» »

Tv out motnje na tv

Tv out motnje na tv

Editor ::

Juhu!

Glede na to, da vas ima veliko težave z tv-out izhodom iz graficne kartice na tv sem se odlocim, da
napisem par besed kaksen problem sem imel jaz in kako se ga, da rešiti vsaj v mojem primeru.
Prejsnje leto mi je skurilo racunalnik zaradi udara strele v kabeljsko omrezje. Ker sem seveda ta isti trenutek imel prizgane vse
masine, ki so seveda povezane mi je pri tem seveda skurilo tudi eno izmed masin za katero sem se odlocil, da jo nanovo sestavim.
Pri tem sem moral zamenjati maticno plocso Abit (P3) zvocno, mrežno in seveda graficno kartico.
Pri menjavi graficne kartice sem se odlocil, da nabavim radeon 7500, ki je deloval brezhibno vsaj vga in dvi izhod.
Pojavile so se pa težave pri s-vhs izhodu na omenjeni kartici. Ce sem jo priklopil na tv (nov philips tudi popravljen)
se je pojavila migetajoca mreza cez cel ekran. Po nekaj dnevih testiranja v katerega je bilo vkljčeno sledeče:
- postavitem pc stran od zvocnikov monitorja in tv-ja
- odklop kabeljse televizije iz tv-ja
- odstranitev vseh kartic iz pc-ja
- odklop diska in vseh ventilatorjev
-menjava kompozitnega kabla
- in nevem kaj še vse

Rešitev oziroma vzrok problema:
Pri omenjenem pc-ju nisem menjal napajalnika ampak je ostal stari, ki je prezivel visokonapetostni šok.
Vsaj izgledalo je tako saj je vse delovalo normalno, razen sevede tv-out izhoda. Pri menjavi napajalnika so vse
težave izginile tako, da je sedaj slika bp.
Upam, da sem komu vsaj malo pomagal, da ne bo dobival sivih las kot sem jih jaz!

Primer kako približno je izgledledala slika na tv. (slika 5)
link

editor
  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563447 (2776) anjica
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610100 (9161) LordTado
»

Matrox grafična kartica.

Oddelek: Strojna oprema
262528 (2128) opeter
»

Radeon TV-OUT problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7915 (852) paglavec
»

Povezava Laptop-TV PROBLEM ČRNO-BELA SLIKA

Oddelek: Zvok in slika
91580 (1426) peterg

Več podobnih tem