» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

Apple ::

So v zakonu predvidene financne sankcije...
LP, Apple

lexios ::

vprašanje kolk naši organi to preverjajo in kolk so sploh sposobni preverjat. Stavim, da precejšen delež komitentov nima prijavljenega računa v tujini, finančnim organom pa se o tem niti ne sanja.

Furbo ::

mat xxl je izjavil:

Torej se bodo eni odpovedali obrestim .....................

Koliko obresti pa ti letno skasiraš, pa še odštej stroške vodenja računa...?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

CyberPunk ::

lexios je izjavil:

vprašanje kolk naši organi to preverjajo in kolk so sploh sposobni preverjat. Stavim, da precejšen delež komitentov nima prijavljenega računa v tujini, finančnim organom pa se o tem niti ne sanja.

Nekako se jim sanja. Ko sem jaz odprl prvega v "tujini" 2008 in ga po vseh pravilih v roku prijavil, so mi leta 2011 poslali obvestilo, da razpolagajo s podatkom, da imam račun tam pa tam, pa da ga moram prijaviti (kar sem vsaj dve leti pred tem storil). Ko sem jim dopovedal, da sem to že storil dolgo nazaj, so se opravičili in prosili še za BIC kodo ali nekaj od tega. >:D
V roku dveh let ali nekaj takega pa naj bi bilo avtomatsko.

metalc ::

Pred par dnevi sem tudi sam odprl pri N26 (ex. Number 26). Identifikacija kar prek videoklica (vgrajen v njihovo mobilno aplikacijo), dokumente (potni list ali osebna) pregledajo kar malo bolj natančno kot pri nas na šalterju. Sicer pa nobenih vprašanj, kaj boš z računom ipd. Takoj po opravljeni identifikaciji potrdiš po SMS poslano kodo in lahko začneš uporabljati. MasterCard še čakam. Obvezen je pameten telefon z Androidom ali iOs, ker v aplikaciji potrjuješ vse transakcije, tudi tiste, ki jih vneseš v spletni banki. Pogoj je starost najmanj 18 let in naslov za pošiljanje v katerikoli državi evroobmočja. So pa za nekatere države določene finte, ker ene storitveso mogoče samo za "rezidente" določenih držav, "Italijani", "Španci" in "Francozi" omajo predpisano neko porabo itd. Za "Slovence" ni nekih posebnih pogojev, vodenje računa je zastonj, isto nakazila znotraj EEA + Švica, kot tudi do 5 dvigov v EUR na mesec. Kogar zanima, naj pohiti, ker za tiste, ki se bodo identificirali po 1. februarju, bo članarina za MasterCard 2,90 €/mesec. Aja, njihovo bančno združenje obljublja jamstvo do 100.000€ in do sedaj nisem spregovoril/napisal še niti besede v nemščini. :)

V 8 dneh (vključno z vikendi in prazniki!) po odprtju računa (v tem primeru opravljeni identifikaciji) je račun treba prijaviti FURS, sicer tvegate kazen do 1200€. To storite na obrazcu DR-02, ki ga lahko oddate tudi prek eDavkov kot "lastni dokument" FD-LD. Catch je, da se ta obrazec dobi samo v formatu PDF za tiskanje, ampak meni ga je vendarle uspelo izpolniti (samo polja 1, 2 in 10) tudi v grafičnem urejevalniku :). Odziva od FURS še nisem prejel, pod stanje dokumenta v eDavkih piše, da so ga poslali v glavno pisarno, račun pa še ni naveden v seznamu mojih računov. Ampak mislim, da sem zakonsko dolžnost izpolnil.

Še vprašanje za tiste, ki ste že plačali naše položnice. Referenco se najbrž vpiše kar pod namen nakazila, vprašanje pa je, ali se zraven doda še tista SI12 in/ali ji mora slediti kakšen presledek?

c0ck4m0u53 ::

jype je izjavil:

Sem odprl N26 konto, za zabavo. Deluje, videti je kul, v nekaterih rečeh je boljši, v drugih pa slabši od drugih bank. Kartice seveda še nimam.


Tudi sam sem odprl N26 račun in v prejšnjo soboto opravil proces verifikacije. Včeraj sem že dobil kartico in jo uspešno dodal v paypal, skratka vse deluje brez problemov.

P.S. Nemci imajo zelo konkurenčno ponudbo bančnih računov. A ima morda kdo odprt račun pri DKB, Comdirect oziroma ING-Diba banki. Vse 3 banke namreč ponujajo odprtje brezplačnega računa. Zanima me predvsem z vidika plačevanja naših položnic iz nemškega računa?

Več info o zgornjih bankah Deutsches Konto in Konto mit Kreditkarte
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

karafeka ::

Jaz sem pred okrog 3 leti dvakrat poskušal odpreti račun pri dkb (enkrat z referenco od nemškega kolega) in enkrat pri commdirect. Vedno sem dobil negativni odgovor, brez obrazložitve zakaj točno. Po vsej verjetnosti moraš imeti nemški naslov in/ali biti v Schufa bazi, v kateri si pa lahko le, če imaš bančni račun pri kaki nemški banki (torej, kura jajce).

So pa nekateri, sodeč po pripevkih tu na slo-techu in alter.si forumu, v prejšnjem desetletju uspešno odpirali račune na omenjenih bankah. Očitno so potem pri bankah spremenili politiko, ali imam pač jaz smolo.

CyberPunk ::

DKB je pred nekaj leti (mislim, da 2012) omejila nove komitente samo na nemške. Jaz normalno plačujem položnice, slovenski sklic pa vnesem obakrat - pod Verwendungszweck in Kundenreferenz - v obliki "SIxx-xxxxxx". Če prejemniku ne deluje avtomatsko, je to njegov problem, pač poknjižijo na roke. >:D

V Schufa pristaneš po tem, ko imaš kakšen tak "posel" sklenjen. Tako kot pri nas dobiš vpis v Sisbon, ko imaš limite, kredite, ipd. Pred tem te pač ni.

lexios ::

CyberPunk je izjavil:

lexios je izjavil:

vprašanje kolk naši organi to preverjajo in kolk so sploh sposobni preverjat. Stavim, da precejšen delež komitentov nima prijavljenega računa v tujini, finančnim organom pa se o tem niti ne sanja.

Nekako se jim sanja. Ko sem jaz odprl prvega v "tujini" 2008 in ga po vseh pravilih v roku prijavil, so mi leta 2011 poslali obvestilo, da razpolagajo s podatkom, da imam račun tam pa tam, pa da ga moram prijaviti (kar sem vsaj dve leti pred tem storil). Ko sem jim dopovedal, da sem to že storil dolgo nazaj, so se opravičili in prosili še za BIC kodo ali nekaj od tega. >:D
V roku dveh let ali nekaj takega pa naj bi bilo avtomatsko.


Ne dvomim, da bo s časom to vedno bolj "urejeno" tudi pri nas. Kolk se jim sanja je pa mogoče razvidno iz zapisanega, seveda zanimivo, da so rabili samo 2 leti, da so ti poslali obvestilo, pa še to so najbrž razpolagali s podatkom, da imaš račun tam pa tam predvsem zato, ker si ga 2 eti prej sam prijavil. :D

perci ::

Sem slišal, da imajo na FURS AI, ki spremlja forume in socialna omrežja, še posebej pa uporabnike, ki se hvalijo in pametujejo, da bodo prelesičili sistem.

lexios ::

So what, nimam N26 računa... :D

Furbo ::

perci je izjavil:

Sem slišal, da imajo na FURS AI, ki spremlja forume in socialna omrežja, še posebej pa uporabnike, ki se hvalijo in pametujejo, da bodo prelesičili sistem.


Pomojem bolj spremljajo nakazila v tujino in ko si kdo nakaže denar iz SLO na .DE, .AT... račun.. hopla Cefizelj..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Jaz sem ravno par tednov nazaj moral poslat DR-02. Nimam pojma, čemu ga ne morem oddati preko portala edavki, ampak je treba pošiljat s pošto.

c0ck4m0u53> Tudi sam sem odprl N26 račun in v prejšnjo soboto opravil proces verifikacije. Včeraj sem že dobil kartico in jo uspešno dodal v paypal, skratka vse deluje brez problemov.

