» »

Call of Duty 2

Call of Duty 2

«
1
2 3

EvilDare ::

Živijo, mene pa zanima kako se vam kaj zdi igra, če je kdo že obrnu in vsa druga opažanja.

Z bratom sva jo ravnokar obrnila in moram reči, da me je igra zelo presenetila. Škoda je to ker ni daljša in upam na dodatek. Igralnost je ista kot v prvem delu, igra je zelo lepa za pogledat, edino kar mi ne gre v glavo je to, da je požrešna kot sam hudič. Sploh nimam grafike do konca in padejo fps tudi pod 15 8-O . Mislim še fear mi dela popolnoma normalno , nikoli ne pade tako nizko. Upam da se bo z novejšimi gonilniki kaj popravilo, glede na to da so z 81.85 izboljšal quake 4 in rezultat pri 3dmark05 za 100-150 pik

Za info imam a64 @ 2400 in 6800gt.
  • spremenilo: Tr0n ()

triple cross ::

Vidva sta mi zombija:D , kako se vama da, v dveh dneh igro obrnt? Kolk časa sta pa igrala?
Men pa sploh ne potegne. Naveličal sem se igrati CoD-a, ker ni nobenih velkih sprememb. Sej igra ni slaba, če bi jo igral prvič, bi sigurno vriskal....

AirDevil ::

Ok jz sm tut obrnu ta špil. Je zelo dober, grafika je zelo dobra vendar isto neki ornk požrešna grafika. Aja pa še to za vse ki si še niste ogledali špila. V tokratni verziji ne obstajata tipke F6 in F9 (QUICK SAVE).Torej če te skenslajo morš počakat da se špil sam zažene.V špil je vgrajeno neko samodejno shranjevanje ki ti shrani checkpointe ali pa ko končaš objective in še občasno shranjuje ko si v kritju. S tem se malo seveda povečali igralni čas. Obrnjeno je bilo v 8-ih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AirDevil ()

poluks ::

igra se downloada mene pa zanima ce sta probala MP in kako je? Mape,igre,moznosti??


Lp

Mirč ::

ForceWare 81.87 Beta drivers
Single GPU Issues Resolved
- GeForce 6 and 7 Series GPUs, Windows XP: Improved compatibility and performance on GPUs when playing Call of Duty 2.

AirDevil ::

Hvala ker si se potrudu in napisal ta odgavor vendar imam slabo novico. Sem sprobal te ta nove gonilnike in seveda prej še tastare zbrisal še z pomočjo drivercleanerja vendar se frejmi ne povečajo niti za 0.1 frejm ( povprečje).
Moje povprečje je bilo 29.6. Na PC 6800 GT, 939 64 3000+ @ 2400. Če kdo hoče nej da mail pa mu pošlem moj timedemo da še on proba. File je velk 99kb. V COD2 so vse nastavitve nastavlejene na najvišje AA pa na 4x in 1042x768.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AirDevil ()

RC14 ::

V demotu verjetno ne dela ta timedemo ane?

Ampak res zadnje čase ne znajo več delat normalnih iger glede požrešnosti. Nekak imamo super kartice, navite proce itd.. pa komaj da delujejo igre tekoče.
Drugače pa je ta igra kr lepa in ima dobro igralnost.



Lp

Dolby007 ::

Vse pohvale za vse verzije iger Call Of Duty. Škoda res, da pri COD2, rabiš res dobro grafično da ti igra deluje gladk. Zdi se mi, če primerjam enko in dvojko pri isti "lepoti" grafike je delovala enka bolj gladko. Imate tudi ostali tako mnenje?

V COD2 imam nastavljeno 800x600, AA 2x, texture: Bilinear, vse ostalo pa po default, tako dela igraq kokr tok gladko

Quibla: Athlon 3200+, 512Mb RAM, ati 9800

Naj tudi kdo drug navede specifikacije z mašino in igro!

triple cross ::

Meni deluje čisto lepo brez zatikanja na: P4 3.0 , 3x256RAM, R9100 128MB. Slika je čisto lepa, imam pa LCD Sony 17' Me pa zanima kakšna bo razlika, ko zamenjam grafo (X800pro), v prihajajočem tednu.

