» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

K0K0 ::

Glede na to da moraš trr prijavit imajo seznam vseb trr fizičnih oseb v Avstriji. Če jih prime lahko 2018 zahtevajo podatke vseh slovenskih komitenov za zadnjih 10 let.
Sam verjetno je vmes precej politikov oz visokih uradnikov, tko da se to ne bo zgodilo :).

St235 ::

Seveda bodo. Če vedo za račun bodo seveda zahteval podatke, enako kot bi zahtevali če bi vedeli za slo račun.

Sama izmenjava podatkov o obstoju računov v tem trenutku še ne deluje. Poroča se v primerih transakcij (pranje denarja) in v primeru zahtev, ni pa še avtomatizma. Bo pa tega konec v roku cc. leta dni (ne me držat za besedo o časovni komponenti) ko stopi v veljavo Direktive o obvezni avtomatični izmenjavi podatkov na področju obdavčenja. Direktiva je bila sprejeta mislim, da 2011 in bi morala stopit v veljavo 2015 ampak je potem prišlo do zapletov in je bila implementacija premaknjena v 2017. Tako, da zna bit takrat kar pestro za ljudi, ki skrivajo sovje premoženjsko stanje v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

alexandra2 ::

In kako bodo vedeli za račun, če ga ne bi prijavila?

Lakotnik29: Kaj pomeni v primeru transakcij? Če torej nekaj naložim gor, bodo vedeli?

Nevem potem od kje smisel takšnega načina 'skrivanja', če to ni. Verjetno predvsem delavcem, ki delajo gor. Ali ga kdo vidi?

kixs ::

Uporablja potem ze kdo?

https://number26.eu/

Apple ::

kixs je izjavil:

Uporablja potem ze kdo?

https://number26.eu/


C/P iz njihove strani:

NUMBER26 IN EUROPE

With our banking partner Wirecard Bank AG, we have the opportunity to offer our services to customers across Europe. Currently, you can sign up for a NUMBER26 account if you are a resident of one of the following countries:

Germany
Austria
Ireland
France
Spain
Italy
Greece
Slovakia
LP, Apple

Mr_Globus ::

Dobil kartico od number26 (preko Cheaper&More), zanekrat kaže solidno. Aplikacija za iPhone Je všečna. Imajo tudi trajnike, ki naj bi bili brezplačni. Sledi testiranje par mesecev, in če bo vse kot mora biti, postane to moj primarni račun :D

Apple ::

Kako je pa s prijavi tega računa na FURS? V kolikšnem času ga je potrebno prijavit?
LP, Apple

BlaY0 ::

Nekoč sem nekje prebral da moraš spremebe sporočiti v 15ih dneh, zdaj pa nikjer ne najdem tega.

Mr_Globus je izjavil:

Dobil kartico od number26 (preko Cheaper&More), zanekrat kaže solidno. Aplikacija za iPhone Je všečna. Imajo tudi trajnike, ki naj bi bili brezplačni. Sledi testiranje par mesecev, in če bo vse kot mora biti, postane to moj primarni račun :D

Kako pa recimo plačaš UPN nalog prek tega računa?

perci ::

Mr_Globus ::

BlaY0 je izjavil:

Nekoč sem nekje prebral da moraš spremebe sporočiti v 15ih dneh, zdaj pa nikjer ne najdem tega.

Mr_Globus je izjavil:

Dobil kartico od number26 (preko Cheaper&More), zanekrat kaže solidno. Aplikacija za iPhone Je všečna. Imajo tudi trajnike, ki naj bi bili brezplačni. Sledi testiranje par mesecev, in če bo vse kot mora biti, postane to moj primarni račun :D

Kako pa recimo plačaš UPN nalog prek tega računa?



Hja work in progress... Ni reference, poslal vprasanje na helpdesk in cakam odgovor

BlaY0 ::

Meni pri Wirecard-u v petih letih niso uspeli odgovoriti niti na en sam e-mail, čeprav imajo ticketing sistem (dobiš auto-reply in na zunaj zadeva zgleda profi). Če bo isto z NUMBER26, potem je to ena velika žalost...

elKaktus ::

@Mr_Globus in @BlaY0 - kako ni reference, saj imaš pod Transfers -> "Payment reference" (predstavlja slo. referenco in namen). Če želiš plačati slo. račun poskusi vnesti v formatu SI12xxxxxxxx ali kar koli imaš navedeno na položnici in bi moralo lepo potrditi transakcijo.

