» »

kateri dvd writer ?

kateri dvd writer ?

1
2
3

rap3r ::

Zdej mam pa že 2 dni doma tega lgja 4040B. Zaenkrat se odnese odlično. Super mi je ker cdje peče s 24 kratno, kar je čist sprejemlivo. Bere use kar se sploh prebrati da! Čist use standarde podpira. Tko da za ceno 47000 oz po dilerski dost cenej. Kaj nej rečm go get it:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Lime ::

Jaz še ne morem nič komentirati, ker še ni bilo časa za nakup medijev. Sploh pa moram še poiskati medije, ki podpirajo 4x.
Verjetno bo med vikendom več časa.

Drugače pa LG podpira tri standarde (-. + in RAM)

MEDENA ::

LG 4X RULA

Ga imam na testu...DELA K URICA...............za tak denar manj kot 50K se ga splača imeti

MadMicka ::

glede medijev............cene so strahotno različne... od 400 sit pa preko 1000 sit....

recimo za DVD Nec 1300 lahko rečem, da dobr delajo Nashua DVD-r, ki so pakirani po 25 kom, nimajo pa škatl. Bolj ugodno jih še nism vidu.

Aja, pa še glede 2 x al pa 4 x hitrosti.... zadeva je zelo preprosta.. za domačo uporabo zadostuje 2 x hitrost. Medtem, ko na TV gledaš en film, jih lahko zapečeš tri. Če pa si pirat in bi to delal v destinah na dan, je pa druga stvar....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Lime ::

Tudi jaz lahko pohvalim LG-ja 4040. Zaenkrat odlično. Edino snemanje CD medijev je kar počasno. Prične z 12x, nato 16x, 20x in do 24x, vendar če imaš poleg še CDRW enoto ni problema :D .
Drugače pa je izjemno tih, skoraj neslišen, odzivnost je OK, bere tudi zelo stare medije. Pogledal sem tudi DVD film in je vse teklo gladko.

Priporočam ;)

Wox ::

Kako je kaj s peko s 4x hitrostjo pri tem LG-ju 4040? Sem v nekem forumu tukaj prebral, da ma neke probleme pri 4 kratnem pečenju.

dady ::

Danes sem vidu pr Mlacom uLiteOn 4x dvd+- pekac, stane pa 43.800 8-O kar je se manj od LG-ja. LiteOn naj bi bil kar dober zadnje cajte ane? A ga ze kdo ima doma?

jernej11 ::

Avtera ma na ceniku Liteone 4x4x12 dvd, 40x24x40 cd. Cena je pa tudi smešna 31990. Problem je sam v tem da jih dobijo naslednj teden v petek.

dady ::

:\Ok, sej lohk da sm jest cudn, sam na Avterinem ceniku ni nobenga DVD+- RW od Liteona :\ . Bi mogoce lahko zaupal, kje si to videl?

robio ::

dady: sej tud pri Mlacomu od Liteon DVD pekač ni +- ampak samo +. Poglej še enkrat. V Avteri pa je 31800 cena brez 20% DDV.

Tr0n ::

Teac DV-W50D, 4x, +-. Zaenkrat nimam problemov z nobenim medijem, tudi z nestandardnimi. Baje je ista zadevica kot Pioneer 106D.

MadMicka ::

A mogoče kdo ve, a se da kupt tud DVD zgoščenko, k ma več k 4.7 Gb? In kje? Pa še, a DVD Writer pol lahko piše tud na tako večjo zgoščenko, ker v specifikaciji mi nič ne piše.

Han ::

Zaenkrat ne, sploh zgoščenke, ker ni na njej nič zgoščenega. :P

Navaden DVD Writer ne more pisat na dvoslojni DVD±R.
1. ker optika ni izdelana za dvoslojno zapisovanje.
2. ker dvoslojne zapisljive plošče še niso v prodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

CaqKa ::

kaj pa obojestranske.. to bi pa moralo it...samo kje jih dobit :)

jernej11 ::

Sem pogledu na avterin cenik Jesenska prodajna akcija pa je cena 31900z ddv. Glede obojestranskih dvdjev je pa tako, edini na katerega sem js naletel je 9,4gb obojestranski. Catch je pa v tem da je to dvd ram. :\

krneki ::

V Sloveniji še nisem videl obojestranskih DVDRjev, v tujini jih pa je nekaj. Meni se glih ne zdijo praktični, ker tko al tako če hočeš prebrati drugo stran moraš DVD ročno obrnit, pa še vsebine DVDja nimaš kam napisat razn na un mini obroček plastike na sredi.

Dvoplastnih DVDRjev pa ne bo.

bjelakrez ::

a noben ne misli kupit dvd pekaca, al zakaj se je nehal govort tukaj? baje naj bi se jeseni zadeve pocenile, je kaj na tem? kaj danes priporocate?

svejk ::

ce mene prasas se ti splaca tole kupit: http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

[slade] ::

Jaz sem razmislal da bi kupu pr mlacomu tegale Teac DV-W50D, 4x, +-.
neki je ze Tr0n napisu o njem a ma se kdo mogoce kasne izkusnje z njim??

Dr_M ::

nec 1300 u ameriki pride $115, pr nas sm ga najcenej vidu za 45k sit.
jest tut ze neki casa razmisljam o nakupu dvd pekaca, ampak ne prevec dragega, ker to je itak potrosni material.
rabim pa obvezno +RW, tko da samo -R/W ne pride v postev.
za RW bi uporablu +, za R pa verjetno -, ampak samo zaradi cenejsih medijev. pac podpiram boljso tehnologijo + :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MadMicka ::

Dr_M, ne vem, od kje teb, da je DVD pekač potrošni material???

Potrošni material je neki tazga, k enkrat uporabiš, in nato kupiš durgega. Kot npr. papir, printer-barva, sponke, dvd in cd-ji itd.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

morphling1 ::

NEC 1300A OEM za 39990 sit se ga da najti če iščeš :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

MadMicka: no ja...ce ti kakrsnkoli opticni pogon dela vec kot 2 leti je ze cudez...al ga pa nc ne uporablas.
sicer pa...a ti s kartuso od printerja samo 1x tiskas?>:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boky ::

morphling1 BOF right? :))

Dr_M meni teacov cd-rom (32x) in rekorder (4x scsi) delati ze krepoko cez 2 leti (po moje ze cez 4) pa zaenkrat ni problemov. Ne morem pa reci da ju ravno sparam!

Colector ::

Glihkar v Sunrise nabavu LG pekač ki podpira vse standarde cena 40k sit mislim da je ugoden nakup, kar sem ga testiral dela lepo

Lime ::

Se strinjam da je LG super zadeva. Tudi sam ga imam.
Samo v Comtronu je še malo ceneje ;)

ATI ::

POGLEJTE si to:
NEC ND -1100 DVD/CD-RW zapisovalnik 4x DVD-R, 2,4x DVD+RW, 16x CD-R, 10x CD-RW, 40x CD, 12xDVD branje, IDE Just link (Burn proof) bulk,
za samo 27.400,00 pri JAE d.o.o:D 8-O

BaRtMaN ::

Poceni, ampak je že rahlo star. Raje bi imel ND-1300.

Suhy ::

kdaj se bo pa pr nas dalo kej dobit pioneer a07 in kako bo z mediji, ki bi podpirali hitrost 8x??

Matty ::

Pioneerja A07 se ni v produkciji, ampak je zaenkrat samo govorica... KLIK

Pa se nekaj novick... KLIK
KLIK
Kar pomeni, da je letos malo verjetno, da pride...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

T(he) Boss ::

Sam sem nabavil liteonov DVD+RW pekac, kupil sem ga v pcsitemih v mb za 31.900 sit. Zadeva pece dvd+r in +rw z 4x cdje pa z 40x. Zaenkrat pa se nisem uspel sprobat, bom pa delal na tem, se danes.

podtalje ::

Kaj pa menite o:
PC DVD zapisovalnik RICOH MP5125A DVD+RW notranji za 28.800 SIT.( na www.rolan.si)
Sicer je samo +RW, vendar je že bolj ali manj jasno, da bo ta format zmagal.

Mogoče kdo ve za še kaj cenejšega?

T(he) Boss ::

Ta pri rolanu je 2.4x, te das raje 4 jurje zraven, pa mas 4x, vsaj jaz tako mislim. Ker pri 2,4 peces 24-25 min, pri 4x pa 13-14min, pomojem se izplaca.

js ::

Kako je kaj s kvaliteto pri LGju 4040B? Se ga splača kupit al je boljše kaj drugega vzet? Kateri (poceni) mediji mu ustrezajo? Predvsem pa me zanima, če so s tem pogonom zapisani mediji potem berljivi na predvajalnikih?

Lime ::

Jaz uporabljam LG-ja v kombinaciji s Traxdata DVD-R mediji in zadeva deluje brezhibno.
Testirano na DVD komponentah in na PS2.

tomaxxx ::

Se jst dam svoje mnenje ... imam NEC-1300a in mi je na zacetku povzrocil precej sivih las, ker tovarniski firmware podpira samo bolj High brand DVDje (TDK,Sony,...) jst pa kot pravi gorenjc kupil pac cenejse DVD ploscke (Creation). Seveda mi jih ni hotel spect, nakar sem po parih prebranih forumih naletel na TALE link kjer sem dobil popravljen firmware in sedaj mi brez problema pece vse ploscke:D

junce ::

Veste kaj pa mene zanima
Dejanska uporaba DVD zapisovalnika. Recimo men je primerno si sposodit DVD-je, pa jih prepeč za uporabo na komponenti. To gre? Pa seveda za peko velikih količin podatkov.

Raw ::

DR4-A

Imajo pri e-misiji
Baje je odlicen. Ima tudi High Density Burn, ki naj bi na navadn CD posnel 2x vec podatkov. Zanimivo.

Sam ga pa nisem sprobal, ga je kdo?

.raw

Wox ::

Če koga zanima LG 4040B, firmware A301 in kompatibilnost z mediji, ki sem jih sprobal:

+
Traxdata DVD-R 4x - brez problemov peče 4x
TDK DVD-R (hitrosti ni navedene) - brez problemov z 2x
Creation DVD-R (hitrosti ni navedene) - brez problemov z 2x
TEAC DVD-R - brez problemov z 4x

Vsi zgornji DVD-ji se tudi lepo berejo v DVD-ROMu Pioneer 121 in DVD playerju Pioneer DV-464.

-
Smartbuy DVD+R 2,4x - speče ga, vendar ni nikjer berljiv. Niti v samem pekaču.

Če bom naletel še na kakšnega, bom napisal kako se obnese v tej temi.

krneki: Dvoplastni DVD-+R prihajajo. Tehnologija je že razvita. Verjetno nekje v obdobju 2004-2005. Dual-layer DVD+R, Dual-layer DVD-R.

junce: Če si lastiš original video DVD, potem si lahko povsem legalno narediš varnostno kopijo. Kako se to naredi, si lahko prebereš na teh naslovih:
Doom9.net
DVDShrink
DVDRHelp

boko34 ::

Viharnik: imam isti DVD Writer in sem zelo zadovoljen z nim.Edino kar me cudi je to,da poleg tega,da sem nalozil nov firmware A301,mi se vedno ostajata dva Creation DVD-ja,ker mi jih sploh ne prepozna,kaj sele da bi snemal na njih.
Kako je tebi ratalo???????8-O

rap3r ::

Jz mam isto LGja. Fora je da nikakor nemorm nadgradit firmwara. Prav da nenajdem nobene enote.
V čem je problem?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

HwBu ::

Ja jaz sem ga kupil pred 2 dnevoma in ta MSI deluje zelo dobro! No nisem še ga testiral tako podrobno! Edino kar je, ne peče Smartbuy medijev (Ga zapeče vendar potem med branjem zeeeeeeeelo šteka!) Preizkusil pa sem HD Burn tehnologijo in deluje... Na MMORE cd 700MB sem zapisal 11xx MB podatkov in deluje odlično (lahko pa ga bere samo moja MSI enota). Sem probal na sosedovem pioneer DVD bralniku pa ga ne zazna! Zaenkrat deluje O.K.

