitosti,sam mal vas pa morm podžgat,da mam pol kaj ponoči v službi brat.Jaz sem z svojo plačo povsem zadovoljen,če bi pa padla kaka kinta več,se pa tudi ne bi branil.Vendar sem imel priložnost delati v različnih podjetjih in nikjer ni z rožicami postlano,vse deluje po sistemu ti za mene,jaz za tebe,če si pa prišlek pa nekaj časa ne prideš zraven.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bomo delali do 65. leta? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38520516 (11707) ThinkPad
»

Višina zajamčene plače v Sloveniji

Oddelek: Loža
333393 (2611) fahrenGONE
»

Se za enotno 20% davčno stopnjo ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1178085 (6045) Pyr0Beast
»

Kapitalizem (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
564829 (4019) B_Marley

Več podobnih tem