Pri njih imam račun že skoraj eno leto, pa sem vsak zaplet rešil zelo hitro - preko web chat so mi pa tudi sicer skoraj vedno odgovorili instantno. Uporabljam obe njihovi bančni kartici (Mastercard in Maestro) in po pogosti uporabe("daily use") je račun praktično primarni, za specifične storitve uporabljam pa druge banke. Wirecard je pa po mojem znanju njihov partner in ne lastnik, torej imajo verjetno (glede na 100 zaposlenih) lastno osebje.

Glede na namen in način uporabe mi je super, verjamem pa, da spet nekomu drugemu ne ustreza - pač prosta izbira.

Mr_Globus ::

elKaktus je izjavil:

@Mr_Globus in @BlaY0 - kako ni reference, saj imaš pod Transfers -> "Payment reference" (predstavlja slo. referenco in namen). Če želiš plačati slo. račun poskusi vnesti v formatu SI12xxxxxxxx ali kar koli imaš navedeno na položnici in bi moralo lepo potrditi transakcijo.

Pri njih imam račun že skoraj eno leto, pa sem vsak zaplet rešil zelo hitro - preko web chat so mi pa tudi sicer skoraj vedno odgovorili instantno. Uporabljam obe njihovi bančni kartici (Mastercard in Maestro) in po pogosti uporabe("daily use") je račun praktično primarni, za specifične storitve uporabljam pa druge banke. Wirecard je pa po mojem znanju njihov partner in ne lastnik, torej imajo verjetno (glede na 100 zaposlenih) lastno osebje.

Glede na namen in način uporabe mi je super, verjamem pa, da spet nekomu drugemu ne ustreza - pač prosta izbira.


To z referenco si sprobal? Meni so rekli enako ampak pri testni transakciji je sklic prazen in je vse samo v namenu.

krneki0001 ::

SIxxxxxxxxx je oznaka za našo davčno, če hočeš pa TRR, je pa v formatu SI56 xxxx xxxx xxxx xxx.

Mr_Globus ::

krneki0001 je izjavil:

SIxxxxxxxxx je oznaka za našo davčno, če hočeš pa TRR, je pa v formatu SI56 xxxx xxxx xxxx xxx.


? Mi tle govorimo o referenci in ne o iban-u ;)

krneki0001 ::

Referenca je pa samo SI00, ostalo pa kr neka cifra, katerakoli hočeš, pa bo delovalo.

Mr_Globus ::

ocitno se nisi placal poloznice ;((

Referenc je precej razlicnih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr_Globus ()

krneki0001 ::

A ti bi rad računal še kontrolko za referenco?
Model 00 se uporablja, ko podatki nimajo kontrolne številke, vendar morajo ustrezati splošnim kontrolam, opisanih v točki 4.1.

Mr_Globus ::

Ne, sistem preveri sam.

krneki0001 ::

Seveda da preveri, ampak ko ti vpišeš. Če vpišeš napačno ti bo zadevo zavrnil.

gorilla ::

Mr_Globus je izjavil:

Dobil kartico od number26 (preko Cheaper&More), zanekrat kaže solidno. Aplikacija za iPhone Je všečna. Imajo tudi trajnike, ki naj bi bili brezplačni. Sledi testiranje par mesecev, in če bo vse kot mora biti, postane to moj primarni račun :D


Kako kaze? Zanimam se za odprtje tega racuna, pa me malo skrbi, ker ne ustrezam pogojem (nisem stalen prebivalen katere od nastetih drzav). Zanima me, kaj se lahko zgodi, ce izvejo, da dejansko ne zivim, kjer se pretvarjam da zivim :)

jusv ::

Ostaneš brez računa in brez dnarja na njem.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BlaY0 ::

elKaktus je izjavil:

@Mr_Globus in @BlaY0 - kako ni reference, saj imaš pod Transfers -> "Payment reference" (predstavlja slo. referenco in namen). Če želiš plačati slo. račun poskusi vnesti v formatu SI12xxxxxxxx ali kar koli imaš navedeno na položnici in bi moralo lepo potrditi transakcijo.

Tale "Payment Reference" ustreza polju "Namen" na UPN nalogu kamor lahko napišeše kar želiš. Modela reference in reference same kot jo pozna UPN pa ne poznajo. Nekako mi je uspelo dešifrirati, da recimo če nakažem iz SLO računa na tuj račun in uporabim UPN referenčni model + referenco, se na tujem računu to dvoje pojavi kot "End-to-End-Ref.". Ko nakazujem s tujega računa pa je ta "End-to-End-Ref." auto generiran s strani tuje banke in ga ni možno ročno vpisovati.