Hardstyle ::

Pravkar inštaliram upam, da bo na sempron 2400+ GeForce 5200FX delovalo :\

mtosev ::

Mislim da lahko pozabiš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hardstyle ::

Piše da rabiš min: 1.4GHz procesor pa grafične 64MB torej mislim, da bi moralo delovat

jest10 ::

Seveda da bo delalo. Samo boš moral imeti bolj švoh grafiko vštimano, da bo igralno

Hardstyle ::

Dela brez problema! Samo zaj me muci to kr mam na multiplayer visok ping (200+) in ne morem normalno igrat :\ Čeprav ne vem kaj bi blo to krivo. Na single player pa dela brez problema!!! na 800x6400 mislim da!

RC14 ::

Ja res, igra je zelo požrešna, še posebej če pogledamo kako so prejšne dve verzije letelo kot hudič na povprečnih grafikah.
Sicer men lepo dela na 1024x768 na high, mam pa Radeona GTO2@X850XT in 1Gb rama.
Prej sem imel 6600GT pa je igra lih za glih delala na zadovoljivih 35-45 FPS-jev. Tko da za moje pojme če hočeš to igro res igrat na max detajlih, rabiš vsaj 6600GT.

Če ne druga, igra vsaj ni požrešna po ramu tako kot npr F.E.A.R. ki mu je tudi 1Gb rama premalo.8-O




Lp

wodan ::

mam 1gb dual channel rama, semprona 2.0GHz in grafo 5700LE. Mislite, da bo delovalo? Ne da se mi je vlect, da bom potem po instalacijo ugotovu, da ne dela...
Hvala

Malner ::

U katerem načinu pa igrate DX7 ali DX9? Kakšne imate ostale nastavitve?

Predvidevam da u DX7 leti k sneta skira. Morm probat,. sam mal grš bo.

mtosev ::

Jaz v DX9.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dolby007 ::

Delala bo že, ampak vprašanje kako? Če boš zadovoljn z najslabšim nastavitvam grafike, ni panike!

BaRtMaN ::

Na Ti4200 je demo delal odlično, celo na 1024x768 in 2xAA. FPSji padejo ob dimu, ampak to je že zaradi AGPja.

Hardstyle ::

Kakšen je ukaz za prikaz FPSjev? Po par urah j*banja za nastavitvami sem končno ugotovil napako za moj veliki ping(200+). In sicer je nekaj z direct x nastavitvami. Imel sem nastavljeno na dx9 pa je bil ping velik. zdaj pa ko imam na dx7 pa dela tako kot treba! Igra se ful hitro nalaga! Se posebaj multiplayer! kjer so mape 1 2 3!!!Imam pa 2x256MB DDR ram.

edit: wodan zakaj pa ti nebi delala? Poglej za minimum req!

Zgodovina sprememb…

Xplicit ::

Razlika v hitrosti med demotom in celim spilom je zato ker je level v demotu bila bl simpl kot je v samem spilu - predvsem na zacetku une ruske misije.

wodan ::

ej antrax, sej vem, da so zahteve nizje od mojih zmogljivosti, ampak igral sem ze demo, in mi ni bilo lih prijetno, tako da upam, da bo cela igra bolj laufala...
lp

wodan ::

Pravkar inštaliram upam, da bo na sempron 2400+ GeForce 5200FX delovalo :\

kako mas nastavitve? vse ni high?:D :D :D

RC14 ::

BaRtMaN:

ti ga pa res serješ.:D AGP sploh ni ovira, ni še igre zunaj , da bi AGP bil ovira, ampak je grafa preslabotna. Men je na 6600GT komaj nekak zadovoljivo teklo vse skup na high, tk da ne vem kako je lahko tebi na 4200 letelo, no mogoče zato, ker ne podpira tvoja karta DX9, sam potem tudi zgleda dosti slabše.


Tisti ko imate razne 9200, FX 5200 pa podobno, jaz je raje sploh ne bi proboval , ker boste lahko igrali samo na min detajlih, pa kakšne 800x600 resolucija pa bodo še vseeno bolj diapozitivi kot ne in v takšnem primeru, igra izgubi svoj čar. Sej na konckoncu vsi radi igramo lepe igre , seveda mora imeti tudi dobro igralnost, kar jo ta igra ima.

Punca ima 9200 kartico, pa ne morem nič igrat od novih igrc, tk da ne vem kako lahko eni igrate z podobnimi karticami. Diapozitivov žal ne maram.
Za spodobno igranje takšnih igrc je min 6600GT. Kar je manj, so že kompromisi.


