» »

Matrox grafična kartica.

Matrox grafična kartica.

malix ::

Želim si neko grafično kartico primerno za Adobe premiere.
Da bi lahko nanjo priključil dva monitorja in da bi imela TV out izhod.
Za to verjetno potrebujem verjetno MATROX z 4 izhodi.
Predvsem mi je pomemben TV out, da jo realne (resolucija in barve)
Da bom lahko na previewu videl kako bo izgledal render.

Gledal sem matrox rt.x100 in Matrox Axio HD vendar je predraga)

Zanimajo me vaše izkušnje z drugimi matrox karticami za ta namen (ali se dajo koristiti za to – serija P650 ali 7500…)

P.S. Če je kdo iz okolice MB in ima matrox kartico za ta namen bi se priporočal za kakšen ogled če je to-to.

Hvala

Mavrik ::

-- moja napaka
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

malix ::

OK

Liker ::

Parhelia FTW, kar se tega tice!

APVe verzija je zate idealna, 2x DVI + TV out, z raznimi pliugini za programe kot Adobe Premiere, etc...

Tule imas polne specifikacije.

Tule pa kartico prodajajo za borih 330 Eurov, kar je za profi zadevo relativno malo 0:)

malix ::

res hvala za koristen info.

Zadeva izgleda podobno kot matrox rt.x100 ki pa je kar 1000€ dražji od te kartice.

Če bi se našlo še kaj cenejšega se priporočam - oz. če ima kdo kaj za prodati.
Hvala in lep dan.

dzinks63 ::

:)) > Da bi lahko nanjo priključil dva monitorja in da bi imela TV out izhod

Za 2D obdelavo ti zadostuje npr : SAPPHIRE Radeon X1650PRO 512MB PCIe
strojna podpora H.264: Da, najvišja ločljivost: 2560x1600, zunanji vtiči: 2x DVI-I, TV izhod

malix ::

Nisem tako vešč v tem delo, kopujem zgolj za en program.
Kakšna je razlika med 3D in 2D

Hvala

#000000 ::

2D in 3D

malix ::

to mi je jasno.
Samo kaj ima grafična kartica z 3D zadevo.
Saj monitor je 2D!

Ali je to mišljeno da objekti izgledajo kao 3D!

Liker ::

Monitor je seveda 2D, a se tudi na ploskvi (2D) da prikazati prostorsko (3D) grafiko, s pomocjo perspektive, sencenja, itd...

Zmogljive 3D kartice (pravzaprav pospesevalniki) so namenjene renderiranju 3D objektov, brez da se obremeni CPU. Vecinoma to izkoriscajo igre, obstajajo pa tudi resni programi, ki taksno zvrst grafike uporabljajo (recimo 3D studio, kaksni arhitektski programi, razni CAD-i pri renderiranju, ...).
Ce pa mislis svoj racunalnik uporabljati le za video editing, potem je 3D zmogljivost nepomembna.
Je pa zelo pomembno kaj vse potem tvoja kartica zna v 2D nacinu. Matrox kartice so za ta namen najboljse, saj so opremljene z zelo zmogljivimi gonilniki, ki znajo ustvarit marsikaj, za kar kje drugje lahko samo upas da deluje.

Torej, ce bos res samo ustvarjal filme, in si precej omejen z denarjem, potem je kak cenejsi ATI verjetno res najboljsa izbira. Ce nisi bistveno omejen z €€, potem je Matrox MNOGO boljsa izbira. Ce pa mislis igrati tudi kake igre, potem pa bo potrebno pogledati za kaksno zmogljivejso ATI/nvidia kartico.

V prvem primeru bi ti pa recimo svetoval ATI HD2600 pro. Je brez ventilatorja, kar mocno zmanjsa glasnost, in ima HD podporo, 2x DVI in TV-OUT. IMHO best buy trenutno za taksne potrebe.

kixs ::

To kar ti rabis - priklop na 2 monitorja, ti ponuja vsaka graficna od 50€ naprej (nova).

Ce potrebujes 2xDVI izhod, pa malo vec.

lp

malix ::

Jaz potrebujem ravno to
http://www.matrox.com/graphics/en/crepr...

dva monitorja + tv

opeter ::

To ti zmore vsaka kartica. Vsaj ATI-jeve, posebej pa All-in-Wonder serija.
Po mojem je brez zveze preplačati zastarelo Matroxovo tehnologijo. Vsaj jaz jo nebi.

