» »

Vračanje šolnine za tiste, ki gredo takoj delati v tujino?

Vračanje šolnine za tiste, ki gredo takoj delati v tujino?

1 2
3
»

Invictus ::

Resje, sam država se je pač odločila, da bo temu pomagala.

Boni so bili najcenejša opcija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

starfotr je izjavil:

Jaz si sploh ne predstavljam, kakšni reveži bi šele bili, če bi študenti (starši) morali plačevat še šolnine iz svojega žepa. Če še za enega izmed obrokov ne morejo skupaj spravit in mora to plačevat država, prav tako za prevoz.

A ti tudi enga obroka in prevoza ne moreš skupaj spravit, da ti mora to firma posebej plačevat?

starfotr ::

Glej, če je pri nas taka zakonodaja, si moram to izplačat. Drugače si ne morem izplačat plače.

In ja, to bi morali ukinit. Ker je neumnost.

Invictus ::

Najprej bi morali ukiniti 50% delovnih mest v državni upravi...

Ne pa zmanjšati ugodnosti za delavce...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

starfotr je izjavil:

Glej, če je pri nas taka zakonodaja, si moram to izplačat. Drugače si ne morem izplačat plače.

In ja, to bi morali ukinit. Ker je neumnost.

Čudno, tako načelen človek bi sigurno našel način da se temu odpove. Ali pa vsaj nakazal v dobrodelne namene.

starfotr ::

Takoj za tabo.

Utk ::

Jaz ne govorim kaj vse bi treba ukinit.

starfotr ::

Seveda, ti še rabiš dodatne seske, ker drugače ne gre.

slon4 ::

dronyx je izjavil:

SloTechCEO je izjavil:

Šolanje v Sloveniji je še vedno zelo kvalitetno in predvsem - "zastonj" v primerjavi s tujino v globalnem spektru. Prišteješ še bone ter subvencionirano bivanje ter dobiš deal, o katerem lahko večina na svetu zgolj sanja.

Lahko bi naredili tako, da so te subvencije za bivanje in recimo bone za hrano povezane s tem, da ostaneš tu in dokončaš šolanje. kdor odide v tujino ali šolanja ne dokonča to vrača. Te subvencije niso del brezplačnega šolanja. Tu si predstavjam da to država počne, ker ima nek interes in ta interes ni da po končanem šolanju ljudje državo zapustijo ob prvi priložnosti. Ta država ima zelo visoke davke, predvsem je obdavčeno delo, temu primerno pa razmetava denar.

pa nisem čisto prepričan, če so se pri nas prijele kakšne privat elitne šole, kamo bi bogati vpisovali svoje otoroke za 20.000 € na letnik. Privat šole so pri nas samo da potegnejo denar od države in masovno producirajo kader, ki ga dejansko ne potrebuje nihče.


Zakaj je temu tako? Ker smo vse zabluzili in zapravili od leta 91...

slon4 ::

asdf_jklc je izjavil:

matobeli je izjavil:

Eni bi res najrajš vidli da se začne poučevat boomerstvo v šolah.

Za gimnazijskega maturanta je zagotovo ključno, da za vsakega pisatelja, ki se ga eden spomne dat v šolski program ve, katero žilo je imel vneto in kdaj je mimo njega priletel metuljček, da je napisal tisto in ono zadevo. Res, nepreceljivo in uporabno znanje. Hkrati pa se 'neki eliti' srednjega šolstva večinoma ne sanja o sodobnih tehnologijah in njihovi uporabi, ekonomiji, delovanju trga, mehkih veščinah in še marsičemu, kar pri poklicu rabiš. Pač zgrešen program do amena na marsikaterem področju. Da e razumemo: nič narobe da o tem slišijo, ne rabimo "fah-idiotov", ampak šolski program je tako zastarel kot slovenski vlaki iz časov marije terezije. Sodobni svet se vozi TGV in podobnim, mi smo pa še vedno na igrica Hugo vlaku kar se šolstva tiče.