Torej vpišeš pod t.i. namen kar referenčni model in referenco ter upaš da jo bo prejemnikov sistem avtomatsko prepoznal in poknjižil ali pa jo bo sam prejemnik _prepoznal_ in ročno poknjižil. Upaš tudi, da si jo pravilno prepisal saj sistem ne omogoča preverjanja kontrolne številke pri določenih modelih, kot to omogočajo spletni sistemi slovenskih bank.

Na FURS-u so mi recimo rekli, da enostavno referenco (za dohodnino) vpišem pod namen brez referenčnega modela. Na vprašanje kako njihov sistem za knjiženje to prepozna pa mi še niso odgovorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Baja ::

gorilla je izjavil:

Mr_Globus je izjavil:

Dobil kartico od number26 (preko Cheaper&More), zanekrat kaže solidno. Aplikacija za iPhone Je všečna. Imajo tudi trajnike, ki naj bi bili brezplačni. Sledi testiranje par mesecev, in če bo vse kot mora biti, postane to moj primarni račun :D


Kako kaze? Zanimam se za odprtje tega racuna, pa me malo skrbi, ker ne ustrezam pogojem (nisem stalen prebivalen katere od nastetih drzav). Zanima me, kaj se lahko zgodi, ce izvejo, da dejansko ne zivim, kjer se pretvarjam da zivim :)


sem jih povprasal na support glede ostalih držav eu (konkretno si, c/o naslov at) in dobil spodnji odgovor. iz napisanega sklepam, da lahko odpre račun vsakdo ki živi v eu, edino kartic ne pošiljajo v vse države.

------------------------------
Thanks for getting in touch!

You can open an account with us if you hold a Slovenian passport. In regards of your delivery address, please add the "c/o" before the actual name stated on the mailbox, when you fill in the address section of your account.

Please note that cards cannot be delivered to Slovenia, and it will be shipped to Austria.
--------------------------------

alexandra2 ::

Konec bančne tajnosti v Avstriji
Malo bi se obregnila v naslednji stavek v članku: Koliko denarja imajo Slovenci trenutno naloženega v Avstriji, ni znano, je pa zdaj jasno, da se bo prvo posredovanje podatkov o teh računih zgodilo 1. oktobra 2016. Če boste račune v Avstriji do konca meseca septembra zaprli, težav s Furs-om ne boste imeli.

Torej če ljudje zaprejo račune do konca meseca septembra, jim ne bo potrebno plačati nobene globe? Mar ne bodo poročali tudi o že zaprtih računih?

Invictus ::

To je vprašanje za FURS, ne za Slo-Tech :).

Pač to skrivanje se bo nehalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

alexandra2 je izjavil:

Konec bančne tajnosti v Avstriji
Malo bi se obregnila v naslednji stavek v članku: Koliko denarja imajo Slovenci trenutno naloženega v Avstriji, ni znano, je pa zdaj jasno, da se bo prvo posredovanje podatkov o teh računih zgodilo 1. oktobra 2016. Če boste račune v Avstriji do konca meseca septembra zaprli, težav s Furs-om ne boste imeli.

Torej če ljudje zaprejo račune do konca meseca septembra, jim ne bo potrebno plačati nobene globe? Mar ne bodo poročali tudi o že zaprtih računih?


Tile si samo reklamo delajo.

http://www.finance.si/8822907/Adijo-ban...

Avstrija si je izpogajala privilegije do leta 2018.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cegu ::

Odprl bančni račun v Belgiji ba ING, brez prijavljenega bivališča. Rekli so, da bodo morali obvestiti davčno, kjer imam stalno prebivališče, pa sem jo vprašal zakaj, in mi Sprinta dokument v slovenskem jeziku (obrazložilo).

Ko pa sem od FURSA dobil nazaj dohodnino, je pisalo da jo.bom dobil na zadnji odprti bančni racun (ki je bil v mojem primeru Belgijski), vendar sem dobil na slovenskega.

Sedaj uporabljam Number26. Zelo zadovoljen. Gotovino dvigoval brezplačno po celi Evropi in Balkanu. Tja in sem na kakšni avtomatski benicnksi ne prime. Bankomat v bobsni mi jo je pojedel, sem jo preko appa le onemogočil in narocil novo. Dobil po posti v 5ih dneh (v Francijo, kolega mi jo preposlje).


Naslov kamor prejemas kartico lahko prosto spreminjaš, vendar je drzava omejena na tistih nekaj EU drzav.

