» »

Nakup Playstationa

Nakup Playstationa

mare92 ::

zadnjic, ko sem bil pri kolegu ter smo nabijali igre na njegovem plejstejsnu sem se se sam odlocil da bi ga imel(uporaben bi bil tudi kot dvd predvajalnik ko bi sel kam).kateri cip je najboljsi? kaj je razlika med modeli? ta ps two(slim) mi je vsec, vendar ali kdo ve ce ima kaksne pomanjklivosti glede na velikost? se da tudi v njega dati trdi disk? kaj pa nakup rabljenega, slisal sem da se laser hitro unici?in nenazadnje, kaj od dodatne opreme bi rabil(kateri joypadi so dobri, koliko mb kartice, rgb kabel...)?
Hvala!
  • zaklenil: Zheegec ()

dukenukem ::

laser ti prej lahk crkne zaradi modčipa,brez čipa pa zadeva lavfa ,js sem mel par let ps2 ,brez modčipa z cel kup original špili :)

mare92 ::

a pa je to ziher da hitrej crkne?tudi pri novih,dobrih cipih? jaz definitivno ne mislim placevati toliko denarja za igre...

Mavrik ::

Potem pa je morda počasi čas, da se premisliš glede nakupa, če si preveč skop za tistih nekaj dobrih iger. Ki so itak zdaj že večinoma izjemno poceni.
The truth is rarely pure and never simple.

bzp ::

Malo pazi na izjave, drugače boš hitro imel temo zaklenjeno ...

Za DVD predvajalnik, ali pa celo DivX gledat ti jaz odsvetujem. Baje je zaradi tega precej laserjev odpovedalo. Baje. Daj tistih 50 EUR pa kupi enoto namenjeno samo za to. Itak to ni to, manjek daljinca - če ga ne dokupiš - ni ravno izhodišče za huda filmska doživetja.

Ps two, ne moreš diska notri spravit, no way. Je pa luštno majhen. Jaz ga imam že malo več kot 2 leti, pa čist fajn špila "varnostne kopije". Glede crkovanja laserjev kroži en kup teorij, da imajo slim verzije slabši laser, pa da neoriginali tudi krajšajo življensko dobo. Koliko se boš na to oziral je na tebi, se mi pa vseeno zdi pametnejši nakup novega slim-a kakor pa 5 let pregonjen stari model. Ima pa vgrajen network adapter, ki ga moraš pri stari verziji dokupit posebaj.
Od dodatne opreme, rabiš toliko joypadov kolikor kolegov misliš da bo naenkrat špilalo s tabo (1 dobiš zraven konzole), eno 8Mb kartico pa RGB kabel. Glede joypada pomojem boljšega od originalnega ni, z memory cardi imam pa osebno slabe izkušnje kar se tiče neoriginalnih.

mare92 ::

skop?nisem skop, vendar da bi pa dajal za vsako igro 50€ + se mi zdi pa malo veliko, ker se iger hitro navelicam in menjam..şeveda bi kupoval tudi originalne.ali se nebi dalo trdega diska nekako povezati z slim-om preko kaksnega kabla?pravis naj potem ne kupujem nekih "boljsih/vec fukncij" joypadov drugih firm?kaksne pa so te slabe izkusnje z memory karticami? mah saj ne gledam toliko na laser...da bi mi kaksno leto, 2 delalo kot se sika, potem ap tudi ce je za stran. in ja, rad bi da mi bere tudi dvdje ter divx-e(beri ne mislim na morje vlaciti ps-ja, dvd predvajalnika in se cesa). hvala za pomoc!

rkasteli ::

Nočem sedaj sprožiti prepira PS vs XBOX ampak za vse kar zgoraj opisuješ se mi zdi da je XBOX ustreznejši...Sam sem imel PS2 in sem v roku 6 mesecov zamenjal dva laserja zaradi modchipa...Potem sem poskusil še z XBOXem vgradil sem modchip in večji disk in v teh dveh letih kar ga imam še nisem imel težav z njim.
rkasteli

mare92 ::

aha..vendar za xbox ni toliko iger kajne?tudi na kosmatih zivalih sem videl vec iger za ps2.... no, mimogrede, se kdo spozna na modcipe za playstation in mi lahko pove kaksne so razlike ter kateri je najboljsi in seveda ce res tako pokvari laser?

rkasteli ::

Pri igrah je pač tko,tiste glavne znane igre so ponavadi za XBOX in PS potem pa ima vsaka konzola še igre ki so razvite samo zanjo. Samo tukaj pa so potem spet razne mučke,recimo izide dobra igra za PS ki je hit in čez mesec imaš skorajda isto igro za XBOX le z drugim imenom in obratno izide dobra igra za XBOX in imaš čez mesec skorajda isto zadevo že na PS. Tako da ne skrbi za igre jih imaš za obe konzoli več kot dovolj.

Se pa pridružujem ostalim ki ti svetujejo da z PS2 raje igraj originale. Sedaj je zunaj že PS3 tako da recimo na bolhi lahko najdeš precej originalnih špilov za PS2 ki jih folk prodaja po čisto normalnih cenah.
rkasteli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkasteli ()

c3p0 ::

Če kupuješ nov PS2, kupi verzijo 77004 (zadnja) ali pa 75004. Te najhitreje in najlepše berejo vse medije. Zaenkrat še ni bilo problemov z nobenih kar sem jih moddal, niti preko mučenja z DivX (kar osebno odsvetujem).

c3p0 ::

P.S.

Kot je že nekdo povedal, čez Xbox in njegov program XBMC ga pri predvajanju DivX in DVD NI.

Od čipov jaz vgrajujem DUO3 Gold, ker podpirajo vse kar navaden smrtnik rabi. So kar poceni in zelo kvalitetni. Za razliko od nekaterih drugih precej dražjih, še nisem naletel na slab primerek.

mare92 ::

hvala! aha govorite o xboxu..roko na srce, jaz o xboxu ne vem skoraj nic, tako da bi bilo dobro, ce bi mi nekdo naredil primerjavo...se pravi, ce kupim ps2 in vgradim cip, vseeno ni dobro da predvajam divxe ker bom unicil laser?

Zheegec ::

Mod-chipi so AFAIK nelegalni, tudi če so "samo za DivXe"... zaklepam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Playstationa 2

Oddelek: Konzole
72720 (2467) Mavrik
»

Ali se PS2 še splača nabavit?

Oddelek: Konzole
372829 (1848) Gr0unD Zer0
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453728 (3190) Johansen
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412960 (2255) ganzi
»

X-Box ali Playstation 2

Oddelek: Kaj kupiti
433095 (1828) liverpool

Več podobnih tem