Radeoni HD 2400, 2600 itn. so dovolj dobri za to delo, za kar boš ti nucal kartico.
Seveda pa če rabiš kaj specifično in maš dovolj denarja si kar kupi montažno kartico od Matroxa.

krneki0001 ::

Po kvaliteti slike v 2D je ATI še stoletje za Matroxom in tudi še bo nekaj časa.

malix ::

Kot je že na vrhu napisano.

Jaz potrebujem dva monitorja in TV out (da vidim relano sliko in kako izgledajo določeni efekti že zrenderirani in da vidim realne barve na TV…)

Matrox podpira Adobe premiere.
Če mi še kaj cenejšega, da enak efekt bom pa seveda zelo vesel.

opeter ::

Po kvaliteti slike v 2D je ATI še stoletje za Matroxom in tudi še bo nekaj časa.


Nebivedu, to pa je bila zelo drzna trditev.
V tiskarnah in v grafičnem oblikovanju imajo ATI-jeve kartice (predvsem v preteklosti) daleš najboljše reference, kar se prikaza barv in 2D slike tiče, sploh pa v računalnikih tipa Apple Macintosh, kateri vse do preloma tisočletja niso vidli nVidia grafične kartice.

malix ::

Liker, veš kaj mi ni jasno.
Na kaj morem gledati, da ima vidim, da ima kartica takšen TV out, kot ga ima zgorj omenjena, primerna za AdobePremiere.

opeter ::

malix ::

Hvala za skrb in linke.
A očitno ni nobena od navedenih kartic za to.


Kartica more na TV-ju prikazati sliko "z realnimi barvami in resolucijo", ki je enaka sliki na drugem monitorji v desnem okencu.

Mogoče se motim, kot rečeno se na hardver in sodobno računalniško opremo ne spoznam, jaz bi samo rabil takšno kartico, ki mi omogoča zgoraj navedene zahteve »za manjši denar«.

Če mi točno to omogoča ATI za 70€, vse Vas povabim na pivo v zahvalo za skrb vaš trud in znanje.

krneki0001 ::

Opeter, v kar nekaj tiskarnah sem bil, pa so povsod imeli (nekoč, dokler se matrox ni probal spustit v igračarske vode in vse pokvaril s tem) matrox millenium 1 in 2 ter G100, G200, ter še kasneje G400. Par jih je šlo celo do G450. Kasneje so jih s ceno ostali povozili in se ni splačalo v nabavo profi matroxovih kartic. Pa tudi, ker pa se pri nas profi matroxovih kartic ne dobi, so šaltali na ATI-ja, ker ima ogromno podpore in dovolj poceni kartice.
V osnovi pa poznam nekaj ljudi, ki še danes obožujejo takratno matroxovo sliko in njeno kvaliteto.


Malix, probaj poiskat tole - Matrox AuroraVX™ Series - samo cena je taka, da bi lahko pomoje kupil 15 al pa 20 atijev.

opeter ::

@nebivedu:
Tudi jaz imam enga znanca, ki še vedno močno prisega na Matroxa G450 in triple-head konfiguracijo. Je pa tudi res, da mu karta dela BP zdaj že skoraj 5 let.

krneki0001 ::

To je ena izmed kvalitet matroxa. tudi jaz imam doma še kakšno G100 ali G200, ki leži v predalu in sigurno še vedno dela po vseh teh letih.

malix ::

opeter:Tudi jaz imam enga znanca, ki še vedno močno prisega na Matroxa G450 in triple-head konfiguracijo

Ali jo uporablja tudi za ta namen 2 monitorja en TV?

malix ::

nebivedu: če bi bil denar bi se odločil za eno izmed Matrox Axio verzij
ali pa matrox rt.x100


http://www.matrox.com/video/products/ax...

opeter ::

Ali jo uporablja tudi za ta namen 2 monitorja en TV?


@Malix: ne, uporablja ga za poganjanje treh 20.1" LCD-jev. Dela nekaj za medicino.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

opeter ::

evo malix, zdaj imaš priložnost. Pa še solidno poceni je. Priporočam Parhelio (p650) - drugi link od Spajkyja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MATROX Se še splača?

Oddelek: Strojna oprema
282730 (2367) Qushaak
»

Matrox predstavil TripleHead2Go

Oddelek: Novice / Grafične kartice
324648 (2619) PrimozR
»

Kaksno konfiguracijo potrebujem?

Oddelek: Kaj kupiti
71299 (1214) Fuhrer
»

Širokozaslonsko igranje

Oddelek: Novice / Grafične kartice
154228 (3343) tec
»

Graficna za oblikovalce

Oddelek: Kaj kupiti
9990 (857) log2

Več podobnih tem