» »

Izkušnje: koliko dolgi max utp/ftp kabel za POE kamere

Izkušnje: koliko dolgi max utp/ftp kabel za POE kamere

mrTwelveTrees ::

Vaše izkušnje, koliko metrov, v PRAKSI, nese največ za POE napajanje IP kamen
Pa če je že kdo uporabljal POE extenderje - izkušnje.
Recimo da imaš na extender 2 ali celo 3 ip kamere.

Hvala.

Daniel ::

Tako daleč sicer nismo testirali. Imel sem neko priliko delati 10 km link za Wifi bridge, kjer bi bila antena tam nekje na 130M kabla z ekstenderjem a so si na koncu premislili ampak mislim, da bi morda celo šlo, če greš po 802.11 at/af standardu. Sem že nabavil en Mikrotikov ekstender a ga na koncu nisem rabil. Kamere rabijo tam nekje okrog 7 do 15 W odvisno od modela.

http://poe-world.com/Calculator/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

tiborrr ::

Jaz bi se držal pod 50m, če se le da.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mrTwelveTrees ::

No jaz sem pri kitajcu kupil ta poe extender za testne namene, je pa res da ne vem koliko časa bo zdržal.
imam pa 1 kamero na 50m eno na 10m in eno na 15m vse tri na tole škatlico
https://www.aliexpress.com/item/1005004...

borisk ::

Če imaš namensko POE stikalo in in kamere istega proizvajalca gre do 250m ali še več brez težav. Na firmi imamo linije 150m brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

starfotr ::

Če delaš kamere na neki oddaljeni lokaciji, potegneš optiko do omarice z napajanjem in tam noter rukneš patch panel, media converter in POE switch in imaš lokalni razvod za kamere.

vres.ales ::

Stricu sem na POE switch vezal 3 kamere, linije so 30, 50 in 70m
Vse deluje brez problema in prekinitev, na DVR ima gor monitor in vedno vklopljen prikaz

borisk ::

kot sem rekel zgoraj, večina ponudnikov IP kamer ima nek pojačan POE protokol, ki pa ni kompatibiln med proizvajalci.

Dahua obljublja

800m @ 10Mbps & 13W

https://www.dahuasecurity.com/products/...

hikvision ima standardni ePOE do 250m

https://ness.zendesk.com/hc/en-us/artic...

tiborrr ::

starfotr je izjavil:

Če delaš kamere na neki oddaljeni lokaciji, potegneš optiko do omarice z napajanjem in tam noter rukneš patch panel, media converter in POE switch in imaš lokalni razvod za kamere.

To. Optični media konverte je zmaga.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

vres.ales ::

Jaz sem postavil 3 dahua sisteme, primerna cena je za srednjo kvaliteto, policetech NVR-ji so dokaj enostavni za uporabo pa v slovenščini je vse. Pa še dobro podporo imajo

zajtam123 ::

Kolikor vem sam standard garantira do 100m na kvalitetnem kablu. Vse kar je več je samo plus.

s1m0n ::

No da ne odpiram nove teme bom kar tukaj povprašal... Imamo nekaj Dahua POE kamer in se nam je pri eni začelo dogajati, da popolnoma izpade iz mreže... Do kamere se brez, da se fizično izklopi njeno napajanje več ne pride. Pa tudi takrat lahko ostane dostopno nekaj ur / dan... in se situacija ponovi. Kabel je Cat7 položen v svojem kanalu dolžine nekje 30m. Na strani kamere je kvaliteten konektor na strani snemalnika pa je na patch panel iz njega pa na POE stikalo. Vse 3 kamere gredo na isto stikalo... Če ima kdo kako idejo kaj pogledat se priporočam.

c3p0 ::

Jaz dam tam po 50m nov switch z uplinkom, ker je itak več kamer na tisti lokaciji in potem PoE da vsake kamere, krajši kabli seveda. Je pa seveda vse odvisno od topologije in omejitev.

s1m0n je izjavil:

No da ne odpiram nove teme bom kar tukaj povprašal... Imamo nekaj Dahua POE kamer in se nam je pri eni začelo dogajati, da popolnoma izpade iz mreže... Do kamere se brez, da se fizično izklopi njeno napajanje več ne pride. Pa tudi takrat lahko ostane dostopno nekaj ur / dan... in se situacija ponovi. Kabel je Cat7 položen v svojem kanalu dolžine nekje 30m. Na strani kamere je kvaliteten konektor na strani snemalnika pa je na patch panel iz njega pa na POE stikalo. Vse 3 kamere gredo na isto stikalo... Če ima kdo kako idejo kaj pogledat se priporočam.


To mi zgleda kot kamera z nekim HW problemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

darkolord ::

s1m0n je izjavil:

No da ne odpiram nove teme bom kar tukaj povprašal... Imamo nekaj Dahua POE kamer in se nam je pri eni začelo dogajati, da popolnoma izpade iz mreže... Do kamere se brez, da se fizično izklopi njeno napajanje več ne pride. Pa tudi takrat lahko ostane dostopno nekaj ur / dan... in se situacija ponovi. Kabel je Cat7 položen v svojem kanalu dolžine nekje 30m. Na strani kamere je kvaliteten konektor na strani snemalnika pa je na patch panel iz njega pa na POE stikalo. Vse 3 kamere gredo na isto stikalo... Če ima kdo kako idejo kaj pogledat se priporočam.
Lahko zamenjaš 2 kameri med sabo? S tem boš ugotovil, ali je problem v kameri ali ožičenju.

Daniel ::

Meni je ena Reolinkova na 2M kabla podobno nagajala. Sedaj, ko sem menjal kabel izgleda OK, so pa bili kot kaže malo oksidirani kontakti na RJ45 vtikaču in je to delalo težave.

s1m0n ::

Hmm, bomo poskušali zamenjat konektor pri kameri da vidim, če bo rezultat kaj drugačen. Kabel se je že menjal od patcha do stikala, pravtako se je ponovno namestil na drugo mesto v patch panelu pa je do sedaj še vedno loterija kdaj si kamera zamisli, da bo delovala :). Bo malo več dela ker so na višini, a če se hoče enkrat rešit bo treba tudi gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Videonadzor in POE stikalo

Oddelek: Kaj kupiti
6545 (447) b3D_950
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012806 (9157) starfotr
»

Videonadzorni sistem

Oddelek: Omrežja in internet
182343 (1519) dc10
»

Inštalacije za videonadzor

Oddelek: Zvok in slika
113217 (2682) Trancedeejay
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488689 (6988) SeMiNeSanja

Več podobnih tem