» »

Kaj zdaj že spletne enciklopedije kradejo...

Kaj zdaj že spletne enciklopedije kradejo...

Yohan del Sud ::

Malo sem surfal ta večer in odkril to stran.

En lep članek

Malo naprej pa tole

deja vu

Načeloma ne bi dvignil obrvi ampak gugl mi je eno za drugo na določeno zahtevo vrnil dve skoraj identični dinamični strani na povsem različnih spletnih mestih. Bufakinghu. Ampak ne gre za spletne trgovine, pač pa za Wikipedijo in WordIQ. Ok, drobni tisk razloži, da gre v drugem primeru za uporabo podatkov iz prvega vira. Vse lepo in prav, ampak ali mi lahko kdo po kmečko razloži uporabo GNU-ja v takih primerih?

Skrbi me preprosto to, da se lahko razvije monopol med takimi ustanovami. Če rabim dva različna vira informacij, rabim dva RAZLIČNA vira, ne dve kopiji istega vira.
www.strancar.com

Exilian ::

haha zanimiva logika.. gnu license kot monopol nad možgani :)
možno da sploh ni daleč od tega, le poglej kako eni bijejo džihat na tem forumu za svete opensource licence.

Anyone brainwashed today?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

IgorGrozni ::

Hm, Exilian, ali si tole ˝persona non grata˝dobil v Džihad-u ?
Nisem zasledil, kje in kako na forumu si naredil prestopek.
Obsežen forum.

LP.IgorGrozni

BigWhale ::

> ampak ali mi lahko kdo po kmečko razloži uporabo GNU-ja v takih primerih?

Seveda, GNU tukaj nima nobene veze. Je 500 milj vstran.

Tear_DR0P ::

Ka pa žlica???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

Mojemu kolegu, xbiteu, so brez vprašanja ali 'obvestila' skopirali njegov tutorial o PHPju in ga vtaknili v neko knjigo, ki jo celo najdeš v slovenskih knjigarnah. (Seveda brez navedbe avtorstva oz. vira ...) Se ne dogaja to le enciklopedijam ...

Ane, Yohan?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Eh, a nismo to že zakopali sekire in prespali?
Šlo je za par formul, poleg tega sta oba omenjena notri...
Bil nesporazum že v osnovi in nebi jaz tukaj o tem na tak način.

In ni lepo krasti teme. Tukaj me enostavno skrbi samo za to, da ko navajam različne vire z interneta enostavno ugotovim (ali pa še huje, kdo drug in to potem izkoristi), da je osnovni source isti (mišljeno kot copy paste isti).
www.strancar.com

Gandalfar ::

Yohan del Sud:

GFDL (ne GPL!; GNU je pa organizacija) pravi (preprosto povzeto in ne v celoti), da ..

- morajo imeti derivati enako licenco
- ce so derivati natisnjeni v vecjih kolicinah mora biti dokument na voljo v obliki, primerni za editiranje
- avtorstvo prejsnjih avtorjev/urednikov mora biti oznaceno na primernem mestu

.. ta stran vse to izpolnjuje. Torej lahko to pocnejo.


To me spominja na debate, ko so ljudje zaceli prodajat slo-tech linux na bolhi in se je pojavilo mnenje, da tega ne bi smeli poceti ne glede na to, da smo avtorji se zavedali v kaj se spuscamo, ko smo zaceli uporabljati GPL in DFSG kompatibilno programsko opremo.

--

Kar se razlicnih virov tice je pa itak vedno tako, da vsi gledajo ostale in izpoplnjuje baze podatkov. Moj predlog bi bil neka meta znacka, ki bi oznanjala, da je to wikipedia clanek in bi omogocil lazje filtriranje taksnih 'zrcalnih streznikov'.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska državna uprava gre na odprto kodo (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Novice / NWO
980201201 (179160) BlueRunner
»

Francoska policija s prehodom na Linux prihranila 50 milijonov EUR (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
54364639 (53603) Icematxyz
»

GNU/Linux, GNU plus Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
163569 (3145) Zero0ne
»

Mandriva preživela, izšla nova verzija

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3913161 (11332) Icematxyz
»

GPL v3 končan

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
213676 (2665) BigWhale

Več podobnih tem