» »

Višina zajamčene plače v Sloveniji

Višina zajamčene plače v Sloveniji

zigi ::

torej: kolikšna je zajamčena plača v Sloveniji?

Google pravi da okrog 47 jurjev, je to res?

#000000 ::

Baje da nekje okrog 92.000 sit nism pa siguren.

zigi ::

no, to se že malo boljše sliši :)

fahrenGONE ::

Sem zadnjic zasledil da v Rogu stavkajo, problem je izplacilo plac (se mi zdi) in dobijo pa 120.000 BRUTO. Koliko tocno je to neto, pa ne vem. Cool, eh?

perci ::

Jao fantje! Ne ga srat no. Zajamčena plača ni isto kot minimalna plača.

fahrenGONE ::

Ima pa oboje skupen faktor: beda.

zigi ::

zajamčena plača je 55.853 SIT

www.sviz.si

fahrenGONE ::

WOW! To je pa res dober denar! Me prav zanima koliko dni bi kaksen direktor prezivel s to placo. Pravzaprav tisti, ki so to zakon sprejeli bi morali pol leta ziveti na tak nacin.

Ziga Dolhar ::

Tisti, ki so to sprejel, ne želijo dajat brezposelnim potuhe.

Razmisli o nemškem Hartz IV.
https://dolhar.si/

fahrenGONE ::

Tistim ki so to sprejeli se jebe za vse, zaposlene in nezaposlene. Kako lahko drugace razlozis nestete stecaje, izkoriscanje zaposlenih, delovne sobote in nedelje, 85k SIT place in podobne. Naj mi en razlozi, kako lahko en navaden delavec najame stanovanje, placa racune in kupi hrano z 90.000 SIT?! Otrok seveda ne sme imet.

Sc0ut ::

Otroke mora imet, ker bi ga nekateri tudi za to obdavčili:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

MadMax ::

Ne-imeti otroke je obdavčeno.
Že dolgo.
Le da temu ne rečejo direktno davek, ampak zavijejo v celofan...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

R0K ::

Govoriš, kot da se pogovarjamo o psih... :\

In ne vem zakaj bi mogu direktor preživet, z minimalno plačo? Zakaj so vedno vse tisti krivi, ki imajo denar in nekaj več. Prokleta slovenska foušija. Da bi pa kdo kej za sebe naredu, namest sam jokcu pa ne ... :|

Kriza.

fahrenGONE ::

Se ne gre za to, da ima en denar, to me nic ne boli, saj ga imam tudi jaz. Ampak se gre za tiste pezdete, ki se niti na zakone ne ozirajo, izkoriscajo delavce v stiski in ne upostevajo varnostnih predpisov ter porocila raznih inspekcij o varstvu pri delu, ogrozajo zdravje zaposlenih in se vedno izmikajo, ko jih nekdo kaj konkretnega vprasa. In ja, ne zdi se mi prav, da potem dobijo ljudje tako nizke place in tisto govedo tako visoke.

Ce to tebe moti, me briga toliko kot lanski sneg.

SebaR ::

Dobro plačo privoščim tistim ki jo pošteno služijo in so si jo pridobili tudi z pošteno šolo. 55k si ne zasluži noben slovenec razen tisti prekleti goljufi in takšni kot jih omenja fahrenheit. Pol je pa še tista skupina, ki živijo samo zato, da socialno molzejo in nič ne naredijo za to, da bi si našli službo.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Duke Nukem ::

razlike v plačah so v sloveniji res totalno prevelike ,ni prave plačne politike ,zakaj smo sploh šli v evropo ,če smo brez evro plač in brez evro standardov ;(( to ne gre nikamor ;(( včasih ni bilo takih razlik v plačah ,pa recite da si eden zasluži tako plačo kot jo eden nabere v 1 letu :O

alum ::

pa recite da si eden zasluži tako plačo kot jo eden nabere v 1 letu


WTF?

kdo? kako?

BigWhale ::

Ce si clan uprave kaksnega d. d.-ja, potem kaj hitro lahko dobis vec kot je 12x55k...

To ni nic nenavadnega.

Vprasanje je samo ali so place tistih, ki imajo visoke res tako zelo visoke ali imajo ostali prenizke.

Mene razlika ne moti, naj imajo nekateri visoke. Mene bolj moti to, da je recimo placilna lestvica za otroski vrtec razdeljena na sest razredov. Jaz padem v peti razred in placam skoraj polno ceno za vrtec. Pa se ne pritozujem, pac tako mora biti. Nekdo, ki ima placo trikrat vecjo kot jaz, pa placuje deset jurjev vec kot jaz. Tisti, ki pa ima placo trikrat manjso kot jaz pa placa recimo trikrat manj kot jaz ali pa se manj.

Cene gredo pa od nekje osem jurjev na mesec za tiste res boge in do cca 60 jurjev na mesec za tiste ki pa niso tolk bogi...

Ce je taka razlika v placah naj bo se taka razlika pri raznoraznih dokladah in subvencijah..

_marko ::

BW:
Vseeno ne moreš računat vrtca 100k na mesec.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

fahrenGONE ::

Place pri nas so prenizke. Mene nic ne moti ce dobijo nekateri visoke place zaradi svoje funkcije. Place bi morale bit vsaj 2x visje.

Kaj ces, to je dediscina in YU. Ko bi se mi kapitalisticno usmerili od leta 1945 dalje, bi hodili iz Italije k nam delat, samo to vam povem.

Ziga Dolhar ::

V redu.

Iz kje črpat dvakratnik sedanjih plač?
https://dolhar.si/

fahrenGONE ::

Od kje bos crpal, saj so izcrpali skoraj vse kar se je dalo. Kar ni uspelo pod YU pa danes z vsemi stecaji, poslovanjem z izgubo in zavozenimi posli. To je se vedno zato ker je gor nesposoben kader od prej oz. njihovi potomci. Se bo vode preteklo, da bomo prisli na dostojno raven. Vidim pa, da se razmere izboljsujejo.

_marko ::

->Place pri nas so prenizke.
Flat tax malenkostno izboljša stvari.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

fahrenGONE ::

Hm, poglej na Japonsko in USA kaksen davek imajo in potem primerjaj z EU. Bleh....

Boeing ::

Ne želite si PRAVE evrope, kar se plač tiče.

Prava evropa je velika prasica, to si zapomnite.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

desperados ::

Pa naj mi eden razloži to;
Moji starši imajo plače; eden okoli 80ksit, drugi 120ksit!

Imamo nekaj malega zemlje okoli hiše (zelo zelo mala kmetija cca 20 kuncev, 1ha travnikov in njiv, malo gozda,...). Za toliko zemlje domimo cca.:175ksit katesterskega dohodka!

Z bratom sva študenta (on študira v LJ(60km od doma) in jaz v MB(160km od doma)). Nikoli nisva dobila nobene štipendije! Ker zaradi faktorja za katasterski dohoek 2,6 presežemo cenzus za nekaj Ksit

In kako naj z 200jurji plačaš dve stanovanji, hrano, prevoz, položnice za cca 90jurjev( brez da bi prodal - vsak mesec svoja jetra) in še preživel navadno življenje evropejca!

To naj mi razloži kak direktor z miljonom plače na mesec, (plus njegovi otroci sigirno dobijo kako posebno visoko štipendijo,...).
In ravno ta direktor pa je prišel na svoje mesto le zato ker je njegov znanec brat od nekega politika...

Kje ti je pravica?

fahrenGONE ::

Ja, saj to pravim, ljudje s tezavo shajajo iz meseca v mesec in nic si ne morejo kupiti.

Samo za info... Nekateri dobivajo vec milijonov vsak mesec, ne samo enega.

Roadkill ::

Meni se jebe za politike in direktorje.
Mene boli, ko gledam, kakšne plače imajo igralci in kaki športniki. Na to premalo folka pomisli.

