» »

Prehitra vožnja - izogib kazni

Prehitra vožnja - izogib kazni

1
2
3

boych ::

Modri_zob:
križišče je pregledno in se vidita obe stranski cesti, ki prideta iz leve in desne, pa še zavijalni pas na levo ma. jaz sem dejansko zapeljal pol metra na tisti pas, da se nisem čist do konca ustavil, pa še avto pred mano je čist zadnji trenutek dal smernik na desno, nisem niti slučajno nikogar ogrožal. vem da boste tisti zagnani zdaj spet zabluzili o varnostni razdalji.
jaz sem jo imel, čist brez problema bi se ustavil, samo zakaj bi če se lahko izogneš.

ferdo ::

Si se pogovoril z policajem ali te on ni htel poslušat?

hruske ::

1. policaji so ponavad tako orientirani, da iščejo dnar. drgam te itak ne morejo kj dost pošlatat.:\

2. voz tko, da ti ne bo treba plačvat ane.:|

boych ::

policaj me sploh ni hotel poslušat in je trdil svoje, sicer se nisem lih nekaj utrujal z njim, ker itak brez veze.
sicer pa mam po 14 letih izpita in prevoženih okrog 400000 km, sem mel samo 3 kazni, tak da mislim da kr ql vozim.

SkIDiver ::

Jz kazen raj plačam kot se pritožujem, če ni le prevelik znesek.

Drugače sem pa tud že jz na hitri cesti od nm proti kk po ravnini od otočca naprej prehiteval kolono z 160km/h pa so na koncu ravnine stal majstri policaji, ki pa niso mel radarja:D Sreča zame>:D So me pa zato ekrat ujel v nasprotni smeri, ko je omejitev 80km/h zaradi gradbišča AC jz pa sem se prpelu 95km/h. Spet sreča, da me niso zmerl pred ovinkom ampak šele po ovinku.

Do zdej samo ena hitrostna kazen. In pa ena, ko sem odvil iz ceste vn, da nisem nabasal eno žensko s polotom in kolesarja pred njo. So mogl dat kazen, ker nekako so mogl met povrnjene stroške prihoda. Bil celo tako dober in mi dal izlet iz ceste ker je cenej kot prekratka varnostna razdalja.

Btw: V naši ulci je cona 30km/h. Pa postavjo radar! So manijaki, ki tud 120 pržgejo mim. Zamislte si to kazen. Vozniška adijo pa še denarna kazen, da glava peče. 4x prekoračitev omejitve. Zdej ti pa menda že pri 100% prekoračitvi vzamejo vozniško.

cryptozaver ::

Ce nimate redne zaposlitve in nobenega premozenja ne placat poloznic - ker vam itaq nic ne morjo vzet.

Zastaralni rok je 2 leti in se splaca pritozit, ceprav je malo verjetno da samo s tem zavlecete postopek.

Se pa splaca preucit pravilnike ki definirajo delovanje laser rdr sistemov znotraj predpisanih toleranc.

Po domace to pomeni da morajo bit izpolnjeni doloceni pogoji da laser opravi korektno meritev. Recimo meritev v dezju megli NE zagotavlja tocne meritve na kar se lahko v pritozbi sklicujete. Prav tako meritev ni tocna ce je opravljena ko dva vozita vstric eden za drugim, so blizu meritve vecje table ali odbojne ograje... Meritev mora bit opravljena z naslona in od policaja lahko zahtevate potrdilo o usposobljenosti z merilnimi napravami.

Tega je se dosti vec, je treba nekje najt (uradni list) pravilnik in ga prestudirat.

Zanimivo je to, da dostikrat policaji sploh pojma nimajo o zgoraj navedenih omejitvah ali pa predpostavijo da pojma nimamo vozniki!!!
Meritve hitrosti zato opravljajo na vseh moznih krajih in to dostikrat proti pravilom!!!

Obstaja pa se ena metoda. Ko postar prinese priporoceno posiljko naj vas 'nikoli' ne bo doma, ostali pa itak ne smejo podpisat osebnega prevzema.

Fight for your right!!!

der_Alte ::

Po novem prometni prekrški ne zastarajo več. Odpade "nategovanje" in odlaganje.

Nekomu so v naselju izmerili hitrost 82km/h. Laserske namerilne naprave imajo toleranco 3km/h. Ponavadi policist to upošteva in napiše izmerjeno hitrost 79km/h. Kazen je 30 tisočakov. Tole je informacija iz prve roke.[O:)] V nasprotnem primeru, se s tabo ne pogovarja kaj dosti, ker dobiš takoj sodnika za prekrške, kar minimalno pomeni 45 tisočakov kazni + nekaj povprečnine (10k SIT) + 3 kazenske pike.

Tiste zelene Alfe 156 niso 3.0. So samo 2.5. :P

perci ::

Mene pa na hrvaškem na jadranski magistrali vsako leto dobijo copi :) . Do zdej sem plačal 3krat, se pa da vedno zment za polovicno varjanto.
Sicer je pa zelo po kavbojsko vse skupaj narejeno.

Nazadnje, ko so me ustavili, sem skor prepričan, da so me nategnili ;((, ker sem takrat gledal na stevc in se mi je prov zdel, da bodo policaji nekje ;( .

perci ::

Po novem prometni prekrški ne zastarajo več. Odpade "nategovanje" in odlaganje.

Ja, kje pa ti zvis :\ . To seveda ni res, zastaralni rok se bo samo podaljsal, ko bo novi zakon o prekrških v uporabi (1.1.2005) na 2+2 oziroma 3+3 leta za davčne prekrške.

ČIP 008 ::

Perci daljši ali krajši zastaralni rok pri nas ni bistvenega pomena (to bi že moral vedeti) važno je v kateri stranki si pa se vse izide.8-O

BigWhale ::

Pa ce si plemeniti, se ti tudi marsikaj izide :P

Fuzz ::

Obstaja pa se ena metoda. Ko postar prinese priporoceno posiljko naj vas 'nikoli' ne bo doma, ostali pa itak ne smejo podpisat osebnega prevzema.


Tudi tega ni več. Malo si preberi ZUP, poglavje o vročanju.

Eru ::

Mene so prejšni teden ustavl na celovški, bila je nedelja pol enih (ponoči). Šel sem 120:8) , vse prazno. Sem opzail policaje, zabremzam, prepozno. Namerili so 95 :'( na 360m (omejitev 60). Najmanjša kazen 45k? Nič mi niblo treba podpisati je to normalno? Seveda sem moral opraviti se alko test, za katerega so rekli da je obvezen pri taki prekoracitvi (ne pijem ko vozim 0,00). Kaj zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eru ()

Gandalfar ::

Jah, kaj ... placaj? :)

karafeka ::

Nič mi niblo treba podpisati je to normalno?


Nisi prejel položnice oz. ali je nisi podpisal?

MadMax ::

Je normalno.
Podpisal boš poštarju, ko ti bo prinesel pošiljko.
>30km/h v naselju znese min. 45kSITnih + 3÷5 kp ce se ne motim.
Višino kazni pa določi sodnik za prekrške.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Futsal ::

pozdravljeni,,


imam eno vprašanje ...prej se peljem iz smeri Koper - Ljubljana. Po cestninski postaji v ljubaljni- zahod ..ko se odločaš da greš v dve smeri

LEVO - CENTER LJ
DESNO - LJUBLJANA RUDNIK ...

Zavijem v smer ljubljana rudnik..takoj po tisti tabli ko označuje smer na desni strani se mi NEKAJ RDEČE ZASVETI ...

Ne vem mislim da sem prej videl dve rdeče lučke kao da je bil avto. Pa me zanima ali je možno da je radar oz. ali ima kdo kake izkušnje stem ponoči da slikajo.

Sicer je tam omejitev še pred ovinkom v levo 80..potem pa je ovinek v desno in naravnost za center ljubljano.

mislim da sem imel hitrost tam nek 130 km/h...samo ne vem a je tam avtocesta al je to hitra cesta - je to obvoznica ali je avtocesta ???
Janko in Metka

MEDENA ::

če je omejitev 80, ti pa 130...si normalen?

flipflop ::

Če se je kr lepo zabliskalo rdeče, potem je skoraj sigurno bil radar. Počakaj par mesecev če boš kaj dobil na dom.

OZZY ::

Mene so prejšni teden ustavl na celovški, bila je nedelja pol enih (ponoči). Šel sem 120 , vse prazno
...

vse prazno pol pa kr nankrat se neki zgodi pa je hudič....to so neumni izgovori da če je prazno pol pa lahko stisneš na gas....ista varjanta je prazna cesta pa gas in prideš do ovinka pa ven iz njega ker pač ne gre...jaz kr pozdravljam višje kazni če bo tko....sicer pa je mentaliteta slovencev glede tega čist na nuli....
Go with the flow.

KandazaR ::

Zahodna, južna in pa vzhodna obvoznica spada v kategorijo avtocest. Severna pa je kategorizirana kot hitra cesta. Pa policisti nimajo rdečih luči. Lahko da si videl oranžne od darsovcev.

Dr_M ::

vsi delujoci radarji na LJ obvoznici in bliznjih avtocastah, imajo opozorilni znak.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koyotee ::

novi radarji
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Roadkill ::

Lahko je bil mobilni radar.

Fotra so enkrat slikali ponoči, pa je rekel, da se je zelo očitno rdeče zabliskalo.
Je dobil pošto v roku enega meseca.
Ü

Gr0unD Zer0 ::

plačaj, pa bo mir
več ko 20 bivših prešernov menda nisi dobo...


in ona boxa se res rdeče zblisne... so me tudi slikali enkrat...
ampak mislim da ne bo nič, ker je blo kvečjemu 3 km čez 100, vsaj po mojem števcu... in baje majo te škatle dosti višjo toleranco kot radar, s katerim te zalepijo organi pravice

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Dobil sem kazen mobilnega radarja k so me slikal 30.7.

Šel sem 140 baje na omejitvi 100... Obvoznica BTC - Bežigrad...

A se po teh novih zakonih kej splača pritoževat in zmišljevat al je bolje plačat ?

kajpravis ::

Po televiziji vrtijo spot, ki ti da kar malo mislit;
- pa vsakdan se spomnim nanj
- ko bi se dalo čas zavrtet nazaj
- pa samo postajo na radiu sem prestvil, ...

Ali je potrebno???

Tody ::

Hmm, ja najbolje da prešaltamo nazaj na kočije... Obvoznica je cist uredu za peljat in se ne razlikuje cisto nic od avtoceste Vrhnika - LJ. Na avtocesti je 130 omejitev. 140 pa sem sel. Jebat ga shit happens ampak, dokler se folk ne bo spametoval in ne bo tekmoval po obvoznici in vozil v nasprotno stran pol pac...

Jest bom jutr placal tisto poloznico ker, se mi ne da drkat po sodiscih in raznih zadevah... Samo hotel sem mnenje...

AlexP ::

Tody, slikali so te konec julija, kazen si pa dobil šele decembra??? Mater so hitra ta birokratska kolesja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlexP ()

koyotee ::

Na obvoznici pa je omejitev 100
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

username ::

Na obvoznici je omejitev... kakor kje.

Ker uradno obvoznica kot posebna kategorija ne obstaja. Sestavljajo jo posamezne (avto)ceste, ki peljejo mimo LJ.

Na severnem delu mimo Šiške in Bežigrada je uradno "cesta rezervirana za motorna vozila" in je krovna omejitev 100.
Na vzhodu in jugu ter delno na zahodu mimo Viča pa jo sestavljajo različne avtoceste in je krovna omejitev 130 (razen seveda lokalnih omejitev na razcepih in v tunelih).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Tody ::

Koga morem jest klicat da jebem tem policajem vse po spisku ?

Hočem plačat kazen in mi nlb klik reče nemorete plačati posebne položnice NAPAKA !

Spišem še enkrat stvar in zadeva še enkrat pravi isto... Prov bom pa jutr... In firbec me matra kaj pomeni UPB$ 32 člen 10 odstavek a točka.(tole piše meni na unem listu za kazen)

Najdi.si --> uradni list in tole najdem :

(10) Voznik, ki preseže s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje za prekršek z globo:
a) če prekorači hitrost do vključno 20 km/h, z 10.000 tolarjev;

Vse lepo in prav, razen če jest nebi dobil kazen za 250 EUR !!! Kar je pa čisto malo več kot 10.000 sit ane ? Tečajne razlike pa to ?

Avby ::

Te kazni se mi zdi da zvišujejo mesečno. Človek ne more niti sledit. Seveda. Majn morjo delati da isto zaslužijo. Saj so pametni po eni strani.

opeter ::

Tody, plačaj kazen, prodaj avto, pa bo mir.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tody ::

Pa še res je :)

JanK ::

Po televiziji vrtijo spot, ki ti da kar malo mislit;
- pa vsakdan se spomnim nanj
- ko bi se dalo čas zavrtet nazaj
- pa samo postajo na radiu sem prestvil, ...

Ali je potrebno???


Mene pa ravno ta spot vsakic razbesni. Namrec, ce pozorno opazujes, je prav v vseh primerih predstavljeni nesreci botrovala nepazljivost ne pa prevelika hitrost. Se celo komentar ("pa samo postajo...") kaze na to. Ampak ne, da bi kdo pogledal resnici v oci in priznal da je hitrost samo postranska. Namesto tega raje zacvilijo "speed kills" in s tem dajo legitimnost pobiranju denarja z radarjem.

In preden me gre kdo napadat kaj bluzim, naj si prebere http://www.carbibles.com/speeding_facts.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

Barakuda1 ::

Zastaralni rok je 2 leti in se splaca pritozit, ceprav je malo verjetno da samo s tem zavlecete postopek.


Po novem prometni prekrški ne zastarajo več.


Tudi tega ni več. Malo si preberi ZUP, poglavje o vročanju.


8-O 8-O

Kaj naj rečem?!?
Trije primerki popolnega nepoznavanja zadev.
Pa saj ni nič narobe, če česa ne veste, ampak pol se vsaj pametne ne deljate. Ljudem lahko z vašimi "nasveti" namreč naredite več škode kot koristi.

cryptozaver ::

>Po novem prometni prekrški ne zastarajo več.

Sicer nisem pravnik, ampak kokr je meni znano ne zastarajo samo nekateri najhujši zločini kot so: vojni zločini, genocid ipd. Prometni prekrški gotovo ne sodijo sem.

Matek ::

Mene pa ravno ta spot vsakic razbesni. Namrec, ce pozorno opazujes, je prav v vseh primerih predstavljeni nesreci botrovala nepazljivost ne pa prevelika hitrost. Se celo komentar ("pa samo postajo...") kaze na to. Ampak ne, da bi kdo pogledal resnici v oci in priznal da je hitrost samo postranska. Namesto tega raje zacvilijo "speed kills" in s tem dajo legitimnost pobiranju denarja z radarjem.
Se ne bi strinjal. Morda je res sam vzrok za nesreco v vecini primerov nekje drugje, ampak zaradi visoke hitrosti so posledice tako hude. Vazen je dobri stari podatek, da energija narasca s kvadratom hitrosti - ce gledas recimo voznjo 60 namesto 50 - hitrost je vecja za 20%, kineticna energija (ki je bistvena, ko govorimo o tem, kako huda je nesreca) pa za 44%.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

imagodei ::

@JanK:

Sem na hitro preletel omenjeno spletno stran, pa moram rečt, da me ni prepričala. Šur, hitrost ni edini razlog, morda tudi ne glaven. Kot je pa Matek že pred mano rekel, so POSLEDICE nesreč pri višjih hitrostih HUJŠE. Če se zaletita dva kolesarja z 10 km/h, ker se "spregledata", bodo posledice bistveno blažje, kot če se zaletita dva avtomobila s 70 km/h.

Druga stvar je ta, da ti nižja hitrost da možnost odpravljati napake. Na razpolago imaš VEČ ČASA za reagiranje: popravek smeri, zaviranje, umikanje... Niti ni treba, da je hitrost glavni razlog; ljudje delamo napake in pri višjih hitrostih se vse dogaja hitreje. Če razlika med npr. 50 in 70 km/h pomeni dovolj časa za reakcijo (zaviranje), potem je jasno, da je hitrost 50 km/h bolj varna.

Tretja stvar pa je ta, da je avtor strani določena "dejstva" gladko izvil iz trte. Prvič, zanima me, kdo je takšne podatke dajal? Mrtvi vozniki sigurno niso mogli povedati, da v njihovem primeru za nesrečo ni bila kriva hitrost, pač pa to, da je spregledal tovornjaka. 16-letni preživeli voznik, ki je tiščal gas do fula tudi najbrž ni kredibilen vir in bo verjetno kot razlog za nesrečo navedel, češ da je narobe videl nasproti vozečega, ker je ta vijugal in izvajal neke trike, tako da ga je čisto zmedel in do nesreče sploh ne bi prišlo, če bi nasproti vozeči vozil normalno (Failure to judge other person's path or speed). Drugič, navedene kategorije:
-Failure to judge other person's path or speed
-Behaviour - carelessness / thoughtlessness / recklessness
-Inattention
-Looked but did not see
-Excessive speed

so po mojem mnenju fiktivne:
-Če voziš počasi IN si trezen, običajno ne prihaja do napačnih ocen gibanja in hitrosti nasprotivozečega.
-Neprevidnost, nepremišljenost, neodgovornost - vse to je po defaultu povezano, ja, S PREVELIKO HITROSTJO. Kaj si pa mislil, s čim bi bilo to po tvoje povezano? Vijuganjem po cesti?
-Nepazljivost - torej šminkanje, britje, telefoniranje... Če voziš 50 km/h, v eni sekundi prevoziš slabih 14 metrov. Pri 90 km/h jih v sekundi prevoziš 25. Če torej 3 sekunde tipkaš po radiu, boš v prvem primeru prevozil 40 metrov, v drugem pa 75! Premisli, kaj omenjene razdalje pomenijo pri reakcijskem času, zaviranju, vidni zaznavi ponoči... Ja, res, če ne boš 3 sekunde tipkal po radiu, ne bo hudega. Če pa boš, bo hitrost ZELO pomemben faktor.
-Spregledati nekoga je zopet povezano s hitrostjo. Če v križišču na vsako stran pogledaš dvakrat, se situacija spremeni in se lahko kak avto "pojavi" izza stebrička pri vetrobranskem steklu. Pri visokih hitrostih se pojavlja zožanje vidnega polja (tunelski efekt), kjer jasno vidiš le dogajanje neposredno pred sabo (v smeri tvojega gibanja), periferni vid pa skoraj povsem odpove. Če po ulici voziš 70-80 km/h, zlahka spregledaš, da se na pločniku igrajo otroci... Ja, enostavno jih ne opaziš. Razlog: hitrost.

Skratka, povsem fiktivne kategorije in velika napaka raziskave, če je sploh kdaj obstajala. Vse, kar podatki povejo je, da ljudje iščejo izgovore za preveliko hitrost. Preprosta fizikalna dejstva pa so, da ljudje lažje obvladamo nižje hitrosti, da z višanjem hitrosti skrajšujemo okno za reakcije in da kinetična energija narašča s kvadratom hitrosti. Vse ostalo je težko bluzenje tistih, ki želite po cestah divjati in si lagati, da vi pa obvladate.

Guess what: pokopališča so polna takšnih, ki so bili prepričani, da se njim nesreča ne more naredit in da oni obvladajo avto do 200 km/h.
- Hoc est qui sumus -

Tody ::

Vse ostalo je težko bluzenje tistih, ki želite po cestah divjati in si lagati, da vi pa obvladate.

Se popolnoma strinjam z tem... Z razliko da je spet razlika med tem ali moreš čez most peljat 80 ali lahko 120

šernk ::

-Nepazljivost - torej šminkanje, britje, telefoniranje... Če voziš 50 km/h, v eni sekundi prevoziš slabih 14 metrov. Pri 90 km/h jih v sekundi prevoziš 25. Če torej 3 sekunde tipkaš po radiu, boš v prvem primeru prevozil 40 metrov, v drugem pa 75! Premisli, kaj omenjene razdalje pomenijo pri reakcijskem času, zaviranju, vidni zaznavi ponoči... Ja, res, če ne boš 3 sekunde tipkal po radiu, ne bo hudega. Če pa boš, bo hitrost ZELO pomemben faktor.

deloma se strinjam s tem deloma pa ne. saj pri hitrosti 50km/h sam postanem precej bolj nepazljiv in zdolgočasen v avtomobilu kot pa pri 90. je pa res da pri 50km/h imaš več časa za reakcijo in so posledice če že pride do nesreče manjše
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

šernk> deloma se strinjam s tem deloma pa ne. saj pri hitrosti 50km/h sam postanem precej bolj nepazljiv in zdolgočasen v avtomobilu kot pa pri 90. je pa res da pri 50km/h imaš več časa za reakcijo in so posledice če že pride do nesreče manjše

Takih je ogromno. Pojdite v letalsko šolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ABX ::

Če bi imeli iste kriterije kot za dodeljevanje izpita za letalo bi bilo na cesti mir. Ker pa lahko izpit dobi vsak Janez pa imamo štalo.

Da niti ne začnem z to katastrofo ki so naše ceste. Zgleda da jih dela nekdo ki se ni nikoli vozil v življenju.


Semaforizirana križišča, kdaj bojo ugotovili da je to del zgodovine?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

;-) ::

tu se pozanimaj

http://www.kzvd.si/ kr neke pritožbe pišejo pa zadeve zastarajo itd. (BAJE!) nwm jaz.

Ejsi_Disi ::

ABX: Semaforizirana križišča, kdaj bojo ugotovili da je to del zgodovine?


Niti ne. Pri večji pretočnosti vozil, so boljša križišča.

No, o cestah pa ne govori, razen če imaš denar za obnovo.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Ted ::

Hitrost seveda je problematična če je nekdo bedak, prehiteva v gužvi, izsiljuje, vozi 1m za vozilom, je nestrpen itd... Ampak hitrost je v tem primeru le še en simtom, bedak je bedak in bo povzročil nesrečo ker je bedak, ne ker je vozil 10km prehitro. Kot voznika me visoke kazni niti ne skrbijo preveč, problem pa bo če bodo policaji stali na "čudnih" točkah, kjer (sicer v naselju) marsikdo zaradi narave lokacije/ceste pelje 60-70 na uro in s tem nikogar ne ogroža. 500 ali celo 1000 evrov za tako lovsko prekoračitev hitrosti je pa vsaj neprimerno če ne že prava osebna katastrofa za nekoga s povprečno plačo. Po drugi strani pa znamo biti vozniki prav zato bolj pozorni in bo kaka žrtev manj. Osebno sem zelo kultiviran voznik in hitrost prekoračim le pri kakem znaku za 60 izven naselja, nikoli pa ne veš kje te bo kak mož v modrem snel 5m pred znakom z naselje.
Mah...

stock ::

Glih gledam TV ma sm vedu da more bit ena tema kle nekje, prevelke kazni pa to.

Ja da bi pa kdo štrajku pa nč... zdej nam nabijejo 1000€ kazni za 30km/h. Ma u Italiji, španiji.. kaj vem, bi bli izgredi razbijal bi automobile, trgovine, zgradbe po mestu, a kej jebiga slovenci odprejo temo na slo-techu i to je to. Plačal pa najebal bomo pa kokr znamo najlepš usi!


Kaj zdej, bomo štrajkal nebomo???



BTW: Lahko bi namesto večjih kazni, predpisali obvezn nakup nevem, bridgeston pneumatik, pa rec, da to nebi rešl več življenj kot 1ooo€!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Zheegec ::

Kazni so takšne kot so, to je čisto pravilno. Saj te nihče ne sili, da se voziš z avtom, še manj pa da voziš prehitro.
Stock - največ pripomore voznik, ki zna voziti pogojem primerno in ni nestrpen, ali pa neumen. Vse ostalo je sekundarno.

Je pa policija res neučinkovita. Ponavadi stojijo na mestih, kjer je več verjetnosti, da bodo dobili voznike, ki prehitro vozijo (ravne ceste brez lukenj, dobri vremenski pogoji), namesto da bi stali na bolj nevarnih mestih, kjer je več možnosti za nesreče.

Res se mi zdi, da je glavna naloga policije dajati kazni, namesto poskrbeti za varnost v prometu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

stock> Kaj zdej, bomo štrajkal nebomo???

Bomo!

Začnite vozit po omejitvah in se smejte policistom, ki debelo gledajo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za minimalno prekoračitev hitrosti?

Oddelek: Loža
485186 (3757) Loki
»

Prehitra vožnja - ugovor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18913719 (11249) Tear_DR0P
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012057 (10501) Dr_M
»

Policaj me je presenetu z milo kaznijo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
838791 (7194) Popeye
»

Pravilna oblika uradnega dokumenta

Oddelek: Loža
285858 (5495) MadMicka

Več podobnih tem