» »

Išče se: "Page not found"

Išče se: "Page not found"

ZDNet - Microsoft gre naprej . Že v IE 5.0 smo lahko iskalni niz vpisali neposredno v naslovno vrstico, pa se nam je odprla stran z najdenimi stranmi. No, sedaj se (bo) MSN Search odprl tudi takrat, ko uporabnik vpiše neobstoječ naslov - torej namesto onega "Page not found", bo IE za nas poiskal morebitne prave naslove ali karkoli pač že.

Po taki odločitvi bi pričakoval plaz opazk na račun MS-ja, kako zopet poskuša doseči monopol (tokrat na področju spletnih iskalnikov?), vendar, presenetljivo - na ZDNet-u, kjer so novico tudi objavili, to tehniko skoraj hvalijo! Da bo neukemu uporabniko interneta olajšala 'prve korake v svetovnem spletu'. Konec koncev, tudi izdelovalci konkurenčnih brskalnikov so oz. bi lahko to vključili v svoje izdelke. Temu pač ne morem oporekati... Kaj pa o tem mislijo naši bralci?

16 komentarjev

bf4ed ::

Brez veze.To mi gre na živce!Glupi Microsoft.;(

Martesan ::

Ma ja, na konc bo verjetn tud čisto naključje da bo tri četrt "alternativnih" strani vodilo do microsofta al pa kerga od njegovih partnerjev ;((

andrej ::

daj bodita raje tiho, ce ne vesta zakaj se gre. Zadeva zelo lepo pici. Kaj morete res bit tak negativni do vsake zadeve, ki jo MS naredi al kaj?[:\]

sasox ::

Zadeva je čisto vredu! Niti najmanj mi ne gre na živce. Verjetno pa res lepo "priskoči" na pomoč začetnikom........

Filo ::

Zakva pa spet monopol!! So pač ugradil to novo stvar, ki naj bi bila, po mnenju MS ,pač dobra. Sicer se bomo pa itak sami prepričal.

rang3rus ::

To, da te na msn vrze ko vpises neobstojec naslov se dogaja ze kar nekaj mescev. Zelo hinavska poteza Microsofta, morali bi te vsaj vprasati ce si zelis to, ali pa podat opcijo kjer bi si lahko izbral tudi kaksen drug iskalnik razen msnja (ker je le ta polom). Nasreco se da stvar odstranit oz. spremenit, poglejte si malo datoteko 'x:/windows/hosts'.




In zdaj, ko je na strani Microsofta tudi Bushova admistracija, bo taksnih ali drugacnih stvari se vec. FBI spy ware v windowsih, world wide


poweroff ::

Mene pa samo to zanima kdaj bodo firme pogruntale da jih licenciranje M$ stane tako veliko, poleg tega pa da morda obstajajo kaksni backdoori (GIUD v Office 97!), ki mogoce omogocijo da ameriske firme kradejo poslovne skrivnosti evropejcem (znana Airbus zgodba) - in bodoprešaltale na kakšen drug sistem. Škoda ad je Os/2 šel pod vodo....

aky ::

Meni gre zadeva na zivce zaradi tega, ker ce vpisen www.slo/tech.com mi gre iskat to stran in mi kompletno spremeni naslov v Address polju. Namesto da bi nato samo popravil / v - moram ponovno napisati naslov...:|

luni ::

andrej zelo lepo bi piclo, ce bi user lahko zbral kateri iskalnik naj ti odpre... mislim da bi ti tud osebno raje mel googla kot tisti m$ pis of sit

andrej ::

konfiguracija bi pasala, ampak to ni bil glavni namen. Ciljna skupina so neizkuseni uporabniki, katerim pa ta zadeva lepo sluzi.

Po pravici izkuseni uporabniki tega niti ne rabimo...

CaqKa ::

buhahah.. vsi anti ms usmerjeni... kaj netscape pa tega ni imel? eni res samo čakate da boste lahko ms naspukali malo

ahac ::

Microsoft bo sedaj točno vedel pri katerih domenah se folk najbolj zmoti, ko jih tipka ali katere strani ljudje iščejo na slepo,...

ahac ::

...in to tudi izrabljal.

andrej ::

zanimivo... ampak te podatke imajo tudi drugi. Vse ve recimo tvoj ISP, potem DNS strezniki to tudi vedo, itd... Tak da ne zopet govori o kaksni big brother teoriji.. Na internetu se da vse zvedet...

poweroff ::

Andrej - ti ziher delaš na Micro$oftu... :D

Seveda vse to ve ISP, vendar bo imel M$ do tega centraliziran dostop podatkov. Lahko bodo naredili analizo za posamezne države,... časovno analizo,... še kakšne cookije bodo podtakili zraven, pa bodo imeli lepo bazo podatkov o userjih...

andrej ::

ne delam, samo te informacije vejo tudi drugi. Ce gres recimo na yahoo mas taksno statistiko, DNS root strezniki majo informacije... na netu prakticno nisi varen... bistvu vejo vec informacij kot pa ce ti gres v eno navadno trgovino...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144650 (9353) Thomxy
»

Download videa iz 24ur.com

Oddelek: Zvok in slika
3916911 (2285) dr.Akula
»

Odprtje bančnega računa v tujini (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
388134471 (79971) BlaY0
»

Viktor za najboljšo spletno stran 2010 gre 24ur.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5116444 (12518) Tear_DR0P
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214572 (3519) mtosev

Več podobnih tem