Ja, tudi jaz sem prejšnji teden dobil kartico, deluje in je prozorna, da se jasno vidi NFC antena, da je lažje prevrtat :)

(Ne, nisem je prevrtal.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PandaFlow2 ::

jype je izjavil:

Jaz sem ravno par tednov nazaj moral poslat DR-02. Nimam pojma, čemu ga ne morem oddati preko portala edavki, ampak je treba pošiljat s pošto.


Uporabi obrazec NF-LD za katerikoli obrazec, ki ni elektronsko na voljo v eDavkih.

metalc ::

Tukaj podrobno piše, katere račune je treba prijaviti davkariji in kako. Ja, gre tudi z eDavki kot lastni dokument NF-LD, samo obrazec je malo bolj komplicirano za izpolniti "elektronsko", ker se ga dobi samo v formatu PDF.

CyberPunk ::

Zanimivo, da varčevalnih in hranilnih ni potrebno prijavljati...

Kakorkoli, ko smo že pri tem, kaj je prav in kaj ni - če vam firma, trgovina ali kdorkoli pogojuje, da rabijo za izvedbo nakazila eksplicitno slovenski (nemški, avstrijski...) račun, je to nelegalno (to pomeni tudi obrazci, v katerih je v IBAN polju na začetku "hardkodiran" niz SI56, DE, itn., niso po pravilih in lahko tisti niz mirne duše prečrtaš in vpišeš svojega, kjerkoli pač imaš ustrezen račun).

Takšno početje preprečuje Uredba 260/2012 najmanj v svojem 9. členu.

otago ::

Katera je najcenejsa banka banka, potreboval bi za placevanje 1-2 poloznic/mesec v Slo. Koliko je recimo strosek placila poloznice pri N26, DKB itd...

Zaenkrat vztrajam pri Sparkasse, ker obcasno rabim ebanko in se deluje login samo z digitalnim potrdilom.

Nisem nasel pod Kosten stroska placila UPN na strani N26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

jype ::

FileGo1> Uporabi obrazec NF-LD za katerikoli obrazec, ki ni elektronsko na voljo v eDavkih.

Hvala!

metalc> Tukaj podrobno piše, katere račune je treba prijaviti davkariji in kako. Ja, gre tudi z eDavki kot lastni dokument NF-LD, samo obrazec je malo bolj komplicirano za izpolniti "elektronsko", ker se ga dobi samo v formatu PDF.

Hvala še za vir. Jaz sem samo "ctrl-f dr-02", pa ni našlo nič. Poslal sem e-mail na tisti naslov v e-davkih glede tega kako lahko DR-02 oddam elektronsko, pa so odgovorili, da moram poslat DR-02, nič pa o tem, kako to lahko storim znotraj portala - drži pa, da je odgovoril nekdo iz mejnega prehoda Vrtojba, verjetno je iz dolgčasa zapiral odprte tickete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

CyberPunk ::

otago je izjavil:

Katera je najcenejsa banka banka, potreboval bi za placevanje 1-2 poloznic/mesec v Slo. Koliko je recimo strosek placila poloznice pri N26, DKB itd...

Zaenkrat vztrajam pri Sparkasse, ker obcasno rabim ebanko in se deluje login samo z digitalnim potrdilom.

Nisem nasel pod Kosten stroska placila UPN na strani N26.

Nakazila so brezplačna. Tako kot so bila "nekoč" pri slovenskih bankah (saj jim je bilo to ceneje kot ročna obdelava na šalterjih).

hammock ::

lexios je izjavil:

če ga ne?

Jaz sem ga prijavil po 3 letih (ker nisem vedel da je prijava FURSu obvezna), napisal obrazlozitev (da je moja napaka in se opravicujem) in ni bilo tezav. Lahko ti kazen nabijejo ce jim je, samo dvomim da to v primeru samoprijave naredijo :)

#000000 ::

Kaj navedete za državo ko odpirate račun na N26 ? ker Slovenije ne podpira kot vidim. LP

jype ::

Podpira tudi Slovenijo.

#000000 ::

men napiše da ne, čak prlimam screen

čuhalev ::

Slovenija preverjeno deluje.

#000000 ::

NO zdej pa deluje, tudi za slo.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Hvala še za vir. Jaz sem samo "ctrl-f dr-02", pa ni našlo nič. Poslal sem e-mail na tisti naslov v e-davkih....

Vsak naprintan, izpolnjen, skeniran obrazec lahko oddaš kot priponko v obrazcu NF-LD. V bistvu vse kar imaš za dacarje (tudi eksterno "gradivo"), jim lahko pošlješ prek tega. Jaz že 5 let vse kar se ne da direktno, urejam prek tega. In špila.

St235 ::

lexios je izjavil:

vprašanje kolk naši organi to preverjajo in kolk so sploh sposobni preverjat. Stavim, da precejšen delež komitentov nima prijavljenega računa v tujini, finančnim organom pa se o tem niti ne sanja.


Znotraj EU je vedno več avtomatizma pri prijavljanju. Če to kombiniraš z dejstvom, da davčni prekrški zastarajo v 10 letih...

lexios ::

Znotraj EU že mogoče, morda pa kmalu tudi pri nas. >:D

St235 ::

lexios je izjavil:

Znotraj EU že mogoče, morda pa kmalu tudi pri nas. >:D


Imam občitek, da ne razumeš najboljše kaj pomeni beseda poročanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Goody ::

lexios je izjavil:

Znotraj EU že mogoče, morda pa kmalu tudi pri nas. >:D


@lexios, v tvoje dobro ne bluzi. Če imaš račun v Nemčiji bo to FURS prej ali slej izvedel. Poročanje iz Nemčije deluje. Meni so iz FURSa pred časom zatežili za dejanski trgovalni račun za borze (takrat Etrade, ki je vezan za banke), vedeli so za EUR in USA račun (za trgovanje imam oba), pa jih sam nisem nikjer prijavljal...Za račune iz EU se ni več za igrat.

lexios ::

Seveda poročanje iz Nemčije deluje, kje trdim drugače? In kot sem se pohecal, počasi bo delovalo tud pri nas. Okorelo stanje birokracije pač, razn tam kjer je potrebno pobrat dnar.

St235 ::

lexios je izjavil:

Seveda poročanje iz Nemčije deluje, kje trdim drugače? In kot sem se pohecal, počasi bo delovalo tud pri nas. Okorelo stanje birokracije pač, razn tam kjer je potrebno pobrat dnar.

ravno zato ti govorim, da ne razumeš kaj pomeni poročanje. Lahko imamo mi še tako okorel sitem bodo poročila iz tujine prihajala in potem se kadarkoli v 10ih letih nekdo spravi zadevo kontrolirat (in to že sedaj počnejo bistveno več kot si domišljaš) in bo forum poln jokanja zakaj plačujejo več tisoč EURska doplačila dohodnine in kazni.

lexios ::

No worries! Večina izmenjav bo stekla šele leta 2017! >:D Preden naši sprocesirajo vse balkance, ki delajo v Nemčiji in imajo po jurja, dva na računu, komot mine še 10 let. Potrebno bo podaljšat zastaralni rok!

Invictus ::

lexios je izjavil:

Seveda poročanje iz Nemčije deluje, kje trdim drugače? In kot sem se pohecal, počasi bo delovalo tud pri nas. Okorelo stanje birokracije pač, razn tam kjer je potrebno pobrat dnar.

Niti ne. Zelo dobro deluje. Vse, ki imajo neprijavljene račune v nemčiji, so dobili in pozvali že dve leti nazaj.

Sedaj gre to do nivoja, kjer bodo podatki izmenjani v real time.

lexios je izjavil:

No worries! Večina izmenjav bo stekla šele leta 2017! >:D Preden naši sprocesirajo vse balkance, ki delajo v Nemčiji in imajo po jurja, dva na računu, komot mine še 10 let. Potrebno bo podaljšat zastaralni rok!

Avstrija. Ostale države že prej...

Beri še prejšnji odgovor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

otago ::

Pri N26 verifikacija, je potrebno zraven slike, podobne osebni ter sliki potnega lista še kaj?

Skusam opraviti verifikacijo, pa kamera ne izostri pri zajemu potnega lista... Je mogoce kriv vkljucen wifi/prenos video pogovora, da downgrade-a kakovost slike? LInija 10/1. Ce je kdo imel podobne tezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

CyberPunk ::

Po mojem je to stvar tvoje kamere, kako izostruje in kakšna je minimalna razdalja. Meni je referent sam povedal, kako naj osebno izkaznico postavim in obrnem, da je zajel slike in prepisal serijsko iz "holograma". Povprečen telefon s tem ne bi smel imeti problemov (nima veze, če je malo "mize" okoli, bo referent že sam pozoomal in prepisal relevantne podatke).

otago ::

Sumim, da je povezano s prenosom podatkov. Ker ce fotografiram, lepo izostri in so vidne vse stevilke, hologram. Pri video chat-u pa pa je slika malo zablurana. Gre za Galaxy S5.

Resitev je uporaba drugega telefona, tablice.. ali celo skeniranje na nemski posti in posiljanje analogno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

metalc ::

otago je izjavil:

Pri N26 verifikacija, je potrebno zraven slike, podobne osebni ter sliki potnega lista še kaj?


Ne razumem, kaj misliš s to "sliko"? Pokazati jim moraš kar pravi dokument. Ko ga bodo poslikali, bodo hoteli še, da ga malo nagibaš sem in tja, da se vidi odblesk zaščitnih elementov.

Če jo imaš, je skoraj bolje pokazati osebno, ker vsaj pri miru stoji na mizi, kar nekako ne velja za stran v PL s tvojimi podatki. Če jim že boš kazal PL, si zraven pripravi še kakšen obtežilnik, potem ga boš pa že pomikal, kakor ti bodo rekli, da ne bo zakril česa pomebnega.

Predvsem pa poskrbi, da bo prostor dobro osvetljen, ker je kvaliteta slike odvisna predvsem od tega.

otago ::

Stvar je, da v PL je aktualen naslov, v osebni pa star naslov. Zadeva je relevantna zaradi davcnega rezidentstva in morebitnih komplikacij FURS-a.

S sliko pa je misljeno, da preko video chata zajamejo sliko, profil posameznika, kot smo ga vajeni pri identifikacijskih dokumentih.

Pri zajemu PL pa je bila njhova zelja zajeti celoten potni list, torej vse robove... kar ni enostavno, glede na to da je po defaultu zvito - verjetno bi ze uporaba gumice funkcionirala. Obtezilnik tudi ni slaba ideja.

Kakor receno, pri enakih pogojih je mogoce jasno zajeti podatke na PL kot fotografijo, pri video chatu pa je zablurano. Bom sprobal nastavitve skype/video klicov...ce na pa z drugo napravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

karafeka ::

Če koga morda zanima N26 še malo z varnostnega vidika:


Naj bi sicer vse pomanjkljivosti že popravili v decembru.

mirkuma ::

Hudo in še obtožili ga niso kot se to dogaja pri nas, pač pa se mu zahvalili in ukrepali.
Najhuje je bilo, da si je limit lahko "vlomilec" povečal in te zmolzel :-)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

krneki0001 ::

V tujini taki dobijo službe, pri nas pa tožbo,

kixs ::

Lahko zamenjas "nase" bancne racune z N26? Da se placa gor nakazuje in imas en in edini bancni racun pri N26? So kaksne cake pri tem?

krneki0001 ::

Načeloma bi lahko imel edini račun pri N26. Samo če bo tvoj delodajalec tja hotel nakazovat plačo.

Bodo pa socialna, pa davčna, pa ostali malo jezni, ker ne bodo imeli vpogleda v tvoj račun, kot ga imajo sedaj, ko vsak trenutek do centa natančno vedo koliko imaš denarja in kaj so bili tvoji nakupi, koliko imaš številko noge,....

cegu ::

kixs je izjavil:

Lahko zamenjas "nase" bancne racune z N26? Da se placa gor nakazuje in imas en in edini bancni racun pri N26? So kaksne cake pri tem?


Nevem kako ja to gledajo Slovenci, ampak v Belgiji sem plačo dobival na Slovenski TRR. Zagovrjal bom, da DA, lahko pa se zalomi ker računovodje mislijo da ne.

V kolikor pa to storis, moras TRR sam prijaviti davčni upravi v državo kjer si davcni zavezanec, da ti lahko obračunajo davek, ker zaenkrat država se ne dobi avtomatsko obvestila od vseh EU bank, da si ti odprl nov TRR izven v RS v EU, zato da lahko od te banke zahtevajo izpis obdavčljivih dohodkov (in EU banka jih mora poslati). V kolikor jih ne, pa pac sam izpolnes dohodnino rocno.


Zaenkrat sem se vedno odprl TRR v državi, kjer sej delal, da si nisem nakopal nevšečnosti zaradi nevescih racunovodij.

Furbo ::

krneki0001 je izjavil:

Načeloma bi lahko imel edini račun pri N26. Samo če bo tvoj delodajalec tja hotel nakazovat plačo.

Nima izbire, ampak to dopovedati kakemu okorelemu računovodji, ki bi najraje počel še vse isto, kot je v socializmu...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cegu ::

karafeka je izjavil:

Če koga morda zanima N26 še malo z varnostnega vidika:


Naj bi sicer vse pomanjkljivosti že popravili v decembru.


Hvala za link!

Sem opazil da je unpairing omejen na 5 na uro ta mesec in se mi je zdelo da se je nekaj moralo zgoditi, da so spreminjali. Dostop le z geslom in reset preko maila me je tudi motil.

Vem tudi da ne zaposlujejo IT varnostnikov, enega sem sicer zasledil anpak je.bila zahteva 10 let pozrjenib izkušenj. Kje dovijo te zahteve se mi ne sanja, sploh ko ti vse varnostne luknje pokaže študent z legalno 0 let delovne dobe (oz mqx 4 ce je PhD).


mirkuma je izjavil:

Hudo in še obtožili ga niso kot se to dogaja pri nas, pač pa se mu zahvalili in ukrepali.
Najhuje je bilo, da si je limit lahko "vlomilec" povečal in te zmolzel :-)


Lahko potrdim. Sem preveril, kako tezko je dobiti overjene kopije pri upravnih enotah in notrajih (pod okriljem univerze), pa sem tudi moral "vir problema" v članku izpustiti in zapisati kot "teoretični napad". Sedaj pa dobivam očitke "to se ne bi dalo", v javnost pa s tem ne upam. Po enem letu me je kontaktirala celo policija, ampak za zelo nedolžno zadevo (zacetek moje diplomske).

krneki0001 ::

Furbo je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Načeloma bi lahko imel edini račun pri N26. Samo če bo tvoj delodajalec tja hotel nakazovat plačo.

Nima izbire, ampak to dopovedati kakemu okorelemu računovodji, ki bi najraje počel še vse isto, kot je v socializmu...


Kolega je moral na banko, kjer je imel delodajalec svoj račun, prenest vse skupaj, da je lahko dobival plačo. Delodajalec je pač imel take zahteve in so bile zapisane v pogodbi. Zato pravim da je vse odvisno od delodajalca.

Pa verjemi da zaposleni na bankah tudi ne morejo ravno pri drugih bankah imet računa odprtega.

CyberPunk ::

krneki0001 je izjavil:

Kolega je moral na banko, kjer je imel delodajalec svoj račun, prenest vse skupaj, da je lahko dobival plačo. Delodajalec je pač imel take zahteve in so bile zapisane v pogodbi. Zato pravim da je vse odvisno od delodajalca.

Tole je bilo v "svinčenih cajtih". Sigurno pred letom 2000?

krneki0001 je izjavil:

Pa verjemi da zaposleni na bankah tudi ne morejo ravno pri drugih bankah imet računa odprtega.

S tem se kot zaposleni v banki ne obremenjuješ, ker imaš to pri svoji banki itak zastonj. Vsaj bilo je tako.

kixs je izjavil:

Lahko zamenjas "nase" bancne racune z N26? Da se placa gor nakazuje in imas en in edini bancni racun pri N26? So kaksne cake pri tem?

Lahko. Še enkrat - uredba EU 260/2012, 9. člen (pa še kaj pred in po njem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

cegu ::

Ce je v pogodbi se ne pomeni da je legalno.

Vem pa da imajo vecje firme pogodbe z bankami, kar je ponavadi v korist delavcem zaradi boljših obrestnih mer, brezplačnega vodenja, inp.

Ce bi me brez ugodnosti silili, se ne bi kar tako pustil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017360 (7706) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312764 (6871) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem