» »

UT 2004

UT 2004

«
1
2

|Jurcek| ::

pri zgoraj omenjeni igri imam sledeči problem: ob hitrem premiku miške (optična) levo/desno se mi slika za nekaj trenutkov ustavi, igra pa normalno teče naprej. se pravi da me ponavadi ubijejo:D
zanima me, kaj bi bilo lahko to narobe? imam zadnje driverje za grafično, naredil sem že reinstall, pa nič ne pomaga ;((

aja pa imam radeon 9500pro, tko da z grafično ne bi smelo biti problema...

win64 ::

jst imam isti problem pr far cry-u. ma pole k loadam mi dela normalno. zgodilo se mi je samo parkrat imam pa Radeon 9000 pro AIW

|Jurcek| ::

sem mal pobrsku po netu pa sm ugotovu, da ma dost ljudi take probleme. baje neki ne štima z zvokom pa nforce2 platami. baje naj bi dal patch vn...drugače pa nove driverje za zvočno in pol nej bi delal (baje)

Deathlike M Tito ::

graficna ni use problem je v branju cele mape ker je veliko nakracanih efektou v igri ( sploh pa pr UT2k4).
am ko se ti nahitro obrnes in ti zadeva zasteka je to da v tistem trenutku more masina prebrat use tiste efekte in sminkarijo. mogoce ni zmozna tolk prebrat in poslat naprej (kamorkoli ze) in ko use prebere ti pol dela normalno.

imam FX 5600 256 rama
C1700
512 DDR
disk 120 giga 7200 8mb

pri tej konfiguraciji masine in v igri use na medium minus skoraj usi efekti mi UT2k4 dela ko po jajcih v guzvi..
skrajsamo odgovor
IGRA JE POZRESNA!!!

mal vec povej kako kisto mas pa nastavitve v igri . mogoce se pride kak drug odgovor.


PS
radeon 9000 pro po moje za far cry je enostauno presvoh in radeon 9500 pro tudi ni lih prida da bi laufala UT2k4 pr useh efektih.
do what i say not what ive done!

molotov ::

meni laufa UT 2004 gladko (35-50 fps) na gf ti4200 in duron1600 @ 2200

vse do konca 1280*1024.

Dr_M ::

molotov: no grem probat, da vidm kok lazes. mam tut gf4 ti4200 in tbredB 2050mhz.

edit: vidm da res dela z okol 30fps pri takih nastavithav, kaj je precej vec kot v UT2003, ampak tko se definitivno ne da spilat. bom su kr na 1024x786 pa normalne nastavitve z AF 4x.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Deathlike M Tito ::

kolk vam pa laufa v guzvi npr. pri 12 botou plus auti kolk mate tkrt FPS.

pri UT2003 sm meu use efekte in use na high, resolucija 1024x.. 35 frejmu. na temu pa kr neki.
do what i say not what ive done!

Zgodovina sprememb…

stefn ::

Kako lahk naštimš da vidš fps-je oz. kje to pogledš???
Pa še to - mi lhk kšn pove use kombinacije za adrenalin?

TNX!

Zheegec ::

Za FPS - downloadaj si program Fraps (2.0).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Kombinacije za adrenalin imas kot pri UT 2k3 4xnaprej za speed in 4x nazaj za booster.
Za FPS pa upisi kar v konzoli STAT FPS.

stefn ::

za speed in booster vem...ampak pol sta se dva...ratal mi je za invisibility, sam mi ni jasn kako...bi se mogu usest pa pogruntat sam se mi ne da ...:8)

Dr_M ::

mnja..zdele sm odpsilu eno rundo, sam tko da sm vidu kok fpsjev...
1024x768@32 use na ultra low, lightning,coronas pa tako sranje use false, AF4x in fsaa 2x, pa je blo nakonc povprecje 65fps, ceprov mi je celo igro kazal okol 40. to je blo recimo se pogojno uporabno. se pa mnogo lazje igra ce je grafika na ultra low, kot pa high kje se nc ne vidi.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

|Jurcek| ::

jest sm mojo težavo rešil z:
- naložu nove driverje za zvočno, ki je integrirana na nforce2
- zagnal msconfing/services tam izklopil Ati HotKey Poller in Ati Smart
- v igri sem izklopil preload skins (neki tacga.ne vem na pamet)

Sedaj mi dela vse lepo in normlano:D >:D

Aggressor ::

Kar se mene tiče, je potrebno samo optimizirati nastavitve pa morda počakat na kak patch, če so ga razvijalci kaj z optimizacijo biksali. Milo rečeno ne vem, zakaj vam šiba tako počasi.

steiner ::

Za nevidnost je 2x desno, 2x levo.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

Zheegec ::

Meni tudi malo zašteka včasih, tudi če v single player stojim na miru mi pri 60-70FPS malo zašteka. Bom probal z drugimi driverji za AC97.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hrček ::

tkole je..

p4 1.9Ghz
1GB DDR
GeForce Ti 4600 128MB
pa mama plata Gigabyte GA-8IRXP



pa zadeva teče tko gladko da jo morm bremzat... tko da špil nikakor ni požrešn...


peace !
!!! Minimal Rox !!!

Zheegec ::

Rešitev so driverji - treba je naložiti Realtekove AC97 (WHQL) driverje, pa ni več težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aggressor ::

V bistvu so problem AS mape - tudi na Atarijevih forumih se masovno pritožujejo, da so tudi na high-end sistemih neigrabilne.

xbow ::

217.75.192.83 To je skrekan server za ut,zaenkrat je dm,ko bo vec igralcev bo kaj drugega
Ve
informacij na www.lol.ba

SeTAr ::

Ker ima siolov server težave pri menjavanju map probajte tega:
ut2004://193.2.97.201:7777

oz. v utk24 klineš na Join game, potem na favorites, potem desni klik na prazen prostor v sredini, v meniju izbereš add to favorites tam noter vpišeš 193.2.97.201:7777 in stisnes ok

cole-22 ::

Mene pa zanima kje lahko nastavis AF v spilu???8-O Ali sem jst slep al ga pa ni!Ker sem videl da se nekateri pogovarjate o tem!

Zheegec ::

Cole-22;
start-settings-control panel-display-settings-advanced-3D-use custum settings-custom...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cole-22 ::

Ja to vem kje se nastima!Mislil sem,da je v spilu opcija za stimat AF!:P

cole-22 ::

Sam sm jih zmlatu>:D Sam je trajala tekma sam par min:8)
 2004-04-09 20-06-59-51.jpg

2004-04-09 20-06-59-51.jpg

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

ferdo ::

jzt mam pa sledeč problem!

Kupu sem ta špil in inštaleram vse lepo in prav, zalaufam in začnem špilat in po 30sekundah igranja mi vn vrže, direkt u windowseXP mi vrže...
Nek serius error napiše...WTF..

imel sem inštaleran UT2004 DEMO in je vse lepo delalo, sam zdej neče...ne laufa.
DEMO verzijo sem odstranu, pa še vedno to dela...
Ima kdo rešitev?

PS: rač. ni nič navit, niti grafična.

cole-22 ::

Ja to tud men ucasih naredi;(( !Samo ne pogosto mogoce na 14 dni se mi enkrat to zgodi ali pa se to ne!;)

ginekolog ::

Jaz pa imam drug problem:
1. Igra na nekaterih serverih lega kot hudič, ping imam recimo 50 (moj pinng nikoli ni blem), a vseen zaslon skače... kot da bi bili serverji preobremenjeni (recimo siol)

2. Ko začnem igrat MP, mi tu pa tam za 20 sec igra freezne, disk pa šrota. Pol še to parx naredi pa je ok... amapk to samo na MP. Kje je fora? Disk je dovolj hirer in defragmentiran.
Divers do it deeper.

Deathlike M Tito ::

1. lahko server laga (preobremenjnost serverja)

2. prebrat ti more uso mapo in ko je prebrana tece normalno ali pa pride prevec podatkou na enkrat prehitro skozi graficno ( po opisu vidm d ni lih prida grafa ;) ) in se zadeva na cajt zatakne.

cole-22 ::

kaksne imas pa graficne nastavitve???Kolega ma iso grafo k ti pa ce je na medium igral mu je sam slika zmrzovala!Tko da more met vse na low!!

ginekolog ::

večino imam na high, 1280*1024, ker mi v SP igri z 10 boti dela gladko. Tudi na netu dela gladko po začetnih par freezih. Je pa GF4 MX 440 64rama. Mogoče mi to dela, ker se morajo vse texture v video RAM naložit... :\
Divers do it deeper.

OrlyTM ::

ečino imam na high, 1280*1024, ker mi v SP igri z 10 boti dela gladko.

GF4 MX 440 64rama.

mislim, kake mate nekateri kriterije za gladko mi ne bo nikol jasno ?!? ... jst igram iste nastavitve kot ti, s tem da mam p4 2,8 in GF5900XT@450/860!! Pa mi ni nic prehitro ... tam 130fps average ...

no ampak ... kakor komu pase ... ce pravis, da je gladko pol je ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ginekolog ::

Jaz smatram za gladko kar je več kot 30FPS med boji. Mi pa je 30 pa 130 FPS čisto isto, itaq oko ne vidi več kot ~25.
Divers do it deeper.

Dr_M ::

Jaz smatram za gladko kar je več kot 30FPS med boji. Mi pa je 30 pa 130 FPS čisto isto, itaq oko ne vidi več kot ~25.

bla bla bla. sploh neves o cem govoris.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OrlyTM ::

bla bla bla. sploh neves o cem govoris.

word!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ginekolog ::

Meni je čisto ok, če je min FPS 30, hkrati pa sem bral, da je to tudi fiziloška meja. Ravno pa sem meril v igri, kjer min pride tudi do 15, a jbga. Če pa dam vse na min pa je grdo ko pes, tako da ostajam tu ;)
Divers do it deeper.

Dr_M ::

grdo je res, ampak je vidljivost mnogo boljsa. jest iragm na medium-high detajlih in popolnoma zadostuje, verjetn bom se mal znizu, ker mi v enih mapah mal pocas dela.
recimo v q3 se spila prakticno brez detajlov, ampak tipa vidis lahko cez celo mapo, pri polnih detajlih ga pa vidis sele kot ga mas pred nosom.

edit: pa igrca ni film, zato ne veljajo isti zakoni...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Aggressor ::

Fiziološka meja je mišljena v smislu gibljivih slik, medtem ko diskretno gibanje slik tu ni zajeto. Tako dejansko lahko nekateri ljudje opazijo razliko med recimo 60 in 80 FPSji.

Kar se nastavitev tiče, si izklopite nalaganje vseh skinov na začetku, pa prepoznavanje glasu.

fruti ::

Kdo ima original spil UT2004... naj odpiše gremo danes zvečer DEAD MATCH ..... komi čakam ....:)

LP
Boštjan

cewkit ::

barton 3000+
r9800XT 256
1024rama

12xx/9xx ( to naj bi bla resolucija, sam se ne spomnem tocno cifer)

vsi detajli na max visoko..

...zelo nihajo fps...

napreimer ko je manj akcije nihajo FPS od 80 do 120

pri povprecni akciji nijaho od 40 do 80

in ko je kaksen hud mess(v assoult ali onslaught) nihajo od 40 pa kaksen krat se spustijo tut tam do do 25 za kaksno sekundo.

tako da odvisno.

cole-22 ::

No jaz imam podoben sistem kot ti in bi se strinjal stabo no vecinoma!Ko pravis, da se spusti do 25FPSjev!Pri meni ni bilo nikoli pod 35 v assoultu ali onslaughtu!Pa tudi povprecno v DM ali pa TDM imam od 60-90, max. pa cez 120!Igram pa na resoluciji 1280×1024 na FULL DETAJLIH!Res pa je da FPSji zelo nihajo!Samo to je tudi odvisno, ce v ozadju uporabljas kaksne programe kot so eMule... ki dodatno obremenjujejo sistem!

G@MER ::

Mene pa zanima, če obstaja kak program za benchmark UT 2k4; tak kot v 2003, da izbereš resolucijo, pol ti pa benchmarka flyby + botmatch?:\
Sem probu z UMark, ampak ni dober, ker ni auto benchmarka, ampak te kr vrže v igro, da igraš, pol pa čez nekaj časa prekine in napiše score?!?
To je brezveze, ker tak ne moreš primerjati zmogljivosti npr. dveh kartic!!;(

LP!:)
Powered by: AMD Athlon XP 2500+ @ 3200+...
...nVidia nForce 2 Ultra 400...Hercules 3D Prophet 9600 PRO @ XT

Deathlike M Tito ::

LOL...kot mula. dej raj reci kot kaki firewall, antivirus, chat programi itd. mula pa itak zre k svinja sam ce je clouk pameten jo izklopi predn gre spilat.
fantje cim manj sranja v ozadju pa bo bol. verjemte!
do what i say not what ive done!

Kekec ::

A je mogoče določiti kater ip naj uporablja server imam namreč dve mrežni in se mi zdi da vedno dela potem samo na LAN-U, jst bi pa rad da bi bil viden na internetu!
lp

Ziga Dolhar ::

Jest pa mislim, da je tvoja težava drugje.

Help us help you.
https://dolhar.si/

Kekec ::

Ja in kaj misliš da je težava?

Sydk ::

En problemček...mam čist na sveže naložen špil, in ko se konektam na biloker server mi začne črpat ene dodatke vedno sicer dolge po 100kb ampak vseeno zmer neki najde za dljat in je zoprno ker s serverja te stvari gredo zelo počasi, zdej me zanima KAJ morm vse naložit z neta da mi ne bo tega več delal, kaka patche, update? KATERE in KJE jih dobim?

p.s: vem da je NOOB question, ampak kot staremu Quake3 mačku mi pač ni jasn kaj se vse rabi za UT2004 !:D
Pa LP

Deathlike M Tito ::

sydk: eh folk stalno na server nalagaa mode, mape itd... tako da nikoli se ne vej kaj ma gdo in kaj mors snet. drgac mas pa use kar je osnounega dobis na uradni strani. drugu bos mogu pac stankat s serverjeu.
do what i say not what ive done!

Kekec ::

Zanima me če obstaja kaka stran kjer so opisane commande za server consolo?
Prav tako me zanimajo kakšni napotki za optimizacijo serverja!
tnx!

Deathlike M Tito ::

obstaja
do what i say not what ive done!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unreal Tournament III (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18414266 (1921) kuglvinkl
»

FarCry (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
64744979 (18902) X-Hair
»

Call of Duty 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11312592 (8427) G-man
»

UT2004 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
584839 (3538) Aggressor
»

Unreal Tournament 2003 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
16812614 (7674) R33D3M33R

Več podobnih tem