Lp

wodan ::

eh, kot vzames... nekater uzivajo v igranju call of dutyja UO s pingom 300... kompromisi morajo bit...:), zal..... pobralo mi je 37% in laufa z 80kbs, tako da bo do 4 ze dol... potem pa bomo vidli, ce bomo igrali ali imeli Power Point presentation....:D :D :D
lp

RC14 ::

:D :D , bo prej drugo kot prvo ja.:D


Lp

jest10 ::

Demo sem lahko laufal na 9000pro in 256MB rama lepo tekoče. Jasno v DX7 načinu.
Celo verzijo probam konec tedna

Hardstyle ::

Pol pa ne vem kaj so zate diapozitivi. Si mogoče igral z FX 5200 ? Meni deluje gladko, pravtako igram Quake IV sicer je tam res minimum nastavitve ampak deluje vse gladko in niso diapozitivi! Tudi pri multiplayer nimam problemov ne pri cod 1,2 in ne pri quake IV, NFSU....

RC14 ::

5200 je isti šmorn kot pa 9200. 9000PRO pa je nekak v rangu 9200.
9600SE, 9550, FX5600... itd, z temi karticami se ne da nič novejšega igrat na solidnih nastavitvah vsaj medium recimo kakšnega COD2, painkiller:batlle of hell, Medal of honnor: paciffic asault....da o kakšnem far cryju in doomu3 sploh ne govorim. uglavnem zame to ni. Če lahko ti igraš, bodi vesel, jaz samo vem, da sem na 6600GT lih za glih igral COD2 in Chronicle of Riddik torej nekak 30-40FPS dostikrat pa gre še nižje. še posebno v Riddiku. . Sedaj na GTO2 in tudi na 6800GT pa lepo tekoče delajo igre.

Seveda govorim za te FPS-je za določene zahtevne scene (akcija, velike površine, veliko sovražnikov), in ne , ko gledam v nebo al pa v steno pa si rečem igra mi full tekoče laufa.
Pri Quake4 pa mi tud v določenih akcijah pade do 40FPS-jev. Govorim za high detalje. Mene pač moti da mi npr dostikrat pade pod 25FPS-jev, sej takrat ko je veliko akcije, rabiš gladko igranje, da lahko npr koga zadaneš, ustreliš oz karkoli.
Imel sem 9200, 9000PRO, 9800PRO@XT, 6600GT, 6800GT@ultra sedaj pa imam GTO2@X850XT in dobro vem kaj lahko te grafične iztisnejo iz sebe.
Če pa se kdo zadovolji z 20-25 FPS-ji v igri , pa tud prav, jaz se ne. Raje sploh ne igram.
Sam smešno mi je, ko kdo reče da lahko gladko igra z recimo z kakšno 9200 in podobnimi kartami popolnoma tekoče COD2. Mogoče ja na 800x600 pa vse na minimum, sam potem zgleda kot kakšna 3-4 leta stara igra.

No, raje se držimo teme.:\ . Mene je COD2 navdušila, igralnost je dobra, sam kot sem že omenil je preveč zahtevna.



Lp

EvilDare ::

Za ifo ker si ravno omenil quake. Meni na high nastavitvah in 4/8 deluje popolnoma normalno pri resoluciji 1024/768. Kot sem testiral svoje demotke pride povprečje vedno okoli 70fps. Na high nastavitvah delajo vse najnovejše igre brez problema, razn cod2. Sam da je malo več trupel in kakšna dimna bomba začne štekat kot ne vem kaj. Pri fearu se to ne zgodi. Edino res je da pri fearu nimam vklobljenih soft shadows, ker drugače ne dela gladko z glajenjem. Zdajle obračam cod 2 že drugič, vmes pa še brat igra mp, samo je moral vse izklopit: glajenje, sence, glajenje dima in dela na približno 50 fps z najnovejšimi beta gonilniki.

Jaz sumim na nesramno potezo nvidie da čim več najnovejših grafičnih kartic proda, ker je to nadaljevanje ene zelo uspešne igre.

mkonci ::

Ja neki stopenj sem že naredu, in mi je kr ušeč, smo jo tud sprobal na LAN Krmelj, pa se je tud obneslo, sam bo treba še mal vadet.
Kar se pa tiče grafike, bom pa mogu počas mojga radeončka zamenjat!:P

COD in COD2 my live stile:D

jest10 ::

RC14: Imaš prav, z 9000pro igram na 800x600:D , ampak le zato, ker je pri tej resoluciji monitor sposoben 100Hz osveževanja. Nastavitve so nekako na medium z vklopljenim DX7 načinom. Na 1024x768 dela zadovoljivo le, če imam vse na low in DX7.
Govorim za DEMO, cele še nisem igral. Sicer pa monitor je 15-tka, tako da 800x600 zgleda čisto ok:D

RC14 ::

No, tako pa verjamem da deluje igra zadovoljivo hitro.;)



Lp

mkonci ::

No sej tud jst na svojem Radeonu 9600 265MB igram na resoluciji 800 x 600!, Sej gre tud na večji resoluciji, sam pol se use upočasni skor preveč :D

zuz3k ::

Cod 2 je zakon sam preveč močn sistem moraš imet za igranje igrice z FX5600 2800 512 si nemorem kaj pomagat.. lahko sem zadovoln le z 30-60 fpsjow z 800 x 600 res v MP, aja Sp je odličen! sicer sem ga komaj začel igrati .. MP pa mam 80 pinga pa mi use lagira... tko da raj SP igram.. sam u pr cod2 mp mi ni ql ker so mape velike in te se nemorš nč skrivat .. ql je pa k ni treba več TS-ja met ampak se lahko na sererju pogovarjaš :D
Life is a psychological game.

mikko ::

Meni na 1gb rama amd 64 3000+ in gt6600 kr šteka na 1280 x 1024 :S
cod 1 mi pa dela na 333fps :)
ne vem kaj jim je, da tolk požrešno igrco delajo

RC14 ::

sej to je to, enka je letela kot hudič na vsaki grafični, tukaj pa komaj da dela na npr 45k vredni kartici. Res ne vem al so tko nezmožni, al to zanalašč delajo.



Lp

mtosev ::

Meni je bolj zanimivo kak so najboljše grafe prišle 20-25.000 SIT leta 1999. V 6 letih smo prišli do 130.000 SIT. :\ :\ 8-O 8-O >:D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RC14 ::

res je ja. jaz sem pred časom kupil voodoo2 ki je bil takrat zakon, uglavnem najhitrejša kartica, pa sem dal zanjo mislim da okoli 28k. Pa še to, da sem potem lahko igral igre vsaj dve leti, ne pa danes kupiš grafiko za 130k, pa ti kakšna igra komajda teče gladko, da ne govorim kako je po dveh letih.


COD2 bi moral imeti isti pogon kot Half Life2. No, vseeno je igra super, na konckoncu nobena ni popolna.:D . akcije je veliko, uglavnem dobro nadaljevanje.



Lp

whatever55 ::

Škoda k an half life 2 pogon ni narejen kakšen res odličen mp špil.

matjash ::

@maticmlakar

Če te Counter Strike: Source ne zadovolji :\
..no ja vprašanje kaj je tebi "res odličen mp špil"

Sicer pa SP sem končal in je bil zakon, igral pa sem jo na Athlon XP 2000+ @2087Mhz , 1GB Rama in 6600GT pa je za moje pojme tekla dokaj solidno in sem res le pri dimnih zavesah kdaj opazil majhno lagiranje. Igral pa sem na 1024*768 High detail 2x anisitropic.

Drugače se pa popolnoma strinjam da so začeli malo pretiravati s temi grafičnimi saj sem februarja kupil 6600GT za 53k zdaj pa me že miki da bi zamenjal za x850 ali 7800GTX (ker pri srednjem razredu na žalost ne morem igrati npr z mehčanjem robov, ki izboljšajo grafiko vsaj za 25% - za moj okus)- samo če pomislim kolko bodo realno vredne te kartice čez 6 mesecev... mislim da se mi splača še malo počakati.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

kontra ::

Koliko pa je vseh misij? Sem pa presenečen da na moji gf4 dela.
tečnoba

jest10 ::

Seveda ti dela. V DX7 načinu.

BaRtMaN ::

Prej v DX8.1.

zuz3k ::

kje se menja te načine ?
Life is a psychological game.

mtosev ::

Nastavitvah.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

BaRtMaN: Ne vem če. Vsaj demo je imel na izbiro samo DX9 ali 7

chucki ::

Kolega ima 7800GT pa lahk tudi nastavi samo directx 7 ali 9..........Jaz na radeonu x800 pa pa lahk imam tudi directx 8 :\

wodan ::

pismo, ej, pa kje naj nastelam DX7, ker ga pod graphics options ne najdem...?
lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cod2 fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
494919 (2507) racinoto
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117298 (9568) DiaMonDer
»

GeForce 7600 GT

Oddelek: Kaj kupiti
432533 (1316) Being cool
»

ja en problem !!! (pri spilih)

Oddelek: Strojna oprema
61035 (945) NighthawkSLO
»

Kje je tezava?!-radeon9600pro

Oddelek: Strojna oprema
191277 (1005) Engineer_SLO

Več podobnih tem