» »

PS2 ali Xbox"

PS2 ali Xbox"

Sycroft ::

Naj vam zaupam moj problem. Rad bi si kupil eno konzolo za v dnevno sobo, kajti PC ze imam. S to konzolo bi najraje gledal filme in poslusal muziko, vendar pa se kaksne igre ne bom branil odigrati. Ker sem malo pobrskal po netu sem se nekako preusmeril v smer PS2 ter XBOX. Cena je dost podobna. Zdaj pa ne vem v cem je "uporabna" razlika. Vem da se da v oba vgraditi cip za igranje iger. Vem da se da v xbox stlacit disk, kako je to pri ps2? Mislim da se da xbox tudi na mrezo priklopit? V glavnem zanimajo me vasi komentarji in izkusnje s tema dvema konzolama. Ze vnaprej hvala.

mtosev ::

Tudi v PS2 lahko daš disk.

Za PS2 obstaja nekaj (neki boot CD) kateri omogoči igranje neoriginalnih iger na PS2 brez modchipa.

PS2 je navoljo več iger.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

CWIZO ::

Ce ga mislis uporabljat za gledanje filmov ter poslusanje muske in te zanima ce se ga da v mrezo priklopit, potem vsekakor XBOX.
Sicer pa pride kmalu xbox 360, tako da mogoce bi raje na tega pocakal (ce ne drugega se bodo prvemu najbrz cene spustile).
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

mtosev ::

PS2 (novi model 2004) ima tudi mrežno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

delfinus ::

Ce za filme, potem je XBOX prava stvar. Odlicna podpora, stalni priliv softwara, seveda, ce ga sploh rabis, ni problema s codeci. Opticni 5.1 izhod. Imam tako prikljuceno na AC3 reciever, spila odlicno. Ni problema s podnapisi. Zaenkrat mi je igralo prav vse filme kar sem stlacil vanj. Tudi XBMC (Xbox Media Centra) se nisem zamenjal in ga imam ze 10 mesecev. DVD region free. Xbox Daljinec, celo daljinec od Maranzta sedaj uporabljam, da kontroliram to konzolo. Moznost upgrejda diska tudi preko 137GB. V glavnem splaca se in ni treba cakat na Xbox 360, ker bo drag in ker bo nekaj casa trajalo, da bodo razvili hardware in software, da bo mozno gledati filme. Xbox je prava multimedialna masinca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Stepni Volk ::

O XBOX-u je tule zapisano malce več: XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več.
Prestavljam temo v oddelek KAJ KUPITI.

drejc ::

Hint: Sem meu svoje cajte, ko sem imeu prevec cajta PS2, pa sm ga prodau ker sm meu poj zarad njega premal cajta. ;)

Ce mas za froce pa zase kr ps2 kup, pa kaksnga tajvanskega dvd/divx predvajalnika za zravn, in bo mer.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Big Poppa ::

Se popolnoma strinjam z delfinčkovim odgovorom (btw,upgrejdaj si media center,zdaj podpira tudi dvdje z menuji,tako da zdaj pa res čisto vse dela brezhibno).
Jaz sem ga imel od vsega začetka,pa je prejšnji mesec izpustil dušo in sem sedaj nabavil novega,saj enostavno ne zdržim brez njega.Vse kar mu naložiš dela z odliko.Imam pa tudi ps2,ampak ga bolj poredko zalaufam.:D

para! ::

Iger za xbox je ogromno, igre na xboxu zgledajo bolje, vgrajen disk.

XBOX.

lp
Death before dishonor!

BigWhale ::

Sicer nevem kje prodajajo igre z Xbox pri nas ampak v BigBangu kjer je oddelek za konzole imajo ene tri stalaze iger za PS2 in kako polico iger z Xbox...

Sycroft ::

hvala za take izcrpne odgovore, ampak se vseeno mislim da je ps2 malo v prednosti, glede na to da oba igrata dvd filme, za ps2 ne vem ce igra divx (sem biu se prelen da bi pogledal), oba imata mrezni prikljucek, disk, a rabim se kaj. razen to da je ps2 bolj zalozen z igrami :P

se to: morda se mi res bolj splaca pocakat na xbox360 in ps3 saj bodo potem padle cene tem konzolam... ali pac ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sycroft ()

delfinus ::

Jup, pocakaj do bozica ali pa po novem letu, ko bodo entuziasti menjavali, potem pa kupi navaden XBOX, bo sigurno ceneje. Js ne bom menjaval, to kar zmore sedajsnji XBOX je vec kot zahtevam. Se to, za filme boljsi in zmogljivejsi XBOX.

Stepni Volk ::

PS2 predvaja Divx-e in celo podnapise. Potrebno je MOD-anje (moificiranje s čipom).

billy ::

Saj xbox mors tudi modificirat da delajo divxi, ali ne?

Stepni Volk ::

Jep. Poglej povezavo do teme na tem forumu malce višje.

para! ::

Sicer nevem kje prodajajo igre z Xbox pri nas ampak v BigBangu kjer je oddelek za konzole imajo ene tri stalaze iger za PS2 in kako polico iger z Xbox...

In kaj si s tem hotel povedat?

Xbox je v prednosti, že samo ker je novejši, poleg tega ma boljšo grafiko. Divxe predvaja, ma LAN, disk, vse.

Mam preko 25 iger za Xbox, od boxa, nogometa (pro evolution soccer 5), košarke, dooma, ni da ni igre, ki bi ne bla za xbox. Gran turismo je killer-game na PS2, na xbox maš nešteto dirkačin od Juiced, Project gotham racing, Forze, rejlijev cel kup. Sej verjetno je res, da je PS2 bolje založen z igrami, ampak to ne pomeni, da igre za xbox niso v izobilju.

Lp
Death before dishonor!

OldSkul ::

Če bi jaz trenutno izbiral med PS2 IN XBOX bi izbral XBOX, ker je novejša zadeva, poleg tega pa predvaja vse kar vtakneš notr. Lahko vgradiš tudi večji disk in maš potem vse na disku v dnevni sobi.

mtosev ::

Tudi v PS2 lahko maš disk pa tudi Linux lahko maš na PS2. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OldSkul ::

Ja to vem. Drugače si to že napisal. LoL

para! ::

Ne vem zakaj je treba sploh bluzit, verjetno zato ker vam pač Microsoft ni všeč, ampak to še ne pomeni, da je PS2 kar boljši od XBOX, lepo vas prosim. Zadeva je novejša, torej so tudi špili naprednejši - imajo boljšo grafiko, kar se pri kvalitetnih TVjih OPAZI, VSAK xbox ima 10GB trdi disk.

Zdaj ne vem kako je s PS2, ampak xbox je tako zelo preprost za modat, da je že kar smešno. Zamenjaš lahko kar češ, če ti DVD ne bere nekih čudnih medijev, pač vzameš iz kompa DVD in priklopiš, menjaš disk tako enostavno, da enostavneje se ne da itd.

Sej to vsi vemo, da je XBOX pač boljši od PS2, a ni logično? Poglej že same HW specifikacije pa ti je jasno.

In *VSI* (razen, očitno BigWhale) vemo tudi, da ne gre zganjat panike glede tega koliko iger je na voljo pri nas in kje jih boš kupil - kajti vsak, ki kupi XBOX/PS2 ve, da iger pač ne bo kupoval.

LP
Death before dishonor!

antonija ::

Za vse ki vas zanima novi XBOX360: Na xbox-scene.com so napisali da so v wall martih nastimal "kioske" s 360ko v igrabilnem stanju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mati ::

Ti dve konzoli se sploh ne moreta primerjat.

Imam obe pri hiši in XBOX poščije PS" v prav vsem (grafika, zvok,....), da se o igralni ročki sploh ne menimo, ko preklopiš iz XBOX na PS2, pogledaš kaj to držiš za nekega "daljinca" v roki!
Niti ne vem, če PS2 omogoča igranje prek spleta na piratskih (zastonj) serverjih!

Vsekakor XBOX!

MI5Ek- ::

Še en glas za XBOX.0:)

Stepni Volk ::

Morda ne bo pomagalo, pa vendar. Moj najmlajši brat je imel sledeče igralne konzole (hkrati): PS2, XBOX, GameCube. PS2 in XBOX je MOD-al. Obdržal je XBOX in seveda PC. :)
Aja, živi v Švici, verjetno je tudi to faktor.

mtosev ::

Aja, živi v Švici, verjetno je tudi to faktor.

I don't get it.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stepni Volk ::

Ima več $$$ kot mi sleheriki... zadeve je modal za lastno veselje. Igre ima tako vse originalne. Je pa res, da jih kar nekaj kupi na boljših trgih in menjalnicah, ki so tam dokaj dobro razvite.
Saj veš, neke igre se naveličaš in jo zamenjaš ali prodaš.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Mi smo v EU. On ni. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sycroft ::

mislim da ste me preprical. torej XBOX it is, tam okoli novega leta ali malo kasneje. Hvala se enkrat!:D

Big Poppa ::

Ne bo ti žal.8-)
Obstaja pa tudi nekaj zelo dobrih ekskluziv za xbox..Večina iger je pa tako ali tako prirejenih za oba sistema.

Če boš rabil čip,jih imam še nekaj na zalogi po zanimivi ceni...8-)

d.k. ::

Zivjo.

Imam namen kupiti ps2,zato bi prosil za informacijo ,če kdo koga pozna ki ugodno ugrajuje MOD CHIPE,ker določeni niso NORMALNI za priblizno 15 minut ko vgradi mod chip,računajo 10000 sit,najraje pa bi kupil kar v kompletu ps2 +chip,Xbox odpade ni GT4.
kr neki

PARTyZAN ::

ker določeni niso NORMALNI za priblizno 15 minut ko vgradi mod chip,računajo 10000 sit

Ce je tok lahko pa sam probaj in potem govori.

ganzi ::

no no.. tok težko pa sepet ne more bit polotat tistih 20 žic.. un k ma izkušnje pa mirne roke mu to res ni problem.
Tko da tut js iščem najcenejšo alternativo.
LP

d.k. ::

Ce je tok lahko pa sam probaj in potem govori.

Dej ne pametuj,okol lotanja ,če maš dober spajkalnik in lečo z povečevalom ,ni nevem kakšna umetnost ,sam ni računice, da kupujem spajkalnik ,lečo,naročim čip iz tujine iščem načrt po netu itd.Če nimaš odgovora na mojo prošnjo, brezveze ,da daješ komentarje, edino, če ti ni cilj nabijat poste ,še vedno se išče ugodna varijanta ps2 in chip,ker bojo kmalu novoletni prazniki ,bojo verjetno mnogi kupovali podobno zadevo,bo še koga zanimala podobna informacija.;)
kr neki

PARTyZAN ::

Dej ne pametuj,okol lotanja ,če maš dober spajkalnik in lečo z povečevalom ,ni nevem kakšna umetnost ,sam ni računice, da kupujem spajkalnik ,lečo,naročim čip iz tujine iščem načrt po netu itd.


Cip z navodili za vgradnjo dobis v Ljubljani. GL

Ampak, zakaj bi ti elektronik pametoval o lotanju, a ne? Itak vas samo obiramo z otrocje lahko vgradnjo takih cipov...

malinavc ::

Sam imam ps2 že več kot 2 leti in ko sem kupil tavečjo verzijo sem hotel imet še čip, zato sem ga poceni sam nabavil (5.000 sit) in mislil da bom čip sam nalotu, hehe isto sem mislil kot vi tule, sej ne more bit težko par žic zlotat, no ps sem odpru, in ko sem vidu kaka natančnost mora to bit da to dobr zalotaš sem poklical par kolegov in par pravih mojstrov na področju elektronike in glej ga noben se ni upal lotat čipa.En mesec sem mel ps2 odprt, potem sem ga nazaj sestavil, prodal, čip tudi prodal in kupu tanovo majhno verzijo z že vgrajenim čipom in garancijo na vgradnjo.tako da če moraš dat 10k sit za vgradnjo, verjem da je to pocen!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

BigWhale ::

Ce znas lotat in ce imas ustrezno opremo, potem tistih 21 zick res ni tezko prilotat. Samo to moras nekje dobit. Zanje in opremo.

d.k. ::

Ampak, zakaj bi ti elektronik pametoval o lotanju, a ne? Itak vas samo obiramo z otrocje lahko vgradnjo takih cipov...

Sorry ,če sm te užalil ,tudi sam sem elektronik,tko da nemislim preveč pametovati okoli lotanja,bom še malo povprašal okoli, o vgradnji čipa,da se pa ps2 laufat copye tud bez čipa ,sam je vse skup mal zakompliciran.Če najdem kaj ugodnega sporočim.
kr neki

antonija ::

A sploh majo kje pri nas xbox al pa ps2 v stacunah?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mtosev ::

Sorry ,če sm te užalil ,tudi sam sem elektronik,tko da nemislim preveč pametovati okoli lotanja,bom še malo povprašal okoli, o vgradnji čipa,da se pa ps2 laufat copye tud bez čipa ,sam je vse skup mal zakompliciran.Če najdem kaj ugodnega sporočim.

Se da ja. Boot CD se rabi met.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ganzi ::

Btw če maš pstwo se sploh ne splača vgrajevat čipa.. hint: poglej na www.playgame.biz..

Ne rabiš tudi pr ps 2 vendar je stvar bolj komplicirana, pr ps two pa je simpl k burek :)

Fury ::

Xbox. Zato ker bos lahko na njej igral prvo slovensko Xbox igro - Panzer Elite Action: Fields of Glory - developed by us at ZootFly :)

ganzi ::

Aja drgač pa uzam xboxa če rabiš za medijski predvajalnik..
Če pa rabiš za igre potem pa ps2. Ni debate.:\
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playstation 2?

Oddelek: Konzole
453721 (3183) Johansen
»

Nakup konzole

Oddelek: Kaj kupiti
112012 (1873) SleepLess
»

Xbox ni čisto pravi globalni uspeh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
518205 (6678) Stepni Volk
»

Xbox ali Ps2

Oddelek: Igre
242002 (1637) propeler
»

X-Box ali Playstation 2

Oddelek: Kaj kupiti
433087 (1820) liverpool

Več podobnih tem