PS:. Poskusil pa sem z enakim DVD medijem kot Viharnik (Smartbuy DVD+R - takšna grda rdeča stvar) - izgleda da je problem v teh DVDjih...), samo meni ga pekač zazna in prebere samo počassssssssi!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HwBu ()

Raw ::

@HwBu: Samo, da deluje - HD burn namrec. Kaj pa hitrost branja/pisanja te tehnologije?
Itak pa le zase snemam. Se boljse ce bere samo moja enota - mi ni treba posojat. :D

Kaj pa drugi DVD mediji?
Ce bos se kaj testiral, pa prosim le postaj tukaj, saj je ta MSIjev produkt res zanimiv. Za kaksno ceno si ga pa dobil in kje? E-misija?

.raw

HwBu ::

Ja glej: piše in bere POVSEM enako kot navadne cdje (piše seveda 1x bolj dolgo saj posname tudi 1x več podatkov na cd). Na slabše cdje gre zapisat nekje 1100MB, če pa imaš kakšne Traxdata al pa kakšne bolj kvalitetne pa gre lepo 1400MB!!!! Za ostale DVD medije bom pa poročal! Saj pravi HD Burn je za domačo uporabo SUPER! Sklepam pa, da bodo slej kot prej tako ali tako vse enote podpirale to tehnologio!

LP

OmaDesala ::

MSI je tukaj za dobrih 43K.
Morda kdo pozna firmo (oziroma je ze kupoval pri njih)?

Freelancer ::

Mogoce kdo ve, kje bi se dalo dobit ponudbo za pekace Ricoh? Vse kar sem nasel do sedaj je en ubogi model na www.rolan.si...

Wox ::

rap3r: Če se prav spomnim, mora bit pekač prikloplen na sekundarni IDE kanal kot master in mora bit sam na tem kanalu. Če ni to, pol nimam pojma kaj bi lahko blo narobe.

boko34: Creation-a sem posnel dva - en video in en data, pa oba lepo delata. Zgleda da pri teh DVD-Rjih niha kvaliteta izdelave. Sicer pa ni problema, ker itak večinoma uporabljam Traxdato in Teac, za kaj pomembnega pa Maxell.
No, sprobal sem še Big-bang DVD-R, ki je v bistvo Princo 2x. Dela brez problemov, samo je predrag za takšen nizkokvaliteni medij.
Pa še Joker Baysi, v bistvu dva, pa se mi je vedno komp obesil tam proti koncu pečenja (95-98%). Pol sem pregledal snemalno površino in ugotovo, da na zunanjem obodu diska na nekaterih mestih manjka organska snov, tak da siromak sploh ni mogo kam pečt. Baysi se torej pridružuje Smarbuyu na negativni listi.
Pa še Philips DVD+R 2,4x. S tem je vse v najlepšem redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

rap3r ::

Viharnik pečka je na secundary master ni pa sama bom še to probu.
Kaj pa sploh prdobim z novim firmwarom?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

boha ::

kako kaj kaže z 8x pekači? bo to kej kmalu zunaj?

BaRtMaN ::

Zaenkrat je v Slo. samo Plextor, ampak prihajajo tudi drugi. Pa tud Ricoh - največji proizvajalec medijev je najavil 8x medije.

Ko bodo uveljavljeni 8x pekači in morda že 12x, si bom prvošču Plextorja. 8-)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389895 (7048) reber
»

Kateri DVD+/-RW? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1009159 (6783) AtaStrumf
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412352 (1570) Caligula
»

DVD/RW Kateri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625555 (4342) TribesMan
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282408 (1692) Lime

Več podobnih tem