» »

Prehitra vožnja - izogib kazni

Prehitra vožnja - izogib kazni

«
1
2 3

kleDo ::

Učeri me je v šlužbi, s službenim vozilom dobil radar na dolenki v LJ in so mi napisal kazen. Zanima me, kako bi se lahko izognil plačilu ali plačal manj?
Koliko je zastaralni rok?
Kaj se mi bolj splača, plačati del kazni (pa da me majo v evidenci da sem plačal - a to še deluje) ali pa se pritožiti in zavelči vso stvar do zastaranja?

BigWhale ::

Najlazje se kaznim izognes tako, da vozis po omejitvah. To je definitivno najlazja pot...

PS: Jaz sem na dolenki placal... Kaj naj zdaj, jokam? ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Dr_M ::

jup...ne dirkat v naselju, pa bo ql :)

btw...kazen more bit vzgojna >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Gandalfar ::

Prov zarad taksnih kot si ti je zdej drzava taksna kot je. Cisto vsi se hocejo izogibat dolznostim predvsem pa odgovornosti za lastna dejanja. In potem se ljudstvo cudi zakaj so taksni ljudje na oblasti medtem, ko sami nocejo priznati, da so pac naredili napako in da bodo za to tudi odgovarjali.

Fuj in fej!

kleDo ::

V bistvu se strinjam...

In tudi je bila vzgojna

Ampak jes vseeno nebi plačal. Nimam glih dnarja na pretek (beri - študent).

Pa to je moja prva kazen (kakršnakoli) od kar imam izpit (5 let).

S svojim avtomobilom pa vozim striktno po omejitvah + 5 kmh

BigWhale ::

Ce nimas denarja, bo kazen se toliko bolj vzgojna... ;>

PS: Jaz bi na tvoje mestu razmislil o menjavi sluzbe... Skoda zapravljat cas, za tako sluzbo, kjer niti za kazni ne zasluzis... :P

PROTOTIP ::

Hm, pritoži se, da ti merilec hitrosti ne dela prav al pa da te je krč v nogo zagrabil, da je obtičala na plinu, al pa še bolje, da se je zataknil pedal za plin. Ali pa, da te je nekdo ogrožal in si bežal pred njim :)

Vanich ::

Heh, zej po novem ne vem koliko je zastarni rok. Po starem je pa bilo 2 leti - če sodišče ne izda odlođbe.
Včasih se je splačal pritožit nomatherwhat, - in ti je stvar zastarala.
Tako sem jest spelou 2 sodnika za prekrške skoz. Bil sem 100% kriv (prehitra vožnja), ampak sem se ipak pritožil (bla, bla, okoliščine, bla, bla odstopanja merilnih naprav, bla, bla...itd) in sta predmeta zastarala. Po ene dveh-treh letih sem dobil samo še odlođbo, da je bil postopek ustavljen, ker je zastaral.
Še en postopek (prav tako v službenem vozilu) , pa še čakam. Že dve leti in čez.
Po moje je tudi že zastaral.
Al' pa mam dobro vilo na policiji, ki je mojo prijavo sodniku za prekrške vrgla v koš ?:\

Po novem pa mislim da ni več tako.
Da najebeš tudi če se pritožiš.
Al' ne ?

SkIDiver ::

Sriktno po predpisih +5km/h ni brez kazni. Si že 2km/h čez toleranco. Toleranca je 3km/h. Pri alkotestu pa je toleranca 0,1 promil. Če napihaš 0.59 promila ti še ne pripada kazen. Če si pred tem storil prekršek al pa nisi spoštljiv do policista se ji ne boš ognil. drugače ti jo pa ne bo dal. Take so naše izkušnje.

Btw kolk preveč si pa pelu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

K0K0 ::

Ja kolk si pa prletu? Mislim da je rok zastaranja 1 leto zdej če nis preveč prletu plači tistih 7 jurju pa maš mer, ker drgač te to pol skos žre.

boych ::

pa ne mi reči, da se vsi tisti, ki vneto zagovarjate omejitve, še nikoli niste pelali 5 ali 10 km/h več kot je omejitev. Sam sicer ne dirkam z avtomobilom, ampak se tu in tam spozabim in peljem skozi naselje 60 ali 70, in če maš res srečo te lih tedaj skasirajo!
Da še omenim eno svojih izkušenj: totalno ravna cesta dolžine 1100 m, peljem z avtomobilom za tremi tovornjaki, nasprotni pas prost, grem prehitevat vse tri tovornjake skupaj, pred tremi tovornjaki še trije osebni avtomobili, ko prehitim tovornjake zagledam na koncu ravnine policijsko patruljo z pištolo, hitro zmanjšam hitrost in se vrinem pred kamion, ko pridem do patrulje me ustavijo in mi pokaže pištolo na kateri je bla hitrost 72 kh/h in oddaljenost 384 m.
1. mene enostavno ni mogel zadeti, ker so ga motili ostali avtomobili
2.če bi me zadel takrat, ko je imel edino možost, se pravi, ko sem prehitel zadnji kamion, bi bla moja hitrost dosti večja, okrog 120 km/h

Zdaj pa mi naj en razloži kako je to mogoče!
edina razlaga je, da me je vidu prehitevat, izmerjeno hitrost pa mi je pokazal od nekoga drugega.
Plačal pa sem prek klika z eno nulo premalo, tak da tudi tebi KLEDO to priporočam, več ko plačati tak ne moreš!

frenk ::

jest morm tud plačat, ker nism šu čez prehod za pešce...a mislte da bo zajeban če ne plačam:D

Mihc ::

Tega z eno nulo manj ne priporočam, ker boš dobil pismo od davčne! Iztarjatev davčne te bo pa stala celo kazen + 1000SIT za postopek! To so moje izkušnje!

Predlagam ti, da se odpoveš kakšnemu pivu v petek zvečer in plačaš kazen! Povrh pa še slabe vesti ne boš imel vsak dan, ko pride poštar k hiši! :D

LP, Mihc
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

OZZY ::

Skidiver in Modrizob: kok je pelu. Po mojem kr dost čez mejo, če se hoče izognit. 7500 ni tok problema plačat (čeprav je kr nekaj denarja), naslednja meja je pa že 15000 in višje...to pa je že kr lep znesek za plačilo.
Go with the flow.

Wox ::

No jest sem pelu 60km/h, omejitev je bla 50km/h. Pa so me kolegi prepričali, da naj se pritožim. Jaz sem sicer hotu kazen plačat, saj ni bla visoka, vendar sem se pol za foro kljub vsemu pritožu. Pol ba dobim poziv od sodnice, da naj se javim pri njej. No, ko sem prišu k knjej, me je dobesedno napizdila, kaj se sploh grem s pritožbo, če je pa jasno kot beli dan, da sem storil prekršek. Denarno kazen mi je podvojila in dodala še en mesec odvzema vozniške. Evo, kazen je bila vzgojna. Zdaj vozim kot kakšen avstrijski penzionist, strogo po predpisih.

K0K0 ::

Jest sm enkat dubu 55jurju za 84kmh -4kmh tolerance torej 808-O a je to normalno?

BigWhale ::

Ja, ce je bla omejitev 30... ;) je cist ok :P

Microsoft ::

Ej, a ni toleranca pri merjenju hitrosti 10%?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

borutz ::

jaz sem se pelal na cesti nm-kk.je avtomobilska cesta omejitev 100 sem peljal 135 km/h 8-)
me ena zelena alfa prehiteva po polni crti ,pa si mislim ker butelj gre se hitreje pa se po polni crti.
policaji seveda ;((
kazen 30.000 oz placal polovicno 15.000 v 8 dneh

K0K0 ::

ja ok če bi bla 30 pa v naselju nebi reku, sam omejitev je bla 50 pa še to se je 200m za tablo postavu zmeru me je pa na 170m torej prec za tablo ;(( pa še to ob enih ponoč ko ni blo čist nobenga prometa najbližja bajta pa je bla 400m stran. Tle se prov vidi da se jim gre sam za dnar.
A mogoče kdo ve za kolk morš omejitev prekoračit da greš k sodniku za prekrške? (tko kot jst)

Microsoft ::

borutz, drugic ko bos takle z alfo vzporedno, stisn gas do konca! Nima te kja prehitevat!:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

borutz ::

:D
si prestavljas, da bi jaz njega nazaj prehitu?
odvzem vozniske za eno leto sigurno + sodnik+pike+..... ;((

zlobcek ::

JimiBtn jap 3.0 V6 alfica, pa se zavrti se na 8000 obratov lol. Navem če bi kej dosegu:D

zlobcek ::

Sam sm enkrat srecu kiflce s to alfo, pa nimajo cist poslihtanih pojmov varne voznje&co.

K0K0 ::

Zdele sm šov še enkat brat zapisnik ker je jimibtn omenu da naj bi bla toleranca 10% a mogoče kdo ve kaj več o tem. Tkole je blo preltu sm 84 odštel so mi 3 km kar je 81. Zgleda da je meja 30km ker nekje piše da sm prletu več kot 30kmh preveč zgleda da sem bil natanko 1km prehitr za tanizko kazen.

Microsoft ::

Zdej nevem, kak bi naj teh 10% uposteval (ce jih sploh). Sam jst sm razumel, da gre nekako tako, da je po naselju potem max omejitev 55, ker se uopsteva toleranca stevca ali toleranca naprave ki mer (ali pa oboje).
Spomnem se tud, da sm to gledu enkrat na nemski TV, ko so folk ustavlal, pa so govorili o tej toleranci...

Ker ce to drzi, potem se lahka po naselju peljes 60km/h, ki jih kaze stevce na avtu. Stevc tak kaze ene 5km/h prevec pri taksni hitrosti (mislm, da majo to tovarnisko tako nareto vsi avti). Potem pa dodas se 5km/h, ker je to pac 10% od omejitve hitrosti.

No, v praksi se tole nisem nikoli 'sporbal', me pa zanima, ce je kaj na tem?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Nutcracker ::

Če te je izmeril z ročnim merilnikom hitrosti, potem se pri izmerjenem merilnem rezultatu do vključno 100 km/h upošteva varnostna razlika 3 km/h, pri izmerjenem merilnem rezultatu nad 100 km/h pa v.r. 5 km/h. Za ostale načine merjenja hitrosti so varnostne razlike nekoliko drugačne. Npr. pri stacionarnem merjenju do 100 km/h se upošteva varnostna razlika 5 km/h, nad 100 km/h pa v.r. 7 km/h itd. Varnostna razlika je relativna (v odstotkih) le pri hitrostih nad 100 km/h pri mobilnem merjenju hitrosti s sledenjem (provida).

Dr_M ::

jap 3.0 V6 alfica, pa se zavrti se na 8000 obratov

trenutno je top mode (156) 3.2 z 250km pri 6200 rpm, se prav ma blokado nekje med 6800 in 7000 rpm...nikar bluzit o 8k rpm...prej masina razpade...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kleDo ::

Pelu sem 82 kmh po Dolenjki. Kazen 30K + pas 10K
Za kazen se mi sicer zdi OK ajde, res sm vozu prehitr (najbrš) ampak pas... praznem poštne kaselce in če bi se mogu prpenat... absurd. Ustavm se na vsakih 30 sekund (pol pa še prpenanje in odpenanje)...
Pa še s tem (da nisem bil pripet) nisem nobenga ugrožu...

ABX ::

Sej tudi če znifaš koko nobenega ne ogrožaš ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

boych ::

jaz še z eno nulo majn nikoli nisem imel problema, mam sicer sami tri take čeke.
poznam pa tipa, ki je advokat in ima prek 20 položnic plačanih z eno nulo manj.
do zdaj še ni mel problema, tak da ne vem no, jaz bom naslednjega spet plačal tak.

BigWhale ::

Po dolenjski cesti je omejitev 50km/h.... Ja... sem tudi sam placal... Ampak sem vozil malo cez sestdeset...

Placaj, pa ne jokaj... Jaz se pripnem, ce avto preparkiram, nevem, reflex zgleda. Ko bo enkrat vate nekdo priletel, bos videl, da ni vec tak apsurd, pa vseeno kaj delas... ;)

MadMicka ::

Mogoče ti kazen zastara, mogoče ne, vrag si ga vedi. Če maš velik denarja plači, če maš mal denarja in ti država nima od kje vzet, ne plači, tko je to, čeprav se mogoče čudno sliši.

ferdo ::

plačaj, ker samo tako te bo kaj izučilo... če ne drugače, se boš tega spomnil, naslednič in spet naslednič dokler se ne boš navadil tega pravilno počet.
vsi se lahko zgovorimo, sem študent, jzt pa nimam dnarja za te stvari, meni se s tem krivica dela, drugi so še hujši - drugi še hujši od tebe, bodo že pršli na sekret tako kot tvoja rit, samo da jih driska dobi, le počak:D , če se že prej ne bodo ubili na cesti ali koga drugega, upam da ne....

Kje imaš odgovornost? si jo na enem drugem WCju puzabu? kolk si star? Te oče pa mama nista naučila biti odgovoren, saj si predvidevam polnoleten!... če prekršiš pravila, plačaj tisto kar si s tem zaslužu! in pika. Drugače tega ne delaj, priporočam vsem ki so nestrpni do raznih kazenskih ukrepov, če se jih bojite ali imate kakšne zadrške do njih, tako pač je, zajahejte kolo ali karjolo in ne bote nikoli prehitri...

Brane2 ::

Mah to s pripenjanjem je izgovor. Meni pripenjanje vzame tri sekunde in še te tri sekunde se v bistvu vozim rikverc z dvorišča ali parkinga.

Torej se čas za pripenjanje prekriva ali z ogrevanjem motorja ali že kar z vožnjo.

Z roko refleksno zagrabim sponko in jo diagonalno potegnem čez sebe in v patent, ne da bi jo sploh pogledal.

Ne vidim zakaj imajo nekateri take preglavice z varnostnim pasom.

ferdo ::

za to ker mislijo, da so frajerji ko so nepripeti, ampak, ko se godi nesreča so frajerji na pokrovu motorja...

ČE ni to, potem je pa lenoba, ampak lenoba za 3sekunde:D je takšna lenoba da smrdi tako daleč, da si sploh mislit ne moreš.. sej s tem sebe v nevarnost spravlajo.. in če so taki ljudje radi v lastni nevarnosti "mogoče jih to rajca" samo meni to ni jasno, če ma voznik v volanu AirBag da se ne priveže, taka neumnost, da ni večje, pa če se kdo oglasi, da nima AirBaga, potem je pa še večji neumnež in nepoznavanja varnosti v cestnem prometu..

V podturni pri Dolenjskih Toplicah se je zgodila takšna nesreča, mislim da 18 letni voznik "mogoče leto starejši", z renault5 nepripet v en Audi6 al 8 čelno, obležu na pokrovu potorja, je imel srečo, je še živ.
Na prednji šipi, ki je odletela na cesto, se pozna odtis njegovega obraza, mogoče jo ima za spomin... sedaj vozi normalno.

K0K0 ::

No folk a kdo ve pr kolkšni prekoračitvi dobiš sodnika?

@ kledo
A to 82kmh je že z všteto toleranco al brez?

Sory k vm morim sam ne gre mi več z glave k če sm za 1kmh preveč dubu 3x tolkšno kazn bom unga kiflca ki ni hotu mal znižat do nafte zabov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

OZZY ::

Če si napisu da se vsakih 30sek ustaviš...ja pa kaj se ti je mudilo. Lepo počas pa po pravilih. Ko da si pridobil na času pol ali kaj.....reli vožnja od kaslca do kaslca...:D
Go with the flow.

ferdo ::

Vsaka šola neki košta, dokler jih ornk ne fašeš, te bo skos rajcalo, malo prehitro vozit, veliko nas je takih ko za malenkost prekoračimo hitrost, dajte se vprašat, kaj pa če vame prleti en norc samo z 3km/h več...kot je dovoljeno, pelješ se pa izven naselja to se pravi jaz vozim 95 on bo pa 98 skoraj 100....

Mosliš, če imaš vozniško da si dober voznik, to ti je samo paper, da si POZITIVNO opravil CPP teorijo in prakso.
Dejansko stanje se pokaže šele po prevoženih toliko in toliko kilometrov.
Marsikoga to zavede, in misli, da je prvi kilometer samostojne vožnje dober voznik.

Avtor te teme, je imel časovnostisko, sedaj ima še vedno časovno stisko + finančno stisko, upam da se mu razmere uredijo na bolje, teško je če si v stiski, pravilno treba ukrepat, on je pa narobe ukrepal.
Če se ti zjutraj mudi na šiht, je fino, če greš samo 5min prej od doma, in razmere na cesti se drastično spremenijo. Ampak, enim je to šele po tem jasno ko beli dan, ko so v stiski...

Nutcracker ::

Zdi se mi da greš k sodniku za prekrške takrat, ko poleg denarne kazni dobiš še kazenske točke, to pa je, če v naselju prekoračiš hitrost za več kot 30 km/h, oz. na avtocesti, cesti, rezervirani za motorna vozila in ostalih cestah (izven naselja) za več kot 40 km/h.

K0K0 ::

Policaj bi mi tale 1km komot spustu kaj pravte? Sej ne rečem ajt kazen mora bit ampak ne pa da mi za 1km nabijejo 3x tolk +3 pike. To je zame čista požrešnost počaš že razmišljam da imajo policaji provizijo od kazni vsaj zgleda tko ker tm ko so me ustavl ob 1h ponoč sigurn nism čist popolnoma nobenga ogrožov še sam sebe ne ker je čist ravna cesta, pa še takoj za tablo me je.

ferdo ::

tudi tvoja razlaga ima par procentov odstopanja od realnosti:D , sam sebi omiliš situacijo, sej vemo kako to je...

AnWar ::

Afa Romeo 156 3.2V6 (250 PS) ZAKON!!!
[Asus ROG Strix SCAR III]

boych ::

Oj da bi le vsi tak vozili, kot tu govorite!
Ali pa ste res sami svetniki.
js sem se peu vn iz naselja ni več nobene bajte, ustrelil me je vzporedno z tablo konec naselja(67 KM/h). pol pa mi je natvezu še, da sem prehiteval skozi križišče, čeprav je prav dobro videl da sem se rahlo izognil avtomibilu pred mano, ki je cincajoče zavijal desno. mogoče sem pol metra prevozil črto...30 ksit kazni pa lahko noč.
če je blo to fer...pol pa tudi ne vem!

BigWhale ::

boych zakon izrecno pravi, da je voznja pol ali cez polno crto prepovedana, prav tako prehitevanje skozi krizisce. In kaj si ti storil, prehiteval si skozi krizisce, ce bi avto stal in bi bil ovira na cesti, potem bi mogoce bilo izogibanje... ;)

Zadeva ne bi bila fer, ce bi te policaj pustil brez kazni... ;>

K0K0 ::

@ferdo
Tko je blo kaj jest si nč ne omišlam sej prznam da sm bil prehitr nimam kej sam na k... mi gre k me zarad požrešnosti jeb... za 1kmh.

@Bigwhale
vidim da se zlo spoznaš na tele zadeve dej povej če majo policaji kej provizije?

Roadkill ::

boych: če je avto vozil počasneje kot 40% (nisem ziher... morda je 30) omejitve hitrosti, potem je ovira na cesti in greš mirno lahko mimo čez polno črto.
Nisem pa ziher kako je s tem v križiščih.

bili_39 ::

A ni blo enkrat govora o tem, da ti lahko zaaksirajo samo eno kazen?

boych ::

ne vem kolk je pelal, vendar se je pelal čist počasi že zaradi tega ker je pravokotni ovinek, pa sem se ga izognil, da nisem lih v nulo za njim bremzal.
mislim zakoni gor ali dol, to se mi ni zdelo fer!

K0K0 ::

A si še kje vidu fer polcaja? Sej njim se sploh ne gre za neko varnost ampak za denar! Zakva pa misliš da je za polovico cenej če takoj plačaš.
Sam je pa res čez križišče se ne sme prehitevat ker se hitro zgodi karambol npr. v tvojem primeru bi lahko nekdo na stranski cesti ki je videl da avtomobil pred tabo zavija desno pognal ker bi pač nebi pomislil da ga boš šel ti prehitevat in že bi bil karambol. Sam polcaj bi ti to lahko razložil in ti izdal
opomin ne pa da ti nabije kazen ti pa še veš ne da si koga ogrožov. Tale kazen ni zame prov nč poučna.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za minimalno prekoračitev hitrosti?

Oddelek: Loža
485186 (3757) Loki
»

Prehitra vožnja - ugovor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18913723 (11253) Tear_DR0P
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012060 (10504) Dr_M
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838792 (7195) Popeye
»

Pravilna oblika uradnega dokumenta

Oddelek: Loža
285858 (5495) MadMicka

Več podobnih tem