Ce drzava zahteva da je na postem nabiralniku tvoje ime (Nemčija), potem reči kolegu naj ga napiše gor ali pa v ulico napisi njegovo ime.

perci ::

Pa si prijavil račun na FURS? Tako kot zakon zahteva?

St235 ::

cegu je izjavil:

Odprl bančni račun v Belgiji ba ING, brez prijavljenega bivališča. Rekli so, da bodo morali obvestiti davčno, kjer imam stalno prebivališče, pa sem jo vprašal zakaj, in mi Sprinta dokument v slovenskem jeziku (obrazložilo).

Ko pa sem od FURSA dobil nazaj dohodnino, je pisalo da jo.bom dobil na zadnji odprti bančni racun (ki je bil v mojem primeru Belgijski), vendar sem dobil na slovenskega.

Sedaj uporabljam Number26. Zelo zadovoljen. Gotovino dvigoval brezplačno po celi Evropi in Balkanu. Tja in sem na kakšni avtomatski benicnksi ne prime. Bankomat v bobsni mi jo je pojedel, sem jo preko appa le onemogočil in narocil novo. Dobil po posti v 5ih dneh (v Francijo, kolega mi jo preposlje).


Naslov kamor prejemas kartico lahko prosto spreminjaš, vendar je drzava omejena na tistih nekaj EU drzav.

Ce drzava zahteva da je na postem nabiralniku tvoje ime (Nemčija), potem reči kolegu naj ga napiše gor ali pa v ulico napisi njegovo ime.


Instant recept za davčni prekršek. Ne pozabi, da davčne obveznosti zastarajo šele po 10ih letih.

Invictus ::

Nič hudega. Take padalce bo začela EU loviti po tekočem traku, saj se vzpostavlja sistem, ki je enakovreden ameriškemu sistemu FACTA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Apple ::

Invictus je izjavil:

Nič hudega. Take padalce bo začela EU loviti po tekočem traku, saj se vzpostavlja sistem, ki je enakovreden ameriškemu sistemu FACTA.


FATCA?
LP, Apple

Invictus ::

Apple je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nič hudega. Take padalce bo začela EU loviti po tekočem traku, saj se vzpostavlja sistem, ki je enakovreden ameriškemu sistemu FACTA.


FATCA?

To bo prav :D...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cegu ::

St235 je izjavil:


Instant recept za davčni prekršek. Ne pozabi, da davčne obveznosti zastarajo šele po 10ih letih.


Na N26 imaš na voljo izbrati državo, v kateri si dolžan plačevati davke. Kot slovenec pač izbereš Slovenijo. Nima pa to nobene veze z registriranim prebivališčem. Če imaš obdavčljive dohodke, N26 posreduje.

Tilen ::

Prihodnje leto bo poslala le delne podatke. In sicer o računih, ki so bili v Avstriji odprti med 1. oktobrom in 31. decembrom letos. Kot pravijo na Fursu, gre samo za nove račune.

O vseh odprtih računih pa bo Avstrija začela avtomatično pošiljati podatke septembra 2018. Torej o stanju na računu in o obrestih.

Po uradih podatkih ima v avstrijskih bankah odprt bančni račun 4917 Slovencev in 2179 slovenskih podjetij.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mat xxl ::

Torej se bodo eni odpovedali obrestim .....................

c0ck4m0u53 ::

Apple je izjavil:

kixs je izjavil:

Uporablja potem ze kdo?

https://number26.eu/


C/P iz njihove strani:

NUMBER26 IN EUROPE

With our banking partner Wirecard Bank AG, we have the opportunity to offer our services to customers across Europe. Currently, you can sign up for a NUMBER26 account if you are a resident of one of the following countries:

Germany
Austria
Ireland
France
Spain
Italy
Greece
Slovakia


Od danes naprej (morda že kak dan več) lahko tudi državljani Slovenije končno brez "ovinkov" legalno odpremo račun pri Number26
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

CyberPunk ::

Slovakia =/= Slovenia :D

Sicer pa menda niso več tako konkurenčni:
https://www.deutscheskonto.org/de/n26/

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

CyberPunk je izjavil:

Slovakia =/= Slovenia :D


https://support.n26.com/read/000001280?...
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Seveda te račune prijavljate FURSu? Sicer vas bodo pa tako ali tako našli ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Sem odprl N26 konto, za zabavo. Deluje, videti je kul, v nekaterih rečeh je boljši, v drugih pa slabši od drugih bank. Kartice seveda še nimam.

čuhalev ::

jype je izjavil:

Sem odprl N26 konto, za zabavo. Deluje, videti je kul, v nekaterih rečeh je boljši, v drugih pa slabši od drugih bank. Kartice seveda še nimam.

Že kaj novega, saj tudi mene mika ta zabava.

harmony ::

čuhalev je izjavil:

jype je izjavil:

Sem odprl N26 konto, za zabavo. Deluje, videti je kul, v nekaterih rečeh je boljši, v drugih pa slabši od drugih bank. Kartice seveda še nimam.

Že kaj novega, saj tudi mene mika ta zabava.

Kaj je fora tega racuna? Imam svoj bancni racun na katerega mi tece placa. Zakaj bi potreboval se ta konto? To ni neko trol vprasanje, ampak me resnicno zanima, kaj so prednosti.

BlaY0 ::

Eni ta račun uporabljajo kot primarni, se pravi na njega dobivajo plačo. Prednost je recimo ta, da je "zastonj", da so dvigi v EUR na bankomatih po celem svetu "zastonj", da lahko dvigneš ali deponiraš keš kar v najbližji štacuni ali trafiki. Mogoće še kaj?

Apple ::

Plačevanje položnic z nižjo provizijo...
LP, Apple

Goody ::

Apple je izjavil:

Plačevanje položnic z nižjo provizijo...


Oziroma nulto provizijo - provizije ni. Če uporabljaš kot osnovni račun so prednosti_:

- nič stroškov uporabe/računa/kartice (pri slo bankah pride tam okol 50-100€ letno)
- 5 dvigov keša kjerkoli na svetu je brez provizije
- nič provizije pri plačilih položnic/računov znotraj SEPA (evrope)
- Nemška garancija (do 100K, nemškega združenja bank) na vlogo
- varnost plačila s kartico je verjetno večja - plačila potruješ še na mobilniku.

Minusi:
- ni možnosti kredita
- ni obresti za pozitivno stanje (no sedaj je praktično nikjer ni oz. je zanemarljiva)
- kartica je debetna - lahko porabiš do toliko kolikor imaš na računu. (to je lahko tudi plus - zorni kot)


Če uporabljaš kot second account:
- plačila tam kjer si s kartico z osnovnega računa ne upaš (večja varnost, lahko ti naredijo škode le koliko je na računu)
- lahko plačuješ položnice (nulta provizija)
- primerno za drugo/tretjo kartico, če ti kje osnovna ne prime (potovanja)

BlaY0 ::

Goody je izjavil:


- ni obresti za pozitivno stanje (no sedaj je praktično nikjer ni oz. je zanemarljiva)

Obresti na t.i. trr-jih nima nobena Nemška banka praktično že par let. Tudi v SLO si ne moreš obetati kaj več od 0,001%. Za "obresti" se je dandanes pač treba posluževati drugih finančnih inštrumentov... trr je od nogavice boljši samo v tem, da ima garancijo države. Ampak v končni fazi smo država mi vsi, in ko enkrat večina nimamo denarja potem tudi garancije ne bo od kod vzeti.

lexios ::

Oziroma nulto provizijo - provizije ni. Če uporabljaš kot osnovni račun so prednosti_:

- nič stroškov uporabe/računa/kartice (pri slo bankah pride tam okol 50-100€ letno)
- 5 dvigov keša kjerkoli na svetu je brez provizije
- nič provizije pri plačilih položnic/računov znotraj SEPA (evrope)
- Nemška garancija (do 100K, nemškega združenja bank) na vlogo
- varnost plačila s kartico je verjetno večja - plačila potruješ še na mobilniku.

Minusi:
- ni možnosti kredita
- ni obresti za pozitivno stanje (no sedaj je praktično nikjer ni oz. je zanemarljiva)
- kartica je debetna - lahko porabiš do toliko kolikor imaš na računu. (to je lahko tudi plus - zorni kot)


Če uporabljaš kot second account:
- plačila tam kjer si s kartico z osnovnega računa ne upaš (večja varnost, lahko ti naredijo škode le koliko je na računu)
- lahko plačuješ položnice (nulta provizija)
- primerno za drugo/tretjo kartico, če ti kje osnovna ne prime (potovanja)


Plus, če prav razumem se tole lahko izkorišča za izogibanje izvršbam in davkom...

CyberPunk ::

lexios je izjavil:

Plus, če prav razumem se tole lahko izkorišča za izogibanje izvršbam in davkom...

Ne, ker ga moras prijaviti na FURS v roku 8 dni po odprtju.

lexios ::

če ga ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017357 (7703) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312757 (6864) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem