» »

Intelektualna lastnina in copyleft

««
6 / 6
»
»»

CaqKa ::

Darko, tvoja resitev je priblizno taka, kot ce bi moral pred barvanjem avta narest generalko motorja in izpusno cev odmontirat... Pa jo stran zabrisat :P

Pa se v helpu je ni...




ja v llinuxu pa piše na drugi strani helpa? :D


v bistvu morš obe rešitvi iskat kot BLESAV po internetu.. (ko ji prvič iščeš - to da ti bw to že veš, kje iskat NE šteje)

CaqKa ::

exilian, thomas, marjan... ma kje ste bili ?

na predavanju ni bilo namreč nobenih provokatorjev in eni od udeležencev so hoteli denar nazaj, ker ni bilo pretepa. mal ste me zajebal. no pol smo kruha in iger žejnim slušateljem dal mandarine in čajček, ter kakšno rekli pa smo bili vsi zadovoljni.




so imeli kaj boljšega za počet!!!

BigWhale ::

> v bistvu morš obe rešitvi iskat kot BLESAV po internetu..

Ce si tako retardiran, da ne mores it v KDE Control Center, Odklikat Look'n'Feel, Window Behaviour in odpret tab Advanced, potem je to tvoj problem.

Poleg te nastavitve, kje imas gumbe lahko se marsikaj drugega nastavljas, recimo kaj se zgodi ce dvakrat kliknes na title bar, kaj se zgodi, ce na title bar kliknes z levim knofov, desni, srednjim, odvisno od tega ali je okno aktivno ali ne... Pa se en kup drugih stvari...

Saj ne da to vsak pocne ampak tisti, ki si tega zazeli, lahko to stori. Freedom.

BREZ da bi moral po internetu iskat resitev, se interneta ne nucas. Pet klikov, pa je vse zrihtano. Ce bos sedaj se vedno trdil, da je isti smorn na win in v KDEju, potem ti pa na zalost ni vec pomoci... Heh...

Lahko ti pa doma naredim screenshot doticnega ekrana, bos videl, stvar je enostavna... tudi jaz sem zadevo moral 'poiskat' v control centru...

Mislim, tvoja izjava je priblizno taka, kot ce bi rekel, da moras za spreminjanje regionalnih nastavitev v win instak ko blesav po internetu kje se to spremeni.

Zdaj, moznosti sta dva, prva, da sploh nisi vedel, kako se to naredi v KDEju in si kar nekaj bluzil v tri dni, druga pa, da, ti je kar precej casa vzelo nastavljanje nase tipkovnice v Win... Bog ne daj, da bi moral pogledat in odpret event viewer...


---

> so imeli kaj boljšega za počet!!!

Ja, tukaj si vsak upa gobec odpret... Ko je pa treba kaj narediti, se pa poskrijejo...

darkolord ::

BigWhale: kje v linuxovem helpu pa recimo piše kaj morm narest, če bi rad v vsakem oknu mel eno okroglo luknjo, da bi se skoznjo vidlo desktop oz kar je spodaj... kje to piše?

lahko tudi najdem kakšno drugo malenkost...

Marjan ::

Umirte se mal s temile "v živo obračuni"...

BigWhale ::

Darko ne razburjaj se zdaj, ker ti noben nic noce. Ena velika prednost open sourca je nastavljivost (kar je lahko tudi slabost,...) in to sem hotel povedati s tem maximize knofom.

Namesto, da bi priznal, da se pac v windowsih nekaterih stvari ne da nastaviti in prirediti po svoje, prides ven z eno tako bizarno zadevo, kjer moras nek sistemski DLL popravljat. Potem pa jamras, ko ti nekdo rece, da povej kje je to opisano v kakem help za Win. Daj lepo te prosim, saj oba veva, da si zmozen debat na visjem nivoju...

darkolord ::

Hehe jaz ti pa hočem pokazat da se vseen da dost stvari narest :D ;)

CaqKa ::

Zdaj, moznosti sta dva, prva, da sploh nisi vedel, kako se to naredi v KDEju in si kar nekaj bluzil v tri dni, druga pa, da, ti je kar precej casa vzelo nastavljanje nase tipkovnice v Win... Bog ne daj, da bi moral pogledat in odpret event viewer...


---

> so imeli kaj boljšega za počet!!!

Ja, tukaj si vsak upa gobec odpret... Ko je pa treba kaj narediti, se pa poskrijejo...




ja.. kde sem pač nazadnje uporabljal pred 3.0, takrat je pa njegov control center bil z funkcionalnostjo na nuli.

me pa res zanima kdo tukaj najbolj vrti GOBEC?
mislim ka si upaš uporljat take besede?

BigWhale ::

KDE 2.x



KDE 1.x



V vseh verzijah se je to dalo nastavljat... :) Direktno iz control centra, z edino razliko, da se je v 1.x se opcija nahajala v drugem podrocju....

Daj ne bluzi nekaj na pamet...

Exilian ::

kopernik:
1.sj nism reku da se bom na fri-ju naučil programerat, jaz samo hodim tja (več ali manj), programerat sm se pa jaz naučil v 8. klasu s pascalom, in tako je šlo naprej.. vendar programerat ni noben problem, problem je matematika, TO pa se bom naučil na friju. (kaj si hotel sploh dokazat)
2.ti meni praviš da se v zda izgublajo službe v IT sektorju.. jaz ti pravim da se ne izgublajo ampak se samo seljo, kjer je kurčeva elektrika cenej (zakaj kurac ni elektrika zastonj?)
3.jebeš madagaskar, grem v Dubai (kaj si hotel sploh dokazat)

bw: ako hodiš v službo za lastno veselje (dvomim), si eden izmed 0.001% srečnežev... to veš tudi ti tako da ne vem kaj si skušal dokazat...
razumem, da se da s supportom fino služit.. samo se da s prodajo+supportom še bolje (ne??)... samo zdej je že prepozno, ker ne bo nihče več kupil programa za $$$ in je edina možna pot opensource... Zajebal so uni ki so prvi ponudil program zastonj in tako naučili potrošnike na skopušnost...

nevem točno glede koliko workforca je v Indiji, ampak VEM pa za nekaj slovencev, ki so jih podjetja vabila tja dol, zato predvidevam da je programerjev po svetu premalo... tako da imaš pomoje ti narobe. V bistvu ne predvidevam ampak sm kr zihr :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Izkljucno od prodaje. Pet (5) mi jih nastej.
pet česa podjetij ali posameznikov??

btw: še zmerja čakam link, do človeka,podjetja ki je z opensourcom zaslužil več kot zaslužijo podjetja ki prodajajo soft.

bw: glede tega da morš bit v stroki: s tem sem mislil da me boli kurac kaj si on misli kot potrošnik rač. opreme in ne kot proizvajalec (zato sem rekel da ni v stroki)... obrazložitev: tako kot direktorje boli kurac kaj si ljudje mislijo o njihovih $$$ podvigih, in menjavah stolčkov.
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

BigWhale ::

Programerji so v Indiji 'dime a dozen' prakticno dobesedno!

Tja mogoce povabijo tiste 'programerje', ki so prej 15 let programirali, zdaj so pa pet let ze project manager.

Skoda ker tega ne ves...

Exilian ::

BW: pa kaj hočeš od mene!! telefonsko ime priimek od soseda ki je pravkar končal fri (3 leta nazaj); tel., ime priimek od slovenca ki je končal rač faxs v zda (tudi mlad pubec)?? pa obadva delata v indiji koromandiji...

programerjev z univ. še zmerja primankuje.. saj to ni nobena skrivnost
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Daj ne bluzi nekaj na pamet...
amen tudi tebi...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

CaqKa ::

jaz iz NOBENE od zgornjih slik ne vidim kje lahko izklopiš maximize button.

BigWhale ::

Caqka,



KDE 3.3, da ne bos rekel, da sem se zlagal, extra zate sem se potrudil. Se ti pa iskreno opravicujem, ker ne najdem kaksnega screenshota iz leta 1999, kjer bi se tocno ta feature videl. Pa tudi KDE 1.x je malo tezje instalirat sedaj... Mislim, prepriceval te ne bom, maximize button sem si jaz odstranil ze deset let nazaj, takrat se v fvwmju... Ce mi ne verjames, da je imel KDE to opcijo tako enostavno dostopno, brez da bi se spravil neke .dllje popravljat, ze od verzije 1.x, je to tvoj problem, ne da se mi vec s tabo ukvarjat...

Khm, exy...

Tvoja dva kolega sta dva, jaz vem vsaj za 50 njih (takih, ki zivijo v Sloveniji), ki imajo fax, nekateri se magisterije, pa so zaradi Indije (in drugih podobnih dezel) brez sluzb ostali, nihce jih ni selil v Indijo... Ves zakaj, zato ker za ceno enega cloveka tukaj, jih dobis tam vsaj deset. Njihovo znanje pa ni nic manjse, kot znanje teh pri nas. Je pa obcutno ceneje...

Ne dojames, ne morem ti vec pomagati... Noben ti ne more...

Exilian ::

samo dva sm naštel..., sm upal da bo dovolj za nazorno prinazoritev..

ti se pa kr tolaž
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

CaqKa ::

sej se ti ni treba z mano ubadat.. sej si se sam odzval na provokacijo darkota :)

sicer pa.. kaj maš to nek češki font za title bar :>
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo uporaba odprtokodnega programja postala zločin? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11327654 (22990) hanibal
»

Okrogla miza o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26723179 (19955) Daedalus
»

Evropska komisija znova ignorira parlament glede direktive o programskih patentih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
16814896 (12172) Jux
»

Eben Moglen v Ljubljani!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
72336 (2336) Masamune
»

Intelektualna lastnina in copyleft (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
26714411 (14411) Exilian

Več podobnih tem