» »

Avtoceste, Švica?!

Avtoceste, Švica?!

GregiB ::

Po(z)d(r)avljeni!

Iščem info o potovanju po Švici z avtom. Planiram namreč en Euro-round-trip, pa bi se moral peljati skozi Švico (relacija Strasbourg-Vaduz). In kolikor sem gledal, je v Švici edina opcija celoletna vinjeta, pa četudi se pelješ skozi. Imam kdo kakšen drug info oz. jo ima kdo za prodat?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tody ::

Za vinjete ne vem lahko pa uporabiš MAPquest.com ali tole zadevco za planirajne poti. route planer. Pri mapquestu so mogoče tud reklame zdraven za kej tazga.

Tako da si bi lahko izbral tudi obvoz ali kako podobno stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

GregiB ::

No, sej turo imam zamišljeno nekako takole... Munchen ogled, Augsburg prenočitev, Luxemburg 2 dni, Strasbourg 2 dni, Zurich prenočitev, ogled, Vaduz ogled, domov...
Sicer vinjeta za CH ni ne vem kako draga, 40CHF, a se mi zdi bedarija kupovati jo za 200 km... A če se mora, se mora
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

|CyGNUS-x ::

Ah, ja. Švica ima res vinjeto samo za celo leto. Pride pa 40 švicarjev kar je okrog 6400 sit. Priporočam, da si ji kupiš, ker smo bili leta 02 v Švici in so nas 3 ustavili na avtocesti, ko so videli, da smo tujci. Kazni pa so menda gromozanske.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Sycroft ::

gregib kdaj pa gres po svici in kdaj prides? morda pa bi se dalo to tko nekak odlept pa nalept na drug avto. sprasujem zato ker grem morda marca v svico na ogled enega badmintonskega tekmovanja in bi verjetno tudi mi rabli to vinjeto:D

PALOMINO ::

Sem bil v Švici oktobra lansko leto, vinjeta je bila 6.000 sit, boš pa že pljunil tist drobiž :D
Imam jo še doma ampak je za 2004...

ZS za kaj več info...:D

JerKoJ ::

clovk svica je draga in nalepka je dalec najcenejsa zadeva v celi drzavi :D
drgac majo pa cist dovolj dobre lokalne ceste le dober zemljevid rabs
poleg tega nekateri kratki odseki avtocest (posebi tisti ob mejnih prehodih)
ne rabjo nalepke, tam majo zavito tut mrezo vlakov za avto (namest na prelaz na 2500m
gres skozi predor) sam to tut ni tok pocen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje in delo v Švici

Oddelek: Loža
4440677 (16818) klemen888
»

Primerjava cen vinjet z drugimi državami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12221049 (18542) sirotka
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637447 (23355) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013858 (9685) Pyr0Beast
»

Švica

Oddelek: Loža
299878 (8813) antonija

Več podobnih tem