» »

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte

4kik4 ::

ja v glavnem, jaz bi na tvojem mestu se najprej nekako zmenila za menjavo modema, pa ali zdaj že več, ali imaš sigurno naročen statičen IP? nekaj pomoje sicer mora biti ok z IPjem, ker na svoj modem očitno vseeno prideš

NeMeTko ::

Tudi jaz bi vztrajal, da se modem 'čudno obnaša', da naj dajo drugega.

umexteacher ::

Še jaz vprašam: VLC mi predvaja playlisto če vklopim kabel v modem z optiko (t2), če pa nanj povežem wireless router (netgear wrt2000) pa ne več. Optični router je ip:89.xxxx , wireles ima ip: 192.xxxx, a bi morala ipja bit na isti številki? al bi moral biti mogoče MAC isti obeh ?? help :)

NeMeTko ::

Predvidevam, da sprašuješ za T-2 televizijo?

Stvar ti ne dela zato, ker ti router ne prepušča multicast prometa.

Multicast promet ni stvar, ki bi jo lahko preprustil s port forwardingom, ampak za to ponavadi na kakšen linux bazirani firmware (dd-wrt in podobno) namestijo nekakšen proxi programček.

Ne vem, če kateri router z originalnim firmware omogoča prepuščanje multicast prometa. Malo pobrskaj po temah, ki govorijo o T-2 televiziji, lahko pogledaš tudi na 'neuradni t-2 forum', kjer dosti piše o VLC, t-2 televiziji in gledanju te preko neta.

umexteacher ::

nastavitev rip-2b omenja nek multicast

imel sem na enem starem wanu nastavljenega kot repeater (public - mogoče je to sedaj DMZ mode, nevem) odprto brez gesel (mislim da tudi brez enkripcije), in je TV delal čez wireless ...

noob670 ::

Lp mene pa zanima kako lahko odprem porte.... pr T-2.
probaval sem jih odpreti na več načinov a ne gre
probaval sm z 1 programo simple port forwarding v2.7.9
in ne najde ga rad bi pa odprl port za call of duty 2
prosim odgovorite me ina zasebno sporočilo ali hotmail
faca.pikec@hotmail.com

LP

4kik4 ::

za cod igranje ne rabiš odpirat portov, če bi rad postavil server, pa nevem; to itak ni odvisno od t2-ja, ampak od tega, kakšen ruter imaš. Če nimaš statičnega ipja, je port 25 blokiran, prav tako mislim, da imajo določene varnostne blokade, ampak razen tega 25 porta tega pomoje ne boš opazil

če nimaš ruterja, samo spusti program skozi svoj firewall...

noob670 ::

js rabim za server cod 2 prote kako pa llahko pogledam če imam statičen ip?

LP

fireX88 ::

me zanima kateri router je zdj top za na kup tam med 50€ in 60€. je to še vedno Linksys WRT54GL?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PINki ::

Ko forwardiram porte na routerju Netgear jwnr2000 za steam in counter strike ter utorrent, mi še zmeraj nič ne dela od naštetega. Sledil sem vsem navodilom, porti so pravilno nastavljeni vendar ne prime. Ali moram router po nastavljanju ponovno zagnati ali začne delovati takoj ko applyam nastavitve?

Naj dodam še, da to delam v študentskem domu in da je ISP Arnes. Morda oni blokirajo to? Ker router sem ponastavil in nastavil svoje geslo (da lahko odprem te porte).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

MooM ::

Ali obstaja rešitev za odpiranje portov na Amisu - optika, telesey cpl7? Sm gledo po netu pa ni nekih učinkovitih rešitev.

Janac ::

Imam raspberry pi strežnik z IP naslovom 192.168.1.105.

Pred njim sta dva ruterja in sicer:

1. WRT54GL z gateway 192.168.1.5 -->odprt port 80 na 192.168.1.105

2. neka Tenda s gateway- 192.1681.10 -->odprt port 80 na 192.168.1.105

A bi mogoče moral linksysa forwardirat na gateway Tende? Sicer probal sem, pa ne deluje, mi odpre GUI od Tende.

Skratka meni doma odpre strežnik.

Help please?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

SeMiNeSanja ::

Lahko ti tole narišeš?
Ker tvoja razlaga 'pred njim' izpade, kot da bi imel oba routerja vzporedno vezana.

Tudi ne razumem, kaj bi rad 'odprl' - omenjaš PI - ampak praviš, da ti ga 'odpre' - kaj bi potem še rad?

luuxiii ::

Janac je izjavil:

Imam raspberry pi strežnik z IP naslovom 192.168.1.105.

Pred njim sta dva ruterja in sicer:

1. WRT54GL z gateway 192.168.1.5 -->odprt port 80 na 192.168.1.105

2. neka Tenda s gateway- 192.1681.10 -->odprt port 80 na 192.168.1.105

A bi mogoče moral linksysa forwardirat na gateway Tende? Sicer probal sem, pa ne deluje, mi odpre GUI od Tende.

Skratka meni doma odpre strežnik.

Help please?


port 80 je http....
če maš zaporedno vezane morš z linksysa preusmerit na tendov IP sam ne port 80...to je http...rajše uporabi 8081 ali kaj podobnega...pol z tende pa preusmeri wan port 8081 na RPI-jev IP na port 80....
a za dostop uporabljaš no-ip ali kaj podobnega ?

Janac ::

Odpre mi ga v mojem podomrežju, torej od modema naprej, zunanjem svetu pa je neviden.

Ruterja sta zaporedna, Tenda ma izključen DHCP in deluje le kot switch.

Janac ::

linksys:



tenda:

luuxiii ::

Janac je izjavil:

Odpre mi ga v mojem podomrežju, torej od modema naprej, zunanjem svetu pa je neviden.

Ruterja sta zaporedna, Tenda ma izključen DHCP in deluje le kot switch.


torej če si vezan na linksys pa se povežeš na 192.168.1.10:8081 prideš na rpi ?

Janac ::

Med tendo in Pi-jem je še en basic 4 portni switch, prek katerega imam komp in Pi-ja. Ko na kompu pogledam gateway, je le-ta od linksysa. Torej, mislim, da ne bi smel forwrdirat na tendo al kak?

luuxiii je izjavil:

Janac je izjavil:

Odpre mi ga v mojem podomrežju, torej od modema naprej, zunanjem svetu pa je neviden.

Ruterja sta zaporedna, Tenda ma izključen DHCP in deluje le kot switch.


torej če si vezan na linksys pa se povežeš na 192.168.1.10:8081 prideš na rpi ?


Ne, ne pridem!

Pridem le če vpišem 192.168.1.105

Zdaj ko sme forwardiral na tedno mi če vpišem 93.103.48.159 odpre tendin GUI, prej mi je pa Pi-ja, enako kot če bi vpisal 192.168.1.105

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

Oziroma, 192.168.1.10:8081 vpišem na mojem računaliku, torej na isti veji kot je Pi.

Medtem sem dobil odgovor iz T-2, da imam vključeno srednjo varnost, kar pomeni vse blockane porte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

luuxiii ::

Janac je izjavil:

Med tendo in Pi-jem je še en basic 4 portni switch, prek katerega imam komp in Pi-ja. Ko na kompu pogledam gateway, je le-ta od linksysa. Torej, mislim, da ne bi smel forwrdirat na tendo al kak?

luuxiii je izjavil:

Janac je izjavil:

Odpre mi ga v mojem podomrežju, torej od modema naprej, zunanjem svetu pa je neviden.

Ruterja sta zaporedna, Tenda ma izključen DHCP in deluje le kot switch.


torej če si vezan na linksys pa se povežeš na 192.168.1.10:8081 prideš na rpi ?


Ne, ne pridem!

Pridem le če vpišem 192.168.1.105

Zdaj ko sme forwardiral na tedno mi če vpišem 93.103.48.159 odpre tendin GUI, prej mi je pa Pi-ja, enako kot če bi vpisal 192.168.1.105


na tendi pol ne forwardirat...pred linksysom maš isp-jev modem ?

Janac ::

Tako je, T-2 modem.

Torej na linksisu forwardiram na pI-ja?

SeMiNeSanja ::

Zakaj vraga si greste postavljat router, če rabite switch ?!?
Če vam potem še osnove routinga niso jasne, je zadeva še bolj kiksnjena....

Nabavi si en poceni switch, tisto Tendo pa ponucaj za kakšen drug namen.

Janac ::

Zakaj bi to naredu, če pa želim imet dostopovno točko? In ga že imam doma.

Imam pa CCNA certifikat btw...

SeMiNeSanja ::

Jaka muda CCNA, če potem tle sprašuješ osnovne stvari, ne znaš pa niti jasno opisati, kako imaš zadeve postavljene. Očitno te certifikate talajo že vsakemu, ki ga hoče?

Janac ::

In česa nisem nastavil pravilno?

ISP mi je blockal porte.

SeMiNeSanja ::

Dost žalostno, da šele zdaj ugotavljaš, da imaš blokirane.... (maš RES CCNA?)

Problem je tvoja razlaga samega problema - omeniš Tendo in rečeš, da deluje kot switch - pozabiš pa omeniti, da je tudi accesspoint.

Nejasno je, kaj tebi pomenijo tisti 'gateway-i', ki si jih navajal poleg tende in linksysa - predvidevam, da nimaš dveh gatewayev na svoji mreži (dva providerja).

Če imaš zadevo postavljeno tako:
ISP---WAN-Linksys-LAN----------WAN-Tenda-LAN----------LAN-PI
Potem je jasno, da imaš težave, če imaš kar povsod isti subnet.

Če imaš zadevo postavljeno tako:
ISP---WAN-Linksys-LAN----------LAN-Tenda-LAN----------LAN-PI
Pa imaš že v osnovi kiks pri default gateway-u, ki mora povsod biti IP naslov LAN porta na Linksys-u.
Tenda v nobenem primeru v tem scenariju ni gateway, če imaš samo en subnet in WAN port na Tendi neuporabljen. Default gateway je drugačen edino na Linksys-u, ki pa verjetnop to nastavitev takointako dobi preko DHCP od providerja.

SeMiNeSanja ::

Btw.: zakaj na tendi forwardiraš porte, če takointako kao deluje kot switch ?!?

Janac ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Btw.: zakaj na tendi forwardiraš porte, če takointako kao deluje kot switch ?!?


Beacuse @luuxii told me :)

luuxiii ::

Janac je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Btw.: zakaj na tendi forwardiraš porte, če takointako kao deluje kot switch ?!?


Beacuse @luuxii told me :)



Sm pol reku dan ne ;)

SeMiNeSanja ::

@Janac - vzemi kos papirja in svinčnik, pa si nariši shemo te svoje mreže.
Saj ni tako teško - boš pa mogoče potem poštekal, kake neumnosti si delal.

čuhalev ::

Na katere porte se največkrat povezuje torrent client? Ker nočem odpreti cel rang 1024-2^16, ampak samo enih par. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

SeMiNeSanja ::

Incoming ali Outgoing?
Incoming ga lahko sam določiš v konfiguraciji utorrenta ali karkoli že uporabljaš.

Outgoing pa je bolj problem, ker tako kot ti, lahko tudi vsak drugi po svoje prestavlja porte.
Default pa mislim, da je na 6881-6889/TCP.

čuhalev ::

Outgoing, ker imam implementiran FW tako kot si predlagal. :D
Nadležno je ravno to prestavljanje, zato bi rad odprl le najbolj pogoste, da si povečam verjetnost povezljivosti.

jakagode ::

Counter strike in League of legends sta mi nehala delat pred 2 mesecoma in do zdaj nisem imel časa pogledat za konkretno rešitev. Counter strike dejansko dela in lahko pridem v gejm vendar me po 30 sekundah vrže ven in napiše server connection timed out. League pa se mi ne updejta, ter javi napako na 99%.
Vrjento morem odpret porte ne? Imam siolov Sinope568+ R3 Home Gateway ampak sam portov ne znam odpret. Hvala za pomoč.

simcek009 ::

Pozdravljeni

imam AMIS Optiko, uporabljam windows 7 program utorrent 3.4.3 in port sem si nastavil na 29581 in dal na preference tudi enable UPnP in NAT - PMP, prilagam fotke, nakar sem tudi pri windows firewallu nekaj posodobil in nastavil za ta port 29581 nastavil inbound in outbound rules na isti port in se vedno ne dela. kaj je narobe ? download dela, upload pa ne :|
(Drugih nastavitev na routerju nisem spreminjal, kajti nepoznam toliko nastavitev - internet dela, tudi download) in SPEED TEST je ok.
prosim za pomoč. lep pozdrav







Rammi7 ::

Zdravo,imam eno težavo. Sem v dijaškem in ko se z kablom povežem do interneta imam zaprte nekatere porte (steam app..). je kakšna možnost da se porti odprejo (samo za moj računalnik). lp

Kristijan00 ::

lep pozdrav, zanima me če mi lahko kdo pomaga odpreti porte na 784, ker sam jih neznam.. Zelo bi bil vesel vaše pomoči..

black ice ::

Rammi7 je izjavil:

Zdravo,imam eno težavo. Sem v dijaškem in ko se z kablom povežem do interneta imam zaprte nekatere porte (steam app..). je kakšna možnost da se porti odprejo (samo za moj računalnik). lp

Kontaktiraj tehnično službo v dijaškem.

Kristijan00 je izjavil:

lep pozdrav, zanima me če mi lahko kdo pomaga odpreti porte na 784, ker sam jih neznam.. Zelo bi bil vesel vaše pomoči..

Model in znamka mrežne naprave ne bi škodila.

Kristijan00 ::

iskratel innbox v50-u...

black ice ::

Poišči Virtual servers, Add a rule, izberi interface, poimenuj rule/pravilo in vpiši port (očitno 784) ter lokalni IP naprave do katere hočeš spraviti ta promet.

Kristijan00 ::

bom drugače uprašal, kako lahko naredim da mi ta tejle spletni strani pokaže port 784 namesto 80..- http://www.canyouseeme.org/

SeMiNeSanja ::

Če router ne zna 'prepisati' prometa pri forwardu s porta 784 na port 80, potem moraš prekonfigurirati web server, da se bo oglašal na portu 784.

Malo logiko uporabi, saj ni tako teško za razumeti.

Kristijan00 ::

Ko bi bilo res tako lahko kakor si napisal... se opravičujem da vam gnjavim vendar res neznam tega naredit, sem gledal razne videe na youtubu pa ni nič koristnega...

Tody ::

Ko bi ti vedel kaj hočeš, bi vrjetno veliko dosegel! Black Ice ti je napisal navodilo kako to narediti, preglej če si res to naredil in to je to.

Zion10 ::

Zdravo, imam težavo v hiši. Želel bi podaljšati utp dovod do t2 boxa za TV z routerjem. Žal nimam klešč da bi to storil s kablom, imam pa možnost s priklopom na router. Trenutna situacija je da media box prepozna omrežje kot zunanje (ne t2) in se ne poveže. V glavnem, na servisu mi prijazno povedo rešitev, ip bridge. Zdaj pa preden knjigo napišem o tem, me lahko kdo usmeri, kje je to najbolj jasno razloženo ali nekaj kar mi je v pomoč. Kar zaenkrat najdem, pri brskanju, je wi-fi bridge kar pa men ne deluje isto :) help

SeMiNeSanja ::

Na routerju imaš 1 port, ki je označen z WAN in ene par takih, ki so označeni z LAN.
Pri običajnih home-grade routerjih so LAN porti že povezani v bridge ali switch.

Skratka tvoja naloga je preprosta: kabel iz WAN porta pretakni v LAN port in problem bo rešen.

Zion10 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Na routerju imaš 1 port, ki je označen z WAN in ene par takih, ki so označeni z LAN.
Pri običajnih home-grade routerjih so LAN porti že povezani v bridge ali switch.

Skratka tvoja naloga je preprosta: kabel iz WAN porta pretakni v LAN port in problem bo rešen.

Router se primarno uporablja za wifi omrežje, to je pomembno da ostane. Želel bi samo za določen ip narediti bridge, če je to možno.

SeMiNeSanja ::

Kaj če bi povedal kateri router to imaš točno? Potem bo manj ugibanja o tem, kaj zmore in kaj ne.

Zion10 ::

Gre se za asus rt-n12+ router.

Zion10 ::

Sem opustil "projekt" forwardiranja in se odločil za rešitev s stikalom (switch). Vseeno hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547204 (598) d4vid
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136417 (5512) steev
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
263997 (3325) trnvpeti
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951104 (22854) simone
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963398 (27093) JoskoMacher

Več podobnih tem