In take neumnosti pričakuješ od ljudi, da bo folk vračal in plačeval? Malo morgen, ukini še 'free' šolo in zdravstvo, pa boš imel še Sedaj pa hitro še davek na izobraževanje otrok, bolj svetlo stanovanje od soseda, bližino šole in delovnega mesta od doma ter podaljšat čakalne vrste v zdravstvu... ker 'ni denarja'. Pa seveda na TV jamrat, da ni denarja, da ni učiteljev, da ni tega... znanja je v 'državi' vrh glave za dost, da se tej nekaj mulcev, ki še hodi v šolo marsikaj nauči. Samo, kdo pa se bo za 1.300 EUR fuku z odvetniki, permisivno vzgojenimi neobvladljivimi idioti, birokracijo, vsake 5 minut drugim pravilim, zaostalo mentaliteto in takoj naprej? Noben. Zato pa so problemi. Preden se bodo slovenski master-class nesposobneži obrnal in končal svoje jamranje, bomo imeli že priseljensko univerzo in prve doktorje iz nje.


A misliš da se v Avstriji cedita med in mleko.. avstrijci zelo stiskajo v teh časih... slišal sem , da kupujejo pri nas v šentilju vsakodnevno robo... ne vem kaj mislite eni. Trenutno je povsod v Evropi slabo....

matobeli ::

Invictus je izjavil:

Najprej bi morali ukiniti 50% delovnih mest v državni upravi...

Ne pa zmanjšati ugodnosti za delavce...


Isto slabo kot naredit pokojninsko reformo, ali kaj drugega primernega.

Včas se mi zdi da ni instagram prva oblika združevanja ljudi ki je dobil ljudi s "kliki".

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:


O tem je pisal že Mičo Mrkaič leta nazaja, tako da se ga marsikdo tukaj sploh ne spomni, ker je premlad.

Ob osamosvojitvi Slovenije je bil problem za mlade dobiti službe, pa so odprli cel kup mest na faksih. Pa so tako rešili problem mladih nezaposlenih. Plus študentsko delo, boni, itn,... Tako, da je bil povečan vpis na faksih v bistvu socilani korektiv družbe, da mladina ni bluzila doma in okoli. In kao bolj izobraženi bolje delajo in več služijo.

Seveda se je izkazalo, da to sploh ni res, samo ustvarilo se je cel kup profesorjev, marsikatero totalno nesposoben, brez neke prave dodane vrednosti. Če pogledate kje so se povečevali vpisi, ne boste našli naravoslovnih fakultet.


Ne bomo našli naravoslovnih fakultet... razen FRIja. Se strinjam, da je veliko smeri jebivetrskih, ampak fakultet za istraživanje ruda i gubljenje vremena aka FDV se vleče že iz Kardeljeve juge dalje. Isto Kavčičev/Dolančev EF. Dodaj še FF v cvetober tekovin socializma.

Na desni imaš UP, Novo univerzo, pa AMEU. Za razliko od Fakultete za socialno delo imajo tam celo študij socialne gerontologije, ki je po zahodni Evropi že lep čas priznan naziv, v LJ pa na FSD bluzijo, ker predava nesposoben odslužen SD kader. Zelo slikovito to vidiš z (ne)izvajanjem zakona o dolgotrajni oskrbi.

Point being, za nekonkurenčen visokošolski sistem niso krivi študenti, ampak vlada. Bodisi direktno s kadrovanjem ali pa z rezanjem financiranja. Sem bil tudi sam del tega kolesja.

HrščPščvnk ::

Invictus je izjavil:

Najprej bi morali ukiniti 50% delovnih mest v državni upravi...

Ne pa zmanjšati ugodnosti za delavce...


Jaz bi te parazite zamenjal z enim AI. Bi bila opravljena enaka količina dela, pa kar bi ostalo kofeta bi ga ponudil nam uporabnikom drzavnih storitev.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

gort ::

Ne moreš, 2. Člen ustave. Preprosto ne moreš racionalizirati javnega sektorja zaradi tega.

matobeli ::

Seveda lahko. To da jih je težko odpustit je stvar drugega pravnega teksta. V primeru uvedbe AI bi celo šlo.

gort ::

matobeli je izjavil:

Seveda lahko. To da jih je težko odpustit je stvar drugega pravnega teksta. V primeru uvedbe AI bi celo šlo.

Kakšne AI, strokovnjak matobeli?

matobeli ::

to se sam tko reče. V resnic so zadej indijci ki prelagajo papirje iz pulta v fascikel z 10x hitrostjo slovenca.

gort ::

Ti, strokovnjak matobeli, boš očitno vedel, kako je na stvari.

