» »

WIN98 in kabelski internet povezava

WIN98 in kabelski internet povezava

OmegaM ::

Lep Pozdrav
Moja sledeca tezava je ta.Mam se eno staro kisto,kjer imam gor win 98 in bi rad porihtal internet kabelsko povezavo.Ne vem kaj sem tako neroden ali kaj.Nikakor mi ne uspe.Mi lahko kdo pomaga?

JOKER ::

Mislim, da je to najlažje opravit na 98tki Winsih. Kaj te točno muči ?
Thomson modem imaš ? Na katerem operaterju kabelskem si ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

OmegaM ::

JA ne morem vzpoztaviti da bi mi deloval internet.Vpisal sem ip-je.Mam thomshona.Moj ponudnik pa je v MB - u in sicer na taboru, mam pa preko arnesa.Mrezno mam lepo instalirano in dela,ker sem se lepo imel povezana racunalnika.

JOKER ::

Modem si inštaliral ? V nadzorni plošči klikni ikono omrežje in poglej če je RCA USB Cable Modem sploh instaliran. Če je instaliran ga izbereš iz seznama in klikneš lastnosti, ter tam potem vpisuješ IP naslov ter masko podomrežja. Tam potem kunfiguriraš DNS .. itd.
V kolikor pa nimaš nameščenega še modema potem pa ga moraš namestit, ampak ga ven potegni iz USB-ja ter zaštartaj mašino in ga potem vtakni noter in sistem bo zaznal novo napravo in potem vtakneš CD, ki si ga dobil zraven in naložiš gonilnike, oziroma računalnik preleti podatke na CD-ju in samodejno naloži gonilnike. Ko je to narejeno pa greš na zgornji postopek, kot sem ti napisal.

Prehode, katere zahteva si napisal ? 213.161.4.1
Pa vrstni red iskanja strežnika ?
Upam, da sem bil v pomoč.
________________________________________________________
Ka te češ ....

OmegaM ::

Ja modem mam priklopljen preko mrezne tak da ga tam ni treba instalirat.Se bom poskusil preko USB-ja.
Hvala

SasoS ::

Imaš modem na mrežni? Če ne, potem najprej daj not mrežno. In št. 2...načeloma ti IPjev ni treba vpisovat ker se dodelijo avtomatično. Če ima tvoj ponudnik tako naštimano mu moraš morebiti še sporočiti novo MAC adreso mrežne...

JOKER ::

Preko USB-ja gre fantastično. Instaliraš modem in napišeš vse potrebne podatke (meni je bolj zanesljivo ročno vnašanje) in problem je rešen.
Če greš preko USB-ja je postopek točno takšen kot sem ti napisal zgoraj.
Imam pa mrežno na prenosniku (PCMCIA) in Win98 pa se ne spomnim, da bi imel probleme.
Inštaliral sem mrežno in potem zunanji modem preko kabla priklopil nanjo, tako da mi je bilo treba instalirat samo mrežno, modema pa ne.
Mislim, probaj preko USB-ja .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

JOKER ::

Pa še nekaj je, na enem kopu če imaš modem priklopjen preko USB ga lahko priklopiš tud na drug comp v katerem imaš mrežno s klablom, ki si ga dobil zraven modema, ampak ne moreš z obeme dostopat na net, temveč samo z enim. In avtomatično ko potisneš mrežni kabel v modem se poveže modem z kablom in ne USB-ja. In ko bi rad spet s prvim kompom, kjer imaš modem priklučen na USB dostopal do neta moraš izvleči kabel in odvzeti 220v. Potem pa spet deluje preko USB-ja na vodilnem compu. Malo sem zaštrikal, ampak če parkrat prebereš boš razumel :D .
Za dostopanje obeh pa potrebuješ delilec internetne povezave.
________________________________________________________
Ka te češ ....

kronik ::

V Win98 Thomson na USB sploh ne dela ponavadi (95%), zato so ti ze takrat priklopli na mrezno. Preveri ce so driveri sploh instalirani (v system), potem pa klikni na Network in izbrisi vse omrezne naprave razen mrezne kartice (dial up) potem nastavi TCP/IP in rebootaj. Ce si mel modem priklopljen na drugi mrezni mores restetnit tudi modem.
Ce se vedno ne dela poglej ce prebere MAC od mrezne (winipcfg). Ce mas naprimer same FF- .. je crknila mrezna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

JOKER ::

@Kronik : dela 100% in prav na tak način kot sem zgoraj opisal.

Je pa res, da je bla na plati : VIA Compatible Fast Ethernet Adapther

Tako, da je najbolje OmegaM, da pogledaš v nadzorno ploščo -> upravitelj naprav glede na njihovo priključitev -> pod Network Adapthers
Pa javi nam, ker me res interesira, kao si rešil zadevo. 8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

OmegaM ::

Zdaj mi je uspelo in deluje preko mrezne samo prej sem zaj... ko sem delal kaka povezava je

AngelOfDeath ::

Saso IP ti ne dodelijo avtomatično ampak ga moraš sam vpisat
In modem ni zakljenjeno na MAC adreso


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri vezavi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
121190 (1030) Pinzl
»

Problemi - Thomson modem (cable)

Oddelek: Omrežja in internet
71916 (1798) mirando
»

Kabl modem

Oddelek: Omrežja in internet
121224 (950) Slowenc
»

IP?

Oddelek: Omrežja in internet
241194 (958) Egii
»

Kabelski modem Thompson...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6993 (944) Sydk

Več podobnih tem