» »

Nov avto za okoli 35k€

Nov avto za okoli 35k€

«
1
2

Smurf ::

Pozdravljeni,

iščem ideje za nov družinski avto, budget je okoli 35k€.

Pogoji:
- Nizki stroški na prevožene kilometre (letno naredim 30-35kkm)
- Mora biti karavan, z aktivnim tempomatom
- Načeloma bi ga imel za cca. 10 let

Trenutno so top kandidati:
1.) Toyota Corola 2.0 hybrid (31.5k€)
+ zanesljiv avto
+ majhni stroški
+ relativno nizka cena
- majhen tank
- relativno majhen prtljažnik (590L)

2.) VW Passat 2.0 TDI (38k€)
+ Dobro se vozi (narejen je za dolge vožnje)
+ ima veliko prostora
- višji overall stroški (poraba, servis, zanesljivost(

3.) Ioniq 5 (38.5k€)
+ Najnižji stroški (polnim ga večino časa lahko na firmi)
+ Izgleda lepo
- Kmalu se bom selil, ker bom šel v gradnjo hiše tako, da za kakšne 2 leti odpade polnjenje doma

še kakšna ideja, feedback, izkušnje?

Kayzon ::

Predlagam Mercedes AMG A35.

OutOfTheBox ::

Toyota Corola

" - relativno majhen prtljažnik (590L)"

590L je majhen prtljažnik? :O

Sicer kar dobra izbira, jaz bi šel s Corolo brez vprašanj. Sicer pa Škoda Octavia ne pride v poštev? Je pa res da jo ma že vsak :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Tesla Model 3, mogoč počakaš na RWD long rnage model, ti zna še pridit v budget...
#brezpodpisa

DamijanD ::

kako lahko predlagaš M3, če hoče karavana?

hojnikb ::

ioniq 5 ni karava, pa je očitno v ozjem izboru... tko da...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

donvito ::

hojnikb ::

ročni menjalnik pa 140 konjski motor.. in korejci za to hočejo 32??!!!! jurjov?
#brezpodpisa

donvito ::

hojnikb je izjavil:

ročni menjalnik pa 140 konjski motor.. in korejci za to hočejo 32??!!!! jurjov?

Na slikah je avtomatski, napaka v opisu.?

Matej575757 ::

Peugeot 308 SW dizel 130 konjev.
Za malenkost nad 30k ga dobiš, tam ene 31.

donvito ::

Res je, pa še lep je, cena se da še izpogajati.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
ali bencinar:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

hojnikb ::

1.2puretech?

OP bi rad mel avto 10 let, ne 3 mesce..
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

OP ze sam si nakazal tako, da je edina prava izbira Toyota. Tak da sprobaj ce ti ustreza.

Edino za kako prikolico vlacit ne vem ce je ravno primeren.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Matej575757 ::

hojnikb je izjavil:

1.2puretech?

OP bi rad mel avto 10 let, ne 3 mesce..


Malo si pomešal stvari... Ti govoriš o bencinarju. Ki je za na odpad, 3 cilindrski motor v taki dolgi in težki trugi.
Dizel je na voljo v 1.5 verziji z 131 konji, motor je bluehdi,
ki je zelo dobro preverjen motor.
Bencinar 1.2 z tremi valji pa je res za 3 mesece ja...

Isotropic ::

če lahko filaš na šihtu, potem gladko vsaj hibrida, če ne kar EV.

Smurf ::

- Gledal sem Teslo Y, ampak mi je Ioniq 5 bolj vsec. Glavni minus pri EVjih je to, da ce ne bom polnil v sluzbi (recimo za vikend), bom moral polniti na "javnih polnilnicah", ki pa so po ceni skoraj primerljiva z ostalimi avti (cena goriva na 100km), pa seveda je manj "udobno", ko moras iskati polnilnice.
- Hyundai so mi sicer vsec glede na zanesljivost, ampak v sloveniji sploh ne prodajajo variante z avtomatikom (30k za ročni menjalnik pa mi je absurdno preveliko)
- Peuget 308 SW je tudi meni lep, sem pa malce skeptičen glede zanesljivosti (lahko da so to predsodki)
- Toyota je tudi pri meni trenutno na vrhu, najbolj me moti 43L tank, kar pomeni, da bom na črpalki vsak 4. dan, kar mi je, moram priznati, precej tečno.

Matej575757 ::

Isotropic je izjavil:

če lahko filaš na šihtu, potem gladko vsaj hibrida, če ne kar EV.


Išče družinski avto za 35 jurjev, ne reno zoe za po mestu...

link_up ::

wtf, vsak cetrti dan na crpalki...pa za 30k mu ponujate ev? a, da bo na ac ostal v temi, ko bo stau? ne bodi nor in si vzami kulturen avto za take razdalje...ne pa 45l tank no, ma ne ga srat.
In and Out

Goran's Blog ::

Če vzameš Corolo ne zgrešiš nič.
Mogoče poglej še za Octavio če ti je seveda všeč.

strel ::

Mene je začel zanimat tale Ssangyong Torres EVX. Iščem približno isto kot ti. Znotraj je malo cenejši material, je pa cenovno za pogledat + GARANCIJA !

nejc_nejc ::

sem pa malce skeptičen glede zanesljivosti (lahko da so to predsodki)


Za enak rang avta so glede na moje izkušnje v večini "ISTO PAKOVANJE".

Ne mores pa primerjati bolhce pa rolsrojsa

strel ::

Glede zanesljivosti ne vem, sem se prijavil na testno vožnjo. Bjorn je testiral na 1.000 km in pravi da ni švoh za ta denar.

hojnikb ::

Smurf je izjavil:

- Gledal sem Teslo Y, ampak mi je Ioniq 5 bolj vsec. Glavni minus pri EVjih je to, da ce ne bom polnil v sluzbi (recimo za vikend), bom moral polniti na "javnih polnilnicah", ki pa so po ceni skoraj primerljiva z ostalimi avti (cena goriva na 100km), pa seveda je manj "udobno", ko moras iskati polnilnice.
- Hyundai so mi sicer vsec glede na zanesljivost, ampak v sloveniji sploh ne prodajajo variante z avtomatikom (30k za ročni menjalnik pa mi je absurdno preveliko)
- Peuget 308 SW je tudi meni lep, sem pa malce skeptičen glede zanesljivosti (lahko da so to predsodki)
- Toyota je tudi pri meni trenutno na vrhu, najbolj me moti 43L tank, kar pomeni, da bom na črpalki vsak 4. dan, kar mi je, moram priznati, precej tečno.

če kupujes avto za 10 let, menda ja ne igra tisto leto 2 filanja včasih na javnih polnilnicah kak problem...

link_up je izjavil:

wtf, vsak cetrti dan na crpalki...pa za 30k mu ponujate ev? a, da bo na ac ostal v temi, ko bo stau? ne bodi nor in si vzami kulturen avto za take razdalje...ne pa 45l tank no, ma ne ga srat.


Razn če bo obstal kak dan na avtocesti v zastoju, je ta scenarij kratkolamo nemogoč...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ViperR ::

bemfa ::

Passat, ni dileme. Idi peljat vse 3, pa boš videl zakaj.

hojnikb ::

bemfa je izjavil:

Passat, ni dileme. Idi peljat vse 3, pa boš videl zakaj.


passata dans kupis sam se zato, da ne izstopas v svoji ulici/druzbenem krogu, k majo itk vsi tut passata.
Da bi obstajal se kaksn drug razlog, zakaj bi kupil to b****** vozilo, ob vsej ponudbi, pa res nwm..
#brezpodpisa

Kalibri ::

Raje krš od Tesle.

2dark ::

Matej575757 je izjavil:


Bencinar 1.2 z tremi valji pa je res za 3 mesece ja...


MOja bivša ima Pižoja že 4 leta, tako da je mal več kot za "3 mesece"

ViperR je izjavil:

Kako je pa ta toyota grda, a bi res dali 35k za to?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Bolje tole ja. Da bo več na servisih kot na cesti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

link_up ::

hojnik? :D aja, po cele ulce so neumne ane? :)
In and Out

2dark ::

link_up je izjavil:

hojnik? :D aja, po cele ulce so neumne ane? :)


Razen Hojnika, ko hodi z vrečko na glavi pa vozi staro kanto od BMW-ja. Včasih, ko ima za nafto. Se pravi 1 teden v mesecu, ko dobi plačo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

pegasus ::

bemfa je izjavil:

Idi peljat vse 3, pa boš videl zakaj.
Če gre peljat vse tri, bo domov pripeljal EVja, to ni dvoma :D

ViperR ::

2dark je izjavil:

Matej575757 je izjavil:


Bencinar 1.2 z tremi valji pa je res za 3 mesece ja...


MOja bivša ima Pižoja že 4 leta, tako da je mal več kot za "3 mesece"

ViperR je izjavil:

Kako je pa ta toyota grda, a bi res dali 35k za to?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Bolje tole ja. Da bo več na servisih kot na cesti.


Nevem sicer kam namiguješ, bi pa rekel da so stroški mal višji ja. Ampak vsaj voziš luksuzni avto s katerim lahko dejansko uživaš, ne nek budget family škatlo. Itak si pa v 90% sam v avtu in ne z družino.

hojnikb ::

link_up je izjavil:

hojnik? :D aja, po cele ulce so neumne ane? :)

Ja, temu se reče čredni nagon. Look it up.

2dark je izjavil:

link_up je izjavil:

hojnik? :D aja, po cele ulce so neumne ane? :)


Razen Hojnika, ko hodi z vrečko na glavi pa vozi staro kanto od BMW-ja. Včasih, ko ima za nafto. Se pravi 1 teden v mesecu, ko dobi plačo.

Čist tako, BMWja nimam ze en čas :)
Tko da vsaj taprave informacije mej, če ze druga nimaš :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

OutOfTheBox ::

Kaj pa maš?

NuMaN ::

Verjetno Audi.

hojnikb ::

neki mal manj dolgočasnega kot bmw :)
Nektri pravijo da je odgovor na vse, js jim verjamem :)
#brezpodpisa

OutOfTheBox ::

Kaj to so avti osebni podatek danes, da si tako skrivnosten? Veš da folk zanima kaj furaš, glede na to da te vidimo po vseh avto temah in nam daje občutek da se pogovarjamo z mojstrom.

hojnikb ::

Sn ze večkrat napisal; mx5 G184
Daily kanta je pa zaenkrat se tdi gnojf (čakam da crkne al pa zgnije)
#brezpodpisa

OutOfTheBox ::

Sn ze večkrat napisal


Sorry, nisem še nikoli zasledil. Kul avto, čist za hudače lovit :D

hojnikb ::

To ni avto za hudače lovit, kvečjemu odganjat. Ze zarad prostorske stiske je precejsn eliminator le teh, če se drzijo drive-in diet.

Je pa za kaksnih 20-30k verjetno najbolsa stvar na 4 kolesih za voznisko izkusnjo, ki te nebo bankrotirala (lookin' at u porshe). Pa tudi dizlsko varčen je; po regionalkah zlahka pod 5 litrov. Basically poor mans driver's car.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bemfa ::

Pa dobro, OP rabi družinski avto za 35kkm/leto. To pač mora bit udoben 'dolgočasen' avto. Razumem da bi kdo privlekel Superba ali A4 ali kaj podobnega, da pa se moreš prit prepucavat z mx5 sem not, je pa res patetično. #nooffence

hojnikb ::

sj se ne. sam dezurni troli tipa 2dark pridejo na plano in zaserjejo temo.

V primeru OPja je odločitev v resnic čist enostavna. Ali Model Y ali Skoda Octavija TDI... Vse ostalo je pa brezvezno diskusije...
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

bemfa je izjavil:

Pa dobro, OP rabi družinski avto za 35kkm/leto. To pač mora bit udoben 'dolgočasen' avto. Razumem da bi kdo privlekel Superba ali A4 ali kaj podobnega, da pa se moreš prit prepucavat z mx5 sem not, je pa res patetično. #nooffence


Vsaj preberi tolko da bos vedel za kaj se gre. Hojnik je samo pomiril firbce, ki jih je zanimalo kaj vozi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mancslo ::

Matej575757 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1.2puretech?

OP bi rad mel avto 10 let, ne 3 mesce..


Malo si pomešal stvari... Ti govoriš o bencinarju. Ki je za na odpad, 3 cilindrski motor v taki dolgi in težki trugi.
Dizel je na voljo v 1.5 verziji z 131 konji, motor je bluehdi,
ki je zelo dobro preverjen motor.
Bencinar 1.2 z tremi valji pa je res za 3 mesece ja...

Mi imamo C4 Picasso family z tem 1.2 bencinarjem, 18K letno, po 7 letih brez težav. Ne vem pa kako se po teži primerja naš z zgoraj omenjenimi...

KobayashiM ::

Jaz sem hvaležen da ni hojnik v debato privlekel najboljšega avta na planetu za vse priložnosti in potrebe - mg4

IL_DIAVOLO ::

KobayashiM je izjavil:

Jaz sem hvaležen da ni hojnik v debato privlekel najboljšega avta na planetu za vse priložnosti in potrebe - mg4


:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

pero50 ::

Smurf je izjavil:

- Gledal sem Teslo Y, ampak mi je Ioniq 5 bolj vsec. Glavni minus pri EVjih je to, da ce ne bom polnil v sluzbi (recimo za vikend), bom moral polniti na "javnih polnilnicah", ki pa so po ceni skoraj primerljiva z ostalimi avti (cena goriva na 100km), pa seveda je manj "udobno", ko moras iskati polnilnice.
- Hyundai so mi sicer vsec glede na zanesljivost, ampak v sloveniji sploh ne prodajajo variante z avtomatikom (30k za ročni menjalnik pa mi je absurdno preveliko)
- Peuget 308 SW je tudi meni lep, sem pa malce skeptičen glede zanesljivosti (lahko da so to predsodki)
- Toyota je tudi pri meni trenutno na vrhu, najbolj me moti 43L tank, kar pomeni, da bom na črpalki vsak 4. dan, kar mi je, moram priznati, precej tečno.


na linku zgoraj ima hyundai avtomatski menjalnik za 31 jurjov. 5 let garancije brez omejitve kilometrov.
Poglej še kio ceed sw, isti kot hyundai, ampak ima 7 let garancije z omejitvijo 150.000km

hojnikb ::

KobayashiM je izjavil:

Jaz sem hvaležen da ni hojnik v debato privlekel najboljšega avta na planetu za vse priložnosti in potrebe - mg4


Bom rajel privlekel second best zadevo;
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

OPju se ostane kakih 17 jurjov k jih lahko zapravi na kurbah ali mogoče... nepredvidene stroske pr gradnji :)
#brezpodpisa

Utk ::

Nazadnje se bo moral sam odločit. Se bi pa jaz na njegovem mestu tudi med temi. Med kompakti karavani pač corolla zmaga. Lepo vas prosim, te razne kie, octavir, pežoje in podobno kramo pustite na miru, kdo in zakaj to sploh kupi ne vem, ampak za 30 jurjev evrov in 35 jurjev km na leto res upam da nihče.
Če ti corolla ni dovolj velika, je tu pač passat, tu ni kaj dost za filozofirat, je večji, in bo tudi večji mesečni strošek.
Pri električnem bi pa dobil res poceni financiranje, ki bi večini pri gradnje hiše prav prišlo, ampak ok, če je keša kot dreka in to ni potrebno, tolk boljše.

Silvo ::

Mogoče kaka Ford Kuga v tem rangu,ni ravno karavan:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Silvo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ali malo rabljen avto - dolge razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
955441 (1419) tony1
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22127017 (4521) KTr1sk
»

Študent naj bo - mobilen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12114003 (10346) immortan
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15824960 (19385) KAVINSKY

Več podobnih tem