» »

Odprtje bančnega računa v tujini

Odprtje bančnega računa v tujini

««
«
1 / 8
»»

SkIDiver ::

Zanima me ali lahko kot nerezident odprem bančni račun v državi, ki je članica EU.

Primer: Kot državljan Slovenije odprem bančni račun na banki v Avstriji s tem, da ne bivam ali delam v Avstriji.
Skratka ista pesem, kot odprtje poštnega predala na Avstrijski pošti.

jamiroq ::

hm. niso ljudje po slo-techu pisali, da so odpirali v avstriji račune za uporabo s paypalom?

sam sem sicer pred nekaj leti odprl bančni račun na irskem (pri aib) in so od mene zahtevali potrdilo (ali od delodajalca ali pa dva računa), da dejansko živim na naslovu, ki sem jim ga napisal. glede zaposlitve pa ne vem, od mene so zahtevali kup podatkov glede zaposlitve, vendar vseeno mislim, da bi ga tudi brez lahko odprl...

SkIDiver ::

Hvala za informacijo.

Če je tako so me sama ušesa za priporočila glede izbire banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Misak ::

Torej tisti, ki ste odprli račun v avstriji, lahko poveste kaj več?

Katera banka?
Kakšne so provizije?
Je možna uporaba internetnega poslovanja (kot klik nlb,itd..)
Poleg osebne/potnega lista potrebuješ še kaj?
Ko te vpraša zakaj odpiraš račun, rečete kaj?
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Invictus ::

Odvisno za kaj rabiš račun.

Je pa res, da se v bistvu bolj slovenske banke branijo denarja in komplicirajo.

Če boš imel lep promet preko računa, ti ga bodo odprli ne glede na rezidentnost v tisti državi. Posel pač :-;

Mogoče namig -> račun odpri v Švici, ki ni članica EU (pa najbrž še dolgo ne bo).

LP I.

SkIDiver ::

Invictus a se je potrebno za odprtje računa v Švici osebno zglasit na banki ali gre lahko vse preko telefona, e-maila in pošte?

Invictus ::

Ne vem

Ker nikoli nisem tam odpiral računa. Ampak ponavadi se je potrebno vsaj enkrat zglasiti na banki oz. pri kakem njegovem zastopniku. Vsaj kar sem jaz odpiral račune.

Bančni posli niso šala in vsaj pri odprtju radi vidijo lastnika računa. V nasprotnem primeru bi lahko kdo odpiral račune v tvojem imenu, ne da bi ti to vedel.

Se pravi, boš najbrž moral tja :-).

LP I.

R-S-LoVe ::

odprtje računa v tujini je sila enostavno
moje doživetje:
Zapelješ se v Avstrijo (npr. Leibnitz)
Vstopiš v banko (npr. Sparkasse, 1. nadstropje, ga. "ne bi je imenoval" in g. ki govori celo delno slovensko)
Rečeš, da bi odpr račun, potrebuješ osebno (včasih si potreboval "pasoš").
Vpraša te od kot bodo prihajala nakazila (rečeš osebni depoziti)
Omeniš tudi netbanking (v zvezi s Sparkasse)
Tam ti razložijo vse potrebno ( v nemščini, anglesščini, kakšna je pač želja).
Dobiš začasno izkaznico s številko računa, kasneje pa se moreš oglasiti še po pravo kartico, ker je ne pošiljajo po pošti.
In to je to.
Obračuni se vršijo vsake 6 mesecev (dotična banka) in znašajo cca 13€ (za ta tip računa).
Če potrebuješ več informacij pa PM me.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Zeberdee ::

Torej tisti, ki ste odprli račun v avstriji, lahko poveste kaj več?

Katera banka?
Kakšne so provizije?
Je možna uporaba internetnega poslovanja (kot klik nlb,itd..)
Poleg osebne/potnega lista potrebuješ še kaj?
Ko te vpraša zakaj odpiraš račun, rečete kaj?

Posojilnica bank Borovlje
Vodenje računa ima visoko ceno.
Da
0
Tega te naj ne bi niti vprašali.

Misak ::

kolkšni so stroški za "vodenje računa"?

Imaš kak link na spletno stran?

Hvala
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Zeberdee ::

http://www.google.si/search?q=posojilni...

Stroškov ne gledam. Ker imam dokaj zajebano poslovanje pa mi znese nekaj čez 50,60 evrov letno. To je vsekakor več, kot sem navajen v Sloveniji...

pikachu004 ::

kaj pa če imas v sloveniji blokiran račun, ga imas tudi v avstriji? oz. kateri drugi državi?

madmitch ::

Invictus a se je potrebno za odprtje računa v Švici osebno zglasit na banki ali gre lahko vse preko telefona, e-maila in pošte?

Nikjer v EU in Švici ne moreš več odpreti računa, ne da bi se zglasil tam osebno. Švico, navkljub vsem lepim pravljicam, odsvetujem. Ni večjih lopovov, kot so tam, mamujimcigansko. Kakšna LLB ali LGT v Lihtenštajnu, če ti uspe, drugače pa, Andora, Gibraltar...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vikking ::

Jap v tujini se cedita med in mleko iz bank, kot so se pred leti krediti... sedaj pa folk jamra kakšne enormne obresti so za odplačevanje le-teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

username ::

Mogoče namig -> račun odpri v Švici, ki ni članica EU (pa najbrž še dolgo ne bo).
Čemu v Švici? Imaš kaj za skrivat? Ne bo šlo, Švica ima z EU sporazume o izmenjavi podatkov. Bolje je pogledat za kaj takega v Liechtenstein (ga sicer tudi EU proba priviti) ali Luksemburg oz. Avstrijo.

Imam pa eno vprašanje, ko je nekdo omenil PayPal - ali lahko z računom v kaki slovenski banki (preko kreditne kartice ali kako drugače) tudi sprejemaš plačila preko Paypala (če kaj prodajaš na spletu)? Kakšne so zahteve/omejite, če bi rad postavil spletno trgovino in sprejemal poleg PayPala tudi direkt plačilo preko kartic?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

T0RN4D0 ::

Seveda, rabiš samo kreditno kartico, konkretno Viso če želiš sredstva črpati iz paypal računa. Ne vem kako se kej komplicira če zadevo razširš, ker paypal stalno teži za kakšne verifikacije... Poleg tega te PP kot prodajalca tudi kar mastno obira.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

madmitch ::

Userame, imaš delno prav, Švica se še vedno otepa dajanja podatkov o stanjih na računih tujim dacarjem. EU in ZDA sta izsilili le to, da pošiljajo letno podatek o skupnem znesku vseh računov državljanov določene države, ki pa je ali pa ni povsem točen. Poleg tega imaš v Švici cel kup bank (privatnih), ki niso del švicarskega bančnega sistema in niso dolžne dajati določenih podatkov, kakor jim tudi ni treba javno objavljati letnih bilanc. Poleg tega je tu še Zug kanton, ki se na EU, ZDA in podobne nergače požvižga. V tem kantonu je tudi davek na dobiček, tako pravnih, kakor tudi fizičnih oseb (velja za rezidente in nerezidente) smešno nizek. Ker je Švica podpisnica sporazuma o nepodvajanju davkov, je dovolj, da domačim dacarjem predložiš dokazilo o plačanih davkih in se lahko ugriznejo v rit (nisem siguren, če to tudi za dohodnino velja). Res je tudi, da so, zaradi velikega navala, dokaj sitni pri odpiranju računov, višini zneska, ki ga potrebuješ za odprtje (ficične osebe - 10k CHF, pravne 50CHF), brez obrazložitve te lahko zavrnejo. Sitnarijo, ko želiš večji delež sredstev na račumu prenesti drugam (no ja, to itak povsod v Švici), bognedaj, da dobiš večji priliv in bi ga želel prenakazati drugam. Obesijo se na vse zakone in regulative o preprečevanju pranja denarja, anti teroristične akte, živinozdravniške uzance in pomorsko gospodarsko pravo, da ti to, če že ne preprečijo pa vsaj otežijo. Luksemburg tudi ni več meka, kot je nekoč bil, tam veselo počiljajo podatke o prav vsem, kar se je na računu dogajalo, medtem, ko je Lihtenštajn s svojima LLB in LGT (ta še posebej), še vedno zanimiv, a obstaja enak problem, kot v kantonu Zug, višina kapitala, odobritev odprtja, prost pretok tvojega denarja... Imajo pa eno lepo reč - brezosebne "kreditne" kartice (so bolj debetne) za katero ne more nihče ugotoviti, kdo je z njo plačeval, dvigal denar...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

c00L3r ::

Ima kdo izkušnje s to easybank. Gre za internetno banko, torej brez fizičnih poslovalnic. Ponujajo celo brezplačno vodenje računa.