Invictus ::

Dostikrat je tako...

Recimo, že tam 7-8let nazaj je imel IBM Watsona... Takrat je bil AI kar IBM inženir s 3000 EUR/dan tarifo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

deco16 ::

Najbolš da zdej tisti ki ste meli celo življenje opcijo zastojn študirat, to zjebate z predlogi. Ker sami niste bli sposobni doštudirat in pol ste šli na privat zadeve in ste zdej mnenja da tko more bit.
A se res mora vse zjebat v tej državi. Loh pustiste kaj pri meru, naj majo vaši in naši otroci enake opcije kot ste jih imeli vi.
Pa sej nočte postat novi boomerji ali pač?

Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

gort ::

Invictus je izjavil:

Dostikrat je tako...

Recimo, že tam 7-8let nazaj je imel IBM Watsona... Takrat je bil AI kar IBM inženir s 3000 EUR/dan tarifo :)).

Ta rešitev bi bila zelo smiselna tudi z 10x višjo tarifo za izboljšavo v slovenskem javnem sektorju, drži. Edino, kar je, kaj bo z nekatermi posledično socialno ogroženimi javnosektoraši, ki ostanejo brez dela in bi praktično bili odveč?

Vidim, da sem malo neprizanesljiv danes, moram biti, sem moral en trd dopis poslati, ki sem ga moral omiliti ampak nisem multitasking. Prijazen samo v delovnem času :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Najbolš da zdej tisti ki ste meli celo življenje opcijo zastojn študirat, to zjebate z predlogi. Ker sami niste bli sposobni doštudirat in pol ste šli na privat zadeve in ste zdej mnenja da tko more bit.
A se res mora vse zjebat v tej državi. Loh pustiste kaj pri meru, naj majo vaši in naši otroci enake opcije kot ste jih imeli vi.
Pa sej nočte postat novi boomerji ali pač?

Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)


Seveda bo, samo zakaj bi morali vsi to plačevati več da bo se zaslužilo manj, to nima smisla
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bellator ::

deco16 je izjavil:


Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)


Glede na to da pri 30ih zgledajo 50, bi moral vsak izmed njih zaslužiti krepko več.

Invictus ::

deco16 je izjavil:

Najbolš da zdej tisti ki ste meli celo življenje opcijo zastojn študirat, to zjebate z predlogi. Ker sami niste bli sposobni doštudirat in pol ste šli na privat zadeve in ste zdej mnenja da tko more bit.
A se res mora vse zjebat v tej državi. Loh pustiste kaj pri meru, naj majo vaši in naši otroci enake opcije kot ste jih imeli vi.
Pa sej nočte postat novi boomerji ali pač?

Nočemo zjebat, samo optimizirat glede na potrebe...

deco16 je izjavil:


Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)

Saj mularija je že pogruntala. Tehnične šole polne, gimnazije prazne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

deco16 je izjavil:

Najbolš da zdej tisti ki ste meli celo življenje opcijo zastojn študirat, to zjebate z predlogi. Ker sami niste bli sposobni doštudirat in pol ste šli na privat zadeve in ste zdej mnenja da tko more bit.
A se res mora vse zjebat v tej državi. Loh pustiste kaj pri meru, naj majo vaši in naši otroci enake opcije kot ste jih imeli vi.
Pa sej nočte postat novi boomerji ali pač?

Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)


To ni nič. Meni bodo zjebali pokojninski sistem in bo neuporaben. Mnogo večja finančna škoda zame.

deco16 ::

Ne gledat samo nase, glejte tudi na druge generacije. Kot sem že povedal mi smo te opcije meli, zakaj jih nebi imeli tudi ostali.

U bistvu smo vsi isti, pa se pol pizdimo na starejše generacije. Poglejte se v ogledalo.

starfotr ::

Medgeneracijski prepadi so vedno bili in vedno bodo.

Vedno mlajši krivijo starejše in starejši mlajše za svoje tegobe. Tako imamo, ker imamo medgeneracijsko solidarnost, ki pa ni vzdržna. In se bo slej ko prej sesulo v prah oz. konkretno zmanjšalo pravice za vse.

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Ne gledat samo nase, glejte tudi na druge generacije. Kot sem že povedal mi smo te opcije meli, zakaj jih nebi imeli tudi ostali.

