» »

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting

«
1
2 3

Caligula ::

Ocitno je tudi za NECa 2500 sedaj na voljo tak firmware.
Ta naj bi vecino medijev sedaj pekel pri 8kratni hitrosti in podpiral tudi booktype nastavljanje.
Odklenjene so tudi vse regije in omejitev hitrosti rippanja.

Najdete ga TUKAJ

In ne, sam ga se nisem probal, ga pa bom, ko bom mel cas pa, ko se mi bo dalo restartat racunalnik,.. :D

Preberite se kaj je o njem napisano, da boste razumeli kaj so dobre in kaj slabe lastnosti, kako je s tveganjem..

Gre za scrackan firmware.
  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Zdaj sem zapekel en do roba poln Sky Media DVD-R in sicer se je pokazalo ,da ma ta verzija firmwera se en glitch, ki vecino DVD-Rjev pise z najvec 6kratno hitrostjo (drugace so te mediji certificirani do 4krat). Po 900 Mb presalta na 6kratno hitrost.
Pekel ga je 11 minut. DVD+R naj bi vecinoma pekel 8kratno s tem firmwerom. Bodo pa se bolj izpopolnjene verzije.

Berljiv je normalno. Imam pa na racunalniku vmes med peko zalaufan tudi DC++, ki vlece z kakimi 300 kb/s, dva antivirusa pa polno takih stvari>:D

Skratka nekega poslabsanja kvalitete ni.

Bo pa se fino, ker bo ta Jerrie v te firmware notri tlacil strategije od Pioneerja (trenutno je v glavnem Philipsova),... skratka iz vseh vetrov bodo najkvalitetneji elementi vhackani v nove firmware.

Caligula ::

Z nekaterimi mediji bo verjetnoo problem, ker preprosto niso dovolj kvalitetni.
Se pa priporoca da se DVD+RW formatira v polni hitrosti-skratka ne quick erase.

Je pa to beta firmware.
Lahko kdo proba se s kakimi poceni mediji tipa Intenso?

Sicer je pa odlicen tool za pregledovat berljivost medija DVDINFO PRO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Kaj je zdej?

Je to se kdo probal?

Itak ma windows flasher kot original pa tudi normalno se lahko spet z originalnim flasha.

Skratka postopek je identicen kot z originalnim biosom.
Tudi flasher je originalen.

Wox ::

Da neboš mel samogovore...:D Meni ta pečka peče Maxell(TY), Verbatim in Sony(MCC) DVD-R z 8x hitrostjo. Vendar kljub temu pečem z 4x, ker ziher je ziher. Sem povsem samozadovoljen s to pečico in ne vem zakaj bi popravljal nekaj kar dela odlično.

JXS ::

hehe, stem firmwarem sem uspel BP zapečt smartbuyev dvd-rw, kar prej nisem mogel!!!

boštjan ::

Sem povsem samozadovoljen s to pečico in ne vem zakaj bi popravljal nekaj kar dela odlično.

maš čisto prav;) , se strinjam

Caligula ::

Ej, vi Rockefellerji k date nogo pa roko za medije :D
Eni smo skrtice 0:)

Mormo Intensote na 8krat spravit >:D
Joke.
Sam baje s tem tud bols pece pa, ker NEC kao nima nekih blaznih planov OEM enot updatat je kul, ker ta tip misl v te firmware najboljse strategije iz najnovejsih writerjev notr dajat.

Iz Pioneerja, Philipsa,..

Pa ta firmware ma ful sirso podporo medijem, rip speed odklenjen, region free- pa BITSETTING!!!

Stekata?
:D

lopov ::

Region-free? Now yer' talking my language :)

Upam, da je to "popolni" odklep, ne pa tisto, da moram kombinirati z DVDGenie ...

Caligula ::

Probaj pa bos videl.
Zagotovo odklene pogon.
Ce je pa v kakem programu oz Winsih se kaka zascita pa ne vem sam po mojem ne.

BigSexy ::

3 zaščite so - link

Sem poflashal s tem firmware-om, pa zadeva dela super. Tako kot je tudi prej :))
Nekih hudih novosti nisem opazil, sicer pa pečem na Verbatimove -R medije. Poskusil sem tudi peko pri 8x hitrosti (certified 4x), a na začetku in proti koncu dvd ni bil berljiv :P Tako da zaenkrat ostajam pri 4x speedu :)

Lp

Tero ::

JKS: meni še skoz noče zapečt smart buy rw;(
Drugač pa ne kapiram kak je kaj zaj z regijsko zaščito? Se s tem firmwareom odstrani al ne?
Namreč v winsih mi tole piše:
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Caligula ::

Regijsko odklene.

Aja, opozorilo.

V NERU IZKLJUCITE BITSETTING. SO LAHKO TEZAVE-AMPAK ZARAD NERA.
Ce sem jaz prav razumel pri RWjih v tej verziji ni nekih sprememb.
Predvsem pri +R pa naj bi bila razlika najvecja.

Bo pa hmalu se kaka novejsa verzija zunaj in bo stvar samo se boljsa.

Caligula ::

Beta 1.08 je uzuni :D

VEC INFORMACIJ IN DOWNLOAD
ZDaj naj bi pocasi res vse delalo na 8kratni hitrosti, pripravlja pa se ze verzija 9.



By the way, kar se tice dual layer za Nec 2500:

It is VERY possible that a 2500@2510 upgrade will be concocted in the future.
NEC filed an FCC document stating that the 2510 (NECs' dual layer burner) is identical in hardware to the 2500 model.
However, it is very likely that NEC will attempt to include some security measures in the firmware or Eeprom that will make it difficult for us to create a successful 2500@2510 mod.
It is also not yet known if any additional calibration data needs to be stored in the Eeprom for dual layer burning.
Eeprom modding is a VERY difficult business...

Caligula ::

Sky media DVD-R bi se vedno pekel 6kratno
Sky media DVD+R bi pekel 8kratno sam nimam nobenega praznega
Rhino DVD-R bi pekel 8kratno sam tud nimam nobenega praznega.

Je kdo kaj probaval z drugimi mediji?

BigSexy ::

Peče že z 8x hitrostjo.. vprašanje je, če je medij dovolj kvaliteten za tako hitrost zapisa ?
Verbatimi (od TY) se mi lepo zapišejo na 8x.. a je berljivost zelo slaba (nekaterih delov dvd-ja se neda prebrati oz. zelo počasi).

Tako da nevem, če se splača rizkirati podatke, zaradi tistih 5ih minut peke manj( to velja za poceni dvd medije).

Caligula ::

Sej lih to je fora, da sprobas. Ker je tud kvaliteta peke pr enakih hitrostih obicajno v teh fiormwarih izboljsana.
Sky Media DVD-R se 6kratno dobro zapece.

Fora je ravno v tem, da probas. Lahko naletis na poceni DVD, ki se odlicno pece na 8kratni hitrosti. Pac probas.
Tam so z nekaterimi dobivali odlicne rezultate z nekaterimi DVDji.

Sam je problem, ker pac ne ves, ce se jih pri nas dobi, pod kero znamko,..
Naj bi pa s tem firmwarom na originalni hitrosti bolje pekel NEC 2500.

Skratka zgubis ne nic pa itak lahko kadarkol flashas nazaj.
Skratka kar se flashanja tice je tdi tukaj original NECov flasher za winse.
Sam klikas.

Pa bitsetting dela. To men velik pomen k ma dost folka DVD-ROMe k znajo sam -R normalno brat pa ce jim na DVD-RW probas kej spect vids, da so vsi v pi**** pa je fajn k DVD+RW j je zivo nasprotje pac z bitsettingom v - nastimas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

JXS ::

Caligula: upam da jim bo tole uspel z 2500@2510:D

pa zanima me kje maš v nerotu BITSETTING???

Caligula ::

NE, ne smes Nerotovega uporabljat! Ker Nero nima vseh funkcij,.. pa saj tam pise na onem forumu.
Uporabi program DVDinfo pro

Tam stelaj bitsetting pa tudi Rewritable raje z njim brisi.

Pa nasploh je poln uporabnih funkcij kot bos videl.

No ja, mene dual layer ne vzburja toliko, ker ne bo RWjev.
Pa naj najprej naredijo spodobne single layer DVDje, ki ne bodo zgnili po 2 letih :|

Sem lih prej crknil od smeha na mimovrste.com, ko je ob Smartbuy DVDju pisalo, da podatke hrani do 99 let :( :D

speed machine ::

Hm, Caligula ti pa maš velik za pečt.:D

Caligula ::

Mah kokr kdaj. Sam dostkrat se mi tud ne da cesa kar naj bi trajal dle casa, ker so DVD mediji se hudo neobstojni.

Matr ne stekam zakaj kdo daje cez 500 SIT za navadne DVDje k raj pol po 550 SIT nabavlas Traxdata DVD+RWje k jih vsi ful dobr pecejo na 4krat pa so RWji. Pa enkrat na let das spet na disk pa na nov zapeces pa bo vsaj trajal ne pa ko neki speces, da bos vidu da po 2 letih nas mogu vec do tega normalno.

speed machine ::

Če boš še rabu čez dve leti.

Caligula ::

Jah kaksen home made video lahk verjames, da bi bil vreden ubijanja cez kakih 10 let pa se ga nebi dal dol potegnt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

DjTonic ::

Na JustCDR so zopet ponudili novo različico firmwara za NEC-a 2500, kaj je vse updatano si poglejte na njihovi strani.

This firmware update will write at 8x instead of 6x onto Bulkpaq printables and printable G04s !

NEC 2500 Hack Beta 9a is out !

Caligula ::

Ne vem, ce ni to ta tapokvarjen.
Ker najprej je bil beta9 defekten.

Jz bi raj se pocaku, da v postu od Herrie-ja vidm nov link do 9beta.

Drugac pa kar se tice splosne kvlitete medijev za NEC 2500 zna tud TALE link pomagat.

Pa ce gre verjeti tistemu enemu Nemcu je pri Intensotu DVD+R veliko boljsi od DVD-R

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Kupu Intensote + in majo kodo optodisc 04 oz podobno. Skratka ni prodisc02.
Pekel bi jih 8kratno ampak se nisem probal.

PA kupil sem se SoundX, ki bi jih z Herrie beta7 pekel 6kratno.
Koda MCI4XG...

Bom pocakal na beta 9 za tega pa jih probal 8kratno pol.

Skratka da vidmo kako se te zadeve obnesejo.

zee ::

Mojih 5 stotinov na to temo: pred slabim mesec sem nabavil to pečko in mi dela brez problemov. Ripanje deluje ko pesem (CloneDVD), pečenje pa tudi.

Res pa je, da uporabljam Fujijeve medije, ki so med boljšimi in (žal) dražjimi.

Z raznimi ne-tovarniškimi firmwari pa ne vem, če se splača igrat. Sem to počel na eni navadni pečki, pa se je slabo končalo.

Še informacija o Nec ND-2510: od ND-2500A se bo razlikoval samo v bolj kvalitetni optiki, zatorej 2500->2510 odpade (informacija iz CeBIT-a).

lp zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Iztirjenec ::

Boš videl da bo 2500-2510 delalo... Verjemi da bo... :D
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

zee ::

Hmm. Upam, da res. bomo pa videli prav kmalu.

Še no vprašanje mimogrede: s flašanjem s tem firmwarom kaj pridobim? medije xxx lahko pečem pri 8kratni hitrosti, ni regijske zaščite. še kaj?
(ja, sem zelen, kar se dvdjev tiče).

hvala za odgovor.
zee

Caligula ::

Prvo kot prvo, tveganja ni. Je popolnoma enako kot ce fashas z original firmwarom. Tudi flasher je identicen. Tud kadarkol lahk nazaj na original flashas.

Odklene regije, RIP speed, omogoca bitsetting in odklene hitrosti zapisovanja in ima VELIKO vec kod za razlicne medije-skratka pdporo za veliko vec razlicnih firm in vrst DVDjev.

