» »

Kako nam bodo prisluškovali?

Kako nam bodo prisluškovali?

Slo-Tech - Na Ministrstvu za informacijsko okužbo so pripravili osnutek pravilnika o o opremi in vmesnikih za zakonito prestrezanje komunikacij. No, tako bomo vsaj vedeli na kakšen način nam prisluškujejo.

Drugače pa je mnogo bolj pereča računalniška tema to, ali naj Slovenija ratificira Konvencijo o kiberkriminalu. Stvar se v teoriji sliši čisto v redu, a v praksi pomeni postopno spreminjanje zakonov tako, da bodo učinkovali kot regulatorji interneta (recimo ponudniki dostopa v internet bi morali hraniti vse loge za nekaj mesecev nazaj). Zastrašujoče je tudi dejstvo, da policija pričakuje pravico do "Aktivnega monitoringa".

Če bo javnost protestirala se morda da še kaj storiti ... Sicer pa v vsakem primeru GPG & freenet, že prihajamo!

7 komentarjev

BaRtMaN ::

Be afraid.

dr.J ::

Očitno se bomo čez par let še Kitajcem smilili.:'(

Fury ::

bah! ce bojo sprejel te zakone bojo povzrocil totalno nazadovanje kar se tice izobrazenosti mladostnikov in tistih k nimajo kesa za originale.

Reycis ::

No ja....
Jaz mislim, da zadeva ni zastrasujoca. Zastrasujoce je kaksne moznosti ponuja razvoj tehnologije, ampak v Sloveniji mislim, da ni resne nevarnosti za kaksno totalno nadzorovanje. Treba je zaupat v tiste, ki pravila "izdelujejo", da bodo dobro izdelana in tistim, ki o teh pravilih sodijo. Vsi dobro vemo, da so kriminalci v Sloveniji se predobro zavarovani. Da le ne bo zlorab...

minmax ::

najbolj zavarovan je definitivno 'kriminal belih ovratnikov'...

Tu gre bolj za to kako otročje lahko bo za nekoga dejansko izkoriščat vse skupaj. Aktivni monitoring pa tudi ne bo pripomogel k večji varnosti, kvečjemu k večji nevarnosti da se kdo spravi nate.

Aktivni monitoring is a BAD idea, VERY bad idea.

Brane2 ::

No, stvar se mi ne zdi slaba. Vsekakor je bolje, da so te stvari na papirju, dostopnem javnosti, kot da se o njih podatkov sploh ne da dobit.

Saj gredo vsem te stvari na živce, a so vsekakor dobrodošle ko ti recimo začnejo anonimno grozit po telefonu.

Takrat bi vsi radi meli ob sebi CIA in NSA >:D seveda, za tistih 5 min da uredijo svoj problem.

coderock ::

Tistim, ki se ta ideja ne zdi slaba...

Se bi vam zdel nadzor s kamerami v hiši dobra ideja? Dosti manj krimila bi bilo (kdo bo pa še upal zrolat kak joint, da ne rečem kaj hujšega>:D )

Verjetno bi protestirali, ker je to vdor v zasebnost. Meni se tudi "Active monitoring" zdi vdor v zasebnost, zato sem absolutno proti temu.

Pa še preveč moči bi imela naša policija, ki je že itak za en k...

A moramo res vse od američanov skopirat??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ReactOS začenja znova

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
234297 (3138) poweroff
»

Irski predlog o programskih patentih sprejet

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
372723 (2723) ||_^_||
»

imuniteta ameriških vojakov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1537464 (5799) Thomas
»

DOVOLJ NAM JE - študentske demonstracije 2001

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
362338 (2338) Simko
»

hockey SLo-Kaz (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
944049 (3390) BigFoot

Več podobnih tem