Je pa vprašanje, katerih je več - svinjsko bogatih politikov, ali svinjsko bogatih športnikov/igralcev/zvezdnikov.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

ferdo ::

družba potrebuje revne, da bodo bogati občutili bogastvo, in bogate da bodo revni občutili revščino.

Če si bogat še nimaš zagotovila, da preživiš.
Enim denar ne pomeni nič! nekaterim pa seveda preživetje.
eni majo malo denarja, malo pa pomaga narava ali jim pa še ta obrne hrbet.

PS: eni majo polno dnarja, zato, ker nimajo pameti, da bi enako živeli z manj denarja.
Se hitro pokaže kako lepo je biti skromen in pošten citizen:D - imaš samo toliko kolikor rabiš.

fahrenGONE ::

Blagor skorumpiranim, dokler prevladuje depresija in fatalizem. :)

OwcA ::

Ni mi jasnen sklep, kako je vsak diraktor nujno prišel na svoj položaj preko vez in/ali korupcije?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Roadkill ::

Jah itak. Za revščino je vedno država kriva, za bogatijo pa "mutni posli".
Tako mišlenje pri nas vztraja še iz "starih časov".

Sem kdaj rekel, da so si revni sami krivi in da naj se sami iz dreka potegnejo, so me označili za fašista.. :)
Ü

Zheegec ::

Preveč posplošujete... imam sam blizu neko fabriko in stanje je takšno, da plača je nekje 120K bruto, možnosti napredovanja za večino delavcev ni tudi po 25 letih delovne dobe, razen za tiste ki pridejo v sindikat preko vez (pač direktor podjetja pelje vsako leto glavne predstavnike sindikata na smučanje pa poletne počitnice na stroške podjetja...) ali pa so sorodniki vodilnih.
Nekateri v upravi so kul in sposobni, nekatere pa že uspešno opisujete v tem topicu.

Največji problem je, da direktor ni odgovoren če firma propade (takšnih primerov je dovolj), ljudje ne dobijo izplačanih plač z stečajne mase, sploh pa je problem ker so vodilni v podjetju udeleženi pri dobičku, delavci (ki dejansko ustvarjajo BDP) pa ne, poleg tega pa so delnice podjetja "samo za interno trgovanje", torej niso na borzi, jih pa direktorji (cel kup jih je, sama žlahta ;(( ) s svojimi visokimi plačami počasi odkupujejo od delavcev (ki pač rabijo $$$) in tako sami počasi prevzemajo podjetje...
So pa seveda tudi čisto drugačna podjetja, nočem posploševati.

Recimo sam trenutno delam za neko precej podpovprečno plačo (menim, da si zaslužim več), AMPAK se niti ne sekiram, ker se mi kot prvo ne gre toliko za denar kot nekaterim (sicer $$$ sploh ne škodi), AMPAK če bi si moral sam plačevati stanovanje v Ljubljani (ker trenutno stroškov glede stanovanja nimam) bi mi dejansko ostalo enih 25% plače če odštejem standardne stroške (prevoz z LPP, hrana, elektrika, ogrevanje), torej zelo malo. Se potem sploh splača delati? Raje investiram v eno sobo pa jo opremim za gojenje ganđe pa veliko več zaslužim :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fahrenGONE ::

Se popolnoma strinjam. Glede na situacijo pri nas bi rekel, da je vecina tovarn/proizvodnjih linij v takem stanju. Seveda so podjetja kjer tega ni in kjer se direktor res potrudi, ampak take je trenutno treba iskat z lucjo pri belem dnevu.

Alien3001, no zdaj pa pomisli, kaj si lahko kupis, ce bi moral placevat stanovanje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429831 (26043) videc
»

Referendum za dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12119962 (16725) donfilipo
»

Kako veliko bruto plačo imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6521836 (16531) krneki0001
»

1:4 plače v sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1226770 (4815) barabl
»

Plače - Slovenija vs EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12712459 (6496) Barakuda1

Več podobnih tem