Skratka splaca se.
Tudi, ce peces na nazivnih hitrostih bo pekel enako ali boljse, ker ima vec strategij za zapisovanje.
Bojda tudi bere medije boljse.

zee ::

pa poskusimo!

hvala za info.

Realman ::

Jaz sem zdaj testiral medije Intenso.
Nero 6.3.1.6 in firmware 1.07 beta 7-Nec 2500a.
Torej DVD+r mi ponudi 8x, torej pecem na 8x.Pekel sem cisto poln dvd, ne vem ce je se blo vec kot 10MB free.Stvar mi je peklo 10min in 32s.
Potem probam DVD-r mi ponudi 6x, torej pecem 6x.Zadevo mi je peklo 10min in 40s.Pekel sem obakrat isto.
Stvar je postala zanimiva, ko hocem dvd+r prebrat, na mojo cudo mi ga nec ne prebere.Poskusim na prenosnem, dela brez problema????!!!!!Meni ni vec nic jasno.Medtem ko dvd-r del brez problema povsod.Sem pa opazil, da mi je dvd+r, ko je pri 100% buffer padel na nulo, zacel zapisovat Lead-in in Lead-out.Je tisto trajalo cca. 30s.Medtem ko pri dvd-r tega ni bilo, je kao predvidevam ze na zacetku zapisal.
Tako da, vsekakor priporocam ta firmware, pa tudi ti Intensoti se kar dobro obnesejo.Seveda pa to no 8x zapis.

Caligula ::

NEC ni ravno najhitrejsi, ker najprej zacne na 4kratni, pol salta na 6 kratno in sele pol na 8kratno hitrost.
Mislim, da res slabse bere medije kot kak Toshiba DVD ROM. Cudna rec. Zgleda, da se kar sam zapece kak drug DVD-ROM boljse prebere.

Skratka lahko bi mu to malo izboljsali. Mal me spominja name, ko sem bil v OŠ.
Vse sem napisal sam se sam nisem mogel prebrat tistega pol :D
Sam tovarsica je lahk.

Dr_M ::

latniki NEC 2500 pekaca se lohk veselijo... :)
klik
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

choxter ::

Jaz mam gor firmware 1.07 beta7 pa zadeva zaenkrat laufa tak kot treba:D
Me pa zanima če je že kdo probal Herri-jev 1.07 beta9? Baje da bi naj zadeva zdaj delovala stabilno.

Caligula ::

Kje pa si zasledil, da naj bi bil zdaj stabilen in s kje se kao sname stabilno verzijo?

borutz ::

jaz sem ga flashal z beta 9a
http://herrie.rpc1.org/downloads/2k5107...

pa dela mi super.brez problema posnel okrog
8 dvd+rw-jev.

aja se to:
caligula,kje v nerotu se izklopi bitsetings?
sem gledal pa ni nikjer te opcije

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

choxter ::

Caligula ::

Borutz, enim Nero niti ne ponudi opcije kar je cist qul. Ce bi ti jo ponudil jo pac izklopis, ce pa je ne ponudi je pa vredu in ti ni treba skrbet.

Sem ravno zapekel enega SoundX DVD-R na 8kratni hitrosti-do roba poln v 9:43 z Lead outom vred.
Skratka super zadeva. Tale beta9 res dela tko kot mora :D

Problem je ocitno zdej ta, da gnil SoundX DVD-R ni sposoben delovat na kej vec kokr 4kratni hitrosti.
No ja, prevec prcakvat pac ni najboljs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Caligula ::

Tolk da ga ne boste srali, soundX sploh ni bil cel zapisan. Se vidi ze fizicno na mediju. Tko da, SoundXe naj se pece kar na 4kratni.
Bom pa se Intenso DVD+R probal pol.

Caligula ::

Jah, I spoke too soon. Tale Beta9 je probloematicen in ne medij. Tud pr Intensotu je na istem mestu enako napako naredu. Skratka Beta9 ni primeren. Saltam nazaj na beta8.

Sej pr nizjih hitrostih-4kratni itak ne spremeni nc in dela sam pr visjih je pa crap.
Ne dela.

EDIT:
Zdej mi ni nc jasno. Sm dal Intensota se z beta 7 zapect pa ga je zacel pol pisat z 6kratno pa na koncu spet 4kratno pa zadnjih dveh bin filov od spila se ni dal prebrat.

POL PA:
Dam vse zapecene DVDje h bratu v Pioneer DVD-ROM pa prebere vse brez problema. Se unga Intensota k ga men NEC sploh ni hotu celga brat-zapecen z beta9.

Skratka tale NEC zna pisat sam butelj ne zna sam prebrat tega pol. Nc mi ni jasno. Zgleda da res bedno bere medije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dus ::

Men so zdej zamenal NEC 1300a za NEC 2500a . uglavnm jest bom znoru k ustavm not prazn DVD medij mi napiše da je na njem 0MB placa. Jest nevem kaj me to use zajebava. Ma mogoče kdo kak pameten nasvet?? k jest sm že čist obupan

Caligula ::

Kaksen racunalnik mas, kaksn program za peko, kaksen medij?

Dus ::

Matična je Elitegroup K7S5A, AMD XP 2000+, 256MD sdr ram, GF mx440....
Za snemanje uporablam NERO 6 ultra edition 6.3.0.3

Dus ::

aja, medije mam pa: MMORE,Sky, Verbatim, Medianca in Traxdata

Caligula ::

Nerota si posodobi do konca, ker ma ful buggov.
5.3.1.6 je zadnja verzija.

Sam to verjetno i vzrok. Nesi ga zamenjat ali pa ga probaj se v kakem racunalniku, da vidis, ce je tezava v njem ali v racunalniku.

RudeBw ::

Hej, fantje eno vprašanje. Nabavu nov NEC 2500A, Nero(6.3.0.2) pa mi pokaže, da je maksimalna hitrost snemanja pri 4x SoundX DVD-R samo 2X . Kaj sedaj to pomeni:\ . Sprobal sem še Traxdatin DVD+RW 4x, ki pa dejansko snema 4x. Uporabljam originalni firmware od NEC-a (1.07). Ali je problem pri Nerotu ali pa je s pekačem kaj narobe. Ali ima kdo kak pameten nasvet?
P.s.: drugih medijev še nisem uspel nabavit in jih sprobat.

RudeBw ::

Hja, sedaj sem naredil update firmware-ja s tistim crackiranim in glej ga zlomka stvar na SoundX 4x DVD-R deluje s 6X hitrostjo, kar je v primerjavi z originalnim firmware-om bistveno hitreje (prej samo 2X hitrost snemanja, kar je bilo noro počasi).

e-marko ::

Kateri crackan firmware sedaj deluje bp? Verzija 9 beta ali 9a beta ali katera že.... Caligula je nekaj hvalil 9 beta, nato pa ne več...

Torej katero verzijo naj uporabim? Imam še original firmware. Rabil bi samo dvd-rip speed unlock še vedno odlično kakovost zapisovanja! Od Herrie-a ali oni bratov?
Hvala!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Caligula ::

Uporabi beta7 ali 8. ZA soundX vzami beta8 in jih pool namesto na 6kratni peci na 4kratni hitrosti pa bi ti jih moral tud NEC normalno brat.
Intensote specene na 8kratno Pioneer in Toshiba DVD-ROMi berejo odlicno. Bitsetting je na DVD-ROM.
Sam NEC sam svoje umetnine ne zna cele prebrat :\
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nec ND-2500A v 2510

Oddelek: Strojna oprema
91428 (1097) borut1

NEC 3500 ali PIONEER 108 ?

Oddelek: Kaj kupiti
392170 (1401) boštjan
»

DVD-ROM ne bere DVD-RW??

Oddelek: Pomoč in nasveti
171310 (1215) delfinus
»

Se splaca NEC 2500 + 50kom Traxdata DVD-R 4x za 22.500 SIT ?

Oddelek: Kaj kupiti
231477 (1024) Jaffa
»

Lastniki NEC 2500A DVD+-RW izkušnje prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
656131 (4747) pingo76

Več podobnih tem