» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

Andrejpan ::

Update: Ok, N26 naj bi popravil vse napake, ampak morate updatati app.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Popravili so vse in to že 13.decembra lansko leto (2016).

CyberPunk ::

Je tu že kakšen junak, ki je "preusmeril" plačo na N26 račun?

krneki0001 ::

Plače sicer ne. Dajem pa številko računa N26 na predračune, kam naj nakažejo denar in ljudje brez problema nakazujejo.

Mare2 ::

nebivedu, kolk je pa provizija iz SLO v tujino?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Odvisno od banke. Recimo za sberbank vem da je do 50.000 evrov sepa plačilo 56 centov.

YesPeace ::

Mare2 je izjavil:

nebivedu, kolk je pa provizija iz SLO v tujino?


Sepa območje ima enotno provizijo! Se pravi je enako če ti nakažeš iz Abanke na NLB ali pa iz Abanke na N26.

Oberyn ::

krneki0001 je izjavil:

Visual studio 2016 vržeš na računalnik (je zastonj verzija), zalaufaš emulacijo androida (ja zdej v visual studiu lahko programiraš za andropida) in se prijaviš na N26. "kajn problem" sem naredil to in firmin račun prestavil na N26.

Kako firmin račun? N26 ne omogoča računov za pravne osebe, samo za fizične, vsaj tako piše na supportu. Firma pa mora imeti svoj lasten račun, kolikor vem. Torej a ti N26 račun uporabljaš za podjetje ali za fizično osebo z dejavnostjo (aka s.p.), kar je nekaj povsem drugega?

krneki0001 ::

fizična oseba z dejavnostjo.

čuhalev ::

krneki0001 je izjavil:

fizična oseba z dejavnostjo.

sp. po novi ukinitvi zahteve po ločenem ali dopolnilno delo?

krneki0001 ::

Nič dopolnilnega dela. "Polnokrvni" sp.

Čeprav če danes pogledaš, so na strani s ceniki umaknili del za firme (ki je bil tudi zastonj).

čuhalev ::

krneki0001 je izjavil:

Nič dopolnilnega dela. "Polnokrvni" sp.

V Sloveniji?

krneki0001 je izjavil:


Čeprav če danes pogledaš, so na strani s ceniki umaknili del za firme (ki je bil tudi zastonj).

Na N26 ? Ker mene tudi mika, da bi za s.p. imel njihov račun.

krneki0001 ::

Ja, na N26 je od danes naprej spremenjena stran in samo za fizične osebe. Samo navaden za 0€ in black account za 5.90€ na mesec.

BuDi79 ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, na N26 je od danes naprej spremenjena stran in samo za fizične osebe. Samo navaden za 0€ in black account za 5.90€ na mesec.
Za Nemce ostaja Biznis.

krneki0001 ::

Ja, sem opazil. Pa če s slovenskega ip-ja brskaš, skrije biznis varianto, da na voljo samo prvi dve.

_Sajmon_ ::

Evo, odnehal z N26. Pa ne vem kolikih poskusih, da bi me avtenticirali, sem obupal. S kamero na pc-ju ni šlo, s telefonom pa še manj. Enostavno niso uspeli dobit dovolj kvalitetne slike bodisi potnega lista ali osebne. Imam 25MB optiko, kamera na MotoG 2014 je 8M pikslov. Vedno znova in znova so mi ponavljali, da povečam resolucijo kamere :(. Gruntam, ali ima njihova aplikacija težave z določenimi telefoni/fotoaparati... Trudil sem se, da sem klical pri dnevni svetlobi in da sem telefon pri slikanju držal čim bolj pri miru. Na koncu sem obupal. Morda sem si s tem prihranil živce in izgubljen čas. Motiv odprtja računa je bil bolj kot ne firbec, pa dodatna plačilna kartica. Slednje v resnici ne rabim...prozorna gor ali dol...

perci ::

Jst sem opazil, da sem moral s prstom kliknit na zaslon telefona (kjer se je nahajala osebna, da jo je lepo sfokusiralo). Prej je bila out of focus, ker očitno njihov app ne fokusira in na ta način tudi meni ne bi uspelo.

Goody je izjavil:

N26 ni nadomestilo/zamenjava za Visa electron, je polnokrven bančni račun. Sam recimo vse položnice plačujem preko N26.

Kako pa vpišeš sklic - referenco? Ne bi namreč rad vsak mesec preverjal pri izdajateljih računov, ali so prejeli in ustrezno poknjižili moje plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Goody ::

V opis, pa je šlo še vse skozi - ene 8 različnih prejemnikov, vključno s FURS...

perci ::

hmmm, tisto gre po mojem v "namen", tko da je bilo verjetno potrebno ročno razčiščevanje na njihovi strani...

kako pa si recimo vpisal referenco FURS? 19 davčna številka-vrsta dajatve? S presledkom in pomišljajem?

