» »

kateri dvd writer ?

kateri dvd writer ?

«
1
2 3

Jochaan ::

Kateri DVD- writer naj kupim. Cena naj bo okoli 60k in manj

BaRtMaN ::

V Monitorju so priporočili NECa ND-1300, ki piše Tako DVD+R kot DVD-R. Pri JAE za 62k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

jamiroq ::

pri Comtronu ga imajo za 57k, če ga kupiš preko interneta...

Jochaan ::

Kk je pa z Plextorjem ?

Jochaan ::

al pa s Pioneerjem ?

asPeteR ::

Trenutno je Pioneer prava stvar. Tudi dobis ga za ene 60k. Super pekac.

NEC je tudi v redu, toda ima tezave z mediji, Pioneer ne.

Glede Plextorja. Konec Septembra, toda bo na dvdje pisal z 8x hitrostjo!
http://blog.stegnar.com

PaJo ::

Plextorja se ze da dobit v Avstiji, samo zal pise samo DVD+R z 8x, kar mi nic ne pomaga, ker tako vecina folka pise dandanes na DVD-R, edino cdr medije pise z zavidljivimi 32x, kar je ze ok in lahk komot menja navadno cdr pecico:D
No drugace pa sem si sam omisliv tega ta novega pioneerja 106, ki je po specifikacijah identicen NEC-u in v .at se ga dobi pod 50k, tako da se vsekakor splaca:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mainman ::

Jaz imam plextorja px-504A. Sicer je samo single format in piše samo DVD+R ampak dela brez problema. Snemam pa večinoma samo smartbuy medije.

Če hočeš priti poceni do dvd writerja, prodaja na bolhi en tip NEC 1300 za 38k. Writerji so novi samo problem je, da ni garancije(dela ali ne dela).

Priporočam ti pa naslednje: če res nujno rabiš dvd pekača za backup-e;) potem si ne kupuj neke strašne stvari za 60k ali več ker bo stvar tako ali tako v enem letu zastarela in si boš nabavil novo.

Kar se pa tiče trditve iz enega izmed prejšnjih postov, da ljudje pišejo samo DVD-R medije pa ni 100%. Cene +in - medijev so enake in je čisto vseeno katerega uporabljaš. Tu je vse odvisno kateri pekač in katero dvd komponento ali predvajalnik imaš. Kolko jaz vem, pri - formatu še sploh ni sprejet standard, ki bi podpiral višje hitrosti peke kot 4x. Zato je tudi plextor izdal za - format samo 4x pekača.

Da omenim še velike cene in pomanjkanje medijev, ki podpirajo 4x hitrost pečenja. Čeprav imam 4x pekač še vedno pečem 2.4x medije. Včasih še kake, ki so samo 2x ker so cenejši.

lp, Miran

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

pingo76 ::

Ima morda kdo TEAC DVD-R 4x? Baje je kopija pioneerja. Dela to?

svejk ::

kar se tice plextorja

PLEXTOR PX-708A/T3 (+/-) 8/4/12 / 4/2/12, E-IDE (ATAPI), interni, retail

cena v slo z ddv 73.290.-

Hammer ::

Kaj pa tale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hammer ()

DSmidgy ::

Dobro ceno ma tale LG ane. Komi čakam da ga bojo drugi posnemali.

simoncek ::

V interšparu imajo enega od LG za 37000SI, samo pa ne vem kako dela.

frenk ::

mene tud zanima kako se kej obnašajo LG-ji, ki jih comtron tako veselo priporoča:D

azeed ::

zdaj imajo tudi model 4040B po klubski ceni 65.000 SIT. Piše pa 4x v obeh formatih, baje je kr uredu zadeva.
You gotta say YES to another excess!!!

svejk ::

hm se mal dodas pa dobis plextorja, ki tudi navadne cd jke dosti hitro spece :)))

azeed ::

hja. ampak plextorja do septembra ne bo prnas
You gotta say YES to another excess!!!

rap3r ::

LG enote se obnesejo odlično:D
Sm jih stestiru že celo morje. Ko pride tale LG v comtron ga dobim na test.Eno posilko sm zamudu k sm biu na morju in so jih razprodal.
Zdele mam na testu ASUS DRW-0402P in zadeva se obnese odlično. Zamerm ji sam 2 stvari in sicer da nepiše + medijev in pa še ceno ki je trenutno v comtronu 59900 drugje nism nc gledu. Zadeva preizkuseno overburna CDje kar do 99min!!! Pac mal pocasnej snema CDje 16x. Sam zadeva res deluje tko k je treba. Je pa kopija Pioneerja.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

PhotoBlaz ::

a mi loh en v parih besedah pove kaj to pomen -R in +R al kako ze.
V cem je point/razlika?
Hvala

rap3r ::

@model: na forumu poglej mal pa bos vidu da je taka tema ze odprta! In tko ene par tem nizi-sam pogledat je treba mal...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

DjTonic ::

Pomoje je TOLE najboljši DVD Snemalec do sedaj Plextor PX-708A

rap3r ::

Hud shit:D to je res DVD pečka in CD pečka v enem hitra pri peki CDjev in tud DVD sej ti DVD+ zepeče že v dobrih 7 min!:D fency8-)

Sam nebi rd vidu cene da nebo pokvarjen utis;)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

BaRtMaN ::

Ah, čez kakšno leto bo itak 30k vse. Takrat poglej. ;)

rap3r ::

Aha 30 takrt bo ze tehnologija modrega lasarja:D ki sprejme po 40gb na eno 12cm platko k ji mi dons recemo CD ali DVD:8)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

svejk ::

kako da ne v slo se dobi plextor tuki


http://www.pchand.si/Cenik_dvdrw.htm

cena mal cez 74000. po moje ga bi mogl met, ce majo reklamo na njihovi strani

azeed ::

hja... potvojem... probaj poklicat, pa boš vidu :)
You gotta say YES to another excess!!!

BaRtMaN ::

rap3r: jaki si mi ti optimist.

looner ::

NEC 1300A OEM, PC Sistemi, Maribor, 48.000 SIT ! HP (www.pcsistemi.si) kot kaže ne dela !
Drugače pa kar se NECa tiče sem sam osebno probal par DVD-R medijev, ne da bi kaj flashal BIOS ipd in sem čisto ok posnel SmartBuy, Medianca, Nashua, E-Proformance in Intenso pri 2x (sem probal tudi s PS2 špili) in 4x Pioneerje in Princote pri (valjda) 4x brzini. Vse DVDje sem tudi prečital in naredil binary compare s podatki na disku in ni bilo težav.
Čeprav, če bi kje dobil Pioneerja A06 poceni bi mogoče vseeno kupil tega, pač malo bolj zaupam imenu :)

rap3r ::

@Bartman: sony je ze razvil medij velikosti CDja ki lahko sprejme do 40gb!
PA ne prbiji da sm optimist ce neves zakaj se gre. Sori sam izpadu si b....!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

BaRtMaN ::

rap3r: dobro vem, da Sony z drugimi partnerji _razvija_ blu-ray disc, na katerega gr približno _27 GB_, predstavil pa je Sony šele prvi primerek na CeBITu se mi zdi. In če ti misliš, da bodo ven prišli z njim v enem letu in da bo tako poceni (30k), maš po mojem malo zgrešene predstave, ker je zaenkrat DVD še zadosti.

Just my 2 cents.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

svejk ::

evo jaz mam lg-ja na testu. zapekel sem cd-rw, joj samo 1x brzina, kar je bilo 50 minutk.

no danes bom kupil dvd-r, ker + ne podpira. pa bomo vidl kako bo. bytheway se komu sanja kak je url naslov lg- ja

rap3r ::

www.lge.com
Sej to je beda ta asus k ga mam podpira 2x dvd-rw sam kaj k so od smartbuy mediji sam 1x
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

BaRtMaN ::

LG Electronics Optical Storage. Nekam slabo updejtana stran??

Lime ::

LG Electronics optical storage.
Trenutno je najbolj prodajan DVD pekač v Aziji, Ameriki in Evropi LG 4040B, saj podpira -R, +R in RAM.
Je pa res, da se ga zelo težko dobi (ne samo pri nas), ker je veliko povpraševanje po njem.

