» »

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting

1 2
3
»

boštjan ::

a ne bi rajš počako,da pride ven popoln firmaware in po možnosti še dvojslojni dvd-ji

Caligula ::

Predvsem pa najprej lepo z originalnim prvi teden testiraj, da vidis, ce je vse OK s pogonom, da ga drugace znotraj 8 dni neses zamenjat. Pol, ko si ziher, da je vse OK pol gres pa sele firmware menjat za tistega, ki bo takrat najboljsi.

Wox ::

Ma ta zadnji firmware s podporo DL je brezveze gor dajat. Itak DL DVD+R medijev še ni za dobiti in jih zgleda še kar nekaj časa ne bo, vsaj po neki razumljivi ceni, ki bi po moje morala znašat največ 1k. Sicer si pa lahko s tem FWom lepo zajebeš enoslojne medije, če uporabljaš Nerota, ki nekako ne skapira, da je notr le enoslojni plošček in ne dvoslojni.

delfinus ::

Danes sem nabavil omenjeno enoto v Pelugi. Imam trenutno originalni Firmware 1.06. Torej zaenkrat se ne potrebujem Dual Layer podpore, ker medijev se ni.
Rabim pa dobro in zanesljivo zapisovanje vseh medijev, RPC-1, Bittsetting pride kar handy. Tu je se funkcija RIPLOCK, za katero pa nisem nasel natancnega pojasnila kaj natancno naj bi bila njena naloga. Lahko si domisljam, a rajsi puscam odprto, da mi odgovorite na to vprasanje, kaj ta funkcija sploh prinese.

Torej na dan s predlogi, kateri Firmware predlagate za NEC 2500A.

tnx, lp, D.

Caligula ::

Torej lahko kar das gor najnovejsi firmware-tega, ki ma tudi DL, ker nero ne zajebe nic, ker nima tezav z ugotavljanjem ali gre za single layer ali dual layer.

Moras pa pred peko v Nerotu obvezno izklopit kljukico pri bitsetting, ker ne smes uporabljat nerovega toola za bitsetting, ker je defekten. Za bitsetting moras uporabit recimo dvdinfopro. V Neru pa vedno odstranit kljukico pri tam ko pise booktype. VEDNO!
Tudi kadar ne dolocas booktypa.

Slabe DVDje peci na maksimalno 4kratni hitrosti, ce hoces 100% delovanje.

delfinus ::

Hoj caligula!

Potem verjetno uporabljas Herrijev 1.07v2 Dual Layer Bitsetting beta 5 (file: 2k5107v2b5dl.rar). Nekaj sem bral na rpc1 forumu, da se tezave z bitsettingom v Nerotu resijo z updejtom na zadnjo verzijo KLIK. Katero verzijo Nerota uporabljas ti za peko DVDjev. Pa se vedno ostaja odprto vprasanje, na katerega iscem odgovor, kaj je funkcija RipLock.

lp, D.

Wox ::

***********************************************************

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Caligula ::

Gor sm se zatipkal. NE pect slabih DVDjev z vec kot 4kratno hitrostjo.

Ja najnovejsega Nerota je treba dol snet vedno takoj, ko je na voljo.
Nisem pa se zasledil, da bi mel ta rešen problem z Booktypom. Kje si to prebra oz si proball?
Najnovejsa verzija je 6.3.1.13

Riplock je tovarnicka omejitev hitrosti ripanja DVDjev. Ta firmware jo odpravi. DVDje lahk pol hitrej ripas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

delfinus ::

Hoj tnx za informacije. Da ne bos iskal na oni strani, ki sem jo podal. Herrie (the Firmware Patcher) omeni:
"Be sure to update to the latest Nero version, since older ones have problems with "Bitsetting"!

Sem si pa potegnil vse ustrezne pritekline za spreminjanje bitsettinga. Torej Nero najnovejsa verzija je po tvojih izkusnja se vedno buggy kar se tega tice. Zanrat se nimam medija, da bi to preizkusil, je pa to zelo dobro da se ve preden bom zacel peci na DVD.

lp, D.

Caligula ::

Morem rect, da se nism probu v neru bitsettinga dolocat ker sem pac podrazumevu, da ne dela oz da zaserje peko. Bom mogoce tvegal kakega pol sam nimam se kej pect zdej k KDVDje pecem pa ful manj DVDjev porabim 0:)

PhotoBlaz ::

V Nero Info Tool-u sem nekaj cekiral in sem opazil da je DMA NEC-a 2500A na off. Opazam tudi da mi pece en DVD okoli 20 minut. A moram imeti DMA na ON? Kako se to naredi? (sem ze gledal pri jumperjih pa ne pise nic....imam pa na srednjih pinih jumper).

Prebral sem tudi vse te vase poste glede updatanja firmwaa na 2510....bi blo pa fajn ce bi en res dal direkten link do tega fajla in povedal se s katero zadevo se da to updatat(bi blo fjan iz winsov to narest).

Hvala!

Zgodovina sprememb…

PhotoBlaz ::

hm ja,...DMA sem ze usposobil ....zdaj rabim samo se konkreten link do zadnjega in najboljsega updatea na 2510, pa en flash iz winsov ce se da.

delfinus ::

glej zs, lp D.

delfinus ::

Iscem bitsetting (booktype) funkcijo v Neru in je nikakor ne najdem. Imam verzijo 6.3.1.10 . V katerem meniju naj bi se ta opcija pojavila. Tnx za odgovore. lp, D.

Dr_M ::

sicer nevem kako je z NECi, ampak pri liteonu se je ta opcija pojavla se zdej tazadni verziji - 6.3.1.15
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

delfinus ::

Dr_M lahko poves kateri menu ?

Zorro ::

Jaz tudi ne najdem te funkcije v Nero-tu. Predlagam ti, da uporabiš DVDINFOPro. Nastavitev se skriva pod ikonico +RW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

delfinus ::

Meni je jasno za DVDinfoPro in kako je z njim in na kak nacin. Malo me mori edino le, da ne vem polozaj in lokacije te funkcije v Neru. Iscem tudi po tujih forumih in ni konkretnega odgovora, vsaj ob hitrih preletih postov ne. lp, D.

Zorro ::

Delfincek, nekaj o tem imaš tu in tu. Domnevam, da si to že videl, vendar kaj več kot to mi ni uspelo izbrskati.:'(

Caligula ::

Nasploh se z NECi Nerotovemu bitsettingu izogibajte in raje uporabljajte DVDinfopro in tudi RWje formatirajte raje v njem. Je preprosto bolj zanesljiva adeva kot NERO.

RZ ::

Kakšna pa je razlika med NEC ND-2500 in NEC ND-2500A????

pitarda ::

Men ne dela noben link do firmware-ov !!?? Če grem pa na Herrie-jev page, pa teg firmware-jev tam ni!

Uhka gdo pomaha? :)

Laki ::

Lep pozdrav !
Sam imam NEC 2500-tko in bi jo rad pripravil za peko dvoslojnih dvd jev. Iz interneta sem si potegnil dol 2510K0P2.ZIP firmware pa sedaj ne vem kako naprej. V sami mapi so tri datoteke bin in bi rad da mi svetujete katera je pravilna in če sploh je to pravi firmware. Zgubljen sem pa še tudi kako pri Win XP startati dos da pač lahko naložim FW.

borutz ::

na takole
v jae so dobili dvoslojne dvd-je verbatim
cena je 3000 sit >:D

sprasujem vse ki ste ze nadgradili firmware 2500
na 2510 za peko dvoslojnih,imate kaksne probleme s tem firmawarom?

je ze kdo probal posnet dvoslojni dvd?
od vas slovencev mislim :D

podtalje ::

Sej ti ni treba nadgradit v 2510, da pečeš dvoslojne medije.

Naloži v2b5 firmware od Herrie-ja in boš lahko pekel, pa še vse goodije (bittseting,riplock,strategije pisanja) vsebuje.

Hercul ::

Em...no jst mam medije in poskusam pecit mam flasanga na 2510A pa mi nekot noce specit, je ze kdo speku? em ka pa glede programov za peko je vazn s cim peces?
jst na nerutu nikakor ne morm zrihtat velikosti...

delfinus ::

Katero verzijo firmwara imas? Katere medije uporabljas? Tule si preberi forum Firmware in opis in si potegni naslednji Firmware NEC 2500A 1.07v2 Dual Layer Bitsetting Beta 5. Glej da bo file 2k5107v2b5dl.rar , ki se flasha pod windowsi. S tem jim deluje DL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nec ND-2500A v 2510

Oddelek: Strojna oprema
91428 (1097) borut1

NEC 3500 ali PIONEER 108 ?

Oddelek: Kaj kupiti
392170 (1401) boštjan
»

DVD-ROM ne bere DVD-RW??

Oddelek: Pomoč in nasveti
171311 (1216) delfinus
»

Se splaca NEC 2500 + 50kom Traxdata DVD-R 4x za 22.500 SIT ?

Oddelek: Kaj kupiti
231477 (1024) Jaffa
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656134 (4750) pingo76

Več podobnih tem