Goody ::

ad1) seveda
ad2) SI 19 davčna vrsta (samo presledki)

Invictus ::

Pri SEPA plačilih je treba referenco oz. sklic prepisati tako kot je. Vključno s pomišljaji in presledki če so tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

Dej ne nabijaj, UPN imamo samo pri nas...Sklic napišeš v Opis, prejemnik mora tako ročno preveriti in je povsem vseeno če mu pišeš s presledki ali s pomišljaji.

čuhalev ::

Pri postopku s kamero sem se uprašal, kdo ima zanič linijo. Do svojega strežnika v Nemčiji imam 20ms, s kernel.org pa vlečem od 4 do 7 MB/s. Tako da je izgovor o slabi liniji zame žaljenje. :8) Potreboval pa sem 2 poskusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

ales85 ::

Malo verjetno, da je slaba linija. Jaz sem verifikacijo opravil iz Paname, preko telefona, ki mu ne dela touch screen in zaslon pade dol, če ga obrnem navzdol :) Predlagam, da vseeno poizkusiš iz druge lokacije in morda drugega telefona.

Oberyn ::

Na N26 se zgleda dogajajo spremembe. Še včeraj je na supportu pisalo, da račun v osnovi ni namenjen dejavnosti, vendar ga samozaposleni in svobodnjaki uporabljajo za dejavnost, s čimer ni problema. Danes je ta zapis izginil, pojavlja pa se nov pojem Bussines beta account, ki je zmeden. V dveh odstavkih je dvoje nasprotnih navedb:

The N26 Business Mastercard is exclusively designed for business use, so private expenses are not allowed.

The N26 BusinessBETA account is primarily designed for business use, but private expenses are also admissible, as long as the account is predominantly used for business purposes.

Popolnoma nejasno, plus kako za vraga pa oni lahko določijo, kaj je private expense pa kako bi sploh lahko imeli nadzor nad tem. Kot da salamo lahko s tega računa kupim, sira pa ne - z mojim denarjem! Čudno na kvadrat. A kdo to razume?

Invictus ::

Pogledajo od kod pridejo nakazila. Če je preveč nakazil od različnih podjetij, ziher ni privat račun...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Ali lahko na 1nadan, kuponko, privoscite si plačaš z mastercardom od N26. Za slovenski mastercard je potrebno imeti vklopljeno SMS varnostno obveščanje.

V bistvu sprašujem, če potem lahko sedanjo mastercard vrnem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

krneki0001 ::

mastercard je mastercard. Ni važno od katere banke je kartica.

Mare2 ::

krneki0001 je izjavil:

mastercard je mastercard. Ni važno od katere banke je kartica.

Pa se lahko vklopi SMS varnostno obveščanje?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

čuhalev ::

Saj te obvesti aplikacija na telefonu.

gorilla ::

Mene malo skrbi varnost na tej aplikaciji, mislim, recimo da kak slovenec (da ne bo sumljiv IP) vdre v moj telefon, lahko popolnoma upravlja z mojim računom, če pozna te kode. Če gledaš po drugi strani tisti ključek, ki ga dobiš pri slovenskih bankah je malo bolj varen, ker je fizično popolnoma ločen. Vidiš, z velikimi denarji si na tem računu ne bi upal kaj preveč.

Oberyn ::

gorilla je izjavil:

Mene malo skrbi varnost na tej aplikaciji, mislim, recimo da kak slovenec (da ne bo sumljiv IP) vdre v moj telefon, lahko popolnoma upravlja z mojim računom, če pozna te kode. Če gledaš po drugi strani tisti ključek, ki ga dobiš pri slovenskih bankah je malo bolj varen, ker je fizično popolnoma ločen. Vidiš, z velikimi denarji si na tem računu ne bi upal kaj preveč.

Aplikacija je zaščitena z geslom, že po nekaj minutah neaktivnosti se odlogira iz računa, to lahko nastaviš. Brez tega gesla napadalec ne more upravljati s tvojim računom, četudi upravlja s telefonom. A ti lahko geslo sune, ko ga ti vpisuješ, pa ne vem, na tem Androidu sem bolj nov, na PC-ju sem že osvojil veliko dobrih praks za varnost in zasebnost, Android mi je pa še bolj neznanka.

CyberPunk ::

Kolikor mi je znano, dobis za vsako transakcijo SMS s kodo na telefon, ki jo moras vnesti pred potrditvijo transakcije. Tako da razen vpogleda prav veliko vdiralec nima za poceti.

NikolormousB ::

Kam je treba poslati DR-02 obrazec za prijavo tujega računa?

Nekje sem prebral, da naj bi bilo mogoče to narediti v e-davkih, pa ne najdem.

deleted ::

@Ninja

 Kje oddati dr-02

Kje oddati dr-02

NikolormousB ::

Hvala.

#000000 ::

Jest še nisem aktivial, kako poteka sem prebral, me pa zanima al je na drugi strani nek uslužbenec ki mu treba slikat dokumente, al je dejansko aplikacija ? čist tko za info.

NikolormousB ::

Video chat maš z osebo na drugi strani.

Mare2 ::

Goody je izjavil:

Dej ne nabijaj, UPN imamo samo pri nas...Sklic napišeš v Opis, prejemnik mora tako ročno preveriti in je povsem vseeno če mu pišeš s presledki ali s pomišljaji.


Evo vprašanja za znalce:
A ni sklic možen tako, kot pri naših bankah?

Koliko stane plačilo v Slovenijo? Kam kliknem v aplikaciji, če hočem plačat nekaj?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BuDi79 ::

Mare2 je izjavil:

Goody je izjavil:

Dej ne nabijaj, UPN imamo samo pri nas...Sklic napišeš v Opis, prejemnik mora tako ročno preveriti in je povsem vseeno če mu pišeš s presledki ali s pomišljaji.


Evo vprašanja za znalce:
A ni sklic možen tako, kot pri naših bankah?

Koliko stane plačilo v Slovenijo? Kam kliknem v aplikaciji, če hočem plačat nekaj?
Sklic tako, kot pri naših bankah je možen samo pri naših bankah.
Plačilo je 0,00€
Klikneš transfers

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

Sklic tako, kot pri naših bankah je možen samo pri naših bankah.
Plačilo je 0,00€
Klikneš transfers


Evo: Sem nakazal na N26 100 EUR okoli 11. ure. Ob 15 uri je bilo že gor, pred kako uro sem že plačal elektriko. :)

Kaj pa direktna obremenitev? Pošljem obrazec na Gen-i in oni zrihtajo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

metalc ::

Dobra novica za zamudnike. N26 podaljšuje akcijo za dva meseca. Če se torej registrirate in verificirate do 1. aprila, je kartica še vedno zastonj.

Matija82 ::

Eno zelo neinformirano vprašanje - razlike med N26 in Revolutom? Iz vidika vodenja bančnega računa in kreditne.

^^Najdu. Mod če zbrišeš oboje, usper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

NikolormousB ::

A kdo ve, če je na N26 možno dobiti dodaten mastercard. Se pravi, 2 kartici za en račun oz. če bo ta opcija v bližnji prihodnosti?

Pred nekaj meseci so mi na supportu napisali, da pripravljajo to opcijo, ampak trenutno nikjer ne najdem tega, supporta pa tudi ni za dobit.

dev ::

Sem se pravkar registriral dokler še imajo brezplačen mastercard (do konca meseca). Račun (kartico) mislim uporabljat predvsem za spletne nakupe oz. paypal. Upam, da ne bo kakšnih težav. Pri identifikaciji pa so malo komplicirali, najprej sem poskusil prek browserja, pa mi je rekel, da kamera ne fokusira dobro in da naj poskusim s telefonom. Preko njihove app s telefonom mi pravi, da dobi premalo resolucijo slike osebne in da naj preverim nastavitve kamere na telefonu. Pregledam kamera settings, seveda je bilo vse že na max, pokličem še 1x, dobim istega tipa, reče zdaj pa je ok :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

jype ::

CyberPunk> Je tu že kakšen junak, ki je "preusmeril" plačo na N26 račun?

Jaz si prihodke nakazujem na N26. Ni jih dovolj za eno plačo, jih je pa dovolj, da pokrijem trajnike, ki (za zdaj) delujejo.

NikolormousB ::

Kako pa trajnik odpreš? Lahko v appu al morš kakšne papirje pošiljat okol?

Mavrik ::

NikolormousB je izjavil:

Kako pa trajnik odpreš? Lahko v appu al morš kakšne papirje pošiljat okol?


Trajniki se v Sloveniji zdaj že en čas rihtajo tako da greš do firme, ki izdaja položnice, ne pa na banki :/
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

SEPA direktna bremenitev je to. Jaz sem na par zavarovalnic samo sporočil drug SEPA, nikjer niso imeli težav s tem, da je bil račun nemški.

petrusko ::

Koliko pa N26 računa za t.i. direktno/SEPA obremenitev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017357 (7703) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312757 (6864) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem