» »

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več

««
38 / 39
»»

e-marko ::

Tukaj je govora o prvem XBOX-u, torej ne 360.

LP
...somebody, somewhere...

Sorti ::

Hvala za opozorilo!

Arnidus ::

Zjeb** laser. To je dost pogost pojav(se velik govori u tem na netu) Nes ga na garancijo če jo še imaš (če so tisti k so ti updejtal firmware nalepko še pustil gor), razstav xbox pa mal zglanci laser al pa pejt na ebay in kup nov ROM. Se pravi... če maš hitachijevega, uzem hitachijevega, če maš toshibo, uzem toshibo... več o tem problemu maš pa tlele:

http://www.fixya.com/support/t238103-xb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

LunKi ::

Pa ne it na internet z xbox360, če maš "posodobljenga" s to verzijo kot jo imaš ti.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

toplakd ::

Še enkrat:

Tukaj je govora o prvem XBOX-u, torej ne 360.

LP, Dejan

bdoxx ::

verjetno že objavljeno samo se mi neda gledat

e-marko ::

Ne rabiš kaj dosti gledati. Samo en post nad svojim bi bil dovolj.
To ne sodi sem!

LP
...somebody, somewhere...

rs1975 ::

imam ogledanega enega rabljenega Xbox Elite 120 GB, Modificeran z iXtreme LT. pravi, da ni banan in je še v garanciji. za vas znalce ima popoln laik nekaj vprašanj:
1. če je konzola modificirana, ali je možno kopije poganjat direktno z HDD ali jih je potrebno vseeno vsako zapeči na DVD DL?
2. peka samo na DVD-DL ali tudi na DVD+RW DL?
3. igranje preko mreže. baje, da te banajo, če igraš igre preko xbox live(vsaj mislim, da se tako imenuje)? obstaja kaka druga varianta igranja preko mreže, ali je to samo xbox live?
4. v kakšnem primeru te banajo? nekje sem zasledil, da samo takrat, ko igra dejansko še ni uradno izšla. ali je to res?
5. ali je zgoraj omenjena konzola z tem čipom ok, ali je potrebno še na kaj paziti?

hvala za odgovore

hojnikb ::

tuki je govora samo o prvi generaciji xboxa.
#brezpodpisa

rs1975 ::

pardon, bom preusmeril moje vprašanje v drugo temo.

LeXani ::

Tudi sam razmišljam o nakupu konzole v prihodnjih dneh. Katerega izbrati? Vizuelno mi je xbox boljši, tudi kontroler mi je boljši kot od ps3. slišal sem tudi da je zmoglivejši? ps3 pa bi izbral zaradi dveh iger: heavy rain, little big planet. Katerega torej? Online nebi igral.
Čas prve prijave 04.11.2005

e-marko ::

toplakd je izjavil:

Še enkrat:

Tukaj je govora o prvem XBOX-u, torej ne 360.

LP, Dejan


LP
...somebody, somewhere...

kiFni ::

Da mal oživimo temo. Kako narediti "NMT" iz Xboxa


Svoj XBOX sem potegnil iz naftalina in obrisal prah. Ker mi že brezveze ga imet, sem se lotil mal igračkanja (pa ne z igrami:P), kar me je zaposlilo za kak teden, vsak dan po 2 ure.

No k bistvu. Na xbox sem namestil Xebian Linux, kar je Debian (mislim da Woody) različica Linuxa narejena posebaj za Xbox.Pred tem sem naredil TSOP flash --> fleshal cromwell bios na čip na matični plati, ker nimam mod čipa. Uspelo mi je nadgraditi Xebian-Debian na verzijo Etch. Seveda sem mogel pred tem nadgraditi tudi kernel na 2.6.16.57, za tega sem najdu xbox patche.

Zdaj mi gor teče:
Xebian (etch)
samba
ftp
transmission 1.93 (za torrente)
mythtv 0.21

Gladko predvaja skoraj vse SD video formate s podnapisi, med tem ko se s partisa leecha:D
Za HD je prešvoh mašina, da smo si na jasnem.

Ko bo čas je treba še:
porihtat video overscan, ker mam sliko izven ekrana (malo)
dodat youtube
popravit nekaj manjših napak ki jih izpiše med zagonom
odstranit nepotrebne "buče"

Pustu bom laufat 24/7, pa da vidmo kok cajt bo zdržala.

barracuda ::

... in je zdržala do druge polovice oktobra?

awake ::

Danes sem po dolgem času spet malo zagnal Xbox, ampak veselje je bilo kratko :( V Avalanchu sem pomotoma stisnil gumb, mislim da je nekako tako pisalo "restore eeprom backup". Xbox se je vgasnil, nato sem ponovno zagnal in sedaj samo utripa rdeča lučka in nič ne napiše in nič ni slike... Xbox je čipan mislim da z Aladin... A bi mi lahko kdo pomagal kaj se da naredit, da bi vse spet delalo? (naloženo je bilo evolution-x oz. slayer-x ko se je zagnal xbox ko je še seveda delal, če kaj pomaga)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: awake ()

kiFni ::

barracuda je izjavil:

... in je zdržala do druge polovice oktobra?

Še dons laufa!!!

awake ::

bol ko gledam po raznih forumih manj mi je jasno... če sem prav ugotovil bi naj bil vzrok pokvarjen EEPROM. Nimam pa pojma kaj to je in kak se porihta zadeva. Je kdo tolko dober, da bi malo pomago ki se na to spozna? Je kdo iz štajerskega konca mogoče, da bi mi vse potrebne programe naložo, da bi lahko preko mreže delal itd.?

c3p0 ::

Eeprom si pobrisal. Lahko se odlota in reprogramira z ustreznim backupom, rabiš seveda programator...

awake ::

c3p0 je izjavil:

Eeprom si pobrisal. Lahko se odlota in reprogramira z ustreznim backupom, rabiš seveda programator...


Pa znaš to naredit ali pa mogoče če veš za koga, ki bi znal zadevo zrihtat?

c3p0 ::

Kak boljši odklepalec...

awake ::

sem malo prebral skozi celotno temo o xboxu in sem zasledil, da je bilo tukaj kar nekaj mojstrov te konzole... v 2-3 letih pa ja niste vsega pozabili :) Se da komu pomagat ali pa me napotit na koga, ki bi to lahko porihtal?

dc10 ::

A še kdo uporablja XBMC za xbox?? katero verzijo uporabljate??

lp

Qcube ::

Ja. Imam že nekaj časa 9.04-T3CH. Dela bp.

dc10 ::

Hvala ti, bom sprobal to verzijo, ker mi nekaj zaj.. zadnje čase (filmi zaštekajo ali pa se film kar ugasne in moram konzolo restartati), pa ne vem ali zato, ker sem neko predelano verzijo dajal gor ali pa je mogoče hardwer začel izdihovati...

lp

vivo ::

Ali mi kdo lahko pove kakšen kabel ali vmesnik lahko uporabim za XBOX 1 za priključitev na televizor s HDMI vhodom in kako spremenim na XBOX-u določim prikaz na TV 720p ali višjo resolucijo.
LP Ivo

gumby ::

Če misliš HD gledat na XBOX, potem kar pozabi na vse skup... prešvoh je za kaj takega.
my brain hurts

vivo ::

Ja, to sem nekje že zasledil, vendar pa imam v spominu, da je nekdo napisal, da je mogoče dobiti izhod 720p s HDMI vmesnikom.
Ivo

Qcube ::

VGA je maksimum kar lahko dobiš na xbox1. Sam sem si že kar nekaj let nazaj predelal original kabel v RGB in je slika perfektna v XBMC(samo vmesnik) na 720p. Če pa bi želel predvajati 720p je edino možno s konverzijo filma v H.263. V H.264 pa niti 480p ne zmore predvajati.

vivo ::

Dobro, sem razumel?
torej na XBOX-u nastavim izhod na 720p (ali lahko napišeš kako) ter na priključku za TV dodam vmesnik (kakšen, ali je kakšna slika?)
Ivo

Qcube ::

Nekaj takega rabiš -> EBAY.

ali3n ::

Tole je navaden kabel; tak je že zraven;
za "HD" potrebuheš komponentni kabel; google/ebay "Xbox1 YPbPr Component"
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

e-marko ::

Sam imam tole:
 kabel

kabel



Component Video Y output
Component Video Pr output
Component Video Pb output

Audio-L
Audio-R

Digital Audio

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Qcube ::

Prav imaš. Že 6 let nisem tikal xboxa in sem že pozabil na Y Pr Pb.

vivo ::

Hvala, ali obstaja kabel za direktni priklop iz XBOX1 na HDMI TV?
LP Ivo

e-marko je izjavil:

Sam imam tole:
 kabel

kabel



Component Video Y output
Component Video Pr output
Component Video Pb output

Audio-L
Audio-R

Digital Audio

Lp

ali3n ::

Kolikor vem le prek komponentnega kabla.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tkma ::

Zdravo
..se matram že dva dni s povezavo xbox preko routerja in prenosnik. Na xboxu vidim prenosnik a ko hočem odpreti mapo pc mi zahteva uporabniško ime in geslo, pa jih nimam niti jih nikoli nisem imel in me ne spusti naprej, ma mogoče kdo kak nasvet, gre se pa za windows7 različio, 32bitno.
Sem pa poskušal tudi z odstranitvijo Windows Live ID Sign-pa nič ne pomaga
lp
Peter

ali3n ::

google - ccx_gui - lahko laufa kot servis na računalu ki gosti fajle; dodaš sherane folderje.. in je to to.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tkma ::

...hvala upam da ga bom lahko kje najdu, sem sdele v službi mal gledal pa ni blo nikjer verzije za zlovdat, bom probal popoldan doma:)
Peter

St235 ::

drugače lahko na prenosniku nastaviš user in password v kontrolni plošči. Potem pa te podatke vpišeš v xbox.

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tkma ::

...probal oboje a žal ne gre še vedno mi xbox zahteva uporabniško ime in geslo,
a je še kaka ideja:'(
Peter

e-marko ::

Sem tudi sam poskusil in enako...
Nato sem poiskal novo verzijo XBMC (rev. 30806) in jo na sveže namestil (skopiral na xbox). Dela!

LP
...somebody, somewhere...

tkma ::

..ja saj verjetn je to krivo ker imam tudi jaz že zeeeelo staro verzijo xbmc ma od leta 2005, ampak si moram uzet čas in pregledat celih 38 strani ker sploh nimam pojma kako se naloži nova verzija XBMC-ja, saj sem kupil tak xbox že takrat (pripravljen za delo) in se je sdej nekaj let na njem nabiral prah, a ker je sine malce zrastel je začela zadeva postajati aktualna.....
bom pa vesel vsakega hitrega nasvet:)
Peter

e-marko ::

Sam imam xbox opremljen z mod čipom. Tako poženem xbox in svoj "operacijski sistem" s čipa. Nato se povežem s ftp programom na ip xbox-a in na disk E prenesem celo mapo XBMC. Nato restartam XBOX in to je to.
Ne vem pa kakšen je postopek, če je konzola soft modana. Vem, da moraš paziti, da ne pokvariš zadeve. Res bolje, da ti nekdo drug svetuje glede tega, so pa neka navodila tudi v readme datoteki v vsaki verziji xbmc, ki ga preneseš z neta.

LP
...somebody, somewhere...

vivo ::

Ali ima kdo link za zadnji XBMC?
LP Ivo

ali3n ::

google: "xbmc xbox download" -> 3. zadetek:
http://sshcs.com/xbmc/
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

tkma ::

...če je kdo iz Kranja ali bližnje okolice pa je za kako pivce to pripravljen narediti se lahko dogovoriva, lahko pa pripeljem xbox tudi v Ljubljano8-) čeprav bi najrajši to sam naredil, moram še mal pregledat o tej temi
Peter

tkma ::

...hm ali lahko z programom (dvd2xbox) katerega imam na xboxu in je dostopen skopiram najnovejši xbmc preko cd enote v mapo e:apps; ali je to napačno razmišljanje ker na mrežo nikakor ne dobim xboxa, čeprav xbox vidi vse dosegljive prenosnike preko wireleesa, ga jaz preko routerja ne vidim tudi ne s kablom.
Peter

Qcube ::

Ne poznam dvd2xbox. Če imaš kakršenkoli dashboard s File explorerjem ne bo problem kopirati iz DVDja.

ali3n ::

XBMC naloži prek FTPja (FTP://ip.od.xboxa)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
««
38 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred zaganjanjem tujih aplikacij na Xbox 360 končno premagana

Oddelek: Novice / Varnost
279725 (7903) Looooooka

Vse o Xbox 360 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1943116342 (57852) Mavrik

Nakup Playstationa

Oddelek: Kaj kupiti
121523 (1238) Zheegec
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
111998 (1859) SleepLess
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412943 (2238) ganzi

Več podobnih tem