St235 ::

Ker je Švica podpisnica sporazuma o nepodvajanju davkov, je dovolj, da domačim dacarjem predložiš dokazilo o plačanih davkih in se lahko ugriznejo v rit (nisem siguren, če to tudi za dohodnino velja).


Dokler si davčni resident RS moraš poročat tako o dohodkih kot o plačanih davkih. In naši lepo izračunajo in poračunjajo kot če bi denar zaslužil pri nas. Sporazum o odpravi dvojne obdavčitve sam opomeni, da ti plačilo dohodnine znižajo za že plačano dohodnino v Švici.

c00L3r ::

Lakotnik29 odgovoril si na 4 leta star post ;)

Zdaj pa nazaj k temi. Katere Avstrijske banke priporočate in ali ima kdo izkušnje z internetno banko easybank?

St235 ::

uff, nepozornost na moji strani. Oprosti, pri easybank ti kaj dosti ne morem pomagat. Edino kar me je zmotilo je da nisem našel ocene kakšne večje revizijske hiše, kot je fitch moody's ali s&p.

svenica ::

Neznalec prosi za pomoč:

Odprem račun v Avstriji, prodajam stvari na Ebayu,
nakazujem na avstrijski TRR preko Paypala.

Je kak problem z Dursom?
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Invictus ::

Seveda je.

Poleg tega bo Avstrija na podlagi EU direktive sporočila našemu DURSu da si lastnik računa. Ne bi bil prvi, ki bi mu DURS poslal pošto da naj prijavi dobiček/izgubo za račun v tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svenica ::

Hvala za odgovor. Kaj pa tisto o anonimnosti računa v tujini v zameno za višji davek na obresti? Pa še hipotetična situacija: prodam rabljeno stvar na ebayu za 1k€, preko paypala si nakažem na trr v slovenski banki. Moram plačati davek?
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

St235 ::

Za prodajo rabljenih stvari kot fizična oseba ne plačaš davka. Druga zgodba pa je, če izdelke preprodajaš.

MajorM ::

Rad bi spet malce odprl temo glede na to, da se je danes likvidiralo dve banki.
Odpiranje računa v tujini me zanima predvsem zaradi nezaupanja v slovenske banke in ker ne želim več podpirati slabih podjetij oziroma slabih menedžerjev.

Če kdo napiše o izkušnjah z odpiranjem računa v tujini (avstrija, nemčija recimo) in kako je zadovoljen s poslovanjem in storitvami.

Hvala.

LuiIII ::

Najlažje gre pri Zvezi bank v Celovcu. Imajo poslovalnico tudi v Ljubljani.

Invictus ::

Ni panike ...

Odpreš in koristiš elektronsko banko.

Če ravno ne pozabiš kakih gesel, z njimi sploh nimaš stika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

svenica je izjavil:

Neznalec prosi za pomoč:

Odprem račun v Avstriji, prodajam stvari na Ebayu,
nakazujem na avstrijski TRR preko Paypala.

Je kak problem z Dursom?

ja, velik
tut se zna zgoditi, da te na dursu izsledijo na podlagi carinskih manifestov. nekako ze moras dobiti uno robo, ki jo prodajas. in z nekje - kitajske recimo.

MajorM ::

Mene zanima predvsem obicajno poslovanje in varcevanje. Potem pa skenslam NLB.

Isotropic ::

mislim, da je mesecni prispevek za vodenje racuna kar dost vecji kot v sloveniji. nisem zih sicer, sem samo videl neke cifre par let nazaj.
zdaj ce mas 50k na racunu, potem recimo 100eur letno nima veze.

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

mislim, da je mesecni prispevek za vodenje racuna kar dost vecji kot v sloveniji. nisem zih sicer, sem samo videl neke cifre par let nazaj.
zdaj ce mas 50k na racunu, potem recimo 100eur letno nima veze.

Slabo misliš.

Stroški so v tujini približno enaki kot pri nas.

Je pa res da vsako stvar, ki si jo zaželiš, zaračunajo. Ampak to počnejo tudi že pri nas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Prvo je treba povedati, kak je namen odprtja tega računa ? Vse legalno, vse javno, večja pravna varnost, skrivanje, pred upniki, dursom....., ko vse to vemo ti kaj več namignemo ;) . Sam bi se vsekakor izogibal vseh manjših lokalnih bank ... pa četudi govorijo slovensko, pa BTW račun moraš prijaviti po naših pravilih Dursu, sicer pa v mnogih primerih znotraj EU zvedo za to prej, kot si jim ti to dolžan sporočiti :)

Lightning17 ::

Recimo da jaz prodam neko zadevo za 3000€ in si depozitam denar na moj bančni račun... Tega ne prijavim dursu ker se mi pač ne plačuje davka na teh 3000€... Kako bo durs vedel da sem jaz oz. nisem prodal rabljeno robo??? Hipotetično jaz lahko na dursu rečem da sem prodal rabljeno robo za 3000€, ki sem jo kupil pred 2 leti za 100€... V tem primeru oni ne morejo preveriti nič... Se na ta način da izognit plačilu davka na prejemke preko PP???

vorantz ::

Če boš to naredil parkrat ne bo panike
Če boš to delal vsak mesec te bodo privili

mj123 ::

Ima kdo izkušnje z odpiranjem računa na daljavo v nemških bankah?

harmony ::

mj123 je izjavil:

Ima kdo izkušnje z odpiranjem računa na daljavo v nemških bankah?

Na daljavo ne boš uspel nič. Vsaj v Avstriji, ko sem pošiljal mail so odgovorili da sicer lahko, ampak da se vseeno moram priti pokazati.

mk818764 ::

harmony je izjavil:

mj123 je izjavil:

Ima kdo izkušnje z odpiranjem računa na daljavo v nemških bankah?

Na daljavo ne boš uspel nič. Vsaj v Avstriji, ko sem pošiljal mail so odgovorili da sicer lahko, ampak da se vseeno moram priti pokazati.


Katera banka?

monix15 ::

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam eno vprašanje kar se tiče DURsa in računa v tujini. In sicer, mi imamo odprto društvo, ki pa ima zaradi takšne in drugačne situacije trenutno blokiran račun s strani DURSA. V tem mesecu bi nujno mogli na društveni račun dobiti nakazilo (ki bi društvu zelo pomagalo iz zagate), vendar pa zaradi blokade do tega denarja ne moremo. Ali je mogoče, da če bi v Avstriji odprli drug društveni trr, da bi ta denar ostal na računu ali bi se davkarija takoj vsedla tudi na ta račun?

LP,
M.

Tilen ::

Zakaj pa tega računa ne odprete v Sloveniji? Če je vse čisto, ni panike? Skrivalnice v Avstriji se bližajo koncu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

Saj je jasno napisal zakaj ne. Ker imajo slo račune vse blokirane in bi ta denar dejansko šel upnikom.

ales85 ::

In skrajni čas temu. Račun je (kot najbrž sami veste) blokiran z razlogom. Tudi upniki bi verjetno nujno potrebovali ta denar. V vsakem primeru pa jim pripada.

Vice ::

monix15 ne morejo ti blokirati računa tako da brez panike.
ales85 upnik je lahko tudi sam ravno zaradi neplačevanja drugih.

LuiIII ::

Neplačevanje je v Sloveniji zaradi bega zdravega kapitala in predvsem balkanske mentalitete postal en velik problem. Sam poslujem samo s tistimi podjetji, ki so zaupanja vredna. Zadeva je tako sistemsko pokvarjena, da ima celo država 120 dnevni plačilni rok! Pri poslovanju s tujino je povprečni čas plačila pri meni med 7-10 dni, se je pa zgodilo, da je bil tudi 15 minut. Kaj takega seveda v Sloveniji samo sanjam pa če tudi izdam račun najboljšemu partnerju z visoko likvidnostjo in boniteto. Dejansko je to del folklore in sam želim imeti minimalno posla s slovenskimi subjekti. Seveda je nekaj izjem s katerimi človek z veseljem posluje ker ve da mislijo in ravnajo enako.

