» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

perci ::

Noben ne bo kompliciral, važno, da si oddal

Mr_Globus ::

Jst sem pa dobil lepo dopis nazaj da zelijo dokazila o obstoju racuna... 8-O komplikatorji :|

Fotokopija kartice? Kaj jim bo pomagala ce je iban gor v 2mm fontu, izpiskov pa itak ni

metalc ::

Jaz sem jim v PDF "natisnil" stran "account settings" iz spletne banke, kjer se vidijo IBAN, BIC in še nekaj mojih podatkov, ter jim to priložil obrazcu. Nič niso rekli, samo čez ~10 dni se je račun pojavil v eDavkih.

BuDi79 ::

Seveda so izpiski. Kaj se vi igrate z banko, če ne veste kakšne so njene možnosti/kako se prijavi na Furs.

N26 ima lepe PDF izpise na voljo vsak dan, ne samo mesečno kot kakšne druge banke.
(nimajo pa potrdil o plačilu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

_Sajmon_ ::

Hm, a ste imeli tudi vi toliko težav pri identifikaciji za N26? Preko kamere na desktop pc-ju ni šlo (se preslabo vidi, pravi ženska - ok, se strinjam), dva poskusa preko telefona pa tudi ne. V slednjih primerih najprej kao da moram nastavit višjo resolucijo kamere, ker se ne vidijo detajli potnega lista (nič ni pomagalo zatrjevanje, da imam na najvišji ločljivosti - hoteli so, da ponovno pokličem ). Zanimivo, da v drugem primeru je postopek prišel do številke potnega lista in sredi branja številke me je ženska prekinila, da je pred minuto zajeta slika potnega lista motna in da moram še enkrat poklicat oz. poskusit s kakega drugega telefona ali računalnika.

Vse skupaj mi postaja sumljivo. A jih moti, da sem kot kontaktni e-mail dal od protonmail.ch?! Verjetno bom kar odnehal...

Mare2 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Hm, a ste imeli tudi vi toliko težav pri identifikaciji za N26?


N26 je za?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Sajmon, problem je v tem, da ti kamera ne sfokusira ustrezno. Ta njihov app za videochat je mal čudn (mislim, da ne dela avtofokus brez posredovanja). Ko ji boš kazal dokument, s prstom pritisni na del zaslona, kjer imaš v kadru potni list/osebno, da ti sfokusira.

CyberPunk ::

_Sajmon_ je izjavil:

Hm, a ste imeli tudi vi toliko težav pri identifikaciji za N26? Preko kamere na desktop pc-ju ni šlo (se preslabo vidi, pravi ženska - ok, se strinjam), dva poskusa preko telefona pa tudi ne. V slednjih primerih najprej kao da moram nastavit višjo resolucijo kamere, ker se ne vidijo detajli potnega lista (nič ni pomagalo zatrjevanje, da imam na najvišji ločljivosti - hoteli so, da ponovno pokličem ). Zanimivo, da v drugem primeru je postopek prišel do številke potnega lista in sredi branja številke me je ženska prekinila, da je pred minuto zajeta slika potnega lista motna in da moram še enkrat poklicat oz. poskusit s kakega drugega telefona ali računalnika.

Vse skupaj mi postaja sumljivo. A jih moti, da sem kot kontaktni e-mail dal od protonmail.ch?! Verjetno bom kar odnehal...

Nobenih problemov. Motno je bilo, ce ni pocakala, da se slika izostri (saj vse vidis med postopkom, kako izgleda output) - ali pa imas presvoh kamero na telefonu? Pri meni sem moral najprej preko sprednje kamere, potem osebno izkaznico postavil na mizo in je referent preklopil na zadnjo kamero, potem pa spet zakljucek pri sprednji. Kaj pa osebna izkaznica?

_Sajmon_ ::

Hvala za info. Na prvi pogled se mi je zdelo, da so slike dovolj ostre, je pa res, da nisem ostril, razen ko mi je gospa na drugi strani naročila - prej nisem niti vedel, da se da. Občutek imam, da dobijo na drugi strani streseno sliko. Če temu dodam še neizostrenost, potem lahko štekam. Bom poskusil še enkrat. Ob dnevni svetlobi ;-)

manniac ::

Torej je potrebno N26 racun prijaviti na FURS ne glede na uporabo le tega, tudi ce ga bos imel zgolj za uporabo in nakupe prek interneta v vrednosti pod 1000 eur? Se opravičujem za vprašanje, ce je bilo ze prej odgovorjeno.

Apple ::

Vsak račun, odprt v tujini, je potrebno prijaviti FURSu. Tako jst razumem zakon :)
LP, Apple

metalc ::

Enkrat sem že prilepil link z informacijami o prijavi FURSu, pa naj bo še enkrat. Ja, N26 ima elemente plačilnega računa, zato ga je treba prijaviti tudi, če ga nameravaš uporabljati samo kot "predplačniško kartico".

čuhalev ::

V obzir: N26 ima na uporabniških straneh (upravljanje z računom ipd.) vgrajenih največ vtičnikov oziroma elementov tretjih oseb med vsemi nemškimi ponudniki spletnih bank [cliqz study tracking online banking]. Tudi njihova aplikacija za mobilni telefon ni tako nedolžna.

perci ::

Si tako kritičen tudi do slovenskih bank?

čuhalev ::

Zakaj bi bil dvoličen? Seveda sem.

Mare2 ::

Zanima me, če so roki v tem sestavku pravi. :) Hvala.

Zaradi velikega medijskega zanimanja je v nadaljevanju nekoliko podrobneje predstavljena izmenjava podatkov o finančnih računih z Avstrijo.
Avtomatična izmenjava informacij o finančnih računih je opredeljena v Direktivi Sveta 2014/107/EU, kjer je v 1. točki 2. člena določeno, da začnejo države članice (vključno s Slovenijo) uporabljati določbe direktive od 1. januarja 2016. Zaradi obstoječih strukturnih razlik pa je bilo Avstriji dovoljeno, da lahko začne z uporabo direktive eno leto pozneje kot druge države članice (2. točka 2. člena Direktive 2014/107/EU) in da prvo avtomatično izmenjavo podatkov izvede šele do 30. septembra 2018. Ne glede na navedeno, pa se je Avstrija v času sprejemanja direktive zavezala, da ne bo v celoti izkoristila odstopanja in da bo začela s prvo izmenjavo informacij septembra 2017 in to le za nove račune posameznikov in subjektov, odprte v obdobju od 1. oktobra 2016 do 31. decembra 2016. Za druge račune, ki so veljavni in so bili odprti kadarkoli v preteklosti, pa bo poročala od leta 2018 dalje.

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Ja, so, zakaj? Se ti zdi kaj cudnega pri teh rokih?

Mare2 ::

perci je izjavil:

Ja, so, zakaj? Se ti zdi kaj cudnega pri teh rokih?


Ne. Samo preverjam. Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Pri tem pa moras vedet, da na poizvedbo fursa avstrija ze danes posreduje podatke.

Pa vedet je treba da je tu govora o racunih. Podatke o dohodkih slo rezidentov pa avstrija ze posilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Oberyn ::

N26 za nove stranke od 1. feb. naprej računa za mastercard cirka 3 € na mesec. To potem ni več račun brez stroškov. Jaz sedaj nimam nobene plačilne kartice, ne vem, a je to ugodna cena za mastercard ali ne? A lahko ta mastercard ukineš / prekličeš, a je račun potem še vedno uporaben (za spletno uporabo)?

Goody ::

In zakaj ne odpreš računa pred 1. feb?

Oberyn ::

Goody je izjavil:

In zakaj ne odpreš računa pred 1. feb?

Ni čisto jasno napisano, ali je za nove stranke do 1. feb. to plačilo samo odloženo, ali ga sploh ne bo. Jaz razumem, kot da je samo odloženo in bodo enkrat pozneje začeli računati. Zato sprašujem, plus nimam kaj dosti pojma o teh stvareh, ker sedaj sploh nimam bančnega računa niti nobene plačilne kartice.

manniac ::

Note that there is NO fee for the standard Mastercard as long as you complete your identity verification before 1 Feb 2017. It's our thank you to early customers in our newer markets.
Ni nobenih stroskov, to je darilo za zaupanje zgodnjih komitentov.

Goody ::

Standard Mastercard
Optional: EUR2,90 / month (WAIVED for customers who complete identity verification before 1 Feb 2017)

Je jasno napisano, tega feeja ni in ne bo če se prijaviš pred 1.2.. Drugače pa cena 2,9EUR ni poceni - cene za Mastercard so letno nekje od 20-30e

@manniac - mal marketinško nabijajo - namreč cena za rezidente Nemčije bo tudi po 1.2. ostala 0 tudi za nove stranke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

manniac ::

Ja, vendar za ostale evropske drzave(ce das tm k zberas drzavo EU) je pa do februarja.

metalc ::

Po mojem bo N26 za prijavljene do konca meseca vsaj še nekaj časa zastonj. Po tem datumu pa boš verjetno moral eksplicitno zahtevati kartico, ki jo sedaj, ko je še zastonj, avtomatsko pošljejo vsakomur.

Tudi če bo kdaj za vse stalo 2,90€ mesečno za vodenje računa, MC, 5 dvigov in neomejeno št. "položnic", bo še vedno kar konkurenčno podobni ponudbi pri večini naših bank. :|

Fino bi se pa bilo pozanimati, ali tudi v Nemčiji poznajo kaj podobnega našemu obligacijskemu zakoniku. Da te morajo o vseh spremebah pravočasno obvestiti in ti dati možnost odpovedi brez penalov.

hotlips ::

Zakaj naj bi bil N26 boljši, oz priporočljivejši kot Revolut? Kakor sem jaz na hitro preletel pounjajo praktično isto storitev, samo da za določene zadeve računajo?

Goody ::

hotlips je izjavil:

Zakaj naj bi bil N26 boljši, oz priporočljivejši kot Revolut? Kakor sem jaz na hitro preletel pounjajo praktično isto storitev, samo da za določene zadeve računajo?


Kdo pa pravi da je boljši? Je ekvivalent. OK pri Revolutu plačaš 5€ za MasterCard, pri N26 je zastonj, pri N26 imaš 5 dvigov na ATM mesečno zastonj, pri Revolut pa imaš do skupno 200funtov mesečno dvigov zastonj, ostalo je nekje enako. Pač eno je angleška, drugo pa nemška spletna banka.

P.s.: aja , kaj pri N26 računajo in pri Revolut ne?

Mare2 ::

Ali je pri N26 res vse zastonj? Mi daš link da odprem račun in dobim kartico. Hvala.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Goody ::

c0ck4m0u53 ::

hotlips je izjavil:

Zakaj naj bi bil N26 boljši, oz priporočljivejši kot Revolut? Kakor sem jaz na hitro preletel pounjajo praktično isto storitev, samo da za določene zadeve računajo?


Račun pri N26 je polnokrven bančni račun, na katerega bi navsezadnje lahko prejemal plačo in, če bi hotel bi lahko vse ostale račune pri slovenskih bankah zaprl.

Poleg tega ima Revolut resno hibo in to je, da deluje samo preko telefona, pa še to samo, če furaš android ter ios, vsem ostalim pa prst v rit. Pri N26 telefona dejansko ne rabiš (pogojno za verifikacijo), ker se da vse uredit preko spletne strani.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

CyberPunk ::

metalc je izjavil:

Fino bi se pa bilo pozanimati, ali tudi v Nemčiji poznajo kaj podobnega našemu obligacijskemu zakoniku. Da te morajo o vseh spremebah pravočasno obvestiti in ti dati možnost odpovedi brez penalov.

Seveda "poznajo". To velja za celotno evrocono - kmalu po zacetku krize ali tam nekje so sprejeli pravila, da mora banka o spremembah pogojev (vkljucno cen, obresti...) obvestiti najmanj 2 meseca vnaprej. In po mojih izkusnjah so Nemci glede tega se bolj pedantni in te na vse kriplje obvescajo in z rumeno oznacijo, kaj v ceniku se spremeni. :D

Goody je izjavil:

Drugače pa cena 2,9EUR ni poceni - cene za Mastercard so letno nekje od 20-30e

Gre za debetno MC kartico in ne kreditno. Primerljiva ponudba pri nas je TRR+Maestro (oz. debetna Visa - debetni MC pri nas se nisem zasledil).
Mislim, da sem pri Sberbank videl eno podobno ponudbo - da za 1 EUR na mesec dobis TRR, Maestro in 4 poloznice/nakazila in 4 brezplacne dvige na bankomatih. Pocasi bodo tudi pri nas... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

hotlips ::

N26 računa računa 2€ za vsak dvig (ki ni več zastojn), medtem ko Revolut računa za vsak dvig (nad 200€ mesečnega) 2% kar je v primereru, da večkrat dviguješ majhne zneske veliko ugodneje. Poleg tega Revolut vodi račun zastojn, N26 pa se bojim, da bo slej ko prej vsem začel zaračunavati mesečno tarifo, ki ni majhna. N26 fizična kartica je (še) zastojn, vendar tudi Revolut šele od nedavnega računa za svoje fizične kartice, jaz sem svojo dobil še brezplačno.
Največja prednost N26 se mo zdi da je možnost dostopa do računa preko računalnika, pa še to le za uporabnike windows mobllnih telefonov.
Če povzamem, N26 se mi zdi OK v primeru, da se nanj naročiš dokler je vodenje računa še zastojn in si uporabnik mobilnika z windovsi. Poleg tega pa si malo bolj pozoren na spremombo poslovalnih pogojev.

Kako je glede FURSa pa ne vem, men ni padl na pamet, da bi ker prjavu, kosem Revolut račun odprl.

Goody ::

1) Malo narobe si prebral za N26:
Mastercard ATM withdrawals:
in Euro: 5 free withdrawals / month, then €2,00 per additional withdrawal
(sam cash že zdaj ne vem če vzdignem 1 krat na 2 meseca (na Maestro - domača banka), vse plačujem izključno s kartico...Če kdo ( ne vem sicer zakaj bi kdo to delal - ti to počneš in zakaj?) 10krat mesečno dvigne mali znesek na bankomatu je pa drago ja.

2) Da bo vodenje računa postalo plačljivo pri N26 pri Revolut pa ne, je pa čisto ugibanje. Čeprav Revolut ni klasičen bančni račun se ti prej ko slej zna zgodit da bodo tudi oni kaj hoteli zaračunat (če se to zgodi pri enem ali drugem lahko vedno skenslaš račun.

(kot sem že napisal za N26 - vodenje računa imajo nove stranke - nemški rezidenti tudi po 1.2. zastonj.)

Glede FURS - sam bi Revolut tudi prijavil, če ga ne si IMO v prekršku (200-1200€ kazen). Tudi ne vem zakaj ga ne bi prijavil - davkov preko njega verjetno ne boš utajeval, obresti nanj (da bi moral plačati davke na obresti) pa tudi ne boš dobil.

YesPeace ::

Goody je izjavil:

1) Malo narobe si prebral za N26:
Mastercard ATM withdrawals:
in Euro: 5 free withdrawals / month, then €2,00 per additional withdrawal
(sam cash že zdaj ne vem če vzdignem 1 krat na 2 meseca (na Maestro - domača banka), vse plačujem izključno s kartico...Če kdo ( ne vem sicer zakaj bi kdo to delal - ti to počneš in zakaj?) 10krat mesečno dvigne mali znesek na bankomatu je pa drago ja.

2) Da bo vodenje računa postalo plačljivo pri N26 pri Revolut pa ne, je pa čisto ugibanje. Čeprav Revolut ni klasičen bančni račun se ti prej ko slej zna zgodit da bodo tudi oni kaj hoteli zaračunat (če se to zgodi pri enem ali drugem lahko vedno skenslaš račun.

(kot sem že napisal za N26 - vodenje računa imajo nove stranke - nemški rezidenti tudi po 1.2. zastonj.)

Glede FURS - sam bi Revolut tudi prijavil, če ga ne si IMO v prekršku (200-1200€ kazen). Tudi ne vem zakaj ga ne bi prijavil - davkov preko njega verjetno ne boš utajeval, obresti nanj (da bi moral plačati davke na obresti) pa tudi ne boš dobil.


čisto na kratko:
Revoult ni potrebno prijaviti fursu med tem ko je N26 potrebno!

hotlips: zakaj naj bi bilo po tvojem dobro da naj bi bil imetnik računa N26 lastnik windows telefona?! ne zastopim? na andorid ali IOS telefonu lahko zlahkoto dostopaš do banke ali preko appa ali pa kar preko spletne strani (je pa seveda app bolj priročen in pregleden preko telefona)

metalc ::

@hotlips
Pri N26 ravno telefoni z Windows niso podprti (samo Android in iOS), brez podprtega telefona si pa mrzel...

Računa pri Revolut ti zaenkrat (poudarjeno tudi v dokumentu FURS) ni treba prijavljati. Tudi če bi ga hotel, bi to storil težko, ker moraš v FURSov obrazec navesti svoj IBAN, ki ga pri Revolutu AFAIK ne dobiš (nakazuješ na nek angleški fiduciarni račun in nato oni po referenci ugotovijo, komu to pripisati). Poleg tega sem opazil, da imajo med pogoji za polnjenje prek bančnega nakazila naveden pogoj, da mora nkazilo obvezno priti s TRR, ki je odprt na tvoje ime, sicer odbijejo neke administrativne stroške in nakažejo nazaj. Torej odpade možnost, da tja prejemaš plačo, si direktno izplačaš dividende, kupnino od prodaje delnic ipd.

Pri N26 vse to ni problem in še najbolj umestno bi ga bilo primerjati z našimi "gotovinskimi" ali "elektronskimi" TRR, kjer redni prilivi niso pogoj.

krneki0001 ::

Visual studio 2016 vržeš na računalnik (je zastonj verzija), zalaufaš emulacijo androida (ja zdej v visual studiu lahko programiraš za andropida) in se prijaviš na N26. "kajn problem" sem naredil to in firmin račun prestavil na N26.

Goody ::

I stand corrected glede Revolut in FURS - se nisem poglobil. Ja, kaj je hotel hotlips s temle "Največja prednost N26 se mo zdi da je možnost dostopa do računa preko računalnika, pa še to le za uporabnike windows mobllnih telefonov." povedat tudi jaz ne vem. Drži pa prvi del stavka, pred vejico.

Mare2 ::

Vsak nekaj napiše, nekaj je res, nekaj ni. Naj prosim nekdo zbere pravilne podatke.

Kaj pa provizija pri plačevanju položnic preko ebanke? Koliko stane, kaj pa trajnik?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Goody ::

LOL, a si ne bi ti raje sam prebral?

https://docs.n26.com/legal/bank-account...

Oberyn ::

Ta video identification je mal čuden. Un indijec Bramakrišna al neki takega pravi, da ne vidi slike potnega lista, ker da je povezava slaba. Ampak wi-fi imam dovolj hiter, da gledam full hd video brez problema (4/4 megabite), delam na dnevni svetlobi pod oknom, kamera je 13 M pixlov, slika je na zaslonu telefona perfektna. Kako ste drugi to opravili? Pa posebej za njih sem se počesal, da bo lepa slika.

St235 ::

Kako je pri pri n26 z mal visjimi dvigi? Recimo par tisoc eur?

Goody ::

@Oberyn, pri meni ni bilo nobenih problemov ampak sem za identifikacijo uporabil osebno (sem nekje že zasledil da so imeli pri potnih težave, se nekaj šajna pa se ne vidi dobro).

@Lakotnik dvigi na ATM? Verjetno je omejitev v samem ATM, N26 ti ne postavlja omejitve.

YesPeace ::

@Oberyn, pri meni tudi ni bilo problemov... vse šlo gladko. (sem pa opravil identifikacijo z osebno izkaznico in ne z potnim listom)

@Lakotnik, imejitve si postavljaš sam. Lahko si zakleneš kartico za dvige in plačila preko interneta, lahko samo zakleneš eno izmed teh stvari (preko aplikacije oziroma spletne strani lahko odkleneš nazaj) ubistvu si vse "štelaš" sam. tudi koliko želiš dvigniti. (dvigneš in plačaš lahko toliko kolikor imaš na računu) vsaj tako sem zastopil kar sem prebral na njihovi spletni strani. Se pravi greš lahko tudi avto za 10.000€ kupit z kartico ;)

Oberyn ::

OK, sem uspel. Ene 6 klicov je bilo treba, včasih jim kaj na slikah ni bilo všeč, včasih so me kar prekinili sredi postopka. Treba je biti vztrajen. Potni list je v redu, odbleski so sicer problem, ker je stran pokrita s plastiko. Pomaga dnevna svetloba, pri luči se pa blešči. Upam da bodo zdaj držali obljube in bo mastercard zastonj.

hotlips ::

Se popravljam, seveda sem mislil, da je N26 smiselen za tiste ki nimajo Windowsphone mobilnikov.
Glede mesečnih dvigov, pa ne da se ne strinjam s cinkom44 ampak sem sem hotel reči, da če želiš uporabljati kartico čim bolj brezskrbno ala maestro je Revolut prijaznejši.

Po drugi strani pa ima npr banka koper oz kakor koli ji pač po novo pravijo "mojo" viso electron, ki stane 10 € za 5 let in je vodenje računa prezplačno, dvigi v na bankomatih bančne skupine zastojn, ostalih bankomatih v EU pa 0.5 € na dvig.

Goody ::

N26 ni nadomestilo/zamenjava za Visa electron, je polnokrven bančni račun. Sam recimo vse položnice plačujem preko N26.

Mare2 ::

perci je izjavil:

Obdavceno je tudi vse, za kar ne znas pojasnit izvora. Torej, ce bos imel na racunu stanje 200k eur, te bo nekdo vprasal, kje si jih dobil in ali si za prihodek iz katerega ta denar izvira, placal ustrezno dohodnino. Ker si pac rezident RS.


Perci, kolikor vem, se po novem gleda 10 letno obdobje. Če je nekdo pred 15 leti podedoval hišo in jo prodal, denar ima seveda na depozitnih računih. Bodo verjeli temu (itak imaš sklep o dedovanju in overjeno pogodbo)?

Sem bil parkrat na Simičevih predavanjih in vseskozi govori o nekih težkih dokazovanjih ne samo za naveden primer.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Če si ti pred 15 leti podedoval hišo in jo prodal, lahko to dokažeš, ane? Kot si rekel, imaš sklep, imaš pogodo o prodaji (imajo jo tudi na FURS-u), tko da tu ne bi bilo nobenega problema.

Andrejpan ::

Offtopic, vendar vseeno pomembno. N26 web storitve niso varne:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017357 (7703) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312757 (6864) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem