» »

Refilli za tiskalnike

Refilli za tiskalnike

Iztirjenec ::

A je že kdo probal refille za EPSONE ki jih dobavlja Avtomatika d.o.o? A mislite da bi delali v HP-jih? Ko men se zdi, da je črnilo v refillih univerzalno za vse printerje. Vsaj tako je pri Print-Rite Refillu.
Kva pravite?

Boky ::

Pri Tintatisku črnilo baje ni univerzalno(vsaj tako trdijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Azrael ::

Mislim, da črnila niso univerzalna, ker se čnilo v HP kartušah lepo topi s špiritom v Epsonu pa komaj kaj. Črnilo za refill pa mora biti kemično čimbolj enako, da ne zamaši šob, ko se zmeša z originalnim.

Brane2 ::

Ne verjamem v obstoj univerzalnih črnil, pa tudi če obstajajo te brozge vsekakor ne bi hotel v svojem tiskalniku. To je približno tako, kot bi kupil univerzalne gume, ki pašejo na katerikoli avto, kolo, traktor ali avtobus in so zimsko/letne... :D

Kemija črnila ustreza tehnologiji glave, poleg tega pa mora izpolnjevati kup dodatnih zahtev. Sicer pa sem to že napisal v članku (BTW: "Avtomatika" sem jaz :8) )

Kar se kritik samega črnila tiče, prosim kar naprej. Tudi sam bi rad slišal pripombe, glede na to da sem prodal že nekaj litrov...

Kot vidim opombe folka, vsaj meni osebno nihče ni v obraz rekel kaj čez samo črnilo, bolj je to da se folku ne da zafrkavat z resetiranjem čipov v kartušah. Ne uporabljajo starih Epsonov, kjer tega še ni bilo, ampak nove. Radi bi poceni tiskali a hočejo rešitev "na ključ"... :8)

Sicer pa je Web poln napravic, s katerimi se da resetirat čip v kartuši in to za skromnih $20.

Kar se podpor za druge tiskalnike tiče, naša črnila delajo v EPSONih s piezolektrično glavo (kar so, kot je meni znano praktično vsi), nekaterih industrijskih inkjet glavah in baje (nisem še probal) tiskalniki z ekvivalentno tehnologijo. HP in LExmark odpadeta, ker imata termično glavo, na Canonu pa tega nihče meni znan še ni poizkusil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Iztirjenec ::

Saj ravno v tem je finta: Na netu je polno chip reseterjev za 20$, samo kaj ko jih ne morem naročiti v Slovenijo, pa še kreditne kartice nimam... :(
Če bi v sloveniji dobil kak tak reseter, bi ga takoj kupil. Pa tiskalnik Epson C62 ali pa C82 in še kak liter tega črnila.
Če bi mel reseter...

Aja kaj pa ta program ki freezne nivo črnila? Je že kdo probal?
http://www.ssclg.com/epsone.shtml

Zgodovina sprememb…

Iztirjenec ::

Zanima me še, če sploh kateri trenutno dobavljivih tiskalnikov od Epsona ima kartuše brez čipa?
Ko bi le bilo možno dobiti čip reseter pri nas ali v avstriji. Nekje sem zasledil, da si lahko sam narediš čip reseter za mali denar, a ga kdo ima?

Gospod Brane, kako je z vašo eksperimentalno metodo neprestanega dovajanja črnila v tiskalnik?
Pikolino, črnila, ki jih ponujate so poceni, moram najti čip reseter. Če kdo ve kje se ga da dobiti naj napiše...

Brane2 ::


Gospod Brane, kako je z vašo eksperimentalno metodo neprestanega dovajanja črnila v tiskalnik?
Pikolino, črnila, ki jih ponujate so poceni, moram najti čip reseter. Če kdo ve kje se ga da dobiti naj napiše...


Je trenutno v mirovanju. Električen šus mi je poškodoval elektroniko v printerju s katerim experimentiram, rezervni čipi pa iz Epsona še niso pripotovali sem. Tako da zadeva čaka na rezervni material.

Kar se resetterjev tiče, bi mogoče jaz lahko uvozil kak primerek za tiste, ki hočejo tako robo. Samo upam, da je vsem jasno da ko bodo temu prišteli še vse stroške od poštnine preko DDV do nasmeha prodajalke, bruto cena ne bo več ravno $20. :\

Jon ::

kaj pa resetiranje čipa po tej metodi:

http://www.tintatisk.com/c60.html
?

krneki ::

To se da software-sko resetirat čipe na epsonih (na skoraj vseh). Najmanj dve aplikaciji obstajata sam mal pogooglat je treba :D

Jon ::

ja, cekirat
http://www.ssclg.com/epsone.shtml
zgleda uredu :)

Realman ::

bw_ in ostali stvar definitivo deluje.
Sam sem preizkusil na Epson C-62.(ink freeze)
Reset pa zal ne gre brez hardwera-reseterja.
Drugac pa ce to stvar uporabljas redno pa bi tudi moralo drzat kar neki refilov.Sam se ze ziher spraznil pol kartuse,
po obcutku pa mi se s pomocjo tega software kaze full.
Sam je pa fajn, da ko gres printat da mal vec printas.
Da ne prizigas tiskalnika za 1 sam list.

Iztirjenec ::

Čakajte malo tale ink freeze: ne razumem najbolje, to ko maš polno (novo kartušo) klikneš na to funkcijo, potem pa ti shrani količino črnila, če sem prav razumel. Potem lahk po mili volji printaš, pa ko je prazna še vedno kaze polno. pol jo pa refillaš, pa printaš naprej. Je tako? Če ni mi prosim malo bolj eksaktno razložite. Hvala

Iztirjenec ::

A je to podjetje fotoprint sp od g. Romana? Ker sem več imen našel v telefonskemu imeniku...?

Brane2 ::

Ja, na Celovški 143...

Brane2 ::

Danes sem dobil novo posiljko crnil- tokrat poleg EPSONov tudi za HPje in ostale inkjete s termicno glavo (npr. Lexmarki).

Stvari se nisem uspel stestirati. Kolega mi prinese svojega Lexmarka in HPja na test, pa bom objavil rezultate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Iztirjenec ::

Aja a kdo ve kako bi odšušil glavo na tiskalniku Epson C62, ker so se zaradi mirovanja zasušile šobe (na glavi). Sm dal cleaning enih 6-7 skoz, pa ni nič bolje...???
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

Brane2 ::

Naspricaj tisto gobico, kamor se hodi cistit glava s cistilom za okna. Pri meni dela najbolje CAT-5.

Sicer pa sem to lepo razlozil v clanku na www.avtomatika.com

Ce ta metoda ne pomaga, je treba glavo sneti in stvari pobrisati rocno.

Ce tudi to ne pomaga, bo verjetno potrebna zamenjava, ki glede na ceno tiskalnika verjetno ni upravicljiva.

Pa si ziher, da je v crni kartusi se barva ?

Iztirjenec ::

Barva je v črni bilo bolj malo (po 7 čisčenjih pa mi je zmanjakalo...) Barvna je na polovici, a so črte kjer ni barve, tak da bo še treba čistit... Pri zadnjem čisčenju je bil izpis testne strani na črni že skoraj brez belih črtic, pri modri in rumeni pa je še okoli 8 belin... Pri rdeči sta 2 beli praznini... Potem ko sem še enkrat dal sem videl da črne zmankuje (ni tako intenzivna), pa še tiskalnik je javil, da je črna prazna... Ja nič, bom mogu pri vas naročit refil, pa kupit drugi komplet kartuš, da bom lahko v miru refillal ;) Bom poročal...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

Iztirjenec ::

Ja, pomagalo je da sem tja kapnil malo čistila... nisem pa uporabil cat, ampak AeroClean universal (za čiščenje monitorjev, ker cat-a ni blo pri roki) in potem pustil čez noč, da je v glavo izhlapevalo, in zmehčalo črnilo. Zdaj je kul...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

Brane2 ::

Opravil sem uvodna testiranja crnil za HPje.

Sprobal sem jih na dveh tiskalnikih- Lexmarku 3200 Color in na HP Deskjet 720c.

Crnila na obeh delajo brez problema. Na HPju so vse tri barve so videti enako originalnim HPjevim, crna pa ne. Na Lexmarku so bile kartuse zasusene in sem imel prvec tezav s tem, zato tudi ne morem primerjati barv z originalnimi...

Papir, na katerem sem stvari sprobal jo namrec mocneje vpije in zato ni povsem crna. Stvar za navadne aplikacije sploh ni kriticna (tiskanje teksta, dopisov, racunov, semtertja tudi kake slike itd), za kako profi DTP uporabo bi bla ze bolj kriza. Ali pa tudi ne. Tam bi verjetno uporabljali boljsi papir...

Verjetno je to tudi pri HPju odvisno od papirja in pac ta papir ni najbolj primeren za HP. gre namrec za 80 gramski pisarniski papir v zelenih paketih znamke "Universal"...
V trenutku, ko barva namrec pade na papir, je perfektno crna, verjetno bolje od originala, vendar jo med susenjem papir vpije in jo na povrsju ostane bolj malo...
Ko bo cas in ko bom imel spet kakega HPja pri roki, bom ponovil testiranje na vec razlicnih papirjih....

V glavnem, stvar dela.

Cena za 1dl crna barve je 4.400 SIT, za ostale barve je 2.200 SIT (skupaj z DDV). Crna barva je 2x drazja, ker je pigmentna...

Brane2 ::

Aja, se to. vse te zadeve s termicno glavo (HP, Lexmark) so na navadnih papirjih videti kot igrace proti Epsonu. Njihove barve niso niti priblizno tako zive in glave se nenehno packajo. Kot je videti, so tudi bistveno bolj obcutljive na kakovost papirja.

V glavnem, tamali HPji so mogoce bolj primerni za folk, ki jim je problem skesirati kakih par deset jurjev vec za tiskalnik, niso pa napacne za manj zahtevno uporabo...

beerhunter ::

Brane,

jaz bi pa probal tvojo tinto. Zaenkrat le črno, ker pač bolj malo tiskam v barvah. A je ta tinta dobra za EPSON C42UX?

Pa še kakšen kratek napotek bi rabil, ker nisem še nikoli refilal. Kolk ml pa gre v črno kartušo? Šprico imam 5ml, iglo pa 0,8mm. Zdej me pa zanima ali je treba iglo poriniti do konca kartuše (do dna, skozi gobico), ali vbrizgavaš z vrha?

Brane2 ::

Naj bi bla O.K. za EPSONe nasploh, torej tudi za tvoj C42. Garancij pri teh zadevah seveda ni.

Napotke bi ti težko spravil skupaj v nekaj stavkov, sicer sem se pa ze potrudil n svojcas sestavil soliden clanek na to temo na www.avtomatika.com

Na levi strani zaslona (v tistem stolpcu) je link na clanek "Poceni refilli za inkjet tiskalnike" ali nekaj takega... Tam bos nasel vse razlozeno in celo poslikano...

beerhunter ::

OK, sem že naročil...

Iz tvojega članka sem razbral, da iglo pičiš do podna. Če se bo obneslo, bom naročil tudi barvne.

beerhunter ::

Brane,

samo da ti povem da sem brez problemov nafilal kartušo, in da odlično tiska.

Vsem ostalim lahko samo priporočam to črnilo - nikjer ne boste ceneje tiskali.

bradek ::

Ko je ravno o tem tema, razlicna crnila za razlicne tiskalnike/kartuse:
http://www.crnila.net

Baje so precej vredu :)

mrbungle ::

A ima kdo mogoče izkušnje z Branetovimi črnili na Lexmark low-cost tiskalnikih (ala Z25, Z605,...). Zanima me, če se te kartuše sploh da filat in kakšna je kaj kvaliteta tiska z branetovimi refili.
Hvala in lp
mrbungle

Brane2 ::

Doslej ma verjetno z Lexmarkom izkusnje edino Brane2 sam... :D

Stos je v tem, da sem imel do nedavnega samo crnila za Piezo tiskalnike (Epson, Canon itd), crnila za termalne tiskalnike sem dobil sele nedavno.

Sprobal sem jih na kolegovemu Lexmarku in HPju in tip je zelo zadovoljem. Doslej je to crnilo vzelo ene par kupcev a vsi majo HPje, kot mi je znano...

Je pa tako, da je stvar zelo odvisna od uporabljenega papirja. Na Universalovem pisarniskem papirju v zelenih skatlah crna ne prime do konca in je sivkasta, ko se posusi.

Ravno danes sem prikorakal iz papirnice z vsemi pisarniskimi papirji, ki so mi prisli pod roko in porocam o rezultatih. Zanima me, ce je kriv papir alli crnilo. Sicer sem pa tudi omenjeni papir izbral zato, ker se mi je najbolje obnesel z EPSONI. Nic hudega torej, ce imajo HPji in Lexmarki najraje kak drug papir.
Na zalost pa nimam vec printerja in bo treba pocakat se kak dan.

Tudi na probleamticenm papirju je rezultat povsem O.K. za tiskanje dokumentov in dopisov, ni pa za fotografski tisk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

OZZY ::

Za čip reseterje vprašite tukaj : http://www.svet-crnil.com/

Za epsone.
Epson Stylus Photo
780/785/790/810/820/830/870/870LE/875DCS
/890/895/950/1280/1290/2000P/2100/2200,/825..

StylusColor
680/777/C41/C42/C50/C60/C61/C62/C80/C82/CX3200CX5200... In drugi (poglejte če ima kaseta zeleno ploščico z zlatimi kontakti - to je t.i. smart čip)
Naprava je vzdržljiva (preko 1000 resetov).
Baterija je že vgrajena v napravo.

cena 4000 sit.

Drugač pa je ok tud ta... http://www.kartuse.cjb.net/
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514354 (8934) matej5734
»

Kartuše...količina črnila...kje kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
394384 (3742) Brane2
»

polnila za kartuše - Inekcije: kje dobiti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143215 (3074) M-man
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392683 (2066) Brane2
»

Refill za Canonove tiskalnike?

Oddelek: Kaj kupiti
272278 (1962) sandi

Več podobnih tem