» »

s.p & programska oprema

s.p & programska oprema

Elemen_T ::

Nimam pojma, a je o tem debata tu že tekla in, če slučajno je - mi podajte link :)
Če ne obstaja pa odgovarjajte tu.
.

Če sem s.p, kolikšno je tveganje če uporabljam piratsko programsko opremo?
Primarna dejavnost je oblikovanje in programiranje - za te posle pa veste, koliko din$$ar se rabi za legalno kreiranje v legalni prog.opremi...

Vikking ::

že kot tak z nelegalno opremo, bi bil neenakovreden ostalim ki imajo legalno programsko opremo in zato če se boš odločil za piratsko, da te bojo kmalu dobil, obrt zaprl, tebe dali v zapor za 20let kjer bi te nategnili tapravi moški!

Tero ::

Če ti je že tako škoda zapravit denar za programsko opremo bi lahko razmilil o open source programski opremi.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Elemen_T ::

Tero:
Govorim o programih DW, Photoshop, PSP, razni editorji - pa seveda windows, office, ipd.

[Popravljeno, kar se je nanašalo na neobstoječ odgovor. - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Wox ::

Ja odkod si pa ti zdaj padu? Sprašuješ stvari, ki so že vsaj nekaj let jasne. Mislim ej... sosedu sem ukradel traktor. Ali menite, da me bo sosed ujel, ko bom oral svojo njivo?

Elemen_T ::

Sprašujem o tveganju, ne o legalnosti.

root987 ::

Tveganje? Relativno... Lahko kadarkoli pričakuješ obisk inšpektorjev, ki ti bodo, če vidijo da nimaš licenc, zaplenli računalnik in vso piratsko vsebino.

Zato je, če se s tem resno ukvarjaš, bolje da preideš na open source software. OpenOffice.org namesto Offica, Gimp namesto PSP, DW bi lahko nadomestil z mozilla composer ali quanta, seveda pa lahko uporabiš tudi crossover in poganjaš DW.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

sketch ::

Glede na to, da gre striktno gledano za pravno vprašanje in je zveza z warezom posredna, teme ne bom zaklenil. Ampak ostanite v mejah teorije in brez konkretnih primerov/vprašanj, prosim!

Sicer pa, kot je rekel root - linux, GIMP namesto photoshopa, Blender namesto Maxa, Composer/quanta namesto DW, OpenOffice.org...

Je precej enostavno, samo na tehtnico moraš dat - boš dal $$$ za softver ali pa se boš naučil uporabljat zastonjski softver. V obeh primerih vlagaš čas - v enem, da keš zaslužiš, v drugem pa, da se naučiš.

Jaz sem se odločil za nekaj vmes, kajti ključen sware mi lavfa win/osx only :\

Da bi pa imel piratsko se mi pa sploh ne zdi možnost. Če ne bi imel alternative, OK - ampak free alternativa je. Ali freeware ali $$ware, that is the question.

lp
s.
Adapt and overcome.

Gandalfar ::

Element: ce ti pridejo bos imel tezave zaradi nelojalnosti konkurence..

pomojem je vprasanje, ce se bojis, da te bo kdo prijavil .. si se komu zameril? Se nameraves? :>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla odvisna od Googla? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6610062 (7629) poweroff
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42140027 (31490) jype
»

Boj proti piratstvu

Oddelek: Problemi človeštva
291738 (1300) Tomay
»

Prenos LINUX programske opreme na IBM RS6000 delovno postajo (AIX)

Oddelek: Programska oprema
121635 (1507) barbarpapa1

Več podobnih tem