Lime ::

Še nekaj OEM info za tiste ki vas zanima:
Asus = Pioneer (Asus DRW-0404R = Pioneer DVR-A05)
Hitachi = LG
hp = NEC (hp DVD300 = NEC ND-1100A)
Liteon = Sony (Liteon LDW-400D = Sony DRU-500A)
Mitsumi = NEC (Mitsumi 7802TE = NEC ND-1300A)
Philips = Ricoh
Plextor = NEC (Plextor PX-504A = NEC ND-1100A)
Samsung = Panasonic
TEAC = Pioneer (Teac DV-W50DII = Pioneer DVR-A06)
Traxdata = NEC
Waitec = Ricoh

azeed ::

a kdo slučajno ve kje je pri nas najceneje dobiti Pioneer DVR-106?
You gotta say YES to another excess!!!

yovo ::

Navali narode LG DVD-RW/DVD+RW

lp
yovo

rap3r ::

SIcer huda zadevca sam kaj k dobim neca 1300 že za dobrih 35000. In mislm da bom kr neca uzel ko se bom res odloču za DVD enoto!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

dady ::

A ze ima kdo novega lg-ja? Cena 47.000 SIT je zelo zanimiva, samo ne vem, kaksna je kakovost posnetega in podprtost medijev.

rap3r ::

@DADY: LG ne proizvaja svojih enot. Le uzame mehanizme od največjih proizvajalcev (za CD-RW vem da je biu sony) in jih ugradi notr. Po čemer lahko sklepaš da je zadeva sigurn zlo uredu. Sam kukr sm reku bi jz raj uzel NECa, ki nima več porodnih krčev, kar si za tegale LGja nebi upu trdit.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

azeed ::

rap3r kje dobis ti neca za 35k? aja še neki... poglej si forum.rpc1.org pa boš opazu da ima tudi nec probleme in pomanjkljivosti...
You gotta say YES to another excess!!!

rap3r ::

Em a si kje vidu da sm napisu da je popoln? Napisu sm da vem da nima več porodnih krčev, kar za ostale modele dvd pečk k sm jih meu doma nebi trdil. Za tega LGja pa še nism vidu oz sprobu tko da nevem.
Neca dobim...zato so zasebna sporočila
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Dons vrnem LG 4020B in dobim 4040B ki je ta tanov ki podpira oba standarda in 4x hitrost snemanja:D Zvečer enkrat poročam kako se obnese. Vrjemte pa da ga bom ornk zmuču;)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MEDENA ::

TALE LG4X mora bit pa superca!!!!!

imel se 2x večkrat doma :) lime ve :P

pa je super delall

Lime ::

Danes dobil LG 4040 na test, samo nimam medijev :-(.
Cena je pa super, 49.900 (v Comtronu).

MadMicka ::

Jaz mam Nec ND-1300 in sm z njim zadovoljen. Nism še opazu kakih problemov z mediji.

Edin, kar me mot, je to, da DVDXCopy zaenkrat ne podpira tega pekača.

Drugač pa tole, k eni pravte, da je tud DVD pekač, k podpira sam +R dobr, če rabš za backup, to ni res. Za backup filmov ti ne dela, za backup ostalih stvari pa zadostuje tud CDR, razn če nisi glih kaka velka firma.

dady ::

No, kaksen je zdaj ta LG? Se ga splaca kupit, ali ima kaksne probleme?

svejk ::

jaz sem testiral tega lg ja pa mi je od 3 dvd jev zajebal enga. problem je ker revez podpira samo 2x kar traja pecenje 30 min. meni je to veliko no da ne omenim dvd rw pa kar eno uro. model pa je DVD RW*2 LG GMA-4020B

dady ::

Nisem mislil na 2x model, ampak na 4x, ki je zdaj naprodaj pri Comtronu in podpira oba standarda.

svejk ::

ce mene vprasas ima tale lg 4040 res vse kar rabis, cena je ql tistih 47k, ker nec je 10k sit drazji, sicer ima podobne lasnosti, ampak cd jke pa malce pocasnejs bere.

jaz bi se rajsi za lg ja odlocil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389868 (7021) reber
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009141 (6765) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412350 (1568) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625544 (4331) TribesMan
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282404 (1688) Lime

Več podobnih tem