Invictus ::

Se strinjam, zadnji račun sem čakal 120 dni ...

Zdaj sploh ne iščem novega posla v Sloveniji. Samo še popucam stare dolgove ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mk818764 ::

95% problemov v sloveniji bi se rešilo če bi država sprejela zakon, da če zajebeš firmo, da ne moreš odpret nove. Sedaj pa vsi gredo na to karto, dajmo se zapufat, ne plačevat računov, jutri zaprem firmo in odprem novo. politiki pa nočejo sprejet tega zakona...ker enako delajo.

RockyS ::

monix15 je izjavil:

Pozdravljeni!
Tudi jaz imam eno vprašanje kar se tiče DURsa in računa v tujini. In sicer, mi imamo odprto društvo, ki pa ima zaradi takšne in drugačne situacije trenutno blokiran račun s strani DURSA. V tem mesecu bi nujno mogli na društveni račun dobiti nakazilo (ki bi društvu zelo pomagalo iz zagate), vendar pa zaradi blokade do tega denarja ne moremo. Ali je mogoče, da če bi v Avstriji odprli drug društveni trr, da bi ta denar ostal na računu ali bi se davkarija takoj vsedla tudi na ta račun?

LP,
M.


Čist iskreno, to društvo zaprite! Ker si ne zaslužite da imate društvo oz. da ga vodite! Ste sramota in nič druga. Kaka je razlika med vami in tistimi, ki skrivajo € v davčnih oazah? Ni jih! Lopovi ste obojni.
Zakaj se vam je DURS vsedel na TRR? Zaradi plačilne nediscipline, ki je slovenijo pripeljala tja kjer je, v kurcu. In čisto prav je da vam trgajo iz TRR, če že sami nočete poravnati računov! Z vami poslovat je samomor!

...:TOMI:... ::

mk818764 je izjavil:

95% problemov v sloveniji bi se rešilo če bi država sprejela zakon, da če zajebeš firmo, da ne moreš odpret nove. Sedaj pa vsi gredo na to karto, dajmo se zapufat, ne plačevat računov, jutri zaprem firmo in odprem novo. politiki pa nočejo sprejet tega zakona...ker enako delajo.


Pri nas je itak sramotno, če zajebeš firmo. Vsakemu se lahko zgodi, da mu posel propade, pa da ne bi mogel začeti znova, to je pa strel v glavo.

Nekaj drugega je, če imaš namen odpreti firmo, nič plačevati in namerno zajebati upnike. To je napaka, če ti pa posel propade, je pa to nekaj čisto drugega.

V tujini, če zajebeš, pač odpreš novo firmo... So veseli, da nisi obupal.

Tega s plačilno nedisciplino pa sploh ne bom komentiral, saj se pri nas to dogaja povsod. Banda.
Tomi

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

...:TOMI:... je izjavil:


V tujini, če zajebeš, pač odpreš novo firmo... So veseli, da nisi obupal.


Daj, povej mi eno državo, kje je to možno! Pa ne mi z kako hrvaško ali pa romunijo. Daj eno tisto državo po kateri se tako radi zgledujemo, da lahko zajebeš, pustiš dolgove, pa začneš z nule, kot pri nas.
Pa z linkom kjer lahko dokažeš, ne govorit tja v tri dni. V Avstriji in Nemčiji, pa tudi v Angliji vem da to ni možno, da ti kar tak na lepe oči odpustijo tvoje dolgove. Najprej poravnaj kaj si dolžen, pol pa lahko delaš naprej. Pri nas pa je da brez vračila(d.o.o.) lahko ne plačuješ nikomur, ne delavcem, ne državi, pa jutri odpreš novo firmo in delaš naprej. To je narobe.

...:TOMI:... ::

Recimo čez lužo. To je, če zapreš firmo, ker ti posel ne gre in odpreš novo dejavnost, ne pa da nategneš vse kar leze in gre, nato pa odpreš novo firmo in jovo na novo.
Tomi
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5017357 (7703) wajdouc
»

Neprijavljen račun v tujini - kako se izogniti težavam s Fursom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6312757 (6864) UganiKdo
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5816773 (10015) cegu

Več podobnih tem