» »

Hladilnik za AMD na PIII

Hladilnik za AMD na PIII

Mr.B ::

Malo sem navijal procesor PIII p a potrebujem malo močnejši kuler. Imam sicer golden orb pa se po petnajstih minutah segreje na na 52°C z burnin testom .
Tako da razmišljam o kakšnem AMD kulerju , pa me zanima , če se da to narsti BP.
Gre se mi bolj zato da se mi zniža temperatura za par stopinj.:D
Thanks !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Huey P ::

Mogoče vodno hlajenje??
Drugače pa ti hladilniki za AMDje ne bodo gor šli, ker so AMDji malo višji ali nižji (ne vem točno) od Intelov...

..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Ja amdjeve hladilnike bi lahko dal gor z manjšo modifikacijo clipa, če bi to bilo izrecno potrebno. Pa pazit bi moral na to, da imaš dosti placa za hladilnik recimo za Vulcanota2.
Go with the flow.

VASkO ::

seveda bi sel gor cooler za AMD, zakaj ne?

dimenzija socketov je enaka za AMD in za Intel, zatici so tudi na istem mestu, torej bo sel gor. Zakaj pa pol na AMD gre hladnjak od kaksnega starega celerona ali pa Cyrixa gor? Kake butaste mecete vun...

Bungee- ::

Hmmm sicer nimam AMD-ja vendar mislim da ni kaksne hude razlike med hladnjakom za AMD-ja in pa PIII, mogoce samo v velikosti CPU rezine. Torej bi moral it gor. Edino bakren spacer bi bil vecji problem spravit iz PIII na AMD-ja, ker ima AMD mosticke. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Mr.B ::

Sem dodal dodaten ventilator , pa se je zadeva nekako spustila za 10 °C , tako da ni potrebe.
Je pa nekaj , AMD hladilnik sicer paše gor , ampak je razlika v višina, tako da ni priporočljivo , kaj takega delati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkdisk ::

ma strani ohisja si naredi par lukenj in na njih montirej par poceni ventijatorjev, pred njimi pa dodaj hladilne palice iz avta.>:D

ChiefThunder ::

Pomoje bi tud moral iti gor, čeprav so AMD- jevi čipi malenkost višji. Golden orbi so bili nevarni za durone, ker so imeli (pre)močni mehanizem za vpenjanje.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OZZY ::

Seveda morajo iti gor. Če so jedra amd ja višje pa sploh ne bi smelo biti problemu. Problem bi bil lahk samo clip in to v centru pritiska ter montiranju. Kar pa se pri coperminih in duronih in tb ne more toliko razlikovati.
Go with the flow.

MadMax ::

Mora iti gor. AMD je pa nekaj desetink mm visji od Intla->zanemarljivo...

Jaz imam na CII 600 Volcanota gor, pa je bil za AMDja narjen...

btw: preveri (MBM ali podobno), ce ti ne slucajno BurnInTest dvigne voltazo med ogrevanjem proca (nekaterim jo). V tem primeru je test brezpredmeten...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD v škripcih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11113256 (9842) huelz
»

Test Pentiumov E2140 in E2160

Oddelek: Novice / Procesorji
283659 (2545) bozicek
»

AMD cenejši od Intela?

Oddelek: Kaj kupiti
291759 (1414) nodes
»

Koga ima AMD za norca? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15611284 (7625) TheJack
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663938 (3236) Boško

Več podobnih tem