» »

Nov Plextorjev snemalnik DVDjev

Nov Plextorjev snemalnik DVDjev

Plextorjev lepotec.

CDR-Info - Počasi se je začelo snemanje na DVD-je uveljavljati tudi med množico, saj so se cene enot in medijev spustile na dosegljivo raven, a navkljub temu dejstvu nekatere težave ostajajo. Domačim pekom DVD-jev štrene mešajo predvsem plusi in minusi, torej različni standardi za zapisovanje diskov (DVD-R in DVD+R). Medtem, ko se na tržišču bije boj, pa so proizvajalci zavarovali svoje naprave pred morebitno slabo prodajo ob prevladi enega od standardov tako, da prodajajo DVD pekače, sposobne zapisovanja na več načinov.

Taki sta tudi novi Plextorjevi enoti PX-708A (notranja) in PX-708UF (zunanja). Dobavljivi sta v običajni umazano sivi ter črni barvi, opremljeni pa sta z vsemi tehnologijami, ki jih lahko pričakujemo od sodobnega snemalnika optičnih medijev. Da ne bom našteval marketinških imen, naj samo omenim, da je prisotna zaščita pred prekinitvijo toka podatkov (buffer underrun protection) tako pri snemanju CD-jev kot DVD-jev, pa tudi zaščita pred napakami ne manjka. Hitrost zapisovanja znaša 6x-8x (DVD+R), 4x (DVD-R) in 40x (CD-R), prepisujemo pa s hitrostjo 4x (DVD+RW), 2x (DVD-RW) in 24x (CD-RW), kar naredi nova Plextorjeva izdelka najhitrejša na trgu.

Cena bi naj znašala 349 evrov za zunanjo oziroma 275 evrov za notranjo izvedbo, kupec pa dobi tudi dve leti garancije. Originalna novica izvira s strani CDR-Info, več o enotah pa lahko izveste na Plextorjevi domači strani.

23 komentarjev

BaRtMaN ::

W00t? Notranja enota tako dražja od zunanje? Sicer je pa tole en bad ass mofo burner. Je pa očitno, da DVD+RW zmaguje v bitki standardov.

darh ::

ni važno... ko pride do 200 EUR, ga kupim...

par let nazaj sem dal za Plextorja 12x10x32x cca 70 jurjev (tolko je tale zdaj vreden)...


še mediji naj se pocenijo. :)

----

popravek: mediji so pod jurja na komad. Kar je kul, saj so v končni fazi (cena na megabajt) veliko cenejši. :)
Excuses are useless! Results are priceless!

Matek ::

BaRtMaN, sori tisto je napaka o cenah, glih obratno je :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mrTwelveTrees ::

Plextorja se ne splača kupit... preveč se splača firmo,..
Že res da je zelo dobra firma, ampak je pre-draga
V primerjavi z Teacom... 8-)

Je pa res, da Plextor narekuje tempo pri pečkah... in ostali sledijo (se motim ?) in to je še en razlog, da se splača počakat da cene padejo 0:)

JohnyB ::

Ja komad je okol 600 SIT tko, da je to zlo dobra rešitev sam še $$$ je treba s štunfa potegnt>:D
Apple iMac

PaJo ::

Hm, to sem cakal, da bo dvdr pekac znal hitrje pect navadne cd-je. Zdaj bo pa definitivno treba nabavid dvdr pecico, pa se plextor je, kar se samo povec kakovost nakupa, nikoli mi ni bilo zal dati nekaj vec kesa za dobor pecico:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zheegec ::

Škoda dat velik keša za pečko. Sem pred leti dal 40K za rabljen 4x pekač... sedaj pa 20K za nov 48x RW (combo). Res raje kaj drugega kupim za ta $$$.
Sem pa vesel da počasi prevladuje DVD+R
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zile ::

ALIEN3001: Zakaj tako veselje ?

pingo76 ::

Končno poštena DVD pečka meni priljubljenega podjetja. Me prav zanima kdaj bo pri nas dobavljiva. Imam namen o nabavi pečke pa me je ta novica kar razveselila. Plexy here i come.

Marjan ::

Tole je res superca.

Nekoč bodem imel tudi jaz ta čudež človeške civilizacije >:D :D:\

krneki ::

Dost bo to koštal ja...275EUR pomen 75.000 sit v evropi. Kar pomen še dodatnih 20% pri nas in smo pri 90k. Sicer je zelo solidna pečka ampak me prav zanima kolk je tistih 8x Z-CLV hitreje od 4x, ker do sedaj so vsi pekači pekl v CLV načinu...in če je to vredno 2x cene.

Xplicit ::

res hudo

pocakam da pade cena na 60k pol pa v nabavo :D

btw: kdo je v sloveniji uvoznik za plextor

pingo76 ::

Plextorje ponavadi drži Elkotex. Veleprodaja only.

McNato ::

Lahko pa si že danes nabaviš TEACov DVD-RW za 43.500 SIT. Prodaja jih EnaA. Plextorje pa drugače uvaza PcHand.

Dusko ::

Ja samo ta dvd pekač od teac-a podpira samo -(minus) standard. Zato se je ne splača kupit.
Ker se še proizvajalci niso odločli ali bo + ali - prevladoval.

Gandalfar ::

vedno bolj dvomim, da je potreba po teh stvareh .. ko imas enkrat broadband lahko pocasi nehas snemat stvari - pa ce nisi obseden z nelegalno robo ti navadn cd-r tudi zadostuje za tiste redke primere, ko moras kaj vec podatkov naokoli prenasat...

vise ::

pingo76 Sramota da ne ves kdo je uvoznik Plextorja. Elkotex se nikoli ni uvazal Plextorje. Uvoznik pa je Pc h.and iz Trzina.

Filo ::

ah pri teacu je tako, da ma software u pm sploh noče s recimo polno močjo snemat...

moj_nick ::

@Filo:
a tale tvoj podpis slučajn izvira iz kratice? >:D
110111001001010001010000

ender ::

Filo: točno tistega TEACa si lastim, in dela brez problemov - 4x na Pioneerjeve medije, 2x na skoraj vse ostalo...

Glede softwara: pinnacla ne rabim, Nero je pa pač Nero.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Gejmer ::

Kaka je razlika med DVD-R in DVD+R standardima? :|
Nanda yo?

Matek ::

Ni kolk vem nobene večje razlike, ki bi jo končni uporabniki opazili, ampak en standard mora prevladat, zaenkrat bolje kaže pluseku.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

borchi ::

a kje piše čigavo mehaniko in elektroniko uporablja plextor v tem pogonu? še vedno nec-ovo? potem bi tudi nec moral met kmalu kak podoben pogon zunaj.

al je plextorju po treh letih celo uspelo nardit SVOJ DVD zapisovalnik. ker če je to res njihov lastni pogon, bi ga js pustil vsaj nekej časa pri miru. ne verjamem, da bo s prvim pogonom vse šlo gladko.
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527194 (12953) GrimReaper
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100800 (25309) nuclear
»

DVD RW SONY VS. DVD RW LG

Oddelek: Kaj kupiti
111695 (1513) Quikee
»

Za vse, ki kupujete DVD zapisovalec

Oddelek: Kaj kupiti
313979 (2257) BaRtMaN
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912899 (8220) Caligula

Več podobnih tem