» »

Kabl modem

Kabl modem

kreXerk ::

Pozdravljeni!

Imam kabelski modem Thomson(Triera-->Arnes), ki ima možnost priključitve preko mrežne in USB. Sedaj pa me zanima ali je možno, da bi dva računalnik priklopil preko enega modema, enega preko USB-ja, drugega pa preko mrežne.

Že vnaprej hvala za odgovore

CaqKa ::

nisem probal.. bi pa reko da ne.

rešitev je taka da kupi router ter v njega priklopi modem ter ostala dva računalnika.

ginekolog ::

ne, razen da ti dajo 2 IPja.
Divers do it deeper.

CaqKa ::

pomojem ima hardversko omejitev da ko je na enem prikloplen da preko drugega ne dela.. saj tako je pri večini naprav ki imajo recimo firewire in usb priključek... ker pomojem je potem tusi sranje kako naj modem ve ali naj podatke pošlje nazaj na usb ali pa na eth... te bi moral bit router not.

AngelOfDeath ::

Ni možno

PrimozR ::

Hm, sploh nism vedu da ma modem USB izhod.:D

kreXerk ::

Hvala za odgovore
Bo treba router nabavit. :\

AngelOfDeath ::

Saj za routerje ma tud akcijo mislim da 5-6 k

ginekolog ::

Pri nekajterih modemih je možno, da maš 1 comp na Eth in 1 na USB, pa imata vsak svoj ip. Pač ima modem en mini switch noter, ni problema.
Divers do it deeper.

N I C O ::

Mene zanima, če je možno priklopiti 2 rač. na Thomson TCM 290 modem. En računalnik bi priklopil preko USB-ja, drugega pa preku (UTP) kabla na mrežno kartico. Zanima me kakšen UTP kabel bi rabil navaden ("straight") ali "crossover" kabel? Če se da to narediti bi še prosil za nastavitve za mrežno kartico na drugem računalniku.
Sem poskušal in mi ni uspelo, upam da je kateremu od vas!
N I C O

PrimozR ::

Jest mam Thompsonov modem pa mam sam prklopleno mrežno gor pa dela out of the box.

N I C O ::

Ali je problem v MAC adresi od providerja za mrežno?
N I C O

Slowenc ::

Nico, ne moreš imeti oba naenkrat priključena gor. Za ta namen uporabi router.
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782555645 (3914) Kroos
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543548 (19088) imallears
»

WIN98 in kabelski internet povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
111073 (1015) AngelOfDeath
»

IP?

Oddelek: Omrežja in internet
241213 (977) Egii
»

Mreža linux-windows

Oddelek: Operacijski sistemi
91236 (1146) dizel

Več podobnih tem