» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

fosil ::

Pusti lužo, tam je cel kup drugih specifik.
Poglejmo Evropo.
Tako je!

St235 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Recimo čez lužo. To je, če zapreš firmo, ker ti posel ne gre in odpreš novo dejavnost, ne pa da nategneš vse kar leze in gre, nato pa odpreš novo firmo in jovo na novo.


mešaš hruške in jabolka. Če ti zapreš firmo brez da bi pustil dolgove, je poplnoma loigčno, da čez en teden/leto lahko odpreš novo. Absurd je to, da pokolješ firmo, pustiš delavce brez plače, dobavitelje z neporavnanimi računi in meni nič tebi prst v rit, na istem naslovu odpreš novo firmo in delaš dalje kot da se ni nič zgodilo.

grbavec ::

Da obudim temo: rad bi odprl račun v Avstriji, da bi tja nakazal svoje prihranke zaradi otroških dodatkov in vrtcev. Bo to CSD videl ali ne?

Hayabusa ::

Avstrija sporoča stanje računov Sloveniji (dursu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

black ice ::

Avstrija po novem poroča bančno stanje Sloveniji.

Tilen ::

Kaj pa fiduciran račun?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hayabusa ::

Je za podjetja oz poslovne subjekte:
http://www.sberbank.si/sl/podjetja/tran...

grbavec ::

hvala za hiter odgovor. Še eno vprašanje za poznavalce: fizična oseba lahko ima samo en transakcijski račun na isti banki oz. na kateri drugi ali jih lahko ima več? Ali je pogoj za odprtje transakcijskega računa obvezen redni priliv (plača...) ali je dovolj samo polog gotovine?

black ice ::

Globoko vdihni in dobro razmisli zakaj bi banka omejevala število računov. Več računov, večkrat zaračunani stroški vodenja računa itd. Štekaš?
Pazi edino pri vsoti, ki jo boš nakazal na posamezen račun. Banka je dolžna poročati Finanzamtu (ekvivalent DURSu) pri vseh pologih večjih od 15000€. No, načeloma ni problema, če lahko dokažeš izvor denarja.

grbavec ::

Mislil sem na odprtje računov v Sloveniji pri banki na katerem že imam odprt račun oz. na kateri drugi banki v Sloveniji, pa na njem ne bi bilo rednih prilivov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grbavec ()

black ice ::

Še enkrat preberi moj prejšnji post.

ramiz?! ::

Hayabusa je izjavil:

Avstrija sporoča stanje računov Sloveniji (dursu).

A to veste iz prve roke? Ker nekaj mojih kolegov vem da je imelo/ima račun v Avstriji in ni Durs nikoli imel zabeleženih njihovih vsot na računih (zanje niso vedeli). Te podatke bi sicer morali imeti, ampak tega se do takrat, ko sem govoril z njimi seveda Durs ni držal in jih zgleda to ni zanimalo ... Sedaj pa že dlje nisem govoril z njimi in tudi sam razmišljam, da bi odprl račun v Avstriji/Nemčiji in me zanima, če so to informacije iz prve roke ali ste to samo kje slišali?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Invictus ::

Hayabusa je izjavil:

Avstrija sporoča stanje računov Sloveniji (dursu).

Poroča na zahtevo, ne pa kar vsepovprek ...

Se pa pripravlja evropski sistem, mislim da se mu reče FACTA, kjer boš vsako odprtje računa tujca sporočeno njegovi matični državi.

grbavec je izjavil:

hvala za hiter odgovor. Še eno vprašanje za poznavalce: fizična oseba lahko ima samo en transakcijski račun na isti banki oz. na kateri drugi ali jih lahko ima več? Ali je pogoj za odprtje transakcijskega računa obvezen redni priliv (plača...) ali je dovolj samo polog gotovine?

Lahko jih imaš toliko kolikor si jih lahko privoščiš ... Finančno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

black ice ::

ramiz?! je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Avstrija sporoča stanje računov Sloveniji (dursu).

A to veste iz prve roke? Ker nekaj mojih kolegov vem da je imelo/ima račun v Avstriji in ni Durs nikoli imel zabeleženih njihovih vsot na računih (zanje niso vedeli). Te podatke bi sicer morali imeti, ampak tega se do takrat, ko sem govoril z njimi seveda Durs ni držal in jih zgleda to ni zanimalo ... Sedaj pa že dlje nisem govoril z njimi in tudi sam razmišljam, da bi odprl račun v Avstriji/Nemčiji in me zanima, če so to informacije iz prve roke ali ste to samo kje slišali?

Iz prve roke. Sem mislil še nekaj dodati, vendar me je že Invictus prehitel.

mk818764 ::

Poroča na zahtevo, ne pa kar vsepovprek ...


Točno, torej brez skrbi.Zakaj bi pa davčna zahtevala podatke od nekoga, ki ima normalne prilive. Se ni treba bati, da vas najdejo... zaenkrat.

ramiz?! ::

Kaj pa se hipotetično zgodi, da imaš v Avstriji npr. odprt račun in na njem 50.000€ in to ugotovijo na Dursu? Ali je sankcija? Ali je vseeno ali imaš samo na računu ali pa imaš vezano kakšno varčevanje...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

flbroker ::

Plačaš kazen in vse davke za nazaj.

Invictus ::

flbroker je izjavil:

Plačaš kazen in vse davke za nazaj.

Zdaj ni več tako preprosto ...

Kot prvo si v prekršku ker računa nisi prijavil. Kar je nezakonito. Kazen ...

Potem moraš dokazati od kod ti denar. Če ne moreš tega dokazati, sledi 70% obdavčitev.

Od takrat naprej pa plačuješ davek na obresti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

No, kako se prijavi fiduciran račun? Kako lahko DURS zahteva, da podjetje v Avstriji poroča o svojem računu na DURS?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

McHusch ::

Če se pogovarjamo o fizikalcih, je prijava računov v tujini na DURS obvezna.

Zanimivost: prijava trgovalnih borznih računov pa ni obvezna.

Invictus ::

Tilen je izjavil:

No, kako se prijavi fiduciran račun? Kako lahko DURS zahteva, da podjetje v Avstriji poroča o svojem računu na DURS?

DURS nima nad avstrijskim podjetjem nobenih pristojnosti, čeprav je v lasti Slovenca.

Je pa veliko podjetij, ki imajo poslovne račune v Avstriji, ker se s tem izognejo blokadam računov pri izvršbah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Kot sam vem Austrija avtomatsko ne poroča stanja na vašem računu, tudi na neko neutemeljeno preverjanje ala preverba in zaprosila, ne bodo dali podatkov, v kolikor pa ste utemeljeno osumljeni hujših kaznivih dejanj, npr. trgovina z belim blagom, orožjem, mamili..... pa bodo na zahtevo take podatke sicer dobili, vendar lahko traja, kar povprek pa to ne gre in pavšalno tudi ne, celo obresti od vlog slovenskih rezidentov zberejo anonimno, si zaračunajo svoje delo in razliko ( mislim, da 50 ?? 65 ?? 75% ) davka od teh obresti potem nakažejo na slovenski Durs. In seveda naši si znajo potem zračunati, koliko slovenci imajo tam, in jih boli , ker lahko pa se tudi strinjaš in potem obvestijo naše poimensko in potem tega davka tam ne plačaš in ga plačaš v celoti pri nas , v prvem primeru pa naši ne zvedo od koga samo od SLO rezidentov ....... Je pa tako, država želi, da vse delate preko računov, da vas lažje sledijo, kmalu bodo še taxe za sranje uvedli in boste morali na vaše wc školjke posebne števce montirati ..............

Invictus ::

To je bilo v preteklosti.

Z letom 2014 se je tudi Avstrija podredila pravilom EU glede poročanja bančnih podatkov.

Ampak kot sem rekel, poročajo na zahtevo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tsch78 ::

Obujam temo.
Kako pa je če, bi odprla fizični račun v Nemčiji? Je FURS avtomatsko obveščen o tem ali mora direktno zahtevati podatke za moje ime?

Tilen ::

Zakaj bi odprl račun tam, če te to skrbi? Odpri v Avstriji. Sedaj so si spet nekako izpogajali dodatne pogoje do 2017.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tsch78 ::

Zaradi ugodnejših pogojev (brez stroškov vodenja računa in brez provizij na bankomatih po celem svetu). Nemčija je torej bolj odprta kot Avstrija v tem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsch78 ()

PandaFlow2 ::

Vsak račun v tujini je potrebno prijaviti FURS: http://data.si/blog/2015/02/16/bancni-r...

Tilen ::

Tsch78 sprašuje o podatkih na računu.

Katera banka ponuja brezplačno vodenje računa in brez provizij ter je dostopna samo v Nemčiji?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

tsch78 je izjavil:

Obujam temo.
Kako pa je če, bi odprla fizični račun v Nemčiji? Je FURS avtomatsko obveščen o tem ali mora direktno zahtevati podatke za moje ime?

Ja, je obveščen.

Kar nekaj Slovencev je bilo s strani FURSa opozorjeno naj prijavijo davek od obresti na bančnem računu v Nemčiji.

Nemčija ni najboljša država za skrivanje denarja, počasi pa tudi EU ne bo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tsch78 ::

@Tilen: Number26.de. Moraš pa imeti naslov v Nemčiji ali Avstriji. Banko mi je priporočil nemški sodelavec, zato se tudi odločam, da bi odprla pri njih račun.

Torej, vprašanje je ali nemški davčni urad ali banke avtomatsko poročajo o (slovenskih) imetnikih bančnih računov v Nemčiji?

Goody ::

tsch78 je izjavil:

@Tilen: Number26.de. Moraš pa imeti naslov v Nemčiji ali Avstriji. Banko mi je priporočil nemški sodelavec, zato se tudi odločam, da bi odprla pri njih račun.

Torej, vprašanje je ali nemški davčni urad ali banke avtomatsko poročajo o (slovenskih) imetnikih bančnih računov v Nemčiji?


Ja, v mojem primeru je bilo tako (že pred nekaj leti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

tsch78 ::

@cink44: Hvala.

Tilen je izjavil:

Zakaj bi odprl račun tam, če te to skrbi? Odpri v Avstriji. Sedaj so si spet nekako izpogajali dodatne pogoje do 2017.

@Tilen: O kakšnih dodatnih pogojih je govora?

tsch78 ::

Goody je izjavil:

tsch78 je izjavil:

@Tilen: Number26.de. Moraš pa imeti naslov v Nemčiji ali Avstriji. Banko mi je priporočil nemški sodelavec, zato se tudi odločam, da bi odprla pri njih račun.

Torej, vprašanje je ali nemški davčni urad ali banke avtomatsko poročajo o (slovenskih) imetnikih bančnih računov v Nemčiji?


Ja, v mojem primeru je bilo tako (že pred nekaj leti).


@cink44 še to, glede na to, da imaš izkušnje:
Podatki o prilivih (odlivi dvomim da so pomembni) so tudi avtomatsko podani DURSU ali jih moram sama prijavit (če jih)?

...:TOMI:... ::

Tomi

Tilen ::

tsch78 je izjavil:

@cink44: Hvala.

Tilen je izjavil:

Zakaj bi odprl račun tam, če te to skrbi? Odpri v Avstriji. Sedaj so si spet nekako izpogajali dodatne pogoje do 2017.

@Tilen: O kakšnih dodatnih pogojih je govora?


Adijo, bančna tajnost v Švici. A šele leta 2018

V Avstrji se boš lahko teoretično skrival do 2018.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tsch78 ::

Tilen je izjavil:

tsch78 je izjavil:

@cink44: Hvala.

Tilen je izjavil:

Zakaj bi odprl račun tam, če te to skrbi? Odpri v Avstriji. Sedaj so si spet nekako izpogajali dodatne pogoje do 2017.

@Tilen: O kakšnih dodatnih pogojih je govora?


Adijo, bančna tajnost v Švici. A šele leta 2018

V Avstrji se boš lahko teoretično skrival do 2018.

Sicer nimam dostopa do članka, ker nimam računa, ampak predvidevam, da se se nekih skrivalnic na dolgi rok ne bo nihče mogel iti, ker verjetno bodo imeli pravico FURSOVCI pogledati za nazaj, ali ne?

mat xxl ::

Tilen , žal v Avstriji le do 1.1. 2017 in nič več, jasno pa je, če si naredil kako večje kaznivo dejanje na poizvedbe poročajo že sedaj.

PandaFlow2 ::

tsch78, zakaj bi pa tako rad skril svoje bančne transakcije pred državo?

BCSman ::

A če bi oseba polagala depozite na banko 100eur na teden recimo, bi sčasoma kak FURS zahteval obrazložitev od kod denar? Kakšna je meja, ko jih začne zanimat izvor denarja?

Invictus ::

12.000 EUR/mesec ... Potem mora banka poročati FURSu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Od kje ta podatek Invictus , me res zanima, ker to prvič slišim, sploh, pa da mora ..., pa poznam te zakone tudi one o pranju denarja , samo ne govorijo nikjer o tem.

Invictus ::

Svetovalec na banki ...

Sicer pa slabo bereš zakone ...

http://www.uppd.gov.si/si/delovna_podro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

c0ck4m0u53 ::

...:TOMI:... je izjavil:

http://www.finance.si/8835450/Kako-iz-S...


Nerezidentom Avstrije in Nemčije je Mailboxde.com prenehal prepošiljati bančno pošto na naše balkanske domače naslove. Torej je potrebno najti drugega ponudnika omenjenih storitev. Ima kdo kakšna priporočila, a bi šlo z uporabo C&M?
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

mat xxl ::

Invictus je izjavil:

Svetovalec na banki ...

Sicer pa slabo bereš zakone ...


http://www.uppd.gov.si/si/delovna_podro...


Hvala za citat, samo preberi si še enkrat, tebe meša tole :

Zgoraj zapisano pomeni, da mora banka Uradu sporočiti vse transakcije, ki jih določena stranka izvede pri enkratnem obisku banke npr. 3 pologe po 10.500 EUR na različne TRR. Za vsako posamezno transakcijo aplikacija ne zahteva identifikacije ..............

Torej ni mesečno, temveč enkratno in ja če 3 x položiš enkratno po 10500 eur morajo javiti... vendar spet ne Fursu ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Invictus ::

Ne zapenjaj se v podrobnosti in ne dlakocepi.

Če boš v enem mesecu posloval z več kot 12.000 EUR gotovine (polog na račun, nekatere banke tudi dvige), bodo poročali pač nekemu uradu za pranje denarja. Taka navodila imajo na banki.

Ker pri nas zakone jemljemo malo po domače, pač oni poročajo o dogodkih kot sem napisal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

A prebral si pa ne bi tvojega linka, kar praviš preprosto ni res , lahko pa sam verjameš, kar želiš ;)

alexandra2 ::

Živjo. Kot kaže sem le našla pravo temo na internetu. Zanimam se, da bi eno popoldne odšla odpret račun v Avstriji (razlog CSD).
Mi lahko nekdo potrdi/ovrže, če Avstrija samodejno pošilja podatke o bančnem računu nerezidentov Sloveniji? Prebrala sem članek malo višje iz financ, kjer piše, da naj bi se to zgodilo z letom 2018. Kaj se zgodi če teoretično odprem račun v Avstriji ta mesec in ga zaprem 31.1.2017? Bodo takrat lahko tudi videli stanje za nazaj? Hvala za odgovore.

MadMicka ::

Ne vem, ampak, da bi kar avtomatično pošiljali podatke, se mi zdi pretiran poseg. Bolj verjetno se mi zdi, da bodo poslali podatke na zaprosilo za konkretno osebo. Sicer pa, nimaš kaj zgubit, če probaš.

Invictus ::

alexandra2 je izjavil:

Živjo. Kot kaže sem le našla pravo temo na internetu. Zanimam se, da bi eno popoldne odšla odpret račun v Avstriji (razlog CSD).
Mi lahko nekdo potrdi/ovrže, če Avstrija samodejno pošilja podatke o bančnem računu nerezidentov Sloveniji? Prebrala sem članek malo višje iz financ, kjer piše, da naj bi se to zgodilo z letom 2018. Kaj se zgodi če teoretično odprem račun v Avstriji ta mesec in ga zaprem 31.1.2017? Bodo takrat lahko tudi videli stanje za nazaj? Hvala za odgovore.

Če nekdo iz Slovenije zaprosi, dobijo tudi podatke za nazaj.

Saj banke vse hranijo vsaj 10 let.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alexandra2 ::

Hvala obema za odgovor :)

MadMicka: verjetno je za izgubiti, ker po vsej verjetnosti te lahko doleti kazen pa še kakšne obresti.
Invictus: Na podlagi česa pa zaprosijo? Kar naključno, ali mora obstajat točno določen razlog?

Še vedno torej ni gotovega odgovora, ali pošiljajo podatke avtomatično-samodejno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017361 (7707) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312764 (6871) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem