» »

nec dvd 3520 dvosljni

nec dvd 3520 dvosljni

Kr nekdo ::

V lasti imam zgoraj omenjeno zadevo.

sedaj pa problem, ko hočem zapečt dvd, ga sicer zapeče ampak.......NE v času ki mi ga pokaže kot planiranega za to opravilo.(predviden čas je nekaj manj kot 7 min)

Sedaj vprašanje!
Zakaj ne speče zadeve v predvidemen času, ampak rabi za poln DVD okrog 14 min pri 8X hitrosti, ker kolegu naj bi blo to v 6-7 min pečeno?

so mogoč slabi mediji krivi. sej so res neki iomega, sam drugih trenutno niso mel, posnel sem samo 2 dvd-ja pa pri obeh isto.

a treba kje kaj vklopit še dodatno al ka

winsi xp sp2
1.7 athlon
512 ddr
80+40 diska
qdi plata


Hvala za odgovore!

ian77 ::

Najverjetneje so krivi mediji.
Probaj še kakšne druge firme pa boš videl. - poročaj.

pegaso ::

V Nero CD DVD speed poženi test stopnje prenosa. Če ta ni okoli 26Mb, imaš vklopljen PIO Mode.
Spremeni v ultra DMA 2.

lp Pegaso

Kr nekdo ::

ok, stvar je sledeča, sprobu nero test (nero je 6.3)

prvič mi je napisalo no seek complete 030200

drugič je pa nardilo vse ok, pa je bil prenost 23 mega

glede drugih medijev pa še poročam, ker moram prvo po njih:\ :\

tak da zgleda da ni kriv DMA, sicer sm pa pogledu pa so vklopljeni

aja pa še to, ka ko pečete DVD delate še kaj z pc, oz ga kako drugače še obremenjujete, jaz ponavad kej surfam zram:D :D

lp

ChraseR ::

Kot 1. - kaj ti govoriš o pečenju dvoslojnih DVD-jev al normalne enoslojne DVD-je ?
kot 2. ja zraven pečenja še downloadam z dc++, pa surfam po netu, pa poslušam mp3-je v winampu, in dela lepo :) . Odvisno kako mašino maš

Quikee ::

Pri 8x hitrosti Nec pece 9 minut pa se malo za poln DVD. Nero za hitrosti nad 8x nikoli ne bo pokazal tocnega casa ker cas izracuna kot da bi pekel s konstantno hitrostjo (razen ce vklopis da kaze trenutno hitrost in glede na to racuna koncni cas). In pa mediji vrjetno niso krivi.

Hevidi ::

ja jst sm pa tut pognal nero test, pa ni bil prenos nikol čez 10x ?!?!

pa me zdj zanima kje si loh prestavm tale PIO v Ultra DMA 2 ??
Hvala za odgovor?

D
PER ASPERA AD ASTRA

TechStreme ::

ah NEC kot NEC... mal dnarja mal muske... v tem primeru.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Quikee ::

Kaj ma zdaj cena pekaca veze s tem.. ce je to windows bug ?

hevidi: Vrjetno mas nastavljeno na Multi-Word DMA kateri ima maksimalno hitrost 16 MB/s kar je okoli 10x. V Ultra DMA 2 nacin ga lahko prisilis ce zbrises iz Device Managerja driverje za IDE in resetiras. Ob ponovnem zagonu ti bodo Windowsi driverje dali spet nazaj ampak sedaj z dosti srece nacin Ultra DMA 2.
Za bolj podrobna navodila si oglej to temo.. kjer je postopek menda napisan skoro na vsaki 3 strani. =)

Hevidi ::

Ja. Sm prebral celo temo! Mislm, da mam isti problem kot Jack 1, ker mam tut jst poleg Nec 3520 še TEACa CD-RW. Jst nimam pojma drugač o računalnikih (v bistvu je biu tale NEC prvi hardware, k sm ga sam vgradil 8-O ) - tko, da bi prosu, če ste loh potrpežljivi :)

sm pogledu pa mam na DMA (if available) naštiman, uspodi pa kaže current: ULTRA DMA 2 seprav ej to kul, ane... sam ne vem, k to mi je pokazal pr secondary IDE channel, pr primarj je blo pa kr ULTRA DMA mode 5? kwa je pa to?

sam DVD mi pa še vedno prebira tkole:



a nj zdj probam tist zamenjat master pa slave, al kako? al nej najprej dam nazaj rollback driver?

Hvala

D
PER ASPERA AD ASTRA

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Quikee ::

Uf.. kak grd graf... na kere medije te pises ?? Glede na graf pa se mi zdi da je z ostalim vse OK ker ne zgleda da bi bil problem s prepustnostjo.

Hevidi ::

to je bla ena igrca... na Verbatimov DVD+R pa že kr zmatran..

a pol nič ne spreminjam? sj zapeku nism še nič, (to sm sam dal za prebrat da vidm dvd speed) , ker še vleče z neta :))

lp D
PER ASPERA AD ASTRA

Volk| ::

da ne bom preveč sitnaril...sem mislil da moja pečica(NEC 3520a) piše tudi na DVD+RW
kaj treba nadgradit firmware ali se moram sprijaznit z usodo?:(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

*TV* ::

mora pisat tudi na dvd+rw. meni ze z osnovnim firmwarom pise.

lp

Volk| ::

V čem pa je fora tega "a" na koncu pri 3520??
Nova verzija?

Quikee ::

Ne... pac poimenovanje ma Nec taksno. Recimo 2500 je 2500A, 3500 je 3500AG, 3520 je 3520A, 3530 je 3530A, 3540 je 3540A. Z novejsim firmware-om pa se 3520A preimenuje v 3520AW. Pri ostalih pa spremembe imena ni. Tak da vsi imajo odzadaj A in se mogoce kaksno crko. Zakaj je to tocno tako pa ne vem. Mogoce zato ker ima neka druga naprava ze to isto stevilko... recimo Nec 3520 je tudi tiskalnik klik.

Hevidi ::

Ja, sm zdj probu spečt DVD in mi ga je speku v 11ih minutah... seprav dela vse kot je treba ane? In mi ni treba nič prestavlat?

D
PER ASPERA AD ASTRA

fahrenGONE ::

Glede medijev za NEC 25xx in 35xx imam zelo dobre izkusnje z Verbatim DVD-R. 8x se dobi se kar ugodno in kvaliteta je super. Sem naredil tudi en testek pri 12x hitrosti s 3520 + 1.UC firmware. Tudi original firmware je ok, 1.0C podpira scanning in sedaj je zunaj se en novejsi. Samo tukaj je pa Quikee vecji expert! :))

Zgodovina sprememb…

Quikee ::

Hehe.. fahrenheit zdaj vidim zakaj bi rad MCC02RG20 pekel pri 16x =P

Hevidi ::

a je možno da men NEC speče DVD kr ene znamke... pol dam pa ta isti DVD nazaj v NECa,d a bi ga kao prebral, pa mi napiše NO DISC ???

mislm, WTF? aja,pa ta isti DVD dela na primer v DVD playerju, itd...

D
PER ASPERA AD ASTRA

Quikee ::

ja je mozno =)

Hevidi ::

bedno, ane...

D
PER ASPERA AD ASTRA

Quikee ::

Jah kaj ces... zato pa je pomembno uporabljat dobre medije. =) Aja... meni se to se ni zgodilo na mojem Nec 3500.

Hevidi ::

ja, sj verjamm... no, sj te DVDje sm nekje dobil, tko da tut nism preveč razočaran nad slabo kvaliteto... drugač pa itaq verbatim 4 ever !!!

hehe

D
PER ASPERA AD ASTRA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297272 (26374) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100885 (25394) nuclear
»

DVD pekač ne dela kot bi moral

Oddelek: Strojna oprema
101178 (1029) iNDigo_Child
»

zakaj ne bere dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
161999 (1746) kriko1
»

Je normalno da na DVD pekaču neprestalno ko peče skače buffer?

Oddelek: Strojna oprema
371553 (1111) mtosev

Več podobnih tem