U bistvu smo vsi isti, pa se pol pizdimo na starejše generacije. Poglejte se v ogledalo.



To je tak en debilen argumen saj razumeš... kot bi moj deda pravil da ker je on mel opcijo bit pri partizanih in v hosti zakaj je še meni ne ponudijo pa njegovemu sinu... pač zadeve se spreminjajo.


V osnovi je tu samo ekonomska računica...

Kaj točno pridobimo če izšolamo nekoga na račun vseh nas če potem odide ali pa dela neko DELO za katero te izobrazbe ne potrebuje... ni je, in torej bi bilo bolje da bi obdržali denar in imeli manj davkov...

THats all there is.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Cleon ::

deco16 je izjavil:

Itak bo trg poskrbel, da študij nebo več neka zaželjena zadeva in že sedaj keramičar zasluži več kot večina asistentov. Mal v razmislek ;)

To je samoumevno, keramicarjeva koristnost za vecino posameznikov je nestetokrat visja od asistentove.

deco16 ::

Mato kakšni pa so tvoji argumenti? Zakaj bi omejeval tiste brez denarja? Zakaj bi samo bogati lahk študirali. Sem ti že povedu pa lahk še enkrat, taki sistemi že obstajajo, lahko se preseliš tja ne pa da to miselnost sem vlačiš.

To da izšolamo kader ki ne dobi službe se da tudi drugače rešit, recimo z omejevanjem vpisa itd.

Pač ne bit egoistični no. Pa tista z partizani je mal bosa.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tu samo ekonomska računica...
Mato... stotič... o ekonomiji nimaš pojma še manj pa o družbeno koristnih institutih, zatorej ne palamudi drugim...

Mato989 je izjavil:

Kaj točno pridobimo če izšolamo nekoga na račun vseh nas če potem odide ali pa dela neko DELO za katero te izobrazbe ne potrebuje... ni je, in torej bi bilo bolje da bi obdržali denar in imeli manj davkov...


Najprej... parkrat sem napisal... če smo po 2. členu US socilna država, to pomeni, da smo se družno odločili, da namesto individualno, kot je to primer npr. v liberalno kapitalistični ZDA, kolektivno in solidarno plačujemo stroške šolanja učeči se mladini. Zatorej sva s partnerko skozi davščine plačala otroku stroške njegovega šolanja, in še več, da se lahko šola tudi otrok ali otroci staršev, ki si tega individualno ne bi mogli privoščiti.
Drugič... poleg neustavnosti ukrepa se sprašujem... komu bi pa ti nižal davke? Bi moral mlad odrasel, ki gre v tujino za kruhom moral vrniti le stroške šolanja medicine? Vseh faksov? Kaj pa srednje šole? Osnovne šole... vrtca? Vse te ustanove imajo poleg vzgojne tudi izobraževalno komponento... V ameriki se vse te šole (lahko) plačujejo.
Tretjič... poleg izvažanja kadra ga tudi uvažamo... Dejstvo pa je, da imigrantom, sploh tistim iz določenih strok ala medicina, postavljamo izjemno visoke vstopne pogoje za opravljanje dela... Meni osebno čisto dol visi, da sirijski kirurg, ki na meni opravi open heart surgery... ne razume slovensko.
Četrtič... kar vpeljimo vračanje šolnin... bo pač sposoben (bodoči) kader šel v tujino prej... pred študijem...tudi tak, ki bi sicer po študiju ostal...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Mato kakšni pa so tvoji argumenti? Zakaj bi omejeval tiste brez denarja? Zakaj bi samo bogati lahk študirali. Sem ti že povedu pa lahk še enkrat, taki sistemi že obstajajo, lahko se preseliš tja ne pa da to miselnost sem vlačiš.

To da izšolamo kader ki ne dobi službe se da tudi drugače rešit, recimo z omejevanjem vpisa itd.

Pač ne bit egoistični no. Pa tista z partizani je mal bosa.



Ja pa saj jaz bi to uredil... namesto omejevanja vpisa bi naredil plačljivi faks in potem razdeljeval štipendije.... ampak samo res inteligentnim, pa ne glede na to če imajo 1 mil starci ali pa so na sociali... kako bi točno torej moj sistem potem revnemu onemogočil študij? Nikakor, onemogočeval bi študij jaz samo neumnim ki potem ko ga končajo niso dejansko "znanstveniki" in intelektualci ampak so obični radniki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

codeMonkey ::

Mato989 je izjavil:

Nikakor, onemogočeval bi študij jaz samo neumnim ki potem ko ga končajo niso dejansko "znanstveniki" in intelektualci ampak so obični radniki.


Kaj pa narediti s pametnimi, kjer jih nato v sluzbah tretirajo kot obicne radnike? Dobijo povracilo z nadomestilom za izgubljen cas - studij?

Zgodovina sprememb…

deco16 ::

Ampak zakaj zakomplicirat? Torej po tvoje lahk šudirajo sam iteligentni in bogati? Vidiš razliko.

Kaj pa če nekomu na gimnaziji ni šlo ampak ma pa logiko ful dobro in bi mu FRI fax dobro šel? Ta nima opcije če je reven.

Vsakič ko zakompliciraš sistem, aka štipendije, subvencije še dodatno dodaš en kup zaposlenih ki še bolj obira proračun. Simple is the best

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tu samo ekonomska računica...
Mato... stotič... o ekonomiji nimaš pojma še manj pa o družbeno koristnih institutih, zatorej ne palamudi drugim...

Mato989 je izjavil:

Kaj točno pridobimo če izšolamo nekoga na račun vseh nas če potem odide ali pa dela neko DELO za katero te izobrazbe ne potrebuje... ni je, in torej bi bilo bolje da bi obdržali denar in imeli manj davkov...


Najprej... parkrat sem napisal... če smo po 2. členu US socilna država, to pomeni, da smo se družno odločili, da namesto individualno, kot je to primer npr. v liberalno kapitalistični ZDA, kolektivno in solidarno plačujemo stroške šolanja učeči se mladini. Zatorej sva s partnerko skozi davščine plačala otroku stroške njegovega šolanja, in še več, da se lahko šola tudi otrok ali otroci staršev, ki si tega individualno ne bi mogli privoščiti.
Drugič... poleg neustavnosti ukrepa se sprašujem... komu bi pa ti nižal davke? Bi moral mlad odrasel, ki gre v tujino za kruhom moral vrniti le stroške šolanja medicine? Vseh faksov? Kaj pa srednje šole? Osnovne šole... vrtca? Vse te ustanove imajo poleg vzgojne tudi izobraževalno komponento... V ameriki se vse te šole (lahko) plačujejo.
Tretjič... poleg izvažanja kadra ga tudi uvažamo... Dejstvo pa je, da imigrantom, sploh tistim iz določenih strok ala medicina, postavljamo izjemno visoke vstopne pogoje za opravljanje dela... Meni osebno čisto dol visi, da sirijski kirurg, ki na meni opravi open heart surgery... ne razume slovensko.
Četrtič... kar vpeljimo vračanje šolnin... bo pač sposoben (bodoči) kader šel v tujino prej... pred študijem...tudi tak, ki bi sicer po študiju ostal...





Preveč kompliciraš.

Za nazaj se ne spreminja nič tisto je porabljeno...

Za naprej se pa uvede plačljivo TERCIARNO IZOBRAŽEVANJE (torej ivsokošolsko) torej letnik recimo stane 5.000 - 12.000 EUR odvisno od vrste študija (medicina najdražja) potem pa vsako leto razpišemo recimo 1.000 štipendij za 950 EUR/mesec in izberemo 1.000 najbolj sposobnih na "sprejemnih izpitih" ki dokažejo da so sposobni in pametni biti intelektualen kader... tisti se zavežejo da bodo vrnili štipendijo x2 če študija ne opravijo in enako vrnili štipendijo x2 + zamudne obresti za vsa leta razen ko dopolnijo XY (recimo 10) let delovne dobe v državi in plačajo davke od prispevkov itd...

Vsi ostali lahko študirajo če plačajo.

Hkrati določimo visoke standarde znanja in fakultete privatiziramo torej vržemo predavatelje v privat sektor...

Reformiramo pa srednje šolstvo tako da je nivo znanja višji kot tisti danes na VIŠJIH STROKOVNIH ŠOLAH... in od tega ne odstopamo.

Nekdo ki konča SREDNJO ŠOLO bi moral bit usposobljen se v 3-6 mesecih uvajanja uvest in naučit delat 85%+ delovnih mest ki jih premore država (ne, ni potrebno biti magister da izdajaš na okencu EU osebne izkaznice)

deco16 je izjavil:

Ampak zakaj zakomplicirat? Torej po tvoje lahk šudirajo sam iteligentni in bogati? Vidiš razliko.

Kaj pa če nekomu na gimnaziji ni šlo ampak ma pa logiko ful dobro in bi mu FRI fax dobro šel? Ta nima opcije če je reven.

Vsakič ko zakompliciraš sistem, aka štipendije, subvencije še dodatno dodaš en kup zaposlenih ki še bolj obira proračun. Simple is the best


saj zato pa je "sprejemni izpit" in če bo tam raztrgal ker ga veseli nekaj kar rabimo bo dobil štipendijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Za nazaj se ne spreminja nič tisto je porabljeno...


Čisto komot se da v referendum da postane šolstvo plačljivo in da morajo vsi ki so se šolali od leta 1970 dalje prav tako vrnit stroške šolanja.

Približno podobno temu bi bilo če dans ukinemo vse penzjone brez odškodnin.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Za nazaj se ne spreminja nič tisto je porabljeno...


Čisto komot se da v referendum da postane šolstvo plačljivo in da morajo vsi ki so se šolali od leta 1970 dalje prav tako vrnit stroške šolanja.

Približno podobno temu bi bilo če dans ukinemo vse penzjone brez odškodnin.


Saj bodo samo v DINarjih ki so takrat bili porabljenih... tam ranga 1 kavice... tolko kot bi morali imeti penzije :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

slon4 ::

Mato989 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

V osnovi je tu samo ekonomska računica...
Mato... stotič... o ekonomiji nimaš pojma še manj pa o družbeno koristnih institutih, zatorej ne palamudi drugim...

Mato989 je izjavil:

Kaj točno pridobimo če izšolamo nekoga na račun vseh nas če potem odide ali pa dela neko DELO za katero te izobrazbe ne potrebuje... ni je, in torej bi bilo bolje da bi obdržali denar in imeli manj davkov...


Najprej... parkrat sem napisal... če smo po 2. členu US socilna država, to pomeni, da smo se družno odločili, da namesto individualno, kot je to primer npr. v liberalno kapitalistični ZDA, kolektivno in solidarno plačujemo stroške šolanja učeči se mladini. Zatorej sva s partnerko skozi davščine plačala otroku stroške njegovega šolanja, in še več, da se lahko šola tudi otrok ali otroci staršev, ki si tega individualno ne bi mogli privoščiti.
Drugič... poleg neustavnosti ukrepa se sprašujem... komu bi pa ti nižal davke? Bi moral mlad odrasel, ki gre v tujino za kruhom moral vrniti le stroške šolanja medicine? Vseh faksov? Kaj pa srednje šole? Osnovne šole... vrtca? Vse te ustanove imajo poleg vzgojne tudi izobraževalno komponento... V ameriki se vse te šole (lahko) plačujejo.
Tretjič... poleg izvažanja kadra ga tudi uvažamo... Dejstvo pa je, da imigrantom, sploh tistim iz določenih strok ala medicina, postavljamo izjemno visoke vstopne pogoje za opravljanje dela... Meni osebno čisto dol visi, da sirijski kirurg, ki na meni opravi open heart surgery... ne razume slovensko.
Četrtič... kar vpeljimo vračanje šolnin... bo pač sposoben (bodoči) kader šel v tujino prej... pred študijem...tudi tak, ki bi sicer po študiju ostal...





Preveč kompliciraš.

Za nazaj se ne spreminja nič tisto je porabljeno...

Za naprej se pa uvede plačljivo TERCIARNO IZOBRAŽEVANJE (torej ivsokošolsko) torej letnik recimo stane 5.000 - 12.000 EUR odvisno od vrste študija (medicina najdražja) potem pa vsako leto razpišemo recimo 1.000 štipendij za 950 EUR/mesec in izberemo 1.000 najbolj sposobnih na "sprejemnih izpitih" ki dokažejo da so sposobni in pametni biti intelektualen kader... tisti se zavežejo da bodo vrnili štipendijo x2 če študija ne opravijo in enako vrnili štipendijo x2 + zamudne obresti za vsa leta razen ko dopolnijo XY (recimo 10) let delovne dobe v državi in plačajo davke od prispevkov itd...

Vsi ostali lahko študirajo če plačajo.

Hkrati določimo visoke standarde znanja in fakultete privatiziramo torej vržemo predavatelje v privat sektor...

Reformiramo pa srednje šolstvo tako da je nivo znanja višji kot tisti danes na VIŠJIH STROKOVNIH ŠOLAH... in od tega ne odstopamo.

Nekdo ki konča SREDNJO ŠOLO bi moral bit usposobljen se v 3-6 mesecih uvajanja uvest in naučit delat 85%+ delovnih mest ki jih premore država (ne, ni potrebno biti magister da izdajaš na okencu EU osebne izkaznice)

deco16 je izjavil:

Ampak zakaj zakomplicirat? Torej po tvoje lahk šudirajo sam iteligentni in bogati? Vidiš razliko.

Kaj pa če nekomu na gimnaziji ni šlo ampak ma pa logiko ful dobro in bi mu FRI fax dobro šel? Ta nima opcije če je reven.

Vsakič ko zakompliciraš sistem, aka štipendije, subvencije še dodatno dodaš en kup zaposlenih ki še bolj obira proračun. Simple is the best


saj zato pa je "sprejemni izpit" in če bo tam raztrgal ker ga veseli nekaj kar rabimo bo dobil štipendijo.


Za izdajo lekadola pa moraš biti magister kemijskih tehnologij...

HrščPščvnk ::

Zdravila se lahka izdajo prek medmrežja, ne najdem damora biti magister ... https://www.gov.si/zbirke/storitve/vlog...

127. člen
(specializirane prodajalne za zdravila)
(1) Promet z zdravili na drobno v specializirani prodajalni lahko opravljajo poslovni subjekti, ki imajo dovoljenje JAZMP za opravljanje te dejavnosti in, ki poleg splošnih pogojev za opravljanje dejavnosti trgovine na drobno izpolnjujejo naslednje pogoje:
1. imajo zaposleno najmanj eno usposobljeno osebo z najmanj srednjo strokovno izobrazbo farmacevtske smeri oziroma veterinarske smeri za zdravila za uporabo v veterinarski medicini z opravljenim strokovnim izpitom in dokazili o rednem strokovnem izpopolnjevanju na usposabljanjih in drugih ustreznih neodvisnih strokovnih izobraževanjih, ki so obvezna tudi za farmacevtske oziroma veterinarske tehnike, dodatnem izobraževanju strokovnega organa, ki izvaja lekarniško dejavnost, in ki je odgovorna za nabavo, skladiščenje in prodajo zdravil ter vodenje dokumentacije;
2. usposobljena oseba iz prejšnje točke je prisotna ves obratovalni čas specializirane prodajalne;
3. imajo potrebno opremo in ustrezne prostore, v katerih so zdravila oziroma dejavnost prometa z zdravili na drobno prostorsko oziroma drugače ustrezno fizično ločena od drugih izdelkov oziroma drugih dejavnosti ter primerno označena;
4. vodijo ustrezno dokumentacijo na način, ki omogoča takojšen odpoklic zdravila in reševanje reklamacij;
5. imajo ustrezno označeno specializirano prodajalno.
(2) Postopek za izdajo dovoljenja za opravljanje prometa z zdravili na drobno v specializirani prodajalni se začne na predlog poslovnega subjekta s sedežem v Republiki Sloveniji.
(3) JAZMP izda dovoljenje za opravljanje prometa z zdravili na drobno v specializirani prodajalni v 90 dneh od dneva prejema popolne vloge na podlagi mnenja strokovne komisije za ugotavljanje izpolnjevanja pogojev za opravljanje prometa z zdravili na drobno.
(4) Dovoljenje iz prejšnjega odstavka se lahko izda tudi za določen čas ali pogojno, če strokovna komisija iz prejšnjega odstavka ugotovi, da imetnik dovoljenja za opravljanje dejavnosti prometa z zdravili na drobno v specializirani prodajalni ne izpolnjuje predpisanih pogojev.
(5) Dovoljenje iz prvega odstavka tega člena se lahko začasno odvzame ali odvzame, če farmacevtski inšpektor ugotovi, da imetnik dovoljenja za promet z zdravili na drobno v specializirani prodajalni ne izpolnjuje predpisanih pogojev in odredi prepoved opravljanja dejavnosti.
(6) Dovoljenje za opravljanje prometa z zdravili na drobno v specializirani prodajalni se odvzame tudi na predlog imetnika dovoljenja.
(7) Če JAZMP po vpogledu v Poslovni register Slovenije ugotovi, da je bil poslovni subjekt, ki mu je bilo izdano dovoljenje za opravljanje prometa z zdravili na drobno v specializirani prodajalni, izbrisan iz tega registra, po uradni dolžnosti ugotovi, da je dovoljenje prenehalo veljati, odvzame dovoljenje za opravljanje prometa z zdravili na drobno in o tem izda odločbo.
(8) Podrobnejše pogoje, ki jih izpolnjujejo specializirane prodajalne za promet z zdravili na drobno, ter postopek in način ugotavljanja teh pogojev, določi minister.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

Scaramouche3 ::

Dve opcije!
Ali ostaneš in ne plačaš,če greš plačaš odškodnino!

codeMonkey ::

Naj vracajo najprej tisti, ki ne diplomirajo oz. padejo drugic, potem pa se lahko naprej menimo.

Kayzon ::

Naj vrnejo se tisti ki imajo koncane FDV in podobne fakse! :))

zee ::

Scaramouche3 je izjavil:

Dve opcije!
Ali ostaneš in ne plačaš,če greš plačaš odškodnino!


In to boš v času prostega prehoda ljudi znotraj članic EU izvedel kako točno? :|

Lep pozdrav iz tujine, ki jo mnogi malikujete predvsem zato, ker nimate poguma, da bi šli iz Slovenije vsaj za pol leta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

delavec44 ::

Enostavno. Ne dovoliš odjave davčnega rezidentstva dokler dolg ni plačan.

Jure14 ::

1. Ministrstvo mora vsako leto določit potrebe in v skladu s tem razpisat mesta na faksih.
2. Verjetno bo potrebna neka selekcija, ker bo preveč prijavljenih. Tudi prav. Sprejemci al pa matura.
3. Kdor začne in ne konča faksa, povrne stroške.
4. Kdor konča faks, se mu dolg briše.
5. Po faksu gre lahko vsak kamor hoče. Tudi v tujino. Pri tem je država popolnoma sama kriva, če odpre mesta za študij, diplomantov pa potem ne zna zadržati.

gort ::

6. Spremlja in upravlja s sredstvi in omejitvijo vpisa glede na (ne)perspektivnost zaposlitve.

GregiB ::

7. Staršem, katerih otroci morajo karkoli vrniti državi se vrnejo plačane davščine za slovensko šolstvo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jure14 ::

GregiB je izjavil:

7. Staršem, katerih otroci morajo karkoli vrniti državi se vrnejo plačane davščine za slovensko šolstvo

Pa kaj še. Ti bi samo iz levega v desni žep prekladal.
Kdor ne konča, mora pač občutiti "kazen". Ljudje so popolnoma nekritični in mislijo da so najboljši.

delavec44 ::

Konča kaj točno? Niso vsi faksi enako težki. Potem imaš pa še stopnje, 1. bol, 2. bol, 3. bol in letnike. Dokler boste tu kaj pametnega izcimili, je bolje, da je za vse študij plačljiv in če se zaposliš v slo, imaš v prvih letih olajšavo pri davkih, dokler ne dobiš vrednosti študija nazaj. Če si sposoben dobiti dobro službo brez končanega študija, zakaj se ne bi šolnina povrnila.

GregiB ::

Jure14 je izjavil:

Pa kaj še. Ti bi samo iz levega v desni žep prekladal.
Kdor ne konča, mora pač občutiti "kazen". Ljudje so popolnoma nekritični in mislijo da so najboljši.


Torej, za otroka sva s partnerko skozi davščine že (pre)plačala otrokovo šolanjem, ti bi ga pa še kaznoval, če ne dokonča?! Na čigav račun?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Strateški" pogled in usmerjevanje visokošolskega izobraževanja v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22027418 (22565) WizzardOfOZ
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125533 (18730) jernejl
»

A še koga moti, da je študij za diplomirance plačljiv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10823890 (11253) AndrejO
»

Varčevanje in visoko šolstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814528 (12922) Mr.B
»

Minister Turk pripravlja prostor za sesutje javnega šolstva (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26436618 (31738) donfilipo

Več podobnih tem